Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mata37
27. júl 2013

@jajkamia babulka len vydržať. aj ja som mala také stavy neboj. tiež ma nič nebavilo. ale to všetko príde. Ide to pomaličky k lepšiemu. Musím iba po kúsočkoch, dnes urob napr. utri prach, len aby si sa troška premohla. Lebo keď robíš nejakú činnosť, nebudeš myslieť na chorobu. Kolký týždeň užívaš AD? prepáč, nechce sa mi čítať dozadu. Tak si daj Xanax, alebo Neurol nech sa Ti aspoň troška ulaví, neboj sa toho..... Drž sa, veľa síl... 🙂

jajkamia
27. júl 2013

Vsak som aj upratovala,ale akosi mi to neide. Ja uzivam 2mesiace citalec a zmena ziadna,akurat sa citim horsie,nevidim nic pozitivne do buducna,vsetko len cierne...

hroska
27. júl 2013

@jajkamia neboj sa moja,to co teras pocitujes,tym sme si vsetky my tu presli alebo prechadzame.Nie je ti nic,len mas depresiu.Chapes? To co popisujes je obycajna depresia,ktora prejde a zase to budes Ty.Samozrejme,ze ludia okolo to nechau, pretoze to nezazili,resp. Tvoja mama a priatel.Kazdy sme iny,niekto ma nabeh na depresiu,iny na cukrovku,dalsi bohuzial na rakovinu,takeze vidis,z chorob si nevyberes nejaku dobru. Zakladne pravidlo v depresii je nerobit ziadne dolezite rozhodnutia,nechat to az potom,ked choroba odoznie.Takze teraz neries ci mat alebo nemat deti,teraz sa sustred len na seba a na vyliecenie. A presne ako ti pisala mata37 urob len to,co zvladnes. Trebars to upratovanie,alebo aj vyniest kos je uspech v depresii,alebo skus nieco zasivat,prisivat,proste uplne jednoduche veci,ak nieco nemozes urobit,nechaj tak a nenut sa do toho. Mame povedz,aby ta teraz nenutila do ziadnych cinnosti a to iste aj priatel.Vy zijete spolu s priatelom jednom dome,ci ako?
Ak je to neznesitelne daj si kludne ten Frontin 0,5mg mozes aj 2x denne. A treba aby si zmenila liecbu,potrebujes silnejsie AD ako ten Citalec,na tom trvaj,ked pojdes k dr. A neboj sme tu s tebou 😉

jajkamia
27. júl 2013

ked je to tak dlho a uz nevladzem,zase kym dalsie kieky zaberu,ak vobec zaberu,nie nebyvame spolu a od pondelka mam ist do roboty,nutia ma do toho a ja neviem ci to zvladnem. Keby sa daju tie myslienky vypnut,mat tak na chvilku cistu hlavu. Ked ja uz nevladzem,myslis hroska ze to bude take ako predtym,vies ked je to tak dlho ci sa to zmeni.

lucinka0921
27. júl 2013

ahojte kočky,tak vidim,ze ste sa nejak rozpisali,len sa mi nechce vsetko citat 😝
@hroska a ty sa mi mas ako hroska?Citala som,ze slabota?A ja sa idem pochvalit,vcera som si bola prvykrat zabehat a bola som necele 2 km,no tam aj spät,takze dokopy 4 😀 .Viem,ze nic moc,ale mam obrovsku radost,ze som uz bola tak daleko od domu a uplne v pohode 😉

jajkamia
27. júl 2013

Hroska ake lieky by mi mohli zabrat?

jajkamia
27. júl 2013

@lucinka0921 tak to robis pekne pokroky. A ako si bola na tom na zaciatku? Lebo ja mam depresiu a dlho som daleko nebola sama a mam akysi strach,ake ad beries?

kk77
27. júl 2013

@jajkamia Ahoj, ja som sem tiez niekedy prispievala, ale teraz uz len citavam a pisem len ked to je nutne. Ja si myslim, ze ti vobec nezabrali lieky a si vo vaznom stave. Ty nemozes ist do roboty, ty jednoznacne potrebujes zmenit liecbu. Hlavne nezabudaj, ze to NIE JE TVOJA VINA co sa ti deje. Je to proste choroba, ktora urcite prejde, lebo evidentne sa chces liecit a chces na sebe pracovat, ale to sa neda, ked si v takomto stave. Ak sa ti da, urychlene navstiv psychiatra popis mu vsetko co pises nam, lebo sa len budes zbytocne dlho trapit. Po takom case ako beries lieky by si uz mala byt aspon ciastocne zaliecena a vidiet "svetielko na konci tunela" . Jasne, ze je to beh na dlhe trate, ale uz by si urcite mala citit zlepsenie. Je smutne, ze ta rodina a priatel nechapu, ale ruku na srdce vedeli by sme my chapat keby sme to neprezili...tym ich neobhajujem, len sa ich snazim pochopit aj ja. A este jedna vec, ked sa zaliecis zacnes vsetko vidiet tak ako treba, teraz je vsetko cierne ale potom to bude realne, cize sem tam cierne a inokedy tisice roznych farieb. Je normalne, ze to teraz nevidis a necitis, lebo si v zufalom stave, ale nezabudni on skonci, ty sa preliecis a urobis zmeny vo svojom zivote, ktore ta mozu zachranit pred recidivami. Este raz ta prosim, nenechaj to tak a zacni to riesit. Neries nic ine, ani pracu, ani vycitky blizkych len seba, teraz musis byt sebecka a urob to prosim len pre seba! Mas pred sebou cely zivot, toto je len jedna etapa, ktora skonci, ty budes mat deti a budes sa tesit zo zivota. TAK PROSIM TA NEVAHAJ A UROB TO PROSIM PRE SEBA!

raviela
27. júl 2013

@jajkamia ahoj, neviem ci ti pomozem ale aj ja som viac krat brala Ad,citalec,zodac, mala som par po sebe sa vyskytujucich depres.stavov...Za kazdou depresiou sa skryva nejaky problem ktory v sebe potlacame,ja som uz na ten svoj prisla.. lieky uz dlhsie neberiem a verim ze uz nikdy nebudem. Viac ako oni mi zaberal sport a mojim najucinnejsim antidepresivomj je uz dva roky moj poklad samko...

hroska
27. júl 2013

@jajkamia ano, to poznam ten pocit,ze sa ti to zda dlho.Kedmsom bola najhorsie,zdalo sa mi ze den ma 100 hodin a nie 24h,nevedela som co mam robit....nevedela som zit.ako niekto,ked je po porazke a musi sa 6cit znovu rozpravat,tak ja sa teraz ucim znova zit. Ale neboj sa,ked Ti lieky zaberu,pojde to,sice pomalsie,ale zase sa to vrati do uplneho normalu.Ver mi,ja som to uz raz zazila.
No z tych AD by ti bolo podla mna treba nieco silnejsie a aj na uzkosti,lebo ten Citalec je fakt slaby a nie je moc na uzkosti. Nie som lekar,ale podla mna by ti bol vhodny Seroxat alebo Sertralin a pripane este Cypralex. Urcite nieco z tejto trojice.Zalezi aj od toho ako AD tolerujes. Z tych troch ma najmenej neziaducich ucinkov ten Sertralin. A este je tu jedna moznost a to je Venlafaxin,ten je dualne AD,pomerne rychlo zabera a ma malo neziaducich ucinkov. No ale rozhodnut musi lekar.

@lucinka0921 ty si ina makacka 😨 Ze 4 km,ved to nedam ani ja a to som byvaly sportovec. Uuuuuuuuuzasne 😉
No Ty asi mi vyvestila,ze Sertralin zaberie,len si zabudla dodat,ze az na 200mg. 😀 Uz som 11.den na 200mg a od vcera sa mi zda,ze sa mi liek zacal konecne zaberat....klop,klop,nech to nezakriknem 😝

lucinka0921
28. júl 2013

@jajkamia no ja sa liecim uz druhykrat,mam generalizovanu uzkostnu poruchu,panicku poruchu a agorafobiu....Prvykrat som sa liecila cca 4 roky,no z toho som bola 2 a pol roka zle liecena.Na zaciatku som mala len uzkostnu poruchu a po zlej liecbe sa pridruzili ostatne dve....9 mesiacov som bola bez liekov,no vratilo sa mi to minuleho roku v novembri.Ked som sa liecila prvykrat,tak po zlej liecbe som bola na tom tak,ze som cca 3 mesiace nevysla vobec z bytu,bala som sa ist aj na wc,lezala som len v posteli.Proste bala som sa vsetkeho,ze sa mi moze nieco stat.Nemohla som ani sama ostat doma,lebo to bol horor.Teraz ked sa mi to vratilo,tak som zacala liecbu hned na zaciatku,no ale strach aj tak bol a este je.Donedavna som nikam nechodila,len vencit psa a aj to som sa len zdrziavala pri bytovke.Nemohla som ani do obchodu,priatel chodi na tyzdnovky a dvojtyzdnovky,tak on mi pred odchodom stale urobil nakup na ten cas,co nebol doma.Nakoniec som zacala chodit do obchodu,ale ten mam asi 2 minuty od bytovky 😀 takze v pohode,dalej som nezvladala.Ale pokrok bol,ze som si uz sama chodila nakupovat.A kedze priberam po AD,tak som sa rozhodla cvicit,cvicila som doma,ale kupila som si sporttester,tak som ho chcela vyskusat 😀 A tak som vzala mamu a sla si zabehat a uplne v pohode a 2 km od bytovky 😀 Po viac ako polroku.Co je konecne velky pokrok.Uz nemavam ataky,ale ta agorafobia sa ma drzi ako kliest 😠 Ale pomalicky sa to zacina upravovat,co som velmi rada.Teraz dost dlho trvalo kym mi AD vobec zacinali zaberat,cca 4 mesiace,takze sa to vlecie,ale co uz....Pokroky su a to je hlavne.A beriem sertralin 100mg.Ja sama tiez nikam nechodim,len ak vencit psa a tu do obchodu,ale teraz mam mamu na navsteve,tak chodi so mnou.Ked chcem ist niekam dalej,ci len do mesta tak len s priatelom na aute.Peso este nie,preto ma velmim potesilo,ze som bola tak daleko uz.Aj predtym ked som sa prvykrat liecila,nikdy som sama nikde nechodila,aj ked som bola bez liekov tych 9 mesiacov,tak som bola sice uplne v pohode,ale sama som nikde nikdy nesla...To som mala stale nejak v sebe...Ty beries ake lieky?A z coho mas strach?Preco sa bojis sama niekam ist?

lucinka0921
28. júl 2013

@hroska ej ty nedas 4 km?Ale jasne,ze nie v kuse,to by som nedala vobec,mala som obcas take minutkove prstavky na vydychanie a ku koncu som uz zvolila radsej rychlu chvodzu,lebo v tej horucave a dusne to bol zabijak 😝 No to mi vypadlo,ti povedat,ze az na 200mg ti zaberie,prepac 😀 😀 😀 Ale hlavne je,ze zabera nie? 😉 Takze uz sa citis lepsie?Som rada a dufam,ze sa to uz bude len a len zlepsovat.Ale moze to byt aj tym,ze sa liecis druhykrat,tak to trva.Ja som mirne zlepsenie pocitila az po 4 mesiacoch a beriem lieky od novembra minuleho roku a vidis ako som na tom.Ked som sa liecila prvykrat,tak po tej zlej liecbe mi lieky zabrali na 100% do polroka,bola som jak znovuzrodena,behala som jak prepelicka 😀 Ale teraz ma zase stve,ze zase priberam a to aj cvicim....Musim nejak stravu upravit,len to mi ide tazko...Jem stale rovnako,ako predtym a priberam,uz som pribrala 4 kila odkedy beriem AD ☹

hroska
28. júl 2013

@lucinka0921 luci nevadi,ze si zabudla,tak ti to odpustam 😉 hlavne ze uz zabrali 😀 No a teraz ked zabrali,tak mozem zacat sa vraciat do normalneho zivota,tiez pomalicky po krokoch, kazdy den o kusok dalej . Ja bezim tak cca spolu 2,5km,po polovicke si dam taku kratku prestavku a naspat. Ani ja nemam nejake tempo,skor tak vyklusavam.Ja som teraz po tej depke schudla....tak rybari,co tam chytaju ryby na mna pokrikuju,ze naco beham,ze ci to za trest,ved som chuda? Vzdy mam pre nich nejaku odpoved,raz ze ten beh je dobry na nervy,potom zas,ze beham len tak pre radost....Teraz ale nebeham,ked su taketo tepla,to je strasna zataz a este ked berieme tie lieky. Niekedy ked tak klusem a dostanem sa do takej vyssej fazy,ze bezim, srdce pravidelne bije,nie som zadychana,uz nevnimam tu namahu z behu,tak si pomyslim,ze najradsej by som takto behala stale presne jak ten Forest Gamp,az kym by sa mi ten serotonin v tej mojej hlave neustalil na norme 😀

jajkamia
28. júl 2013

@lucinka0921 dlho som nikde nebola,ked mi nebolo nic tak chodil so mnou priatel a postupom casu som zacala mat stach ist napr. do mesta. Ja nemam problem chodit von,len do toho mesta,ten strach neviem opisat,ze preco. Asi ked som nebola nikde uz dlho sama.

jajkamia
28. júl 2013

@lucinka0921 ako to berie tvoj priatel? Asi ta velmi chape. ja beriem citalec.

jajkamia
28. júl 2013

@lucinka0921 a si na pn alebo ako to mas?

lucinka0921
28. júl 2013

@hroska ja tiez teraz necvicim,v tej horucave by ma to asi zabulo.... 😝 Doma mam problem vydrzat,mame v byte 31 stupnov.Ja uz chcem jesen 😀 A z tej horucavy som stale nejaka unavena,len by som spala a potom ponocujem,lebo poobede spim 😀 Ja uz mam 83 kil,boze,dufam,ze uz mi vaha nepojde hore,ale dole,vsak to je strasne....A este to,ze hlavne vecer sa napchavam,cez den mi velmi nechuti a vecer som hladna.Ani tak sa neprejedam jedlom a jem len celozne pecivo,ale nejem velmi zeleninu,nejak mi nechuti,ale ovocia zerem vecer strasne vela,no co ked mi tak chuti.Ale tak som jedla,aj predtym a nepriberala som a teraz hej...Boze musim ist do obchodu a vyvencit psa a tak sa mi nechce do tej horucavy 😒

lucinka0921
28. júl 2013

@jajkamia ja som sama niekde dalej uz nebola niekolko rokov....Takze ta chapem.Ja som tiez niekedy nevedela opisat preco sa bojim a ani som to vtedy nevnimala ako strach.Aj teraz niekedy neviem preco sa vlastne bojim,to mi povedal psychiater,ze je to strach.A postupom casu som prisla na to,ze ano,ze sa bojim,ze sa mi nieco stane.Ja som s priatelom uz 6 a pol roka,takze ma to postihlo uz pri nom,jasne,ze najprv nechapal,ze co mi je,ked som bola uplne ina,vsade som chodila,doma som prakticky nebola skoro vobec,len spat som domov chodila,niekedy a casto ani to nie 😀 Ale nikdy ma neodsudzoval,aj ked to nechapal,tak stale ma podporoval,do nicoho nenutil,stal pri mne vzdy,velmi mi pomohol a je to takto dodnes.Ked som mu povedala,ze psychiater mi povedal,ze dobra teraia pre mna by bola mat psa,tak nevahal a hned mi kupil a musim povedat,ze pes mi pomohol velmi a dodnes pomaha...Mam uzasneho chlapa,nikdy by som ho nevymenila,stale som mu vravela,ze iny by ma uz davno nechal 😉 A to aj pri prvej liecbe som nemala chut na sex vobec,bala som sa,ze aj pri sexe sa mi nieco stane.On to chapal,do nicoho ma nenutil,stale mi na to povedal,ze on si pocka a ruky ma zdrave 😀 Ale mne aj velmi rodina pomohla a pomaha,chapu ma,aj ked zaciatky boli tazke,hlavne setra ma chcela do vsetkeho nutit a tak,ale nakoniec pochopila,ked zistila,ze aj iny ludia to maju...Ja nie som na pn a ani som nikdy nebola.Lebo ja som nieco ako zivnostnik a vsetko si platim sama,takze mne pn netreba.Ty si na pn?A co tvoja rodina a priatel (manzel) na to?Chapu ta?Ako dlho beries AD a liecis sa prvykrat?

jajkamia
28. júl 2013

Nie nikto ma nechape a ani priatel. Ja sa liecim treti krat a teraz to je najhorsie,lebo uz to trva od februara a zatial ziadne zlepsenie. A to,ze sa bojis ist niekam sama sa da vyliecit? A aku mas pracu?

lucinka0921
28. júl 2013

@jajkamia tak to mi je luto,ze ta nikto nechape.Je dolezite mat podporu v rodine....Od februara?A ani malinke zlepsenie?No mne to tiez dlho trvalo asi 4 mesiace a este stale to nie je dobre,ale je o vela lepsie.Myslim,ze sa to da vyliecit,ja som bola uplne v pohode a bez liekov,no sama som nikam nechodila,lebo stale ked som niekam sla,tak so mnou niekto siel,nie preto,ze som to potrebovala,ale stale to tak vyslo.Len do obchodu ked tak som sla sama,ked trebalo.No teraz nedavno som mala choreho psa a bola som sama doma a veterinara mam na druhom konci mesta,niekolkokm odo mna a nemala som na vyber a musela som s nim ist sama.Ale nie peso,to by som nezvladla,ale taxikom a v pohode....Takze myslim,ze ano,ale trva to trochu dlhsie.Ja uz tam nemavam nejak ataky uzkosti a paniky,ale agorafobia sa ma drzi stale.To je strach z otvorenych priestranstiem,MHD,vlak,obchody a tak....Momentalne nemam ziadnu pracu,naposledy som pracovala minuleho roku v jari.Ty pracujes?Ja mam uzasneho priatela a stale mi vravi,ze ja do prace nemusim on sa o mna postara a tak to je a aj mi kupuje vsetko co chcem,dava mi peniaze,ale aj mama mi pomaha financne,lebo chape,ze do prace teraz nemozem....

jajkamia
28. júl 2013

@lucinka0921 taj to mas obrovske stastie,keby som mala aj ja taku oporu,hnad by to bolo lepsie a lahsie. Mne lieky vobec nrsadli,aj hrooska pisala,ze to mam slabe ad. A je mi horsie a horsie a uz rozmyslam ci ma moj zivot vobec zmysel. Ak ma clovek takto zit tak to neviem ako by som zvladla. Nechapem ako mozu taketo choroby existovat. Keby ma bolelo sj sto zubov tak to znesiem,ale toto,to je strasna bolest a najhorsie na tom je to,ze to kszdy odsudzuje a 😢 necjape.

lucinka0921
28. júl 2013

@jajkamia ma tvoj zivot zmysel!Ver mi 😉 Viem,ze je tazke s tym bojovat sama,ale neboj,zvladnes to.Mas tu aspon nas.Ja som tiez na tom bola velmi zle niekedy a tak viem,ze sa da z toho dostat.Proste je pravda,clovek ktory nezazije,nepochopi.Su este ludia ktori to vnimaju uplne inak,na Slovensku je to bohuzial tak,ze clovek ktori sa lieci u psychiatra,je zakonite nejaky blazon....Ja som si to tiez myslela,pokial som sa sama neocitla u psychiatra.... Hold je to tak a este dlho to tak bude.... Ty sa uz liecis tretikrat?A ake si brala predtym AD?Ako dlho si medzi recidivami bola v pohode?A co tvoj psychiater na to,ze ako ti je?Ci asi som tusim citala,ze je na dovolenke,ci?Mozem sa opytat kolko mas rokov?A este jedna vec ma napadla,podla mojich skusenosti,lieky ta nevyliecia uplne,pokial to nechces aj ty sama.Proste aj ty musis preto nieco urobit,aspon podla mna,mne to pomohlo a stale pomaha.Pozitivne myslenie.Viem,ze pri depresii,je to sakra tazke,ale aj ja som mala uplne negativne myslienky a proste som sa musela naucit mysliet inak.Precitala som vela knih na pozitivne myslenie a to mi velmi pomohlo,naucila som sa pomalicky,postupne mysliet pozitivne a ak bola nejaka negativna myslienka,teda aj teraz,tak ju stale zmenit na pozitivnu,alebo uplne zabudnem a myslim na nieco pekne.Viem,ze je to tazke,ja sama som sa to dlho ucila,ale toto mi velmi pomohlo a pomaha....Mohla by si to aj ty skusit....

jajkamia
28. júl 2013

@lucinka0921 a ak mozem opytat,kolko mas rokov a odkial si? Ja som s mojim priatelom uz desat rokov a chcela by dom sby to aj tak navzdy ostalo,len sa bojim ci so mnou a tou mojou chorobou vydrzi,to by som neprezila. k doktorovi idem az o tyzden,lebo ms dovolenku a som zvedava ake lieky mi da a ci zaberu a zas cakat...ja pracujem tiez msm zivnost,ale minuly tyzden som bola tak na tom,ze som ani z postele nevysla a aj to je take,ale xajtra uz musim ist do prsce. kazd ma nuti,tsk uvidim ako budem fungovat. uz si bola so psikom?

jajkamia
28. júl 2013

ja som mala prvy krat doktorku a ked som da liecila bolo mi fajn tsk som vysadila a ani druhy krat mi doktorka nepovedala,ze to sa musi dlhodobo liecit,potom som mala tri roky pokoj a narsz bsc a je to tu s v horsej forme,a niv by na tm nebolo ale priatel mi stale rozpraval o dietati a nie prave v nskhodnejsi cad a js som zacals stale nad tym rozmyslat co nirje dobre,lebo clovek v depresii ma same negativne myslienky. Zo zacitku boli prijemne alr ako som dalej rozmyslsla tak toe pozitivne da stratili a osyali len negativne. Ja mam 29rokov a teraz msm mlsdeho dr a nezda da mi,ze by bol dobry doktot,ked mi povrdal ze yie myslienky mi btsnia v uzdraveni,prepac za chyby pisem to na fone.

jajkamia
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinka0921
28. júl 2013

@jajkamia ja mam 26 a momentale uz byvam na Morave v Kopřivnici,inak som zo Sniny.Ty si odkial?A nechces skusit ineho psychiatra,ked sa ti nezda dobry?Ja som mojmu prvemu psychiatrovi verila,lebo som si s nim pekne pokecala,posrandovali sme,pripadala som si pri nom ako keby som bola s nejakym kamaratom...V tom bol skvely,no zle ma liecil,co uz.Potom som zmenila psych. na odporucanie jednej sestrinej znamej a ona mi velmi pomohla.Raz ked mi po niekolkych mesiacoch povedala,ze ak sa mi to nezlepsi,hlavne ta agorafobia,tak budem musiet ist lezat na psychiatriu a to ma tak nakoplo,ze som zacala chodit vonku 😉 To rozmyslanie je nahorsie,ale treba sa naucit ovladat myslienky.A myslim,ze sa nemusis bat,ze by ta priatel nechal,ked ste spolu tak dlho a uz sa liecis 3 krat.No teraz sa ti to mozno preto vratilo v silnejsej forme,lebo si predtym nebola dostatocne preliecena.Ale nezufaj,uvidis,ze zmenou AD sa ti polepsi.Viem,ze budes musiet zase cakat kym zaberu,ale to cakanie stoji za to,ver mi a uvidis,ze budes zit zase normalne.proste tie nase choroby su na dlhu trat a treba mat trpezlivost.Hlavne by si si mala najst nejaky konicek ktopy ta bavi,nejaky relax...Mas taku pracu,kde musis byt kazdy den 8 h denne v praci?A praca ti trochu nepomaha,aspon v tych myslienkach,ze nemas cas mysliet na hluposti?A este aj teraz chce priatel dieta?Podla mojich skusenosti,nie je velmi dobre,ak na teba okolie tlaci.Aspon mne to neprospievalo.Preto ja nic ani teraz nerobim na silu,ale nechavam tomu volny priebeh...A predtym si brala ake AD?

sandra2308
29. júl 2013

@hroska ahoj hroska,prosim ta,ja beriem 6.den seroxat,polovicu z 20 mg,nevies aku davku musim brat,aby to zacalo zaberat?Lebo mam pocit,ze som na tom rovnako,to je asi malo 10 mg,ze?A nepamatas si,ako dlho ti trvalo,ked si prechadzala z elicei na seroxat,kym zabral?Pytam sa ta,akoby si bola lekarka 😉 ,ale zdalo sa mi,ze mas dost dobre vedomosti a aj skusenosti.Dakujem za odpoved.A ako sa mas ty?Ako prezivas tie hrozne horucavy?

maria43
29. júl 2013

@andy.a
dobry den,
citam tu rozne prispevky od roznych zien, vy ste zrejme psychiatricka. kedze mam podobny problem, chcem sa na vas obratit s prosbou. mam 44 rokov, skveleho manzela a syna. celkovo som dost uzkostlivy typ. stale mam strach ani neviem z coho, tak vseobecne, smutok, tiez neviem z coho, uz ma to dost obtazovalo, akoby som prestala mat zaujem, radost zo zivota, tak som zasla za psychiatrickou. predpisala mi solatcit a xanax podla potreby. uzivala som to 9 mesiacov, ale citila som sa rovnako. tak mi pridala este sulpirid belupo, brala som ho 3 mesiace, stav nezmeneny. az som nakoniec zmenila lekarku, ktora mi minuly tyzden naordinovala magrilan 20 mg rano a xanax 0,5 podla potreby. lieky som zacala brat, avsak bojim sa toho, ze na tom budem rovnako ako pri solatcite. o magrilane(co je generikum prozacu) som tiez co to citala, a prelakla som sa, napriek tomu som ho vsak zacala uzivat podla rady lekarky. chcela by som vediet vas nazor na uvedene lieky a moju liecbu. mozete mi napisat co si o tom myslite? dakujem

mary1995
29. júl 2013

@maria43 Veľakrát sa stane , že nezabere určité AD a naopak niečo iné zabere na 100%, je to individuálne. Ešte veľmi krátko berieš Magrilan na to aby si pociťovala záber, musíš počkať na prvé zlepšenie aspoň 10-12 dní. Tvoj príspevok ma zaujal, nakoľko ja momentálne chodím v takých istých topánkach ako Ty, ale môj príbeh je iný a zložitejší. Drž sa , pá

jajkamia
29. júl 2013

@lucinka0921 tak ja som brala dva krat serlift a pomohol aj teraz,ale potom sa to zacalo zhorsovat a tsk doktor mi dal ten citalec. Nemam taku pracu,ze som tam 8hoodin. Priatel uz mi o tom nerozprava,ale ako dobre vies ze ked nad niecim rozmyslas tak potom ta hlava stale pracuje a v depresii sa neda pozitivne mysliet,vsetko vidis cierne. Ja som z okolia povazskej bystrice,byvam na dedine a s priatelom sa pozname od malicka a vzdy to bola moja laska uz od mladosti. Tak dnes som bbola v praci,nic moc,hlava pracuje aj ked robim,neviem ju akosi vypnut. A ty ako? Akymas den?