Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

111safary
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalyt
22. máj 2013

@hroska liecim sa na depresiu, uz druhykrat :( prvykrat to bolo pred tromi rokmi brala som escitalopram 14 mesiacov, potom bol pokoj a teraz zas, najhorsie je, ze u mna nie je hrozna len psychika, ale aj strasne fyzicke tazkosti - pichajuca bolest v roznych castiach tela, vselijake tlaky, zasklby vo svaloch, no a ja sa potom zacnem prilis sledovat a uz mam vsetky choroby na svete

hroska
22. máj 2013

@natalyt ja sa tiez liecim 2. krat,prvy krat pred 4 rokmi.Ja som brala lieky stlale,bola som uplne vpohode,tak som sa rozhodla vysadit a do 3 mesiacov depresia spat v plnej parade.Beriem AD uz mesiac,ale zatialsa mi zial neulavilo 😔

janka1012
22. máj 2013

@hroska nak naljebsie na tom je ze ja ani neviem ze co mi uz je 😅 proste doktorka sa kedysi davnejsi zmienila o niekej socialnej uzkosti ale ja mam pocit ze to je niaka zmiesana uzkost aj s depresiou...no prisla som na to ze ja riesim len dva problemi hlavne ked som sama a mam cas rozmyslat bud riesim stale v hlave dookola ze co ked ma priatel necha co ked ma milenku co ked zase cosi vyvedie takze podozrievam a to dokazem naozaj zozmyslat aj niekolko hodin potom riesim ci si najdem este niakeho takeho kde by som sla byvat co ked stratim pracu a potom som s tychto myslienok dost smutna a sem tam si aj pompacem potom ma to prejde smejem sa ako keby nic naladicka atd a ked neriesim toto tak riesim zase uzkost ze co ked to na mna pride co ked mi pride zle atd takze bud riesim uzkost ze sa bojim ze to na mna pride a ked neriesim tento stav tak rozmyslam zase nad tym co som pisala vyzsie lieky sice mierna uzkost ale na to rozmyslanie a domyslanie velmi nie ....neviem ci to je sucast uzkosti alebo depresia...neviem fakt ale zatial zit chcem ale stale myslim na to najhorsie.... 😢 dnes som si bola zabehat a bolo mi super takze vrelo odporucam hroska co si myslis je to len uzkost alebo aj depresia???

timea179
22. máj 2013

@natalyt mna tiez stvu hlavne telesne prejavy ako kadejake pichnutie,bolest a ja neviem co este,a vobec neviem ci to mozu byt zas nove choroby alebo je to prejav uzkosti,a tiez beriem escitalopram 😒

janka1012
22. máj 2013

@hroska inak dnes som jej volala ze stale rozmyslam dookola a ze ci si mozem zvysit davku frontinu a ona ze nie len miesto polka rano polka naobed cela vecer si mam dat rano celu a vecer celu...neviem ci to takto bude mat ucinok ale uvidime a skor som taka naladova bud uplne v pohode a potom akma napadne zase ten moj drahy ze co ked ma klame co ked nieco sa dozviem co bude so mnou uz mam naladu pod psa... 😠 a potom zase zabudnem na chvilu a riesim zase uzkost no nieje to normalne uz smiesne 😀 stale sa sledujem kazdu jednu zilku na tvary kazdy nedostatok a to len pre to aby som bola pre neho dost dobra a toto vsetko spustilo jedno jeho vypisovanie a od vtedy niesom ok uzkost sledovanie sa niekedy rozmyslam ci jedine riesenie nebude ho proste nechat a ja nebudem musiet riesit ci ma klame ze mu uz neverim a co mi moze vsetko urobit ale to asi nieje riesenie ved je to dobry chlap len neviem ako zastavit tie myslienky velmi ma to urazilo ze si takto pisal a dohodoval stretka aj ked to robil schvalne a este naschval mi to povedal do trucu ale aj tak proste ja som asi tym baby co taketo veci neviem rozdichat uz mu neverim domyslam si uplne a s tohoto ja ja idem zase zblkaznit 😅 a ked mam pokoj tak zase rozmyslam kedy na mna pride uzkost tak som ti to este raz zhrnula to bude asi zmiesana uzkostna s depresiou ze????

janka1012
22. máj 2013

@hroska a taketo mam ja nalady tak neviem ci zaberaju jeden den okej druhy den na prd ale vies co hroska som si vsimla ze vecer je mi dobre vzdy este pred uzitim frontinu...uz okolo siestej mi je lebsie skor takto riesim a rozmyslam dookola po uziti citalopramu co jem rano mozno mi nesedi nechcem ho...este chvilu pockam ale najradsej by som ho vysadila aj ked nemozem cakat zazraky hned na zaciatku liecby...

natalyt
22. máj 2013

@hroska no ja som bola prvykrat uplne na dne, tak tiez trvalo dost dlho, kym mi AD pomohli, ale teraz som to podchytila skor, lebo uz som vedela, co prichadza, no drzim prsty, nech lieky rychlo zaberu, strasne su tieto psychicke choroby, kto nezazil, neuveri

janka1012
22. máj 2013

@lucinka0921 ja som si dnes bola zabehat takze v pohodicke ja si drzim 55 kg aj ked teraz som schudla dve kG takze mam len 53 ale to skor ze ja bud nejem lebo nemam chut a niekedy sa zase natlacim ako prasacko 😉 ale zatial nepriberam ale to sa este neda povedat kedze ich jem kratko inak ja mam taky pocit ze ked si davam rano ten citalopram tak je mi horsie...nie ze uzkost myslim ze na to to zabera ale hlavne rozmyslam stale dokola podozrievam riesim priatela stale ho mam v hlave ze mu neverim co ked to co ked sa stane nieco kam pojdem byvat co bude so mnou atd a takto dokazem rozmyslat niekolko hodin...nie ze by ma nebavil zivot tak nerozmyslam zatial len skor ze co so mnou bude ci ked sa rozideme ci by som si este niekoho nasla ako by som to prezila n rozchod ja proste cakam ze urobi nieco co este nespravil take obavy ze to uz cakam a to ma rujnuje neviem ci o je depresia alebo niaka forma uzkosti...takze ja mavam naozaj pohodove dni a potom takto som dost naladova aj teraz snazim sa mat uzmev na tvary smejem sa ked som vonku ako keby nic ale hned ako som doma sama a ja som casto sama lebo priatel chodi na tyzdnovky tak zacnem rozmyslat o tom co som ti pisala vyzsie...tkze ani sama neviem co je moja diagnoza 😅 a potom rozmyslam ze kebyze ho necham zbavim sa pocitu ze mu neverim pretoze uz ho mat nebudem ale to asi nieje riesenie....

natalyt
22. máj 2013

@timea179 mas tiez depresiu?

natalyt
22. máj 2013

@timea179 neboj sa, tie bolesti zmiznu, ked zaberu AD, ja som prvykrat mala take bolesti po celom tele, ze sa to nedalo vydrzat, hocikde, v nohe, v oku, v uchu, no proste vsade + srdcove arytmie z toho vsetkeho stresu, jak som si namyslala vsetky mozne choroby, po par mesiacoch bolesti zmizli, aj depresia, ale bohuzial sa vratila, no ja si myslim, ze ja to mam tak trochu v genoch, moja babka sa liecila na depresiu a mamina ma tiez problemy.......no dufam, ze lieky zaberu a tentokrat sa asi nebudem ponahlat s vysadenim, a este dufam, ze velmi z toho Escitilu nepriberiem, lebo prvykrat som mala aj mirzaten a pribrala som 15 kil za 6 mesiacov 😒

mariemmka
22. máj 2013

@hroska ahoj, no ja mám tu general.uzkostnú poruchu....lexaurin si dávam 1ráno 1,5mg a 1/2 poobede, to mi zatial stači 🙂 no a neskor ho budem musieť vysadiť, tak by som zvyšovať davku ani nechcela....snád to vydržim 🙂

hroska
22. máj 2013

@janka1012, ano myslis,ze tam nie je len uzkost ale aj ta depresia,velmi dobre si to odhadla.Ono problem je v tom,ze depresia sa vo velkej vacsine pripadov nevyskytuje len ako cista depresia,ale je popretkavana uzkostou .Takze depresia a uzkost ide ruka v ruke a tie AD,sise maju nazov antidepresiva ale funguju aj na uzkostne poruchy.Ono niekedy je tazko laikovi rozlisit ci ma uzkost alebo depresij alebo obe,lebo tie priznaky su velmi podobne u oboch.Moja lekarka to v podstate nijako nerozlisuje,ona to vola jednym nazvom,ze depresia.Ale myslim,ze Ty si sa zdiagnostikovala fajn,je tam ta socialna uzkost a tie myslienky a pod.to je priznak depresie.Inak dost podobne ako u mna.Proste uzkostedepresivna porucha.Vpodstate uz je jedno z coho to je a ci to je,dolezit3 je teraz uplne sa toho zbavit a dostat sa do pohodoveho stavu,ked clovek zije a nesleduje sa,nerozmysla na blbostami.
@natalyt dakujem,inak velmi rozumne,co si spravila,ze si to uz vopred podchytila.tych 14 mesiacov sa mi zda aj dost malo,ked si bola uplne na dne,ako pises.Asi tteba aspon tie 3-5 rokov,mozno aj viac vydrzat s AD a az potom pomaly vysadzat.Ja som spravila chybu,nemala som vysadit,teraz to lutujem,ale co,uz.Ja uz veru asi na nich dozijem 😉 ,tiez to zial mame v genoch. 😝
@mariemmka to nemas velku davku toho lexaurinu a presne tak,ked AD zaberu,pomalicky vysadis Lexaurin. A uzkost sa ti kedy zhorsuje,skor rano alebo k vecdru je to horsie,alebo pocas celeho dna?

pasteleria
22. máj 2013

co si myslite o kreme Rozex? skusili ste ho niekto? malo by to byt na predpis a na zacervenenu pokozku.

pasteleria
22. máj 2013

ospravedlnujem sa, to bolo mienene do inej diskusie, pardon 😒

monfat9
22. máj 2013

@hroska ja som tu niekedy predtým v histórii dosť tiež prispievala v tejto téme...tiež sa liečim po druhý krát....a tiež som tak dopadla ako ty...vieš ked som otehotnela po druhýkrát presne na druhý deň po oplodnení...sme bežali na pohotovosť..lebo som myslela že umieram... 😝 desná arytmia...veľmi vysoký tep..nepokoj..triaška...dostala som to pod kontrolu...ale celé tehotenstvo som preplakala.. 😒 a potom ked sa dcerka narodila a prišla som domov sa to všetko rozbehlo...úzkosť..vkuse som plakala...a plakala a plakala..bez príčiny ako hvorí moj manžel...k tomu sa potom pridružili tie fyzické príznaky...všetko ma na celom tele bolelo, nič som nechcela jesť...hnačkovala som..žila som ako v čb.filme..nechcela som žiť 😖 ..na deti som pozerala len ako príťaž..a starosť... ☹ nemala som z nich žiadnu radosť..a ked to prišlo do takého štádia..že som len ležala a nedokázala sa o nich postarať...vyhľadala som odbornú pomoc..začala som sa liečiť Citalec 10 mg....a do týždňa bolo všetko ako predtým...radsoť, smeiech v dome..veselosť...liečila som sa 1 rok...spolu so psychoterapiou, relaxačnými cvičeniami...všetkou motivačnou literatúrou sveta..myslela som si že všetko dokážem..bola som hrdinka...po roku som začala s dr. pomaličky vysadzáť,,,a ked som bola čistá si dva mesiace...spadla som znova na samé dno... 😢 ...potom som znova začala liečbu ADčkami..tými istými...a znova zabrali...začala so m žiť spoločenský život a pracovať...prácu mám dosť náročnú na psychiku...ale aj tak sa mi darí...a myslím si že ja asi na tých AD asi tiež dožijem...ved ked sa takto možem radovať z detí..z rodiny..z práce..vychutnať si grilovačku s priateľmi..dovolenku ....tak to mi za to stojí... 😉 😉 😉

hroska
22. máj 2013

@pasteleria a ja,ze ake nove AD to je ten Rozex?. 😀 😀 😀 😀 😀 a ze mast ? Juuuuuj keby pomahala na depresie a uzkosti,celu hlavu by som si s nou aj 5x denne mazala 😉 😀

pasteleria
22. máj 2013

@hroska
😀 😀 😀
hej no, isla som cez priecinok "kam som prispela" a omylom klikla o jedno vyssie 😀

hroska
22. máj 2013

@monfat9 tak to je pekny pribeh,to vies,ze ti to stoji za to.A ten Citalec 10 mg je myslim,slabulinke AD.Ozaj si vela nakopnut nepotrebovala.Uzasne ako ti AD rychlo zabrali a aj to ze sa totak aj druhy krat opakovalo.zelam ti vela stastia v zivote a nech sa ti dari.

mariemmka
22. máj 2013

@natalyt ahoj, presne takto sa to začalo aj u mna, myslím tie bolesti, pichania po celom tele, a ani vo sne by mi nenapadlo, že za tým budu psych. problémy.. ☹ kedže sa liečim 1x.....bolelo ma cele telo, aj stale som si namýšlala, že ktovie aku chorobu mám...potom ked som začala brat ten lexaurin, tak sa mi polepšilo asi na mesiac, tie bolesti sa sice celkom nevrátili, ale mám stale často bolesti hlavy,chrbta,tlaky na hrudniku, návaly tepla, alebo zimnicu a stale sa mi toči hlava ...☹

mariemmka
22. máj 2013

@hroska najhoršie je to vždy ráno, potom sa to zlepšuje a k večeru je vždy fajn 🙂 no ráno vždy tažka hlava, točaky, navaly tepla, bušenie srdca, hnačka, nechut do jedla... ☹ lekárka mi povedala, že potom mi namiesto lexaurinu da niečo aj na den, a to mám očakavať zasa tie vedlajšie učinky ? 😝

hroska
22. máj 2013

@mariemmka AD mas ten Valdoxan,ten zaberie cca za dva az viac tyzdnov,vedlajsie ucinky mozes,ale nemusis mat. K tomu mas ten Lexaurin,len ten je navykovy,takze preto ho chce dr.neskor pomaly vysadzat.Mozno ti chce dr.namiesto toho Lexaurinu potom pridat nejake nenavykove anxiolitikum.To je liek na uzkost,ale nie je to AD.urcite tam nejake velke neziaduce ucinky nebudu.tiez je dost mozne,ze AD ti tak dobre zaberu,ze iny liek uz potrebovat nebudes. 😉 .

natalyt
23. máj 2013

@mariemmka mas len ten lexaurin alebo aj AD? ja beriem prve tyzdne s AD aj Frontin (podobne ako lexaurin) polku rano a polku vecer, som sice trochu ospala v praci, ale da sa to vydrzat, ale doktor povedal, ze to mozem brat max.6 tyzdnov, kvoli tomu, ze je navykovy, tak dufam, ze dovtedy poriadne zaberu AD, a neboj sa vsetky tie bolesti prejdu, ked sa zrovna psychika, drzim palce 🙂

linteolinka0
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariemmka
23. máj 2013

@natalyt lexaurin beriem už 2mesiace, a teraz som dostala valdoxan na noc....totiž ja som bola najprv len u obvodnej, ta mi ho dala a u psych.len teraz.....tak mi to nechala, a ked zaberie AD, tak ho vysadime....a ty berieš ake AD? bolo ti zle na začiatku ?

natalyt
23. máj 2013

ja beriem Escitil, prvych 6 dni polku, potom celu rano, ani nie zle, len take mierne nechutenstvo na zaciatku, trosku palenie v rukach a nohach a nocne potenie, ale teraz to uz vsetko ustupuje, telo si uz asi zvyka

natalyt
23. máj 2013

@mariemmka ja beriem Escitil, prvych 6 dni polku, potom celu rano, ani nie zle, len take mierne nechutenstvo na zaciatku, trosku palenie v rukach a nohach a nocne potenie, ale teraz to uz vsetko ustupuje, telo si uz asi zvyka

mariemmka
23. máj 2013

@natalyt a citiš že už zaberá?myslím, že to berieš na depresiu....

natalyt
23. máj 2013

@mariemmka myslim, ze uz zabera, obcas su este cernejsie dni ( hlavne ked ma nejaky telesny priznak vylaka) ale uz je ove viac tych peknych 🙂

mariemmka
23. máj 2013

@natalyt tak to je super 🙂 a kedy si začala s liečbou?