Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka1012
18. júl 2013

@hroska a co ked ho budem jest celich 11 dni? 🙂 nic ine mi neostava len dufam ze nebudem po nom rozhadzana ked si ho uz nedam doktorka ma dostrasila

hroska
18. júl 2013

@janka1012 celych 11 dni? A naco? Vsak si ho das len ked budes mat nervy. Rozhadzana,z coho z jedneho Lexaurinu,co si? Neboj sa len co si vysla z ambulancie,uz si aj tvoja dr. vybrala jeden z kabelky 😀 😉 ....to bolo zo zartu,samozrejme

janka1012
18. júl 2013

@hroska si ma rozosmiala 😀 ja sa len bojim ze ak si dam prvy den dam si preventivne aj druhy a treti atd.dufam ze nie ale dost ma chyta panika proste tak casto ma tam chytila ta uzkost ze strarne to mam spojene s twm miestom...no hadam to uz niako dam ci uz s nimi alebo bez nich ale ak sa vratim a zhorsi sa mi stav nedajboze tak si ich uz nedam totalne ma dostrasila teraz sa budem sledovat ked sa vratim ci mi to tie lieky nenarusili ved frontin som jedla kazdy den a ona mi ho predpisala skoro 2 tyzne som ho brala 1mg dene velmi sa bojim ze si to tym lexaurinom doseriem a vrati sa to tam kde to bolo a mozno len zbytocne stresujem ta cesta krami do toho atd mozno som len vystresovana.no uvidim skusim to bez neho ak to tam tak som dobra 🙂

sandra2308
18. júl 2013

@hroska ahoj,prosim ta,ako si zvladla tehotenstvo a aj vychovu?Ci ta pliaga prisla az neskor?Lebo ked mi je zle,tak si to neviem ani predstavit.A mavas aj ty zavrate?Mna toto trapi asi najviac,idem po schodoch a zrazu ma zamota tak,ze sa musim chytit,lebo by som asi spadla,strasne neprijemne.Ale ja sa ti tu iba stazujem a ty to mas mozno este horsie.Ako sa citis,mavas neprijemne stavy casto,ci len obcas?

hroska
18. júl 2013

@sandra2308 ano, u mna ta pliaga prisla az neskor.takze aspon v tom nestasti som mala kusok stastia 😉 tehotenstvo bezproblemov a aj potom babatka som zvladala uplne vpohode. Ale tehotenstva sa neboj,niekedy sa to tak same zariadi,zezena pod vplyvom tych teho hormonov vsetko zvladne.a ak by aj predsa,vela zien vynosilo dietatko na AD,da sa vsetko,len sa nestrachaj dopredu.ja zavrate mavam,ked sa prudko postavim,ale nejako to neregistrujem,nevidim v tom u mna ziadny problem,ani keby ma tocilo jak na kolotoci.ja mavam ine problemy v depresii,rano vstanem z postele len silou vole,lebo viem,ze musim,vsetko mi pripada neskutocne tazke a bezvyznamne,nevladzem si umyt ani zuby,som cely den napata ako struna,taky vnutorny nepokoj,nedokazem sa na nic sustredit a preto nemozem ani pozerat tv,ani citat,v tom najhorsom som nedokazala ani otvorit notebook a pisat.ziadna radost,ziadna vola,iba nicota......tak vidis,ja by som tie zavrate aj brala,aspon by som vedela,ze zijem 😉 😀

hroska
18. júl 2013

@janka1012 ale coby,ved ty uz si stabilizovana.U teba uz AD pekne pracuju. Takze stresy uz budes automaticky znasat lepsie. A teraz mas aj kramare,to preto si taka vyplasena 😉 ziadny Frontin ani Lexaurin,ta nemoze raz za cas, ked ho das rozhadzat. Ved su to lieky,ktore maju pomahat,a nie drogy alebo alkohol.a neberies ich pravidelne. 😉

sandra2308
18. júl 2013

@hroska tak to je hnusne a najhorsie je,ze to nevieme nijako ovplyvnit.Ja mam tiez najhorsie rana,ale u mna su to tie fyzicke prejavy,uz som mala obdobie,ked mi nebolo nic ani rano,no teraz som zase spat a moja doktorka ma dovolenku,tak neviem,ako to vydrzim.Ja som doma,nepracujem,momentalne som stastna,ze mam synceka doma,lebo aj cesta do skolky bola pre mna hroza.Ty pracujes?

hroska
18. júl 2013

@sandra2308 chapem,ano tie fyzicke prejavy,u mna skor psychicke,ale ked uz mam riadnu depresiu,tak aj fyzicky idem uplne dolu. Ja som na volnejnohe,takze nemusim niekde sediet 8 hodin,ato mi vyhovuje a hlavne teraz,ked mam depresiu,aj ked niekedy rozmyslam,ze mozno,keby som musela do tej prace na 8 hodin,ze by som sa mozno odputala. 😨

petraxy6
18. júl 2013

@lucinka0921 cca 7 mesiacov. Ešte mi ostali, tak dúfam, že už všetko bude OK🙂 Ak sa to vráti, tak ich už do smrti budem brať 🙂 Ja už to nechcem zažiť 😝

janka1012
19. júl 2013

@hroska dakujem hroska esteze tu si ty dokazes vzdy povzbudit dakujem ti... 🙂

lucinka0921
19. júl 2013

@petraxy6 len 7 mesiacov?Nie je to malo?Mne bolo povedane,ze musim brat minimalne rok,aby sa to nevratilo.A myslim tym minimalne rok po stabilizovani...Tak snad sa ti to uz nevrati,musime dufat a verit 😉

simka1111
19. júl 2013

Nemate niektora z vas skusenosti so stabilizatormi nalad??? lebo u mna sa pravdepodobne jedna o rekurentnu unipolarnu depresiu...... prosim poradte mi :(

mata37
20. júl 2013

no ako holky sa mi máte? ja som po menzese stále nejako rozhádzaná. Mám stavy úzkosti, žalúdok akýsi stiahnutý. Dúfam, že je to len prechodné a prejde to, 4 dni po menzese a ja som takáto. úplne totál bez nálady. Mávate aj vy niektorá takéto stavy. Prejde to však? Inak hroska včera som bola v mieste Tvojho bydliska, mohli sme dať stretko. bola som s dcérou na konoch a ptom som tam mala s kámoškou stretávku. Ak ti bude lepšie a mne tiež, lebo momentálne po tom menzese je to všelijaké, napíš a dáme stretko a môžme si pekne pokecať, teda, ak budeš mať záujem. Tak sa majte pekne, idem si troška oddýchnuť. pa

simka1111
20. júl 2013

@mata37 ahoj, ja pred menzesom mam tiez take kolisave nalady, to ma asi kazda z nas... ale tych par dni sa to da prezit nejako .... treba vtedy len vela oddychovat , aspon je to moja skusenost, co mi pomaha vtedy

mata37
20. júl 2013

@simka1111 no budem sa snažiť viac oddychovať.a dúfam, že ešte nejaký deň a bude to preč. díky za podporu. pa

jajkamia
20. júl 2013

Ahojte babulky,potrebujem poradit,liecim sa uz treti krat na depresiu a pred tym mi vzdy pomohli ad a teraz mi nesadli tak mi doktor dal ine citalec a beriem ho uz dva mesiace a zatial ziadne zlepsenie,citim sa psychicky horsie. Uz som takto od februara,nic ma netesi,nic sa mi nechce,nevladzem. Mam priatela,ktory ma nechape,ked som sa dostala do depresie tak priatel chcel,aby sme mali babo,ze by mi to pomohlo a ja od vtedy stale rozmyslam nad tehotenstvom,zo zaciatku som mala same pozitivne myslienky ale ako tak nad tym stale premyslam,tak tie myslienky su cim dalej negativne,ze to nezvladnem,ze som neni schopna mat dieta,tie myslienky ma strasne ubijaju. Chcem na nic nemysliet dostat sa z toho a ked bude dobre tak ist do toho. Doktor povedal,ze mam ist psychologovi,ze mi pomoze s tymi myslienkami. Je tu taka,ktora nieco podobne prezivala,neviem ako dalej,zda sa mi ze moj zivot prestava mat zmysel,nevladzem.

jajkamia
20. júl 2013

Dievcata,to tu nikto neni taky,kto by poradil. Potrebujem sa s tym s niekomu zdoverit,lebo doma ma nikto nechape a nepodpori,bojujem s tym sama,priatel je stale nervozny a uz sa aj bojim,ze ho stratim. Preco takato pliaga vobec existuje,keby ma boli aj sto zubov,tak by som to prezila,ale to je mocaj na kona. Minuly rok som bola taka stastna a plna chuti do zivota a naraz bum,len tak prezivam zo dna na den. A vy sa mate ako.

hroska
20. júl 2013

@jajkamia ahoj,jasne ze ta chapeme,presne viem co prezivas,som na tom rovnako,tiez mam depresiu.Ja sa liecim druhy krat.
Mne to zacalo tento rok v marci a tiez podobne ako Ty, ma depresia stale drzi. A kolko mg citalecu beries? A prvy krat ti zabrali ake AD? Mne prvy krat velmi dobre zabral Seroxat 30mg,ale tiez to bolo az na druhy pokus,1. AD som mala Cipralex. No a teraz ked som znovu nasadila Seroxat,zial,uz mi nezabral tak ako by mal,tak tiez mam zmenu AD, beriem Sertralin Actavis. No veru moj manzel tiez nema k mojej chorobe moc pochopenie,tak viem o com hovoris. Zivot zmysel ma,len pretoze teraz trpis depresiou,tak sa ti to tak zda, ja to citim podobne,ale spomen si na to,ze uz si z toho 2x vysla,tak to pojde aj do tretice. Co sa tyka babatka,tazko ti radit,ale podla mna sa musis najprv stabilizovat,potom sa budes aj na materstvo divat inak. Teraz si na prvom mieste Ty a Tvoja uzdrava.Na to mysli! 😉 🙂 Vsetky ostatne vazne rozhodnutia nechaj na potom,ked sa uzdravis. 😵

hroska
20. júl 2013

@mata37 ahoj Mati,Ty jedna ,Ty sem dojdes vzdy len po tom menzese 😠 😀 ale to len zo srandy .Pocuj musis s tym nieco urobit,lebo vidim,ze ta to kazdy mesiac rozhadze a dost. 🙄 uz som ti to spominala,ja som to tak robila pri prvej liecbe,normalne si zvys AD cez menzes plus este tych 4-5 dni po.Pomoze ti to,ved sa ti nic nestane,ked to vyskusas.Mne to dobre zaberalo a neskor som uz potom ani nemusela zvysovat.uz si nepamatam ake AD beries,ale napis mi aj kolko mg. Mati,nebudes hadam kazdy mesiac takato vykolajena. Je to normalny postup,to zvysenie cez menzes,mne to doktorka navrhla a osvedcilo sa to. A keby si bola len unavena,tak o.k.,ale mas aj uzkosti,tak to ries.

jajkamia
20. júl 2013

Ahoj hroska,dva krat som uzivala serlift a pekne mi zabral,no ja som urobila chybu,vzdy som vysadila. Teraz beriem citalec 20 rano a vecer. Mam noveho doktora,pred tym som mala taku staru bosorku a ona mi nikdy nepovedala,ze to mam brat lieky dlho. Len trapia ma tie myslienky,neviem sa od nich ziadno odreagovat a mam ich v hlave stale a cim dalej su horsie,citim sa totalne neschopna. A najhorsie na tom je,ze som minuly tyzden bola tak na tom,ze som ani z postele nevstala. Stale len rozmyslam aka som nemozna,doktor povedal ze tie myslienky mi brania v lieceni,tak neviem. Pytal sa ma na vztach,ja som mu povedala,ze priatela trapi ako mi je a ze nevie pomoct,povedal mi na to ze sa dostanem do slepej ulicky. Hroska ty uz mas deticky vsak

jajkamia
20. júl 2013

Rodina ma nechape,mamina mi stale hovori nerozmyslaj,ale ako? Kazdy ked sa z chuti zasmeje,ako im zavidim,pripadam si niekedy ako v zlom filme,nechce sa mi rozpravat,nechce sa mi nic. Mamina stale rob nieco,ale da sa to v takomto stave. A najhorsie na tom je to,byvam na dedine a uz dlho som nebola nikde sama a mam akysi strach,k doktorovi chodi so mnou priatel. Takze dost sa toho na mna nalepilo 😠 😠

jajkamia
20. júl 2013

Rodina ma nechape,mamina mi stale hovori nerozmyslaj,ale ako? Kazdy ked sa z chuti zasmeje,ako im zavidim,pripadam si niekedy ako v zlom filme,nechce sa mi rozpravat,nechce sa mi nic. Mamina stale rob nieco,ale da sa to v takomto stave. A najhorsie na tom je to,byvam na dedine a uz dlho som nebola nikde sama a mam akysi strach,k doktorovi chodi so mnou priatel. Takze dost sa toho na mna nalepilo 😠 😠

simka1111
20. júl 2013

@jajkamia velmi dobre takyto stav poznam , je to peklo , a fakt clovek , ktory takuto poruchu nikdy neprezil to nemoze pochopit. Cize oni ti chcu pomoct, no vlastne ti nepomahaju v podstate. Musime to pretrpiet a ver mi, do konca zivota to netrva... stale sa tym usistujem a dodavam si odvahu . treba pretrpiet a bude dobre... ty mas depresiu prvykrat ?

jajkamia
20. júl 2013

Sem asi casto nechodite,ked je dlho ticho.

jajkamia
20. júl 2013

Nie mam ju treti krat,ale dva krat sa mi polepsilo a vysadila som,co som nemala a nevedela,citila som sa fajn. A teraz je to asi najhorsie,lebo koli mojmu priatelovi myslim stale na to tehotenstvo a teraz ked ma clovek same cierne myslienky tak mi to vobec neulahcil,stale som pocuvala len o tehotenstve,ze mi to pomoze a to ma viac ubijalo a ubija,ako keby som nebola prvorada ja. Kazdy den mam taku chvilku,ze to vzdam. Nikto ma nepodrzi,lebo nechape. A ty ju maš pr v y k r a t .

hroska
20. júl 2013

@jajkamia tak serlift to je ucinna latka ta ista ako ten moj Sertralin....a pri akej davke ti zabral,kolko si uzivala? No veru AD treba dlhodobo uzivat,to je zaklad a po 2 resp. 3 tazkych epizodach sa uz odporuca celozivotne. 😨 Inak ten tvoj dr. povedal dobru traposinu,ze myslienky ti brania v liecbe 😀 ,ved to je prejav depresie,aj ja mam v depresii tie vtierave myslienky,clovek to stale omiela v hlave dookola.....ja som tiez mala dni,ked len vstat z postele bolo pre mna absolutne nemozne,nemohla som ani hygienu,ani nic....absolutna troska. 🙄 ten citalec beries 20 rano a 20 mg vecer,ci? Ano ja mam uz deti,ale mna to chytilo az v neskorsom veku,ked boli deti vacsie.

simka1111
20. júl 2013

@jajkamia nie ja ju nemam prvykrat u mna sa to uz opakovalo, toto je najhorsie ze tieto poruchy sa velmi ale velmi rady vracaju ... clovek si mysli, vsak uz som v pohode vsetko je dobre a zrazu buf do toho opat ... ja hoc berem lieky, tak sa mi to vracia, teraz som bola ako tak preliecena, uzivala som ale aj frontin 1mg vecer a to asi aj vyse troch mesiacov a pani doktorka mi povedala ze to treba vysadit, tak som sa pokusala to vysadit a dalsi den som sa citila horsie ale ja som sa hrala na hrdinku, tak som cakala a nakonec asi o 5 dni som sa v noci zobudila o 2 30 so strasnou uzkostou , tak som si supla rovno ten 1 mg , ale zatial sa mi nepolepsilo, tak som z toho nestastna, som si myslela ze abstinencny syndrom, ale tak to by malo prejst ked som dala na povodnu davku ..... ked pride lekarka z dovolenky , tak hned za nou musim zajst ... a neboj bude dobre uvidis, ja si to stale opakujem a hovorim si, ze vlastne mozog je taky isty organ ako iny a proste trosku sa mi pozmenila chemia tam a preto mam take stavy ale casom sa to zasa upravi .. a podla mna by priatel teraz nemal na teba tlacit , to neni dobre , najprv sa ty musis dat dokopy , ty si teraz hlavna.. a urcite by ti teraz tehotenstvo neprispelo, musis sa najprv dat do poriadku

hroska
20. júl 2013

@simka1111 ako zvysenie,zda sa ti,ze to zabera? Kolko dni mas uz zvysenu davku?

simka1111
20. júl 2013

@hroska ahoj, tak nemam ten pocit ze mi to zabera .. ja som zufala z toho, ze nic proste vobec nic necitim , to je strasne :(

jajkamia
20. júl 2013

Halo kde ste vsetky?