Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka1012
14. máj 2013

@mexico_16 podla mna tym nerobi dobre co si vsimli pri uzkosti ze maju zrychleny tep srdca...kava im ho zvysi oni sa zlaknu ze je to s toho a radsej nepiju tak to podla mna je...ja ked si budem vsugerovat ze mi je zle z vody tak tusim umriem od smedu 😀 ze toto domyslanie to nam bol cert dlzny...motyku do ruky a radsej pracovat 🙂

janka1012
14. máj 2013

@lucinka0921 ja nepijem ani zeleny ani cierny caj to len pre istotu 😎

petraxy6
14. máj 2013

@mexico_16 ako ti píše @lucinka0921 musíš začať pozitívne myslieť. Ty teraz si odstopuješ kedy to má na teba prísť a ty si ten atak vyvoláš svojim myslením. Čítaj knihy a začni sa učiť pozitívne myslieť (bude to trochu ťažšie, ale zvládneš to🙂 ) a uvidíš, že keď na to nebudeš myslieť, ataky neprídu. Budeš myslieť len na pekné veci a na toto úplne zabudneš.

mexico_16
14. máj 2013

@lucinka0921 mne lieky sadli na prvy krat a nebolo mi nic,citila som sa skvele..mesiac nato som planovane na prvy krat otehotnela a cele tehu mi bolo skvele az v 9mes. som zcala mat opat divne pocity ale to robili aj hormony a vsetko..no a po porode mi bolo cca. este 2 mes. zvlasne,bala som sa byt sama,sama niekde ist ved poznas trpime rovnakym..a o to horise som to prezivala,ze som mala male babo a nemohla som ist kdekolvek,ale to postupne preslo.la konzultovala som to s Dr. a povedala mi ze neratame tehotenstvo ako keby..no a hovorim potom som az o rok mala atak ten 30min. a teraz minule 2 tyzdne cca. co som aj zvracala...Mam Frontin tak ten som si vtedy dala inak ho neberem.. 😉 ale neviem ci az ju vnutorne som si tak vsugerovala ze mi bude zle ze az bolo 😀 ano a presne to robim aj ja tak ze mam niekoho na telefon 🙂

mexico_16
14. máj 2013

@petraxy6 Ahoj..Ja viem,ze sa do da naucit ale ako ? ked pride blbe obdobie mozem cokolvek a nedari sa 😅
citam knihy od L.Hayovej mam 3 a taktiez Sila a Alchymista..Len mna tie knihy nenaplnaju a nic mi to nedava..Proste reci typu ako sme na planete pre niejaky vyznam a ze som jedidecna a pod. mi nic nedava 😕 Tak teraz citam lahke romany od Evity 😀

janka1012
14. máj 2013

inak panicka poruch a uzkostna porucha aky je medzi tym rozdiel????

petraxy6
14. máj 2013

@mexico_16 napr.mne pomáha kniha Tajomstvo a vždy ju mám poruke, lebo keď sa dostávam mimo obdobia "šťastná", tak si prečítam zo dve strany a zase sa dostávam späť. Toto musím ešte dlhooo trénovať a byť vždy naladená na správnu vlnu. A hlavne musíš tomu uveriť, lebo ak neuveríš, tak to nemá zmysel

petraxy6
14. máj 2013

@mexico_16 ja ostatné knihy nečítam teraz, lebo by ma to miatlo. čiže som sa upla len na tú jednu a tej verím 🙂

mexico_16
14. máj 2013

@janka1012 inak ja taky 3.mesiac uz pocituj rozmazane videnie,ako keby som bola v krci a tazka hlava a aj pri soferovani som taka ako nie pri vedomi..bola som na Krvny obraz aj EKG a opat vsetko je dobre 🙂

mexico_16
14. máj 2013

@petraxy6 jasne,ze ich necitam naraz ale uz sa k nim nevriaciam lebo mi nic nedavaju..Je to velmi diskutabilne 🙂

petraxy6
14. máj 2013

@mexico_16 ešte toto čítam http://www.ulozto.sk/xta6XBf/bud-stastny-andrew... ja sa vraciam len aby som sa naladila 🙂

mexico_16
14. máj 2013

@mexico_16 Secret ma vobec nebrala ale od L.Hayovej som citala Miluj svoj zivot a je to kniha na dlhsie obdobie,stale som sa vracala spat a spat a snazila sa s tym stotoznit, no ja tomu nemozem uverit tym americkym bludom 😀

janka1012
14. máj 2013

@mexico_16 nak frontin mi raz predpisala obvodna brala som ho cele 3 tyzdne a bolo fajne ale to su navykove lieky mne ich psychiatricka nikdy nechcela predpisat ani nix podobne ako xanax rivotril a ine vraj som na to mlada...asi ma chce setrit 🙂 nak uziva tu niekto citalopram teva????a k tomu mi dala re pripad nudze anxiron tiez niake nenavykove uzival to niekto???

lucinka0921
14. máj 2013

@janka1012 ja som potom zacala pit cierny caj,lebo raz som niekde citala,ze je dobry pri takych stavoch.A mne nerobil nic 🙂 A teraz pijem zeleny caj a ten je este lepsi by som povedala,citim sa po nom taka svieza,ze naozaj osviezi telo a aj dusu 🙂 Ale ja si nikdy nerobim silny caj,neluhujem dlho 🙂 Pre istotu :D

janka1012
14. máj 2013

@lucinka0921 tak ja ich pre istotu ani nepijem 😀 zeleny by som este zvladla ale cierny asi eeeee 🙂

mexico_16
14. máj 2013

@janka1012 ANo je navykovy ale ja som ho vysadila zo dna na den a po 2 tyzdnoch presli aj priznaky z vysadenia 🙂

mexico_16
14. máj 2013

@lucinka0921
@janka1012 ja pijem cierny s deckami aj na litre niekedy ale nemam pocit ako aj pri kave zeby to bolo spustacom 😅

lucinka0921
14. máj 2013

@mexico_16 mne to tak tiez nic nedavalo,tie knihy,ale od L, Hayovej ani neviem ako sa volala kniha,ta mi velmi pomohla.Teda v tom,ze som si stale v duchu nopakovala ako dobre sa citim,ze som zdrava a tak,robim aj dodnes,stale rano a hlavne vecer pred spanim si to vravim.A aj ked ked na mna isiel nejaky ten atak,tak to som robila tiez.Ja musim povedat,ze to mi pomohlo,proste tymto som si vsugerovala,ze mi je naozaj dobre a je mi.Ale ani evitovy nie su na zahodenie,pacia sa mi od nej knihy,tiez ich rada citam a este mna velmi naplnila kniha Odsudeny.Ja som sledovala Lukyho v telke,teda reportaze o nom vsetky a ta kniha napisana jeho mamou,je skvela,mne velmi vela dala...Citala si ju?A napriklad aj ked som pozerala modre z neba,tak tie pribehy mi davali vela,silu,energiu,pocit,ze nie som na tom az tak zle,stale ma nakopli...Jednoducho podla mna to vsetko je len v hlave a tvoje podvedomie sa nezhoduje s vedomim a preto mne pomala vsugerovat si do podvedomia veci ake ja chcem... Proste musis to dostat z hlavy... 🙂 a este ako pise @petraxy6 ked budes mysliet pozitivne,zabudes na to ako ti bolo.Viem podla seba,ja ked som prvykrat bala AD a aj potom ked som mala pauzu,ja som normalne zabudla na to ako mi bolo,na vsetky ataky,jednoducho som si to vobec nepamätala....

mexico_16
14. máj 2013

@lucinka0921 ale ako 😅 najhorsie je ked to pride po dlhej dobe a uz to neviem spracovat 🙂

lucinka0921
14. máj 2013

@janka1012 a preco ich vobec nepijes?Ved co ti moze taky caj urobit? 😉
@mexico_16 ja som tiez cierny niekedy pila na kvanta,ale teraz pijem zeleny,snazim sa schudnut 😉 😀 To sa musis jednoducho naucit.Zaciatky su tazke,ale rychlo sa to da naucit.Ver mi,viem to z vlastnej skusenosti... Skus si iba opakovat to co som uz pisala,ze sa citis skvele,ze si zdrava a tam.Ta kniha Tajomtvo je v tomto dobra.Nauci ta ako mas mysliet,ako mas formulovat myslienky...Ja inak neverim tomu,ze si nieco pritiahnem,ale ked myslim na to ako mi je a spravne myslienku naformulujem,tak to mi naozaj pomaha...Ja uz nestresujem ked mam atak,viem,ze odozneje a ked uz citim,ze na mna ide,tak hned pijem vodu a dycham z hlboka a myslim na nieco pekne alebo sa to snazim proste zakecat a za 5 minut ani neviem,ze mi nieco bolo 🙂

janka1012
14. máj 2013

inak moja sestra ked bola v zaluzi tak jej tam povedali ze nema uz z nikym komunikovat o svojej chorobe a hlavne nie medzi sebou si vymienat si skusenosti atd lebo ze clovek nad tym stale rozmysla a moze zacat pocitovat aj druheho stavy moze byt na tom nieco pravdy??? ale zase je dobre sa nekedy o tom porozpravat

janka1012
14. máj 2013

@mexico_16 ja som ho tiez zo dna na den a ziadne priznaky ani uzkosti ale vtedy som ho jedla koli nervom nie koli uzkosti vtedy ma rozhodila jedna sprava tak mi dala obvodna...

lucinka0921
14. máj 2013

@janka1012 no to neviem,mozno zalezi aj na osobnosti...Mne osobne velmi pomahalo a aj pomaha pisat si s vami vsetkymi o tom.Hned sa citim lepsie a tu vzdy najdem pochopenie a podporu....To je moj nazor a moja skusenost...Ale s tym rozmyslanim to je pravda,musime na odnaucit nad tym premyslat a pozorovat sa,lebo to si potom len privolavame.... 😉

janka1012
14. máj 2013

@lucinka0921 k s tym vsugerovanim to sa snazim aj ja sak ked si vie clovek vsugerovat to zle tak urcite to ide aj naopak vela krat som myslela na nieco pekne ze aky mam s toho dobry pocit a normalne az taku euforiu som citila proste treba si namyslat ze nam je prijemne a kazdu negativnu myslienku zahodit prec treba to skusat kazdy den a kazdym dnom sa nam to myslenie moze prehlbit a mozog si casom navykne na novy stil myslenia ide to!!!!ale netreba to hned vzdat ked sa nam nedari....

janka1012
14. máj 2013

@lucinka0921 no sak prave ja mam pocit ze cierny caj mi to privola pretoze tam je kofein a mne kofein nerobi robre na tu uzkost lebo mi zrychli tep srdca pride mi teplo a to je dost podobne mojej uzkosti tym pocitom ktore pri nej pocitujem preto sa kofeinu vyhybam a vsetkemu co obsahuje kofein ani moja mama to nepije ani sestra velmi zvlasne ze ani jednej to nerobi dobre ... 🙂

janka1012
14. máj 2013

nak to dychanie z hlboka pomaha pretoze clovek pri uzkosti citi stres a tak a clovek ked ma stres alebo sa boji proste dycha plitko a tak a to hlboke dychanie oklame mozog ved nemozeme byt nervozny alebo sa bat a zaroven dychat tak kludne 😉

lucinka0921
14. máj 2013

@janka1012 preste tak,teraz si to napisala pekne,presne tak to je a stale to tvrdim,lebo mne to mohlo a pomaha...Vlastna skusenost...Na zaciatku je to tazsie,ale kazdym dnom to ide lepsie a lepsie a nakoniec samu seba len o tom dobrom presvecis...Ja som mala chodit ku psych. na autogenny trening,ale nejak nikdy to nevyslo,bud na to zabudla dr. alebo proste povedala,ze nema cas.Kupila som si knihu o tom a tak som zacala s tym vsugerovanim...Lebo podla mna lieky ti pomozu na 50%,tych zvysnych 50% si musim pomoct sama,hlavne tym,ze sa chces z toho dostat a robis preto vsetko a hlavne to myslenie zmenit a verit....

lucinka0921
14. máj 2013

@janka1012 ja som sa tiez vyhybala kofeinu,ale cierny caj som pila normalne,nie sice silny,len taky slaby,nehuhovala som dlho a teraz pijem zeleny,je naozaj dobry...tak ako tam pisu,ze osviezi telo a aj dusu,tak u mna to plati.... 🙂
A mna psych. ucil ako spravne dychat,ze do brucha a pri tom si pocitat pri vydychu a nadychu...To pomaha velmi.Na zaciatku som to musela robit kazdy den,uz ani neviem kolko krat do dna po 10 minut....

adrianka1712
14. máj 2013

Ahojte, aj ja sa pripajam ☹ neviem, ci moj dusevny stav sa da nazvat depresia alebo je to este horsie. Som v 7. mesiaci tehotenstva, cakame krasne zdrave dievcatko, mame 5-rocneho syna. Velmi som sa tesila z tehotenstva a vsetko okolo toho som si donedavna naplno uzivala. Lenze zrazu sa velmi zmenilo spravanie mojho chlapa. Uz nepracujem a dava mi to znacne nejavo hnusnym sposobom. Nedava mi vobec ziadne peniaze a ani domov nic nekupi. citim sa uz hlupo, aj ked sa chcem najest. teraz som hladovala dva dni, cele tie dni som aj preplakala atd, a dnes rano po mne doslova hodil 3 parky...s komentarom, ze ma nebude zivit, kedy si idem konecne riesit matersku atd atd. potom odisiel prec a nezabudol dodat aka som blba a neschopna. Zatial, co si na internete obzeram detsku vybavicku, vravi, ze si tam hladam milenca. dnes som sa ho opytala, ci by bol taky dobry a nechal mi doma aspon drobne na mhd, lebo potrebujem ist do mesta...nechal mi...presne 18 kc, ani o korunu viac. nebavi ma ani rano vstat z postele, cele dni mi je do placu a cele noci nespim. este ze aspon moj syncek ma drzi nad vodou. vcera sa maly opytal oca
...ocinko, preco nelubis maminku a Eminku? a on mu na to...nestaraj sa.. ☹ bojim sa, ake to bude, ked sa miminko narodi. velmi som sa na to tesila, ale teraz mam len same obavy. uz niekolko dni som sa anilen neusmiala, som ako ziva mrtvola, nic ma nebavi. Prosim, poradte co mam robit, lebo ak to pojde takto dalej, asi sa citovo zrutim :'-(

janka1012
14. máj 2013

@lucinka0921 ono pomaha to ano a treba to cvicit je tazke vtedy zacat dychat ale proste treba zavriet oci a dychat hlboko ako sa len da...ono pri uzkostiach je dobre ked si kazdy najde nieco co mu robi dobre a pomaha horsie je ked si clovek namysli ze jedine co mu pomaha su lieky...to uz potom cely zivot moze brat kym neuveri ze nieje to len o liekoch ta uzkost panika je ako keby niake presvedcenie sameho seba ze coho sa bojim co mi robi zle podla mna to nieje ani tak choroba ako skor domislavost a paranoidita...depresia mi pride ze tam cloveku naozaj nieco chyba co nefunguje tak ako ma ale uzkost a pp mi pride skor zle nauceny myslenie ako keby clovek zazije par zlych prihod a uz mozog uveri ze je to pre neho nebezpecne preto by na psychoterapii mali ludi presviedcat ze im nic nieje a hlavne ze tie a tie veci pr neho niesu nebezpecne lebo to nieje ani ze choroba len proste sa clovek boji niecoho co si vsugeroval...a clovek ked ma strach tak to nieje nic prijemne a hlavne ked sa opakuje tak casto niesom odbornicka ale myslim ze to nieje psychicke ochorenie len akosi mozog zle vyhodnocuje situacie ktora je a ktora nieje pre nas nebezpecna a tabletky pomozu tlmit ten strach ale nezmenia zmyslanie mozgu na tom musi pracovat clovek sam potrebuje klud domacu pohodu kludnu pracu priatelov a vsetko ide lahsie...ale to je len moj nazor dalsia vec je ze uzkost a pp ma vznika aj vtedy ked clovek nieje az taky sebavedomi ako chce posobit a za kazdu cenu takze mu dava dost zabrat pozakryvat vsetky mozne prejavy v spolocnosti ze by niekto mohol si vsimnut ze nieje az tak sebavedomi a cim viac zakryva ze je len clovek tym musi stale sa kontrolovat a sledovat co si o nom okolie mysli a prave vtedy prichadza uzkost a PP niesom sice psychologicka ale ja to takto chapem a rozmyslala som nad tym vela a citam a vislo mi z toho toto...teda zalezi kto ma aky typ uzkosti ale teda ten moj to urcite vystihuje vzdy som sa snazila vsetko pozakryvat a potlacat emocie ale akuratne sa stupnovali ma to vela vplivov aj dectvo a vsetko ale toto je podla mna jedna z pricin