Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1111
25. sep 2013

@lenka00 snazim sa mysliet pozitivne a viem ,ze sa z toho dostanem... taktiez 22.10 mam prve sedenie u psychologicky, tak aj to mi dava nadej .... a moja ja kolkokrat mam strasnu uzkost aj v skole, je to tazke , ale idem si za svojim cielom a snom , ta uzkost a depresia je len preto , ze mas zjednodusene malo serotoninu , nie je to sice tak jednoduche , je to cela komplikovana chemia, toto si stale poviem a sa upokojim, poviem si ze beriem lieky a musim sa snazit aj ja , musimsa snazit nemysliet, ze nezaberu a musim verit.. moja, ty tiez to iste, mas malu krasnu zdravu dcerku , musis sa snazit pre nu, verit a ist si tiez za svojim snom ... nepoviem ti, ze by si mala byt stastna, ze mas krasnu dcerku, lebo viem , ze to nejde, ja to uplne chapem , neodsudzujem ta...... ale viem, ze ty to zvladnes 😉

lenka00
25. sep 2013

@s.a.s.k.a. no, ja mam celodenni permanentni uzkost, ty relaxacni techniky moc nepomahaji...sice nekdy se to vyhroti, ze dostanu uplne drsnouuzkost, mozna paniku, tak to se snazim dychat, ale nic moc, pak se stejne cely den bojim...to ti dlouho zabirali..ja v tehu taky zacala brat zoloft 50mg, ale po porodu se mi rozjely uplne drsne uzkosti, tak jsem presla na argofan, ktery mi kdysi pekne zabiral...a kolik beres mg?

lenka00
25. sep 2013

@simka1111 jsi uzasne pozitivni, chtela bych te mit doma 😉 vzdycky bych prisla pro trosku optimismu..obdivuju Te, jak to dokazes...ja se porad patlam v bahne a nejde vstat, otrepat se a jit dal, oplachnout ze sebe to bahno, nadechnout se a zacit zase zit...uz se take na to moc tesim, az to konecne aspon malinko pocitim...

dangelo
25. sep 2013

Nemam sice zkusenosti s materskou depresi, ale s depresi jsem bojovala. Jedine co me vzdy pomohlo, jsou milovani pribuzni a kamarádi. Obklopit se te mi, co te miluji. Prasky zabrali kratkodobe a nadelali vice skody. A ted kdyz tomu propadnu zajidam to nutellou 🙂 Blby na vahu, ale citim se lip..

lenka00
25. sep 2013

kezby mi zabrala nutella...to bych ji sezrala klidne tuny 🙂

s.a.s.k.a.
25. sep 2013

@lenka00 ja beriem 50 mg, mne bolo po porode praveze super, som bola rada, ze uz je tehotenstvo za mnou...uzkosti som mala tiez cely den, pomahalo mi trochu vysivanie, len pri nom som sa trochu ukludnila. mala som aj rizikove tehu pol roka som musela lezat v posteli takze mozno aj z toho som mala celodenne uzkosti...ani mne nepomahali relax.techniky. nevedela som sa vobec uvolnit, potom som zacala chodit do psych. stacionara a to mi velmi pomohlo, vidiet ludi co boli na tom podobne...

simka1111
25. sep 2013

@lenka00 ale zasa az tak pozitivna nie som , len sa snazim aj teba trosku povzbudit, vieskolkokrat pocas dna musim sama seba povzbudzovat , tiez mi velakrat napadne myslienka ,ze sa z toho uz nedostanem, ale to je len psychologicky problem, .. proste nevies si to teraz predstavit,ze bude dobre... ja o tom uz svoje viem a kazda baba , ktora sa lieci ti to potvrdi , ze velakrat pochybuje o liecitelnosti .. ja som aj citala, ze depresia patri medzi najlepsie liecitelne poruchy, cize toto nech ta povzbudi a upokoji, nejaka schyzofrenia alebo psychoza,, to je uz horsie, ale aj to sa da........ vsetko bude dobre, teraz rob len co vladzes a aj to, ze sa dokazes o malinku starat je uspech , su baby , co ani to nedokazu v takom su stave... hlavu hore 😉

lenka00
25. sep 2013

@s.a.s.k.a. to neni moc, to mas malinkou davku a s tim se kojit normalne muze, to je slaboucke, no ja se hodne bala hlavne toho obdobi po porodu, protoze jsem u 1. mela poporoni depresi a tim,ze jsem vysadila AD hned na zacatku 2.tehotenstvi tk se mi to vsechno vratilo ☹ ted uz bych to nevysadila...taky byse mi libilo chodit do psych. stacionare, ale nas asi nic takoveho neni...ale mluvit s lidmi a rozebrat to by mozna nebylo spatne

mariemmka
25. sep 2013

@sandra2308 dakujem 🙂 no presne taky problem mám aj ja, že rano mi velmi srdce bucha, alebo ked sa niečoho bojim...a ešte by ma zaujimalo, či sa ti ešte toči hlava ? lebo mne sa toči už pol roka a pevne dufam, že na toto mi ten paroxetin zaberie 🙂 Drž sa 😉

michaelka2013
25. sep 2013

@daniela1974
Ahoj,ake lieky beries aby si mohla kojit? Ja som prerusila kojenie,lebo mi psychiater naordinoval Mirzaten 15. Nespytala som sa,ci mozem kojit. Ja som dostala stavy uzkosti prave koly kojeniu,lebo sa mi mala odtahovala a plakala pri kojeni. Bola som z toho uz na zrutenie. Mysleli sme si,ze mam laktacnu psychozu,ale nemam.

mary1995
26. sep 2013

@lenka00 Moc sa mi nedarí ale ja beriem AD len 8. deň čo je podľa mňa ešte nič. Zatiaľ pociťujem len NU. Tiež mám úzkosti ale dá sa to. Už neškrípem zubami , len troška to je pozitívne. Mne zaberajú lieky dosť dlho, takže sa ešte načakám a pevne dúfam, že mi zaberú. 😅 😅

mary1995
26. sep 2013

@simka1111 Kočka Ty si už úplne iná, už Ti to zaberá 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Presne čo pociťuješ, že máš silu si povedať , že mi to zaberie, to je už pozitívny znak. Aj to, že už nepočítaš dni, to je prejavom toho, že máš menšiu úzkosť , zabrali Ti lieky !!!! Teraz sa to bude pomaly len zlepšovať, je to pomalý proces ale už aspoň vieš že Ti liečik zaberá. Ja keď som 1.krát nabiehala na AD sa mi zlepšilo po 2 mesiacoch ale úplne som sa cíztila OK až po pol roku:
Si šikulka , k tej biofyzike Ti gratulujem 😵 😵, Pamätáš ako si písala po prvej prednáške ?? A vidíš zvládla si to. Držím Ti palce , nech sa Ti darí v škole aj pri zdolávaní depresie. 😅 😅

simka1111
26. sep 2013

@mary1995 ahojky, tak je pravda že má tá škola motivuje a stále keď prechádzam cez nemocnicu mám chuť pokračovať ďalej a úzkosti ešte mám riadne, ty si nemyslí že nie, len všetko nechávam v rukách času, nič neurýchlim sama, čiže zbytočne budem rozmýšľať či zaberie alebo nezaberie, prosto musí zabrať a hotovo 😉 a ty sa tiež drz, je super že už máš menšiu úzkosť, len tak ďalej 😉 u mňa je ale stále tá anhedonia ale dajako to casom prejde:-P aj moja sestra keď sa liečila z depresie tak nikdy ad nemenila a uľavilo sa jej možno až po 3 mesiacoch, ten čas je tam najdôležitejší, teraz mám akurát prestávku 😉

viva13
26. sep 2013

Ahoj, neužíva tu niekto tieto tabl. ostalo nám pár nenačatých krabičiek, prosím IP, dakujem

mary1995
26. sep 2013

@simka1111 Tebe pomáha aj to, že si medzi ľudmi a rozptýliš sa, tá škola Ti pôjde to sa neboj, bude Ti ešte lepšie časom ked sa dostaneš na určitú hladinu serotonínu. Už sa Ti pomaly hromadí, to už aj Ty cítiš. U mňa je tá situácia iná, ja som celý deň sama zavretá v kancli takže mám času filozofovať nad blbosťami. Tak sa pekne učkaj, pá

minyminy
26. sep 2013

Baby ahojte 🙂
prosim Vas chcem sa opytat ci ste niketora uzivala, alebo este uziva Magrilan... (fluoexetinum) ..... st aj kojili pri tom? mne doktorka povedala ze jej obcas mozem dat cucnut troostinku na ukludnenie ale j tak sa moc bojim..pretoze prechadzaju do mliecka.. dakujem vsetkym za odpoved...

sandra2308
26. sep 2013

@mariemmka ahoj,no s tym tocenim hlavy to velmi dobre poznam,lebo toto ma trapilo od zaciatku a velmi dlho a mala som s tym najv.problem.Mne sa tocenie skoncilo,ked som zacala uzivat lieky,samozrejme,ze pred menzesom ako napr.teraz sa mi toci od rana a z mesta som letela domov,je to neprijemny pocit,alebo ked mam velky stres tak potom,ked je po vsetkom a uz mi je fajn,tak sa mi este zatoci,ale nieje to ani zdaleka take ako na zaciatku,ked som nemohla nikam chodit a az som sa musela pridrziavat,ako sa mi tocila.TAkze urcite ti to prejde,neboj sa,si na zaciatku,tak to este trochu potrva,drz sa a potom sa ozvi,ako sa mavas

simka1111
26. sep 2013

@mary1995 no tak hej pomaha mi to celkom , i ked tiez sa nevyhnem sebapozorovsniu , ale ja verim ze to casom vsetko prejde a bude dobre 🙂 a kde vlastne robis? nemas tam nejake kolegyne? ja som prisla zo skoly akurat... a nemysli si , aj ja este nad blbostami rozmyslam, neboj nie si v tom sama 😝

mary1995
26. sep 2013

@simka1111 V podstate robím v chemickom priemysle, ale teraz už to nerealizujem v praxi, Už len papierovo, takže sedím v kancli a spracovávam podklady, plány, vybavujem certifikáty, inšpekcie. Je to veľmi rozmanité.
A ty už si na dobrej ceste, však keby Ti pred mesiacom niekto povedal, že nepočítaj dni, nechaj všetko, nech sa vyvinie ako chce, ešte by si to nevedela prijať. Teraz už sa nato predsa pozeráš s väčším nadhľadom, nehovorím, že to máš na háku, ale to tiež príde časom. Veľa si toho tiež pretrpela a nedá sa to zmeniť zo dňa na deň. Tá úzkosť veru zvykne odchádzať až naposledy.

simka1111
26. sep 2013

@mary1995 asi mas pravdu , ale predsa len vtedy som mala prazdniny a teraz mam skolu , cize musim sa ucit a ostane mi menej casu na pocitanie dni 🙂 a toto, ze som si uz vela toho pretrpela, nemozem cakat , ze to prejde sibnutim prutika, to tak nejde , a ja som si povedala, ze sa z toho vsetkeho musim dostat, musim makat na sebe a ist za svojim cielom ... a potom mi to ide lahsie vsetko... i ked velakrat ma pochyti myslienka, ze ktory chalan by chcel taku babu , co berie ad... v tomto mam strasne male sebavedomie.. toto budem musiet vyriesit este.. mozno aj za pomoci psychologicky, neviem proste ako sa to vsetko vyvinie...ale vravi sa,ze vsetko zle sa raz obrati na dobre a mozno budem dakedy aj vdacna za taketo skusenosti .......tazko povedat ......aj teraz citim dost velku uzkost, dakedy az taky nepokoj, ale musime to pretrpiet .... neupinaj sa na cas, za ktory lieky maju zabrat , to nie je dobre ..... kazdemu zaberu individualne..... niekomu mozno za pol roka, ani mne este nezabrali, ale verim, ze nieco postupne napravaju :P

mary1995
26. sep 2013

@simka1111 Ja tiež dnes som nejaká napätá, ale je pod mrakom aj poprcháva tak asi z toho. Máš pravdu, musíme čakať a budeme ešte aj my OK.

simka1111
26. sep 2013

@mary1995 co ja viem, ci je to od pocasia, podla mna je to pre ten hnusny serotonin 😝 a viem , ze mam pravdu , musime co najtrpezlivejsie cakat ako sa len da , a to je jasne , ze budeme ok ... to si pis :P o tom niet pochyb 🙂

mary1995
26. sep 2013

@simka1111 Čo sa týka týc h chalanov, nemusíš im všetko hneď vešať na nos. Okrem toho nie je nikde napísané, že ich budeš brať furt. Časom možnože vysadíš a budeš čistá. Takže teraz sa sústreď na školu, a nemysli na to. Ale zase loviť chalanov v Tvojom veku je povinné 😀 😀 😀 😀 , To by Ti len pomohlo aj po psychickej stránke. Keď budeš zaľúbená sa Ti budú viac vyplavovať endorfíny a zabudneš potom celkom na túto pliagu. 😝 😝

simka1111
26. sep 2013

@mary1995 jasne , ze im to nebudem hned vesat na nos 😉 a ja si chcem najst chlapca az ked budem ok, teda ked budem yaliecena chapes? :P az potom budem schopna povedat chalanovi, ake som mala problemy

lenka00
26. sep 2013

@mary1995 drzim palce, at Ti ten anafranil brzy zabere a ta uzkost se ztrati, ja jsem dnes 12den na argofanu 75mg, uzkosti jsou stale, taky bych si prala aspon male zlepseni..vim, ze 12dni je malo, ale uz jsem pred tim byla 2 mesice na zoloftu, ale jen na 50 a chvilku na 75mg...a ten rivotril nezkousis? ani jsi nezkusila? kolik jsi ho brala?
@simka1111 toho kluka taky doporocuji 😉 poradne se zalaskovat a normalni kluk vubec nebude resit, jestli beres AD nebo ne a ze zacatku neni duvo nic rikat, az si budes jista, ze je to ten spravny, tak to vsechno pujde samo a za deprese se clovek prece stydet nemusi...

hroska
26. sep 2013

@simka1111 velmi dobre napredujes a vies, ze aj mne sa zda, ze uz ides k lepsiemu a lepsiemu 😉 . A neboj sa pride aj pocit stastia, si mlada, vies kolko peknych veci ta este v zivote caka? A budes to prezivat o to intenzivnejsie,pretoze si to budes velmi vazit. Co tak dat si tu rande na MK za takych 6 rokov? To uz budes promovat,bolo by to zaujimave stretnut sa tu a vidiet zase vsetky osudy.

@mary1995 tak aj na teba som hrda, super to zvladas,ten tazky zaciatok 😉 . A som rada, ze pises, ze s tymi uzkostami sa to da. Neboj sa aj uzkosti pominu,Anafranil je fantasticky na uzkosti. Mary aj ty robis pokroky,uz len to,ze si sa dala na ten boj, pamatas ako si pisala, ze uz sa ti neda pomoct a ze ti dr. povedal,ze sa mas s tym naucit zit? Ale tuzba po zivote je u nas taka silna,ze sme ochotne strasne dlho vydrzat aj NU aj vsetko,len aby sme to boli zase my. Drz sa velmi aj ty. 😉

simka1111
26. sep 2013

@hroska dakujem ti za pochvalu , neviem ci napredujem , ale velmi sa snazim ..... je to tazke, ale stale ked idem rano do skoly a prechadyam skratkou cez nemocnicu , tak citim taku hrdost , taky pocit,.,ze to bude vsetko dobre a budem hrda pani doktorka. Cey den ma chyta este dost uykost , vacsinou vtedy, ked na prednaske som mimo, teda neroyumiem teme vobec , napr. na biofyzike sa mi to stava casto, ale napr. na histologii , co sme mali prednasku , tak som sa ako tak sustredila, som aj celkom chapala o com je rec. . Rano celkom v pohode stavam, da sa to, nie je to uplne vytahovanie y postele, poobede sa snayim ucit, napr, latinu a anatku , i ked to sustredenie nie je este super, ale robim co len moyem ... Kazdy den si poyeram vecer video s Olgou Sipkovou, to ma neskutocne motivuje..... ona je podobna povaha ako ja... vydz chcela vsetko stopercentne , vzdy chcela byt najlepsia ...a tak.. vecer stale pokecame so sestrou , ye co a jak .... som taka uvolnenejsia sa mi yda, ale ta radost zatial neprichadza.......vrrr 😠 ale verim , ze casom aj to pride ..musi .... a som sa trosku upokojila, zistila som , ze mi skola celkom dobre ide, ye to nie je az taky strasiak , lebo vies ako som pred nastupom stresovala.... aj to mi mozno oddialila nastup ad.... bola to dost velka zmena pre mna...... ... a som aj zvedava na psychologicku , co mam k nej ist , ake zazraky so mnou narobi ... 😝 ale hlavna praca je len na mne a na liekoch ....... a to ked sa budem opat tesit to bude neskutocny pocit,, ked sa toho dockam, tak bysom to najradsej do nejakeho meststeho rozhlasu zacala vykrikovat ..... 🙂 jedine co ma trapi , je ze sa bojim , yye si nenajdem ziadneho chlapca, ze ziadny chlapec nebude chciet dievca, co sa lieci u psychiatrcky.... 😒 toho sa bojim ..... a ty sa mas ako? Citis sa uz stabilizovane? Vies ako ti zavidim, ale len v dobrom 😉

simka1111
26. sep 2013

@hroska .. chcem sa este spytat, ty ked si sa prvykrat liecila, tak ti ten seroxat kedy zabral? za aky cas si sa zacala citis stabilizovane? za mesiac si bola ok ?
a to rande na mk po 6 rokoch v pohode mozme dat , ja som za.... moznoze budem uz pani doktorka 🙂 a mozme aj skor dat rande , pokecat , co ma kazdá z nas nove a tak :P inak mozem sa spytat, ako sa volas krstnym menom , lebo hroska asi nie. Len aby som vedela pre zaujimavost , ale ked nechces , tak nepis :P

hroska
26. sep 2013

@simka1111 zlato,ked som sa liecila 1. krat ani vtedy mi nezabrali hned 1. AD 😝 ,som asi dost farmakorezistentny typ 🙄 ,takze uplne prve AD som brala Cypralex, ten do 6 tyzdnov vobec nezabral, potom som dostala ten Seroxat,ten zabral na 8. den, pamatam si to jak dnes. Na ten 8. den som z postela vystrelila, nieze vstala 😀 ale co sa tyka stabilizacie stavu,to trvala ovela dlhsie, akotak som bola stabilizovana po pol roku a az po roku som sa skutocne zacala citit skvele. Takze je to fakt na dlhe lakte. Ty mozno necitis tak ten zaber AD,lebo viac menej fungujes,ale u mna to bolo dost markantne,kedze mna ta depresia vzdy polozi na absolutne dno, takze naozaj ja som mala velky problem aj z tej postele sa vyhrabat rano, preto presne viem,ze na ten 8. Den mi to zabralo,lebo som vystrelila z tej postele jak raketa. A teraz zase priAlvente som ten zaber citila vlastne tak,ze sa mi neskutocne ulavilo od takej vnutornej nervozity,napatia a uzkosti. A krstnemeno ti napisem do IP 😉

simka1111
27. sep 2013

@hroska ahojky, toto že ja viac menej fungujem, nepolihujem, čiže. Neviem zatiaľ rozlíšiť či fungujú alebo nie, to je v tom blave dosť, ale ja určite neplánujem meniť, vydržím na to serlifto a uvidíme čo bude, ja tak dúfam že do tých 2 mesiacov by mohla dôjsť tá hedonia, neviem no... Vieš dosť na nervy je robiť niečo bez potešenia 😲