Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zuziq
16. jan 2013

ahojte, neexistuje nejaka sukromna tema? 😕

kiwi82
16. jan 2013

ahojte, tak dnes beriem 26 den AD. Už mi nie je ani zle od žalúdka, čo mi na začiatku bolo. je mi už lepšie, dokonca som dnes bola aj na nákup, síce išla na mňa pri pokladni panika ale nejako som to predýchala. Lexaurin ale nosím stále pri sebe, pre každý prípad 😉

nonuska2611
16. jan 2013

@lucinka0921 Ahojt!!konečne sa ozývam..noo ja som na tom dennom stacionári s PP a všetko prebieha celkom Ok...trošku mi zmenili lieky a neberiem ich už tolko veľa!!Odporúčam tam íst s takýmito problémami!! 🙂

lilinka111
17. jan 2013

@filipal ahojmozem poprosit o radu,,,,,,?zacala som pred 16 dnami s escitilom,ako som sa ho bala teda tych AD ale v celku ok mi bolo,teraz som nastupila na kupelnu liecbu a mávam zase tie stavy busenie,tlaky,nevies o to moze byt???ako som ich zacala brat bolo mi v celku dobre,,,,,,,dakujem za radu

filipal
17. jan 2013

@lilinka111 to zhorsenie stavu mohla spustit aj ta zmena, ale je i mozne, ze cca po 2 tyzdoch potrebujes zvysit davku. kedy mas ist na kontrolu? az ked sa vratis? kolko mg beries?

lilinka111
17. jan 2013

@filipal dakujem za radu,,,,beriem 10mg zatial a na kontrolu až ked sa vratim,,,,,ale asi radsej zavolám zajtra doktorke ci mi zvysi alebo co po telefone,myslela som si ze davka sa zvysuje az po mesiaci,,,,,,

filipal
17. jan 2013

@lilinka111 zvycajne sa prvy krat zvysi po tyzdni a druhy krat po mesiaci. ale zalezi aj na tom, aka gramaz sa z lieku vyraba. aj lekari postupuju rôzne, niektori idu s davkou rychlo hore, niektori dlho cakaju....
kedze ty mas 10 mg, mozno by sa ti malo zvysit na 15mg. ale mozno staci pockat. neviem, ako velmi ti je zle. ak ti je velmi zle, alebo by si si uplne pokazila liecenie, tak zavolaj lekarke, ci si mas zvysit. potom napis, co ti poradila. a pekne liecenie! 🙂

amadora
17. jan 2013

ahojte, nemáte niekto skúsenosti s liekmi prothiaden a frontin? dnes mi ich doktor predpísal a neviem čo môžem očakávať, myslím hlavne vedľajšie účinky. dosť sa bojím toho že budem ospalá keďže mám dve detičky o ktoré sa musím starať a tiež denne musím jazdiť autom. ďakujem za každú odpoveď

adnil1927
18. jan 2013

Ahojte, chcem sa opytat, ci sa moze stav zhorsit pred a pocas menstruacie.za par dni bude mesiac co uzivam lieky, po psychickej stranke sa citim lepsie, avsak teraz pocas menstruacie je mi divne, moze to s tym suvisiet?

lilinka111
18. jan 2013

@filipal dakujem velmi pekne za pobyt ,,,,,volala som tej lekárke že este nezvýšit davku ze aby som si dala ten neurolik,,,,,,,,,

filipal
18. jan 2013

@lilinka111 s neurolom to zvladnes. drz sa! 🙂

filipal
18. jan 2013

@adnil1927 ano, pri menstruacii a pred nou sa bezne zhorsuje stav. 😉

adnil1927
18. jan 2013

@filipal Dakujem, no dufam, ze ked mi skoci, ze uz bude len dobre 🙂

ellizabeth
19. jan 2013

Ahojte.tak po viac ako dvoch mesicoch brania sertralinu mi dr pozmenila lieky.pred par tyzdnami mi zvusila davku a stavy sa mi vratili.tak skonstatovala ze telo zle na liek asi reaguje.tak o dva dni sertralin vysadim uplne a zacnem brat nove ELICEA 5mg beriete ju niektora?a pomaha?viem ze je to individualne.ale aj tak sa ozvite kto ju berietw...a este mi dala ze si mam dat kazdy vecer pred spanim1/3 lieku s nazvom TRITTICO.Beriete to trittico este niekto?kokso.lebo ja som ju mala teraz este len prvy krat ale zda sa mi ze som po nej total ospala..ako ja som dr.hovorila ze mam problem zo spankom.a tak mi dala to trittico ale je mozne ze by som bila ospa cely den.a myslite ze casom to bude lepsie?lebo mam dvjrocnu dceru a nemozem si dovolit byt mimo a ospala spomalena cely den...dakujem za odpovede...

maticap.
20. jan 2013

Ahojte, chcem sa spytat ako to vyzera v zaciatkoch liecby citalecom? Po cca 3 tyzdnoch sa mi polepsilo, odrazu som vladala a fungovala, dobra nalada bola, je pravda, ze aj synator lepsie noci spaval, tak som bola oddychnuta a po tyzdni zrazu opat depka, plac, unava... a to som malo spala "iba" dve noci po sebe, lebo dubak zacal znova buntosit. myslela som si, ze som uz na "dobrej ceste".... je to bezne? Menzes ocakavam asi az o tyzden, tak tomu to asi pripisovat nemozem. 😒 😖

adnil1927
20. jan 2013

Ahojte, mam este otazku, uzivam uz skoro mesiac Xanax 1mg a Escitil 10mg, predvcerom my moj dr. povedal, ze mi znizi davku xanaxu na 0,5mg, vcera vecer som si teda dala tu 0,5mg a dnes mi bolo priserne zle, myslela som ze som uz na dobrej ceste, tak som mu volala a povedal, ze si mam dat na vecer dve 0,5mg, ze este to pravdepodobne nie je vhodne znizovat davku.Je to naozaj tak, ja sa uz bojim, ze mi zajtra bude zase na prd.Poradte proosim.Dakujem

adnil1927
20. jan 2013

@maticap. stav sa moze pred menzesom a pocas neho mierne zhorsit, mam to overene, len vydrz a bude dobre.

ellizabeth
21. jan 2013

@maticap. Ahoj.podla mna su 3 tyzdne este velmi ktatka doba.aj mne bolo zo zaciatku dobre a potom sa zas pohorsilo.ale neboj o take dva mesiace ti bude super.a ten menzes tiez.aj mne sa vtedy pohorsi.a aj ja som matka malej dcerky a viem ake je to ked v noci buntosi.mne velmi pomahalo ze som s malou pobede zdriemla.ved nemusi byt stale vyluxovanr a navarene.dolezitejsie je aby mi bolo dobre.aj na dieta zle vpliva ked je mama v zlom stave.a.neboj aj ja mam este vykuvy.ale to prejde.treba mysliet pozitivne.aj ked sama viem ze je to tazke...drzim palce aby ti uz bolo fajn 🙂

maticap.
21. jan 2013

@ellizabeth dakujem za povzbudenie. Aj ja sa snazim popoludni si pospat, no nie vzdy stihnem. Kym sa naobedujem, nachystam nieco ne jedenie pre syna, kdesi cosi, tak je hodina jeho spanku v cudu a on spi niekedy iba 1,5 hoidny a to si sadam k netu, nech mam aspon nejake spojenie so svetom. Lebo cez den mi strasne dlho trva kym zaspim a nechcem si davat nic na spanie, lebo inak by som to asi nezvladla.

ellizabeth
21. jan 2013

Ja presne viem ako to mas...ale vzdy si poviem ze kvoli malej musim proste musim.bohuzial nie vzdy to ide...tak aspon sa spolu tesme na ten den ked nam bude ako pred tim 😉

eanie
21. jan 2013

Ahojte chcem sa spytat ci tu niekto ma skusenosti s branim antidepresiv pri kojeni. konkretne Servitan? Dik

hlavinka
24. jan 2013

Ahoj holky,

zdravim vas po delsi dobe.

Dnes jsem byla u psychiatra s vyhrocenymi problemy. Sama jsem sebe desila, ceho vseho jsem schopna a ze nekdy jednam v afektu, ze o sobe proste skoro nevim .-(
Pani doktorka rikala, ze muj nynejsi stav je deprese a syndrom vyhoreni, ze si nemysli, ze bych mela poruchu osobnosti - uf, to se mi ulevilo (protoze jsem byla posledni dobou hodne podrazdena, vybusna a agresivni).
Jako naplast mi dala Prozac, abych nebyla tak agresivni a vybusna. Ale zabere az za cca 14 dni.
Jinak ale spis doporucila to resit i treba manzelskou poradnou, protoze leky sice dobry, ale neresi pricinu meho stavu.
Tak jsem zvedava, jak presvedcim manzela, ze by mel 1x tydne venovat cas na nejake sezeni... a hlavne, kdo bude hlidat deti ☹ Ach jo

A Vam nejak Prozac zabral? Pomaha to? Diky

xhela
26. jan 2013

ahojte uz rok zapasim z depkami a nic.....dostala som tabletky velafax 37,5mg a xanax 0,25mg.....beriem to len 2druhy den a je mi na prd vie mi niekto poradit ake si tie tabletky? Dakujem

lilinka111
27. jan 2013

awojte kocky,,,,,,v utorok bude 4 týžden ako berem ad,,,,,,,,celkom sa da len niekedy horsie no čo ma teraz trapi ze vzdy vecer hrca v krku ako keby mi tam niečo stalo,,pred tym tiež ale isli aj tlaky do hlavy,,,,viete mi poradit,,,,,

esselte
28. jan 2013

@lucinka0921 Ahoj, už som tu dlho nebola, pretože to v práci aj doma bolo pestré.Ako sa máš, ja mám teraz niekedy také divné stavy, asi zmeny tlaku, lebo aj kolegyňa sa sťažuje na bolesť hlavy.Niekedy sa so mnou aj točí a som aj chorá.Brala som, vieš, domáca liečba, aspirin c, tablety na cmúľanie tantum verde a paralen grip.Myslíš, že zhoršenie stavu mohli zapríčiniť aj tieto lieky?

esselte
28. jan 2013

@lilinka111 aj ja som mala často hrču v krku a tlak v hlave a aj teraz sa mi to niekedy objaví, hlavne pri zmene tlaku.

filipal
28. jan 2013

@eanie nevola sa tvoj liek "servitan" nejako inac? so sertralinovymi liekmi mamicky pacientky môzu kojit.

@hlavinka tak si sa sem vratila? to je mi luto. drzim palce! 🙂

@xhela velafax je venlafaxinove AD, byvaju ucinne. zatial mas len pociatocnu davku, velmi nizucku. neskôr by si mala prejst na 75 mg a mozno aj na 150 mg. pri liecbe antidepresivami musis byt trpezliva, ucinok sa dostavi az po par tyzdnoch, na zaciatku sa ti môze aj zhorsit.

filipal
28. jan 2013

@lilinka111 este sa nedostavil uplny ucinok liecby. este skus vydrzat.

lila77
28. jan 2013

pomaha aj caj roobois maju v kazdych potravinych rozne prichute je to taky africky naozaj pomaha

hlavinka
28. jan 2013

@filipal ahoj!
jo, bohuzel jo. snad to bude brzy lepsi. Ale ted jsem vycerpana, nemam vubec naladu jet na dovolenou s rodinou, nejradsi bych je poslala samotny, abych vypadla z toho vecneho kolotoce