Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kucminka
15. apr 2013

@adelkag jáj moja,viem o čom píšeš,ja som mala takého neposlušného drobca tiež,v noci aj cez deň som zatínala zuby od hnevu,hlavu som mala ako na kolotoči,nič ma nebavilo,nikde sa mi nechcelo,na to obdobie nespomínam v dobrom,aj keď vidím fotky,keď bol maličký,tak mi je do plaču,čím sme si prešli.Ale teraz je to už lepšie,ale to čo sme si prežili s manželom,neprajem nikomu.Tiež som teraz na AD

matulka92
17. apr 2013

mne pomohlo cvicenie, clovek pride na ine myslienky a prijemne sa unavy. dokonca som nasla cvicenie kde mozes cvicit aj s svojim malym. treneri su tam velmi prijemni a mas tam sukromie kedze to nie je verejne fitness 🙂
http://www.efectfit.sk/babyfit/

bonaqua111
20. apr 2013

@kikaba44 Ty si mala niekedy depresiu?

bonaqua111
20. apr 2013

baby nieste niektora z PN alebo okolia a neberiete escitil/escitalopram? Ja som si zabudla vybrat lieky u lekarky a neviem ako prezijem vikend 🙂 nie ze by mi bolo zle psychicky ale huci mi v hlave a brnia mi ruky, to mam take telesne prejavy ked si zabudnem dat escitil.

marcela91
20. apr 2013

@bonaqua111 pocuj, chod do lekarne s krabickou prazdnou od liekov a kartou poistenca, mozno ti daju s tym, ze pondelok dolozis recept, vyskusaj...

lelkeska
20. apr 2013

Baby ja som uz zufalá,šiesty rok užívam Fevarin 100mg,a v poslednej dobe mi je stále na figu napr: Mávam závrate,tlak na hrudi,potenie rúk.Ale ked si dám Xanax 0,25mg tak je všetko ok.Možno je to aj tým,že všetko moc preživam,a strašne sa stresujem,čo sa týka domácnosti že nič nestíham 😒 Bola som aj na CT,Rtg pluc,na sono krčnych žíl,robili mi aj sono štitnej zlazy aj všetkych brusnych orgánov.Ja už fakt neviem že čo mi je ☹ Možno by som potrebovala zmenu liekov ☹

esselte
22. apr 2013

@lelkeska Ahoj, ja mám ten istý problém, všetko už bolo ok.beriem cymbaltu a spitomin.Pred týždňom som bola na školení na 3 dni preč z domu a tam sa mi choroba prejavila, hne´d ked sme prišli začao mi byť zle a stále sa to stupnovalo, vzala som si oxazepam a postupne to prešlo a potom už bolo ok,Lekárka mi povedala, že netreba zmeniť lieky, že to bola záťažová situácia a preto sa to stalo, že ešte moje telo nedokáže samo prekonávať stres. Mám presne tie príznaky ako ty a mne sa to už raz stalo.takže problém nebude v liekoch ale v nás, ja si tiež pomôžem iným liekom, radšej ako sa trápiť,aj lekárka mi povedala, aby som si kludne niečo vyala, ak je najhoršie a nedokážem to už prekonať vôlou, že je to normálne, len si netreba na také lieky zvyknuť a brať ich, aj ked ich netreba.

rebecca2006
22. apr 2013

@andy.a rada by som sa opýtala- mám dlhodobé spánkové problémy, v podstate od otehotnenia so sznčekom neúnosné, bez zistenia inej dg, nie som depresívna, možno trochu úzkostná áno- ale asi skôr v rámci osobnostnej štruktúry...po odstavení malého som brala cca 4 mesiace Mirzaten, ale len pididávku, 15mg, veľi mi pomohol, ale pribrala som, nie nejako katastrofálne, lebo som štíhla žena, ale stálo ma to veľa sebazaprenia sa ukontrolovať v jedle... Pri 1/4 Mirzatenu pri vzsadzovaní som plánovane otehotnela s dcérkou, lieky som vysadila, a zvládli sme graviditu aj 13 mes dojčenia bez liekov- ale spánok sa mi postupne zasa zhoršoval, nakoniec som nebola schopná zaspať inak ako po Stilnoxe. Malú som odstavila, s lekárkou sme sa dohodli na návrate k Mirzatenu- ale bola som tentoraz tak neskutočne rozožravá, že sme ho vymenili za Trittico. Dala mi 50mg na noc. Spím po Ňom fajn, akurát na zasvanie si usím ešte dať štvrťku Stilnoxu, ale som z neho na druhý deň dosť utlmená. Beriem ho len od šttka, aj to prvý deň som si dala len polovicu dávky, tj 25mg. Ako je to s toleranciou Trittica? Je možné, že ten útlm je prechodný a po nejakom čase odoznie? Alebo mám znížiť dávku? Prebrala som to s mjou lekárkou, radí mi cca týždeň ešte vydržať a ak to nepôjde,že znížime dávku na polovicu. A ešte mi vralvela, že je možnosť dať Valdoxan, že ten neutlmuje, ale ona s ním nemá veľmi dobré skúsenosti...Tak neviem, zaujíma ma aj ďalší názor. ďakujem 🙂

mexx79
24. apr 2013

Ahojte baby potrebujem radu beriem escitalopram a chcem vediet ci mozem uzivat popri tom liek napr.zodac na alergiu. Ma s tym niekto skusenost? Dakujem 😉

sweetlemon
24. apr 2013

@lelkeska Ahoj, prosim ta, citam, ze beries fevarin. brala si ho aj pocas kojenia? ja som ho dnes dostala a kojim. dr povedala, ze v pohode, ze si mam dat vecer tesne pred kojenim a potom zbytok mlieka odsat. ze dalsie kojenie uz bude ok. a mala si na zaciatku nejake vedlajsie ucinky? ja som mala PP pred tehu, sertralin pomohol. no po porode to prislo znovu a myslim, ze je to ovela horsie. s malou dokonca nie som schopna ist kocikovat, mam strach, ze mi bude zle. dr povedala, ze o 2 tyzdne uz budem kocikovat jak diva. to sa mi zda nejak zazracne skoro na vyliecenie, nie? zevraj v lete uz budem uplne v pohode.

lelkeska
24. apr 2013

@sweetlemon Ahojček,ja som užívala Fevarin aj počas tehotenstva,aj pocas kojenia.U mna to bolo tak cca 2-3týž,kým sa to zacalo zlepšovať.Držim ti palce 🙂

sweetlemon
24. apr 2013

@lelkeska tak dufam, ze bude vsetko v poriadku a ze to skoro pomoze, dakujem pekne 🙂

mexico_16
25. apr 2013

@sweetlemon ahoj,ja som nebrala konkretne Fevarin,ale tiez mi AD zabrali velmi velmi skoro aj ked pisu,ze 4-6tyz. mne sadli hned..Drzim palce 😉

sweetlemon
25. apr 2013

@mexico_16 tak to si mala pekne stastie, nestala sa to kazdemu 🙂 ja budem rada, ak bude lepsie po 2 tyzdnoch. potom by som mala zacat chodit plavat s malinkou, tak nech som uz ako tak v pohodke 🙂 dakujem pekne 🙂

lilinka111
25. apr 2013

ahojte kocky,,,,,,,,,,v maji budú 4mesiace ako berem escitil 10mg citila som sa v pohode a teraz tyzden co mi je blbo,tlak v hlave,,,busenie hrca v krku,,,,,,akurat som po tlaku,,,,neviem ci je to zmenou pocasia alebo spln neviem,viete mi poradit?,dakujem,,,,,,,,,,

sandy84
25. apr 2013

@sweetlemon Urcite zaberie aj skor.

rebecca2006
29. apr 2013

ahojte dievčence, máte niekto skúsenosť s Tritticom? Dostala som na nespavosť tretinku zo 150mg tbl.. Za ako dlho zaberie? Spánok má po ňom určite lepší, ale teda 100% dobré to nie je a účinok je určite horší ako pri Mirzatene- aurát že Mirzaten som musela nutne vysadiť kvôli "všežravke"...ďakujem

eeska
29. apr 2013

@rebecca2006 ja beriem na spanie 2 tretinky a spim po nom dobre...mne zabral hned ako mi ho nasadili, najskôr som brala iba jednu tretinku

latkovkybrno
29. apr 2013

@rebecca2006 Trittico jsem brala několik let. V kombinaci s Venlafaxinem to bylo přesně to, co mi pomáhalo. Je to dobrý lék.

barbak
29. apr 2013

Ahojte,
ja uzivam Olanzapin 1/4 z 5mg na noc a 50 mg Trittica. Spim stale dobre, mozno az prilis, cely druhy den som ako v mrakotach ohlupnuta. Nemate podobne skusenosti?Neviem ci je to Tritticom alebo Olanzapinom..Inac nalada sa da, ziadne depky ani uzkosti..

pingu1
29. apr 2013

@lilinka111 zvysit davku

mexico_16
29. apr 2013

Baby mavate taku tazku hlavu ?? 😅

lilinka111
29. apr 2013

@pingu1 dakujem,,,,,,,,,,,

sandra2308
1. máj 2013

@lilinka111 ahoj,ja beriem sice eliceu,ale po 3 mesiacoch brania 10mg davky mi tiez zacalo byt odznova zle,tak ked to trvalo uz 2 tyzdne,tak mi lekarka zvysila davku na 15 a dalsie 3 mesiace mam pokoj

mexico_16
1. máj 2013

Baby,viete uz ovladat tie telesne priznaky ked ide na Vás zachvat ?

barborkark
1. máj 2013

@barbak skus si este tu tretinu trittica rozpolit, mne to pomohlo aby som rano nebola taka oblbnuta

lilinka111
1. máj 2013

@sandra2308 no zajtra su 4 mesiace ,tak uvidim co mi povie

sladkovam
3. máj 2013

léčím se na depresi užívám citalon 20mg a tritico 100 mg, spánek jednu noc lepší druhou horší, navíc jsem strašně unavená a mám svalovou slabost, Je možné že je to lékem tritico nebo depresí.Měl jste někdo takové zdravotní problémy.Napište za každou reakci děkuji Marie

eeska
4. máj 2013

kocky, mate niektore skusenosti s uzivanim lieku equeta? je to na schizofreniu, ale v malych davkach to ze vraj pomaha na tazive myslienky, ktore mam pri depresii...

pingu1
4. máj 2013

@eeska nepocula som o tom lieku. skus si vygooglit. ja napr uzivam tiez stabilizator, kt. je urceny aj na epilepticke zachvaty

inak uz som na liekoch vyse roka a stale sa mi stavy vracaju. tento vikend je to take blbe. hadam to prejde