Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
7. jún 2013

@janka1012 no tak ty sa mas 😀 a co robis,ze si cely den na pc?Teda ak to nie je tajomstvo 😕 😉

janka1012
7. jún 2013

inak tieto problem co mame si nevybera ludi moze to mat hocikto chudi aj tucny vzdelany aj infantil bohaty aj chudobny...esteze sa na to neumiera a da sa to liecit vsetko sa da len treba chciet...a mi chceme ze???tak nieje sa coho obavat pretoze mi to zvladneme sme zeny a co nas nezabije to nas posilni... 😉

janka1012
7. jún 2013

@hroska inak hroska ten frontin je v pohode ale uvidis ze ked sa ti polebsi budes sa citit tak fajn ze ti bude dlho lezat v kabelke ani si nespomenies na co je 😅 ked som si ho dala taka som bola ja neviem ako to opisat vobec nepocuvam nikoho ako keby mi niekto stal na kabli kym mi to dojde to su take oblbovaky ale zase niekto neje antidepresiva len taketo lieky ako frontin a nie rok dva 20 rokov a funguju ako doplnkova liecka nevadi ak by si na ne nechces zvyknut obmedzuj ale ak by sa inak nedalo svet sa nezruti napis mi kolko ich uz beres ten frontin a ci aj predtym si brala ...to ma zaujma poja prva skusenost s takymito liekmi bola v decembri predtym som mala uz len ten serlift doktorka moja bola nasrata ze mi to obvodna predpisala zlata je vravy ze som mlada co budem robit ked budem mat 40 ze potom nech si na nich aj dozijem...

janka1012
7. jún 2013

@lucinka0921 nikto to nemoze vediet 🙂 je to utajene....ale nie 😅 som predavacka ale je tu nuda takze bud pc knihy citam sem tam alebo kecame s babami...a tak mam dobru sefku tak mozem mat aj pc 🙂 aspon mi rychlo ujde cas 🙂

hroska
7. jún 2013

@janka1012 ano,ja pracujem,ale som na volnej nohe,takze teraz mi to vyhovuje,lebo si fakt neviem predstavit,ze by som musela vydrzat v nejakej praci 8 a viac hodin,no to by sa jednoducho teraz nedalo,resp.jedine s tym Frontinom si to viem predstvit 😝 Teraz nie som schopna vykonat poriadne ani domace prace,len vsetko odkladam. 😖 ano,prvy krat mine Dr. Vobec nepredpisala k AD Frontin,takze som dlho zatinala zuby.Ale potom tu na koniku som videla,ze kocky to tie prve tyzdne brali,tak som si to zaobstarala aj ja,ale dost som sa toho bala,takze ozaj len vynimocne,raz za cas. A ze by som si ho dala 3x denne to nikdy,ani 2x denne nikdy,takze moc s tym skusenost nemama a preto som sa pytala. A nechce sa mi uz trpiet,lebosa to dlho taha,tie prve mi malinko zabrali a teraz odznovu,tak si vies predstavit,ze mam toho plne zuby.a zase ked si dam ten Frontin,tak aspon ako tak fungujem a porobim. 😉

lucinka0921
7. jún 2013

@janka1012 no tak to mas dobre,hlavne,ked mas dobru sefku a kolegyne....To je podstatne 😉

janka1012
7. jún 2013

@lucinka0921 ale bola som pracovne v taliansku nemecku madarsku cesku a tak brigadne snazim sa ucit jazyk aj ked ja som na to leniva nechce sa mi ale z vacu na cas zalovim aj do niakej jazykovej hnihy 🙂 clovek nikdy nevie kam ho vietor zaveje... 😎

lucinka0921
7. jún 2013

@janka1012 sikovna,ked si tak chodila....Ja som bola najdalej len v Cesku 😀 Aj som tu robila brigadne nejaku dobu,teda minuleho roku,ked som nebrala lieky.Ale aj tu byvam uz....Aj ja by som sla niekam do zahranicia,len momentalne to nie e mozne a jazyk neviem ziadny,tak jednine zaklady nemciny,ale to len biedne,aj ked som sa ucila 11 rokov nemcinu,nejak som pozabudala vsetko 😒

janka1012
7. jún 2013

@hroska no tak to sa vobec nemusis bat 😀 ved ludia na nom frcia cele roky a ty sa bojis ked si ho das raz za cas...pokial si po dvoch rokoch vsimnes ze ho jes kazdy den a pridavas davky tak potom by som akuratne riesila trosku obmedzit ale to ze ich beries prvy krat a este ako malo tak to neries pomozu ti prve tyzdne mozno aj mesiace ale ak ich nechces casom si odvykaj a nechaj pripad nudze...a to ti bude stacit na to aby si bola kludna lebo ked ti zaberu poriadne antidepresiva nemala by si mat potrebu hadzat frontin nechas si ho len pre dobry pocit ze ho mas 😉 mas serlift ja som s nim bola aj na dovolenke a pezila vela peknych chvil takuze neboj bude faaajn a ked bolo blbe obdobie ani som ho nevnimala on ti tak zabere ze uvidis budes nebudes kruzit len okolo dochodcov 😉

hroska
7. jún 2013

@janka1012 no vidis a mne ho moja dr. nepredpise ani za svet,to som si musela cez znamych vybavit. Ale tak si ma povzbudila,ked bude horsie,tak ho spapam,bez vycitiek svedomia 😝 myslim si,ze nie som moc navykovy typ,kedysi v tvojom veku som veru aj fajcila 10 cigariet za den,spolu takych 9 rokov a zo dna na den sombez problemov prestala, tak hadam nenavyknem 😉

janka1012
7. jún 2013

@lucinka0921 ked si stale doma tak sa aspon uc nemcinu nikdy nevies kam ta to posunie ...v skole sm sa ani ja toho vela nenaucila co viem som sa naucila vonku 😉 len sa pekne uc chod do kniznice pozicaj si knihy a vzdelavaj sa budes mat dobry pocit zo zo seba a sebavedomie sup pojde hore 😉

janka1012
7. jún 2013

@hroska no vidis nenavyknes a jes ho kazd den???

janka1012
7. jún 2013

@hroska nepredpisala lebo asi vzdy si normalna musis to zahrat uplne ako troska tam musis dojst a chodit tam kazdy den a volat jej a ona ti ho predpise 😀ale nie sa smejem ale tak ak tam vzdy prides v pohode kludna si tak jasne ze ked jej povies nieje mi bohvie ako nepredpise ho len tak to ani moja ked vidi ze som ok ale ked som tam bola pred 3 tyzdnami este dva krat na prednostne a rano o 8 lebo som musela ist do prace cela zufala som tam stala ze mi je zle a ze to v robote nezvladnem hned mi ho dala 😎 a moja obodna mi ho tiez bez problemov predpise keby nieco ale nechcem ju zneuzivat pokial je mi dobre takto... 😉

hroska
7. jún 2013

@janka1012 no ved to,tri roky som k dr.chodila len raz za tri mesiace,len predpisat lieky,vzdy sme posrandovali....tak nie je uz na mna asi teraz zvyknuta, ze som depresivna jak svinka 😝 .Ja sa snazim dost pretvarovat,takto navonok to viem potlacit,ale vo vnutri som pokakana. No vcera som si poobede dala 1/2 Frontinu t.j. 0,25 g.Predvcerom nic a predpredvcerom tiez nic.

janka1012
7. jún 2013

@hroska super len tak dalej no ono pred doktorkou sa netreba ona potom mysli ze ti je dobre a zle ta moze liecit musi vediet vsetko ja svojej vravim vsetko niekedy pridem a som v pohode ked som v pohode ked som tam bola pred v tom decembri tak som sa tam rozplakala lebo uz mi bolo vsetko luto ...proste a ked mi je tak ze v pohode ale stale vseliako proste pridem tam volam jej ze ako s davkovanim ze mi je zle atd a ana podla toho si aj sleduje ako na mna ucinkuju tie lieky naposledy som tam dosla ako slniecko na hnoji vysmiata... 😀 a ona ze frontin vam nedam sak jasne ked videla ze som okej...ja som sa snazila takto navonok potlacat pred znamimi kamaratkami a len zbytocne mi bolo este horsie stale som musela hrat ze som okej a vsetci mi vravili ze ty si taka sebavedoma uplne atd ale proste niekedy prave taky co tak vypoadaju taky niesu a mna to vycerpavalo takze mam osvedcene vsetci sme len ludia a ked ma cosi trapi alebo je mi zle tak proste to poviem znamim rodine atd urcite im nevesam na nos ze ako sa citim ale nehram sa uz ze som okej taky ludia vam to vratia tiez otvorenostou a ked som prestala hrat to divadielko hned sa citim lebsie 😉 ako ja mam sebavedomie som si vedoma svojej hodnoty atd ale ja som to az prehanala hlavne vtedy ked som si nebola niekde ista niekedy je leie povedat ze mam tremu a tak a neskryvat to lebo to potom vycerpava neda sa stale nieco hrat a niesme roboti bez emocii...takze nevravim sa kazdemu vyplakavat ale kludne ked niemas svoj den netreba sa za to hanbit kazdy mame niake problemi a ludia to pochopia a kto nie tak s takym sa ja nemusim stretavat 🙂 netreba sa ani povisovat ani ponizovat rovnovaha ja som bola tiez vseliaka a spravila som vela chyb ale to bola len moja neistota v sebe samej takze sa snazim teraz byt normalna a nehrat niake divadielka proste takto mi je lebsie...a este jedna vec vela ludi ked ukazes ze niesi dokonala a aj ty sa bojis vela veci akuratne sa aj ty druhy ludia otvoria a potom zistis ze prezivaju aj oni vela veci a nikto neni uplne sebavedomi a vyrovnany tak sa tu na nic nehrajme 😉 mne sa takto otvorilo tolko ludi ze som nechapala a pritom ludia o ktorych by som to ani nepovedala...naposledy ked som povedala jednej znamej ze vies trapi ma to a to a uz si tak neverim len otvarala usta ze boze ved na teba by som to nikdy neppvedala a ja ze aj ja som len clovek odvvedy si rozumieme ovela viac.takze tymto dlhym prispevkom som nechcela ppvedat ze nieco hras to ai ja som chcela vzdy vypadat ze som uplne okej ono netreba cele dni niekoho zatazovat riesit ale z casu na cas je dobre vylozit karty aspon pred niekym koho pozname a u doktora hlavne tam nikdy nic netreba hrat lebo to je ako keby ta bolelo koleno dojdes chodis doktor vidi ze ta neboli tak nevidi dovod dalsich liekov a nevie dobre uzdravit nohu ked si mysli ze uz je zdrava...a hned ako zabuchnes dvere uz kryvas 😎

hroska
7. jún 2013

@janka1012 tak jasne pred dr.to nehram,to viem,ze by som len sama sebe skodila,to sa nevyplaca.....Ani pred rodicmi nehram,ti su vpohode,rozumeju mi.Ale pred vsetkymi ostatnymi nikdy nedam vediet nic,fakt nikdy,proste to nedokazem.Tu pred vami sa otvorim,lebo sme tu vsetky na jednej lodi a som rada,ze ste tu a mozeme sa navzajom podporovat.Inak toto je nahodou velmi ucinna kolektivna terapia,toto nase kecanie a rozoberanie,takze nie su to len nejake prazdne reci,ale normalne terapia,ktora nam pomaha 😕 😉 vsak aj v tych filmoch maju kadejake kolektivne sedenia a rozoberaju podrobne,co im robi problemy,z coho maju strach.....takze dobre ze si tu takto klebetime 🙂

janka1012
7. jún 2013

@hroska tak potom super usetrime na psychologoch 😎 clovek aspon vidi ze nieje sam...ja tu tiez chodim pokecat a tak posndovat ked sa da... 😉

lucinka0921
7. jún 2013

@janka1012 ja som sa uz chvilu raz ucila,ale dlho ma to nedrzalo.... ☹ No mozno zase skusim 🙂

janka1012
7. jún 2013

@lucinka0921 ani mna to z knihy nebavi ... 😉 nic si z toho nerob

janka1012
7. jún 2013

dobry den zaciname kolektivne sedenie kto prvy zacne chce nam mniekto nieco povedat???hroska lucinka hm???nech sa paci volna diskusia 😅 😀

hroska
7. jún 2013

Dobry den, tak zacnem ja.Volam sa Hroska,trpim uzkostnedepresivnou poruchou,manzel ma nechape,mysli si,ze som cvoknuta.Dnes uzivam 4.den AD Sertralin Actavis,okrem toho,ze som dnes pos@ala,ziadne vedlajsie ucinky zatial nepocitujem.
Chcem sa liecit dalej az do uplneho vyzdravenia.verim,ze to dokazem.Dakujem za pozornost 😉

lucinka0921
7. jún 2013

@janka1012 ja sa neucim z knihy,ale z netu 🙂 na nete som si aj testy robila a tak,ale casom ma to prestalo bavit 🙂Mna ani v skole nebavili jazyky...Akurat francustina,ale tu som sa velmi neucila,lebo sme mali takeho ucitela,co nas nic neucil...Radsej chodil s nami stale vonku 🙂 Ale musim si nieco najst a ucit sa,musim si rozsirit obzory a aspon sa nebudem doma nudit...Ja som chcela ist aj studovat,ale nemal by ma kto vozit do skoly,kedze priatela mam doma malo a skolu najblizsie 30 km...

lucinka0921
7. jún 2013

dobry den,tak ja sa volam Lucia a mam generalizovanu uzkostnu poruchu,PP a agorafobiu.Ja sa uz liecim druhykrat a AD beriem pol roka.Okrem toho,ze som sa teraz z chuti zasmiala z toho co napisala @hroska,tak ine vedlajsie ucinky nepocitujem 🙂 A ty @janka1012 co nam povies o sebe?

PS: @hroska @janka1012-to co sme tu vytvorili za debatu???AQsi sme si mali zalozit sukromku,zachvilu z toho asi nebude skupina o depresii 🙂 Hroska ty si mala napad na skupinu ze hovenkaaa,ci aku to,asi by si mala zalozit 😝 😀

hroska
7. jún 2013

@lucinka0921 vsak treba trosku srandy,ak sem nahodou zabludi niekto kto nema ziadnu dusevnu poruchu,aby si nemyslel,ze sme tu nejake melancholicke smutne sliepocky,ale ze si vieme z tej nasej choroby vystrelit a odlahcit 😉 .no idem buvat,som zvedava,ci zajtra tiez tak sikovno vystrelim rano z postele 😵 ,lebo to by bolo dobre znamenie.luci dufam,ze ty uz sa tulis s tvojim drahym...tak pekny vecer 😉

tamarik82
7. jún 2013

@alucinka0921
@lucinka0921 ahoj konečne som sa tu dostala vidím že sa to tu riadne rozmohlo a že nas je stale viac a viac dcera mi zmaturovala vyborne toho som sa bala ale toto počasie ma niči tak deprimujuce ako jesen a to ja nemusim no a ked sa vyčasi tak si moja hlavička zase niečo vymysli aby ma mohla ničit ved prečo by mi mohlo byt dobre ozaj všimla som si že mas neaky cvik na brucho mozes napisat ako sa cvičialebo kde by som ho našla dakujem ozvi sa pa 🙂 🙂 🙂

janka1012
8. jún 2013

dobry den ja sa volam janka a mam uskosno depresivnu poruchu tusim 🙂 chcem sa uplne vyliecit a pojdem cez mrtvoli 😎 lieky beriem tiez druhy krat a okrem toho ze mam super dobre dni a sem tam male vykyvi ziadne ine vedlajsie ucinky nepocitujem.moj priatel ma chape ale bojuje za zivot bez liekov takze nech bojuje dalej 😉 koniec oznamu 😝

janka1012
8. jún 2013

inak hroska lucka mate skusenost brat lieky na prazdny zaludok???dnes som nemala vemli cas sa najest a dala som si liek zapila vodou a prve jedlo som mala az o desiatej dve hodiny po tom ako som si dala tabletku a bolo mi trochu nevolno sem tam som myslela ze sa v autobuse .....teraz som sa najedla a uz hned je lebsie 😎 tak asi bude lebsie sa najest a potom tabletku alebo tabletku a za cca desat min uz cosi ziest odkedy ich jem pocitujem ranny nekontrovatelny hlad.... 😉 ps:smiech lieci takze ked sa bude dat kludne posrandujme ved vobec nieje pravda ze ten kto trpi depkou uskostou fobiou atd nema zmysel pre humor prave naopak 😉 dnes mame slnecno takze pome ziadne vyhovorky hroska pome kruzit okolo dochodcov a lucinka aspon dalej ako pred vchod 😀 no a ja ja dnes v praci ale sem tam kuknem do okna takze aj to sa rata 😉

hroska
8. jún 2013

@janka1012 😀 😀 ..... no peeeeekne si sa nam predstavila 😉 😉

hroska
8. jún 2013

@janka1012 tie liecky treba pekne po ranajkach supnut,to je take pravidlo,ze sa treba najest,pekne kavicka a az potom lieky.A vraj by sa nemali zapijat kavou,malinovkami atd., proste obycajnou vodou z vodovodu. 😕 Takze urcite ti bolo nevolno z toho,ze si spapala liek na lacny zaludok. Tak pekne pracuj,nech ti to ujde.Dnes nejdem dochodcov strasit,musim pobehat s vysavacom po dome......mam vsetko teraz taaaaaaake zanedbane......no proste "aky pan, taky kram" 😝 😠

lucinka0921
8. jún 2013

@hroska tak to ano,mas pravdu 🙂 Jasne,ze o takom case sme sa uz tulili a az do pol jednej 😀 Vcera som mu robila rolady,tak musel odrobit 😀
@tamarik82 no super,vidis mas sikovnu dceru 🙂 U nas konecne sa vycasilo,krasne svieti slnko,len nam tu dnes pokosili travu a moja alergia sa hned prejavila... ☹ To nie je len na brucho,ale ja som zatial len z brucha a prs dala dole.Cvicila som Jillian Michaels 30 Day Shred,najdes to na uloz.sk a teraz cvicim od nej Body revolution,to tiez najdes na ulozto.sk....Je ich viac tych cviceni,ak si na fb mozem ti odporucit jednu uzamknutu skupinu len pre zeny,tam si radime,podporujeme sa a v suboroch je tam vela odkazov na cvicenia a aj na jednotlive partie.Alebo ti to mozem hodit linky do IP.
@janka1012 neber AD na lacno....Ja som tak na zaciatku brala nikto ma neupozornil,ze sa na lacny zaludok nemaju brat a bolo mi hrozne...Vzdy po ranajkach si daj alebo medzi ranajkami,ze zjes trochu z ranajok,das tabetku a dojest ranajky,len nikdy nie na lacno....AD sa nemaju jest na lacno....

Kočky moje,drzte palce,aby mi dnes bolo dobre,brala som serlift a teraz uz sertralin a uz bojim bojim ☹ Ked som prechadzala so sertralinu na serlift,lebo v lekarni take dali sestre,tak mi bolo fajn,teraz mam zase sertralin a uz take,ze cakam,ze co....Dufam,ze dobre budem....