Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

adnil1927
25. mar 2013

Ahojte, chcem sa opytat, ci mate niekto skusenosti s alternativnou liecbou pri depresii, uzivam Alventu 150mg raz denne, uz dva mesiace, citim sa fajn, som v kontakte s jednou liecitelkou, absolvovala som kupele v Cistci lesnom, plus som ho aj pila, momentalne pijem zivu a mrtvu vodu, posiela mi aj energiu, zajtra mam znizit davky, podla liecitelky a popri tom pit caj z devatsilu lekarskeho a po tyzdni lieky uplne vysadit, neviem co mam robit, zatial som to nehovorila mojmu psychiatrovi, asi by ma vysmial, neviem ci by mi uz znizil davku, a bojim sa zrazu uplne vysadit lieky, ale na druhej strane chcem byt uz bez nich, poradte, Dakujem.

mexico_16
26. mar 2013

Pijete kavu pri PP ?

mexico_16
26. mar 2013

@adnil1927 Ahoj..Pises,ze uzivas lieky 2mes. co je strasne malo..teraz sa Ti zlepsil stav a uz uvazujes o vysadeni co by som neriskovala a este bez psychiatra..Ja berem 2 roky a este nevysadzam.. roky je min.liecba.Urcite to konzoltuj s lekarom 😉

katrenka24
26. mar 2013

@mexico_16 určite nepiť kávu,nakoľko to môže vyvolať tie nepríjemné stavy, dokonca ani zelený a čierny čaj.

mexico_16
26. mar 2013

@katrenka24 A kolko nas tu je co pijeme kavu popri PP ? 😀 😀

kiwi82
26. mar 2013

Baby, neviete náhodou, kde v košiciach sa robí kognitívno behaviorálna terapia? idem skúsiť googliť, dúfam, že niečo nájdem som už z toho môjho stavu nanervy. lieky beriem 4.mesiac a stále mám strach niekam ísť sama. z každej strany počúvam, že ako je to možné, že lieky mi nezaberajú. pri tom beriem o 10 mg vyššiu dávku ako v minulosti a v minulosti mi paretin veľmi dobre zabral. ja už neviem, čo si mám o tom myslieť.
Berie tu niekto paretín 2 tabletky denne? teda40 mg?

@mexico_16 ja pijem kávu dvakrát denne lebo mám nizky tlak. mne to nevyvoláva nejaké extra pocity, ja si robím takú slabšiu nescu s mliekom aj cukrom, takže také kakavko.

mexico_16
26. mar 2013

@kiwi82 Ja mam Paroxetin dva roky a tiez kamosky,kt. sa dostali skor z toho mi hovorili,ze to asi nezabera,ale ja si myslim,ze tak ako sa niekto lieci na srdce,tlak,cukrovku......tak tiez niekomu to trva dlhsie,niekomu kratsie,niekto uz bere po cely zivot tak je to ako u nas..Ak veris svojum Dr. tak pokracuj takto dalej..Ja verim mojej lekarke,mne lieky velmi zabrali ale stale niekedy je horsie a je to tym,ze si velmi veci pripustame co by sme nemali lebo je to tazke 😕 ale hlavu hore,postupne sa dostanes dalej..ked budes s malou von tak sa pokus ist o 10metrov dalej a tak postupne..nic sa ti realne nestane a ak by nahodou tak ta najdu odpadnutu cize sa aj tak nemas coho bat 😀

mexico_16
26. mar 2013

@kiwi82 a ked beres opat tie iste lieky co vtedy 5 rokov,tak ich znasat dobre ale uz nemusia zaberat 😖

kiwi82
26. mar 2013

@mexico_16 dakujem, práveže beriem tie isté predtým som ich brala tri roky a len 20 mg. teraz ich beriem 4 mesiace a 30 mg a nič. vtedy po dvoch mesiacoch parádne zabrali. teraz žiadna zmena. dr. mi povedal, že mám z 20 prejsť na 40. ale zatial som sa odhodlala len na 30. a ano máš pravdu, každý den o pár metrov dalej. malá ma rozptýli, to by sa dalo zvládnuť ale ked som sama, tak je to horšie. som vážne smutná. lebo obmedzujem rodinu. Nenávidím svoju panickú poruchu 😒

adnil1927
26. mar 2013

@mexico_16
No dnes som volala mojmu dr. a povedal, ze nech lieky urcite nevysadzujem, tie caje a vodu mozem pit nadalej.

adnil1927
26. mar 2013

Mate tu niektora skusenost s branim rybieho oleja pri depresii?

robert1982
26. mar 2013

@adnil1927 ahoj ja beriem prečo?

adelkag
27. mar 2013

@adnil1927 ahoj, ja má tiež depresiu a AD mi nezaberajú už 8 mesiacov ich beriem, tak som čítala o rybom oleji, teraz som začala užívať 3 flašku, ale ževraj to treba dlhodobo aj pekných pár mesiacov. AD ešte nevysadzuj, buď rada, že ti je dobre, mne je na skapanie a keby mi lieky pomohli tak ich jem aj do konca života, len nech som opäť normálna.

adelkag
27. mar 2013

@robert1982 a pomáha ti, koľko ho už užívaš a v akých dávkach, ja beriem 2 polievkové lyžice denne.

adelkag
27. mar 2013

@marcela91 ak budem mať dnes čas napíšem IP, malému totiž idú 4 zúbky naraz

marcela91
27. mar 2013

@adnil1927 ja som sice odporca liekov /asi preto, ze mi ani jedny nezabrali/, ale ked tebe zabrali a je lespie,uzivaj to este nejaky cas a tes sa. Vsade sa pise, ze min. pol roka po zlepseni by sa nemalo vysadzovat, inak sa to velmi rychlo vrati spat. Fajn, ze skusas aj alternativu, ale co sa tyka tych liecitelov a liecby energiami,tiez som kedysi nedala na nich dopustit, ja som tiez pochodila a to bola take zlepsenie na par dni, neskor na par hodin a potom uz akoby to na mna neucinkovalo , stalo to penazi kopec a tiez som sa napocuvala o tom, ze AD nemam brat, ze mi to skor ublizi, nepomoze...Mali sice pravdu v mojom pripade, ale to hovoria kazdemu, ale ani oni nedokazali zazraky. Takze uz to tiez beriem s rezervou 🙂

adnil1927
27. mar 2013

@robert1982 Ahoj, chcem vediet ake to ma ucinky, ci sa citis lepsie a tak.

adnil1927
27. mar 2013

@adelkag To mi je luto, ze ti AD nezaberaju, ja sa citim fajn po psychickej stranke, aj ked ma sem tam prezenie, u mna sa to zacalo hnackami, potom prisli uzkosti a depresie, najprv som uzivala Escitil mesiac, no po mesiaci sa mi stav este zhorsil, tak mi dal Alventu a ta mi pomohla.Lieky beriem nadalej, aj moj dr. povedal, ze ich nemam vysadzovat, ze sa mi to moze vratit este v horsom stave.Liecitelka mi posielala energiu zadarmo, avsak za tu vodu som si musela zaplatit, chcem este vyskusat ten rybi olej ako to vplyva na cloveka aeste aj chlorellu.

marcela91
27. mar 2013

@adnil1927 skus si zohnat knihu David Servan Ako sa zbavit stresu a depresii bez liekov, mozno ti to nieco da,
hlavne na konci knihy sa hodne pise o Omega 3 mastnych kyselinach hodne, vidim, ze ta to zaujuma , su tam o tom cele lekarske studie a pokusy, ale treba to brat dlhodobo a vo velmi vysokych davkach , pisu tam v akych. ja mam tu knihu stiahnutu v PDF, ak mas zaujem, napis mi interne a zanechaj mail na seba, rada ti to poslem.

stanka28
27. mar 2013

@marcela91
ahoj, mohla by si poslat aj mne tuto knihu?

marcela91
27. mar 2013

@stanka28 napis mi mail na internu postu, poslem. 🙂

mexico_16
27. mar 2013

@adelkag ahoj a nerozmyslala si o zmeneni liekov ? Ake beries ? 8mes. je dlha doba 😕 a musis byt fit pri babatku 😉 😉

waneska231
27. mar 2013

@kiwi82 ahoj,na Furci je super dokina Smieskova 😉

pasteleria
27. mar 2013

depresiu by som nikdy neriesila antidepresivami. moja sesternica zacala kvoli depresii uzivat lieky no a dnes je psychicky chora tridsiatka na invalidnom dochodku. tie lieky su fakt zle, precitajte si knihu of johna virapena: neziaduci ucinok smrt. depresiu nikdy nevyliecite liekmi, ale este zhorsite, je to len biznis farmaceutickych spolocnosti. a davat ich detom? fuj.
co by som radila ludom s depresiami? jednoznacne pozitivne myslenie, vela kamaratov, chodit von, tesit sa zo zivota, precitat si diskusiu o zakone pritazlivosti (danusskah) apod... zbavit sa depresii znamena pracovat na sebe a tabletky nas nikdy nespravia stastnymi, mozno len na chvilku, ale nepoznam nikoho kto by sa z depresii takto vyliecil.
a este nieco: vela ludi si mysli, ze budu stastni, ked napr. najdu partnera, vyhraju peniaze (co je aj moj sen,ale aj bez toho som stastna). takze vlastne tito ludia nikdy nebudu stastni, skuste porozmyslat, ze preco asi...?

mata37
27. mar 2013

@adnil1927 áno beriem ho aj ja. Ale ja užívam vitamínový doplnok Acutil a ten ho obsahuje. Odporúčajú to viacerí psychiatri. 🙂

mata37
27. mar 2013

@pasteleria Kto nezažil nepochopí, ľahko sa Ti o tom píše. Určite sa viacerí ku mne pripoja a vedia, o čom hovorím. 😉

pasteleria
27. mar 2013

@mata37
ahoj, praveze viem, o com hovorim, tiez som mala tazke obdobia, ale kebyze zacnem s liekmi, tak s nimi asi aj dozijem...si myslim, ale nechcem sa nikoho dotknut

hanule61
27. mar 2013

@pasteleria pro začátek, než začnu diskutovat, nikoli oponovat a přidat své 30-ti leté zkušeností s endogenní depresí, bych se Tě chtěla zeptat (mohu-li Ti tykat), co znamená pro tebe těžké období?

robert1982
27. mar 2013

@adnil1927 ja neviem nespozoroval som žiadne zmeny 😝 ja ho beriem ako doplnok stravy chodím cvičit... no a pre rast svalov je sú potrebné omega3... to má pomáhat aj pri depresii? prvý krát to počujem

robert1982
27. mar 2013

@adelkag no ja beriem také kapsule vieš... dva krát denne ale že by som spozoroval nejaké zmeny to nie :P beriem to asi 3 mesiace ale ja kvôli cvičeniu teda pre rast svalov sú dôležité.... prvý krát počujem že by to pomáhalo aj pri depresii