Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka1012
1. jún 2013

@lucinka0921 aj mne prve lieky zabrali rychlejsie...ale tam slo o veci ktore som vyriesila a bolo v pohode...dnes zase rozmyslam a mam obyvy ale to prejde zase uz len to je pozitivne ze ma to tak nepohlcuje snazim sa relane uvazovat a mnimamt ze moje obavy su prehnane a rejde to...zeny su silne a mi to zvaldneme vsetky...citis sa fit??super treba sa tesit z kazdeho dna ked je nam dobre ja si myslim ze velmi dokaze pomoct psychoterapeut uz sa neviem dockat kedy tam pojdem proste dokaze ukludnit moje obavy vyvratit atd ale tak treba asi viacej sedeni zatial sme sa mojmu problemu este vela nevenovali ale pisem si na papierik co chcem prebrat...dnes ma napadlo ze si hodim frontin ale kaslem na to ked mam len horsie rano nebudem to hned riesit takto telo si zvykne a potom co...ten frontin si necham na stav nudze ked bude ozaj zle... 😎

janka1012
1. jún 2013

baby co by som dala za to kebyze mam svojho vlastneho psychologa stale doma vsade zo sebou...vzdy ked by ma cosi napadlo znepokojujuce vzdy by to clevek prebral hned a vyriesil a ukludnil sa a nemuseli by sme cakat mesiac a zozierat sa tym...inak sa mi nepaci ze ja musim cakat na sedenie az mesiac a pol ale mam to zadarmo prve sedenie 10 eu a potom je to gratis vzdy donesiem cokoladu alebo cosi ... 😉 prajem vam peknu sobotu a kludnu a jasnu mysel 🙂 to je u nas asi vzacne...

hroska
1. jún 2013

@lucinka0921 no ty si srandistka, 😀 ,...ako dnes clenok,pomohol ten Voltaren? A jazyk neopuchol? 😀 😝
@janka1012 tak to uz ked vies sama posudit,ze sa zlepsuje,tak to znamena,ze je ozaj lepsie.Lieky ti teda sadli a aj rychlozabrali.Gratulujem 🙂 .No asi pojdem v pondelok za Dr. A rozobereme to.Ja som taka,ze ked mam termin,tak aj keby neviem co bolo,trpim a drzim,nejdem skor,nechcem sa ukazat ako taka s@ackulienka. 😎

janka1012
1. jún 2013

@hroska sackulienka nesackulienka kek je zle tak je zle a oni to pochopia...mne vzdy da termin a doda keby bolo zle tak pridite aj skor...podla mna je to normalne kebyze ti je dobre pripadne sa sa to da vydrzat alebo sa stav aspon o cosi zlepsuje tak jasne naco chodit ale ak necitis niaku extra zmenu a trapis sa vobec by som necakala...taketo trapenie moze rychlo skoncit hlavne sa poradit s doktorkou povedat jej o pocitoch a nech uz ona zhodnoti ale urcite by som si tu namahu dala a necakala dva tyzdne... 😉 hej mne asi sadli nemam sice kazdy den super ale citim ze je to slabsie a menej intenzivne teda je to takto par dni ale verim ze sa to bude len zlebsovat aj ked necakam ze bude uz len fajn ale k tomu sa casom dopracujem teda dufam 🙂 ono to je podstatne ze vsimam si ze stale menej do dna rozmyslam ze ten cas ktory som predtym stravila trapenim sa a obavami je podstatne kratsi a su aj hodiny ktore mi je vemi fajn ako vcera napr 🙂 hroska ja ti prajem az sa aj tebe polepsi aspon tak aby si mala aj svetlejsie dni a potom ked sa k tomu dopracujes tak sa to bude uz len zlepsovat...niesom sice zastancom toho ze lieky treba menit alebo niako experimentovat ale je strasne mnozstvo antidepresiv ze niekedy dlhsie trva kym clovek najde tie spravne pre seba...lieky su jedna vec ale len 50% ja tiez stale hladam postupi a snazim sa prist na to ktore uvazovanie mi pomaha alebo co by mi mohlo pomoct ked ma napadne zase nieco zle niaka obava musim v hlave najst riesenie.ja si poviem fajn ak by sa to a to stalo tak vyriesim to tak a tak proste najst ro riesenie a nerozmyslat len nad tym ze co ked sa to stane lebo potom sa neda odtrhnut od tej myslienky ale clovek ked si to vyriesi ci uz sam v hlave alebo pomocou psychot.poskitne riesenie problem akosi straca na intenzite...stale sa snazim na sebe pracovat pretoze ja sa chcem s toho dostat a verim ze aj ty sa s toho dostanes uvidis moja sestra stvarala strasne veci a myslela som ze uz to s nou lebsie nebude a aj ona si to isty cas myslela a zrazu cuduj sa svetu 🙂 ja viem depresia uzkosti atd je to svina ale mi ju porazime a vsetko sa da vyriesit vsetko sa da vyliecit proste vsetko je mozne...

hroska
1. jún 2013

@janka1012 ano,mas pravdu a dakujem.len,ked mne to aj1.krat trvalo tak dlho,aj rok,kym som sa citila ako tak.A potom uz bolo super.takze tieto iste lieky mi zabrali aj 1.krat,ale az po dost dlhom case.tak neviem,ci je to normalne,ze to moze u niekoho aj tak dlho trvat? Len ked si predstavim,ze zase rok budem jak matoha,tak sa hned rozklepem.a zase na druhej strane,zmenit sa bojim,lebo si poviem,ze ved 1.krat pomohli a lepsie po roku ako vobec. 🙄

janka1012
1. jún 2013

@hroska hroska moj osobny nazor je ze rok je naozaj vela!!!ucinok ma nastupit ovela skore a co ty ludia co maju take depky ze nechcu zit atd keby cakali rok tak neviem ci by sa dozili toho ucinku lebo tolko by urcite necakali a cosi by uz vyparatili...ja viem ze netreba cakat po dvoch tyzdnoch zazaraky ale aj pol roka je podla mna vela moja...na pribalovom letaciku vsetkych antidepresiv ppisu ze ucinok nastupuje priebehu dvoch troch tyzdnov a viac ale urcite nie pol roka a rok ved do vtedy sa clovek moze aj zblaznit...neviem teda ako tvoja ale mne doktorka povedala ked som tam dosla po tyzdni ze mi je zle ze mi nzaberaju ze musime este pockat aspon 2 tyzdne aby som sa dostala do niakej hladiny a az po 3 tyzdnoch pripadne mesiaci moze zhodnotit ci zaberaju alebo dame ine lieky...takze hroska fakt si myslim ze cakat rok je vela su lieky co ulavia po mesiaci niektore uz po 3 tyzdnoch zalezi ako je na tom clovek...niesom doktorka ale musi byt aj ine riesenie ako cakat rok na ucinok pretoze vela ludi samovrahov keby malo tolko cakat by tu uz neboli doktorka v prvom rade musi pomoct hladat lieky ktore zaberu a nie nechat pacienta trapit sa pol roka rok...aj lucka pisala ze dva roky bola zle liecena ze sa necitila dobre a kd zmenila psychiatra tak zrazu zistila ze je jej lebsie a ze to nebolo normalne ze jej stale bolo zle...takze by som skusila ine lieky pripadne niake nenavykove k tomu aby si mohla do casu s nimi fungovat a pri najhorsiom zmenit psychiatra ja mam dobru doktorku nikdy ma nenechala trapit...fakt zalezi aj od doktora moja sestra ked sa liecila a chodila a chodila po vseliakych tych ambulanciach a podobne ked nasla doktorku v novych zamkoch ktoru jej vybavila moja mamina a uvidela ju tak prve povedala ze to kto vas takto liecil ako vas mohli takto dodrbat atd a nastavila svoju liecbu...nevravim ze hned po mesiaci bola fit ale urcite sa jej polepsilo.a hlavne hroska si myslim ze zalezi aj na dobrom psychologovi ja mam v pohode ale citim ze to nieje ono keby som nasla taku ktora by mi uplne sadla radsej by som si aj priplatila je dobre pracovat aj so psychologom neviem ci ty chodis....tak tak to je moj nazor... 😉

hroska
1. jún 2013

@janka1012 nie ja k psychologovi nechodim,neviem o com by sme si tam hovorili,vpodstate ja vsetko okolo tejto mojejchoroby poznam a viem a teraz by som vobec ani nemala chut a silu nieco niekomu vykladat.ja to radsej nechcem ani rozvrtavat,to mi robi este horsie.tak skusim za dr. V pondelok a poviem jej vsetko,len uz si neviem ake lieky mi zmeni,ked tieto moje su jedni z najsilnejsich aj najucinnejsich. 😕 janka ale vidno,ze tebe lieky zabrali,ide z tvojich prispevkov uz taka sila a radost. 🙂

janka1012
1. jún 2013

@hroska vies kazda doktoraka ked predpise tak tvrdi dava jedny z najlebsich atd ale aj tak ked nezaberaju tad da ine ja som predtym mala serlift a ten mal vela vedlajsich ucinkov stale unavena uplne som prestala cvicit velke zrenice ako na drogovana taka som bola vraj podla priatela ako mimo tak ked mi davala serlift preco mi nedala rovno citalopram ked su recenzie ako jedny z najlebsich???mozno ma tvoja doktorka dobre skusenosti s nim u pacientoch ale nemusia padnut aj tebe... neviem na kazdeho posobia inak lieky a teraz mi dala ten citalopram teva a o nom sa dr.vyjadruju ako jedny z najlebsich takze co je pre jedneho najlebsie nemusi byt pre teba...ja som o tych tvojich liekoch teda o tom nazve este nepocula sa mi zda ze si ich spomenula ako sa volaju???ono je to asi fakt o tom ako komu sadnu...ja dnes zase skerim sa prave som kolegini vravela ze sa citim ako pred rokom a ze uz davno som sa tak dobre nezasmiala...teraz aku mam dnes naladu som malava stale ked som bola v pohode bez liekov a tesim sa po dlhej dobe ze zase blbnem a momentalne nevidim vsetko cierno...neviem ci je to tymi liekami ale tak aj riesim teraz vela veci co ma trapilo s priatelom vylievam si srdce co mi vadi a tak takze riesim problemi a nebojim sa nasledkov lebo som si riesenie nasla keby nahodou..aspon teraz to tak momentalne citim ze som okej je to vlastne rano tak teraz tak vravela som ze poobede sa to lebsi 😎 este asi trosku kolisaju ale citim ze zaberaju teda dufam ze vam tu o par dni nenapisem nieco deprimujuce 😀 vraj citalex citalon citalopram atd tak ze to su vyvorne antidepresiva vyjadrovali sa k nim dr.ale zase vravim jednemu pomoze druhemu nie treba hladat a cakat ale nie pol roka 🙂 ja si myslim ze normalna hranica ucinku kedy sa uz ma prejavit ucinok je mesiac viac by som necakala maximalne mesiac a pol a okamzite ine lieky...mna by doktorka ani nenechala viac ako mesiac keby videla ze mi je zle sama by mi dala ine...ja viem ze namas naladu tam chodit ale prave on ti moze trosku pomoct s tym myslenim lebo ty vidis teraz vsetko cierno zle atd a on sa moze pokusit to vyvratit pracovat s tebou ked uz nic aspon by som skusila...mne doktorka povedala ze jedna vec su lieky druha je spolupraca so psychoterapeutom a dalsia je snaha nevzdavat sa robit pre to vsetko a chciet sa vyliecit...ja viem ono ked su tie depky silne clovek uz straca zaujem o vsetko ale aspon tie lieky skus vymenit a potom mozno zase uvidis aj trosku inu farbu ako ciernu...neboj hroska to zvladnes spoliehaj sa na to ze lieky su zle zla liecba daju ine pockas a pre pripad nudze frontin.ja ako som ho prestala brat niesom taka oblbnuta a lebsie mozno prave teraz ked niesom utlmena citim zmenu...

hroska
1. jún 2013

@janka1012 no ten moj liek sa vola Seroxat,ucinna latka je tam paroxetin. Inak dnes do toho aj kramare,tak ako sa vravi, na posrateho aj hajzel spadne. Jani ten Frontin si ako dlho vkuse brala?Ja som si veru posledne 4 dni svihla kazdy den rano tych 0,5mg a aspon nachvilu ako taka ulava aj ked tiez som po nom taka aka mechom prastena. 😖

janka1012
1. jún 2013

ja som ho jedla asi tyzden a pol no 0,25 rano aj naobed to iste a vecer 0,5 ale to som dodrzovala asi 4 dni potom som dala aj 0,25 na vecer asi dva dni a potom som vynechala vecernu davku potom uz aj ranajsiu a vcera som si dala len rano 0,25 a dnes uz nic kym nemusim ze mi nieje strasne tak si nedavam..sak beriem to tak keby cosi mam ho a to je taka moja istota ze pripad nudze zaberie...aj ked doktorka vravela brat az do konca ja si stale spravim po svojom 🙂 niesom taka otapana oni dost tlmia ale pomozu vecer ked som si dala tu 0,5 za desat min som bola K.O.ako babo som zaspala ja som taka ze radsej tu najmensiu davku nech si telo nezvyka poznam ludi co rano si da 1 mg aj vecer a niektory beru este viac a to je podla mna uz dost takze hroska co si ty das obcas az sa ti ulavi to nieje take hrozne a navyse ja som v decembri mala to blbe obdobie nejedla som nic len frontin 0,5 rano a vecer a jedla som ho skoro mesiac a prestala zo dna na den a ziadne abstaky alebo co len mi mozno chybal ten prijemny pocit ked som vecer zaspavala taky klud kukat tak telku s cistou hlavou proste ma to dalo do takej pohody...poznam ludi co brali aj rok xanax to je tiez podobne a pekne pomalicky vysadili ono ta psychicka a fyzicka zavislost sa pestuje roky hlavne ked si niekto vsugeruje ze bez nich nemoze byt tak jasne ze niekto ma problem uz aj po pol roku ale take raz za cas uzivanie to myslim ze nevadi...ja si myslim ze to je dneska ma v kabelke kazda druha zena ako povinna vybava pripad nudze 🙂 fakt len som sa cudovala kolko ludi okolo mna pozna taketo prasky...

janka1012
1. jún 2013

@hroska kukla som na ten tvoj seroxat a pisu o nom ze je dost silny a ze trva dlhsie ako u inych AD kym zaberieze sa musia nasitit receptory ...ale ze velmi tlmi a ma vela vedlajsich ucinkou...a musi sa vysadzat aj pol roka co je divne si myslim...predpisuju to hlavne na fobie a silne uzkosti s depresiou a tk no niekomu pomohol nevie si ho vynachvalit druhemu este zhorsil stav jednemu zabral po 3 tyzdnoch druhemu po 3 mesiacoch takze asi je to u kazdeho inak...skus si s niekim popisat kto to berie tiez ake ma skusenosti... 🙂 ale asi je to o tom komu padnu a komu nie inak by neexistovalo tolko druhou antidepresiv keby na kazdeho posobil jeden druh antidepresiv... 🙂

mexico_16
1. jún 2013

@lubka1983 A co trpis depresiou ? skus opisat svoje pocity 🙂

janka1012
1. jún 2013

@mexico_16 ako sa mas ???dlho si tu nebola ci iba mne sa zda??? 🙂

hroska
1. jún 2013

@janka1012 ano ano je to o tom,ze niekomu sadne jedno AD,druhemu ine,niekomu zabere za 3 tyzdne a niekto sa trapi 3 mesiace aj viac. 😝 kazdopadne v pondelok idem a urcite dam vediet,drzte palce. 😉

lucinka0921
1. jún 2013

@janka1012 je jasne,ze niekedy nam je lepsie a niekedy horsie,ale aj tak super,ze uz to tam neberies ako predtym...A to preco musis tak dlho cakat na sedenie s psychologom???

lucinka0921
1. jún 2013

@hroska 😀 neopuchol,lebo som si nakoniec ani nenatrela clenok 😠 Ja som strasny bojko aj ked clenok boli,jak perun a dnes som aj cvicila anemohla som robit aerobne cviky,teda hlavne skakacky,to sa fakt nedalo,bolest neskutocna....Ale aj tak som este nenatrela,som ja ale hrozna.... 😖 to preto,ze som sama doma,keby ze je niekto pri mne,nebol by to az taky problem,ale ked som sama,tak radsej trpiet budem.... 😝

lelkeska
1. jún 2013

Baby chcem sa vás spýtať,že či aj vy mávate závrate pri PP.

janka1012
2. jún 2013

@hroska ok hroska budeme cakat co teda v pondelok daj vediet co ako...ja som si vsimla ze rana su take divne a ku obedu sa vzdy polepsi az do vecera...inak dnes neviem ci som uzila citalopram proste si nepamatam 😎 co teraz??? 😲 dam si zajtra rano zas nic sa nemoze narusit kebyze jednu davku vynecham nie??mam pocit ze mam problemi s pamatou ked si nepamatam 😀 asi vedlajsi ucinok aj ked ja som vzdy zabudliva bola asi si zavediem notes a budem si davat carecky ze som si liek dala... 🙂

janka1012
2. jún 2013

@lucinka0921 neviem asi ma vela ludi alebo co... 😠 ono je to aj zadarmo takze platilo sa len za prvu navstevu 10 eu a potom zadara tak jasne ze si mozem pockat aj mesiac a po sak ked s toho nic nema 🙂 ucka nemam istotu ze som dnes rano uzila liek teda aspon si nepapatam dam si zajtra ako keby nic moze sa mi to narusit ak som teda dneska vynechala????dvojnasobnu si nejdem davat ked neviem ale sranda ze si napamatam zeby vedlajsi ucinok tabletiek??? 😀

hroska
2. jún 2013

@janka1012, neuveris,to je nahodicka, 😲 ,ja presne dne rano to iste.nevedela som, ci som si liek dala,alebo nie.pytala som sa aj muza,ten tiez nevedel.ale nastastie som mala v kalndari poznaceny zaciatok uzivania a normalne som si to musela odratat.vyslo mi,ze som si dala. Jasne,ak nevies tak si nedavaj dvojitu davku,prinajhorsom Frontin.Mne je dnes akosi lepsie,nieze by som vyskakovala,ale trosinku sa mi zda lepsie,malinko.tak uz som z toho jelen 😝 😠

janka1012
2. jún 2013

@hroska som rada ze ti je dobre aj tych par dni stoji za to 🙂 ja zase dnes akosi divne nic vazne ale akosi uzko mi bolo hodila som polku frontinu a mam pokoj lieky este uplne asi nezabrali ale podstatne je ze je to ovela lebsie 🙂 inak neviem ci to je vedlajsi ucinok alebo co ale dnes ked mam taky ten horsi den aj ked nic vazne zase len troska kolise nalada tak niako zabudam...hladala som dnes jednu vec asi desat min a cely cas som ju mala pred ocami...na velmi viditelnom miestepotom to iste sa mi dnes stalo s telefonom 😀 aspon ze hlavu mam na hlave...sa mi koleginka smeje dnes v praci ze ci mi stoji na kabli ze akosi dnes som nechapava a kym mi cosi dojde ale vsimla som si ze som akasi zamyslena unavena ale ziadne silne depky len skor taka uzkost slabucka ale vravim dala som si pred pol hodkou ten frontin a velmi rychlo zabral...to je super na tych liekoch podla mna este treba pockat kym sa ustali ta hladina atd a vymiznu aj taketo vykyvy 🙂 esim sa ze ti je lebsie ono raz asi bude tak raz onak ale bude sa to lebsit aj tebe urcite...ale aj tak tam chod aj ked sa ti polebsilo aspon prekonzultuj svoj stav ako ti je a ake mas tie nalady a tak uvidis co ti povie a budes kludnejsia aj ty... 😉

lucinka0921
2. jún 2013

@janka1012 aj mne sa niekedy stane,ze si nepamätam ci som vzala alebo nie 🙂 A tak radsej neberiem,aj ked si viem vypocitat ci som brala alebo nie,si stale pamätam kolko mi ich chyba z jedeho plata 😀 Ale ja hned ked sa naranajkujem tak hned beriem,aby som nezabudla a este musim zajest tabletku,lebo mi stale v krku ostane 😀

janka1012
2. jún 2013

@lucinka0921 asi vedlajsie ucinky su aj strata pamate 😀

hroska
3. jún 2013

Ahojte kocky,

tak ja som dnes bolo u Dr.zahlasit,ze po 6 tyzdnoch akosi nic moc.No a povedala,ze dobre,ze som dosla,lebo uz malo byt lepsie.Takze zmena lieku a mam teraz Sertralin Actavis 50mg.je to SSRi s ucinnou latkou sertralin.Kocky berete ho tuna niektora????? 😕 🙂

hroska
3. jún 2013

Dievcata, to moje nove AD Sertralin Actavis to je ta ista ucinna latka ako Serlift alebo Zoloft. Berete to niektora? Za ako dlho Vam asi zabral a ake boli vedlajsie ucinky? 😕 dik.

hroska
3. jún 2013

Este do tretice,kocky je tu niektora,co berie SSRi Sertralin Actavis,alebo Serlift,Zoloft alebo Asentra je to to iste. 😉

hroska
3. jún 2013

@lucinka0921 teraz som nasla, ze Ty beres Sertralin Actavis 100mg. Luci tak prosim ta referuj,brala si hned od zaciatku 100,ci najprv menej.Za kolko si pocitila ulavu?a vedlajsie ucinky boli nejake? Ako sa ti pozdava totoAD? 😕 🙂

lucinka0921
3. jún 2013

@hroska ja ho uz beriem druhykrat.Ked som sa zacala liecit druhykrat,hned som zacala brat to iste AD,ziadna uvaha o inych liekoch tak ako z mojej strany aj aj zo strany dr....Mne tielo AD velmi pomohli a hlavne velmi sadli...Prvykrat,ked som sa liecila,tak som najprv brala 25 mg,potom 50 a o mesiac 100mg,do polroka som bola uplne fit,ale brala som ich este rok a potom som vysadila.9mesiacov som bola bez liekov,no bohuzial musela som sa k nim vratit.Ale musim povedat,ze ked som bola v pohode,tak som zabudla na vsetko co mi bolo,aj teraz si matne spominam na to ako som sa citila,co mi bolo a tak,musim sa hlboko zamysliet aby som si spomenula 🙂 A teraz ked som zacala brat,tak ja som taky bojko a zacala som zase 25,ale len 3 dni,potom som brala tyzden 50 a potom som hned presla na 100.Ale dr. mi vravela,ze mam hned zacat brat 50 mg tyzden a potom hned zvysit na 100,lebo som ich uz brala... Ja som nemala vedlajsie ucinky z nich.Teda prvykrat som nemala chut na sex,ale neviem ci to bolo z liekov alebo z mojich stavov,lebo ja som sa bala,ze aj pri sexe sa mi nieco stane 😝 Ale inak ziadne.Okrem toho,ze som pribrala 15 kil,ale nemyslim,si ze to bolo len tymi liekmi.Myslim si,ze ja som dost aj zajedala moje stavy a nemala som skoro ziadny pohyb a potom ked som uz bola aj v pohode,tak ja som sa rozpapala 🙂 Moja radost bolo dobre jedlo.No teraz ked som zacala brat druhykrat lieky,tak to uz bolo v pohode,ziadne zhorsenie stavu na zaciatku,ja som ani nebrala ziadny frontin alebo nieco,nepotrebovala som nic k AD.A teraz som ani nepribrala,dufam,z uz ani nepriberiem,ale uz sa snazim neprejedat a mat aj nejaky ten pohyb.Takze myslim,ze sertralin su skvele AD,aspon premna,kedze mne sa na zaciatku ani stav nezhorsil,nepotrebovala som ziaden frontin alebo nieco,teraz som ani nepribrala,chut na sex mam stale,takze podla mna super 🙂 Preco sa pytas? A co ta tyka ulavy,ja som prvykrat po zvyseni davky na 50 pocitila ulavu do tyzdna a stale sa to uz potom len zlepsovalo.No teraz to bolo trochu dlhsie,lebo vraj ked sa liecis viackrat,tak tabletky trochu necśkor zacnu ucinkovat,ale nebolo nejak dlho,myslim,ze nejaky ten mesiac,jasne,ze to nebolo idealne,ani teraz to este nnie je 100%,ale ulavila sa mi,velmi,aj ked som mala niekedy ataky,strach,uzkost,tak bolo to uplne minimalne a do maximalne 2 minit uplne odoznelo vsetko...Ja som nadmieru spokojna....

hroska
4. jún 2013

@lucinka0921 pytam sa,lebo vcera som bola u dr.,ze nejako mi tie moje AD az tak nezaberaju,tak mi zmenila za Sertralin Actavis 50mg.Fuuuuu,teraz som si dala prvu tbl. a aaaaaamen,uvidime, 😕 bojim,bojim 😝

lucinka0921
4. jún 2013

@hroska neboj,dobre bude 🙂 a budes neskor aj zvysovat davku,ci ostanes na 50 mg?Tak co?Ako to prebieha?