Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mariemmka
30. sep 2013

@ina22 ahoj, ja mám tiež sinusovu tach. a prejavuje sa to rýchlim pulzom 😒 ale mám s tým problem hlavne teraz pri tejto uzkostnej poruche, teraz beriem egilok 25 denne, ale dávam si len 1/2 tabletky aj to väčšinou stači, a potom znižuje aj tlak, tak aj preto radšej menej, lebo odkedy beriem AD tak mám tlak dosť nízky. predtým so ho brala aj ja len sem tam.mne to najviac bucha rano, ale rana mám aj vždy najťažšie, citim uzkosť, nervozitu atd. a večer mávam pulz tak 59 /min😀
A Ty sa na čo liečiš a čo berieš ?

rondicka
30. sep 2013

@andy231 áno, tianeptin (coaxil) ,, predtým som brala seroxat,asi 3roky,, potom paroxetin--to je vlastne tiež to isté,,ale po čase ma strašne utlmoval,tak mi dala tianeptin 2x ráno,na obed a večer polku paroxetinu.. lenže ten paroxetin ma utlmuje aj sexuálne 🙄 tak mi povedala,,že si mám dat tianeptin aj večer, dávlaa som si tak asi 3 dni ,no a včera hrúúza večer,,som zasa myslela ,,že umieram 😢 aký som mala atak ☹ ☹

mary1995
30. sep 2013

@lenka00 @simka1111@hroska Čaute babenky , celkom fajn som víkendovala, až som sa tešila, že asi bude OK. Ale nechciite vedieť ako som sa dnes zobudila. Úzkosť, som úplne roztrasená je mi veľmi zle. Vôbec neviem, čo sa so mnou deje. Dúfam, že je to len prechodné a je to len nejaký blbý výkyv. Držím Vám všetkým palce , pá M.

hroska
30. sep 2013

@mary1995 ahojky, ten vikend je velmi dobry znak 😉 . Pondelky su vzdy krute, urcite to bude vykyv,nenechaj sa odradit, urcite je to pondelkovy pracovny syndrom

andy231
30. sep 2013

@rondicka ahoj ja ho berem tiež trikrát denne ale ja keď som si dala prvú mne bolo zle ja som na mieste nemohla stáť proste návaly tepla a tak po siedmych dňoch som zvyšovala najprv večer som si dávala potom po siedmych dňoch som si začala dávať ráno a po ďalších siedmych dňoch naobed ale tie stavy tiež potom no depersonalizácia raz v meste som myslela že zošaliem proste v noci záchvaty paniky tras tela bušenie tak som znižila na dve naspäť a doktor mi dal lexaurin na dva týždne a potom som zvýšila opäť na tri ale stále beriem lexaurin tri krát denne stým coaxilom a už beriem 3 krát denne mesiac a je to lepšie ale nechal mi lexaurin ešte až o dva mesiace mám kontrolu a povedal že keby mi vysadil lexarin tak by sa mi mohol stav zhoršiť že som neni stabilizovaná že to trvá aj pri tomto coaxile aj pol roka tak mu verím lebo ja som panikárka moja diagnoza uzkostno depresívna porucha panická porucha a keď som sa pýtala na iný liek paroxatin ten čo berieš tak že ten by ma rozhádzal že by som lietala po izbe keď coaxil mi robí takéto stavy tak som zvedavá keď vysadím lexaurin ako mi bude.a po sexuálnej stránke mi je v pohode . 🙂 🙂 🙂 🙂 tak ale dakedy sa cítim taká omámená neviem a točky ešte niekedy a takú nestabilitu som mala proste vnútorne ma stále mykalo včera som to nemala tak dúfam že sa to upravuje 🙂

mary1995
30. sep 2013

@hroska je mi do plaču, som zmätená už som si tak verila. A ešte beriem dnes mamu k lekárovi, neviem ako odšoférujem tých 50 km tam a späť, ale musím ísť tento termín sme dostali pred mesiacom. Manžel má uzávierku, ten mi nevie pomôcť, už som si dala 0,5 mg Frontinu / dal mi šéf/ tak dúfam, že mi to trošku pomôže.

maria43
30. sep 2013

@minyminy tak ja mam skor taky neodovodneny strach a taky vnutorny neklud, akoby nervozita a take stavy podobne treme, niekedy nechut cokolvek robit (na to mi trochu pomohol) a problemy so spankom. predtym som mala solatcit, ale to bolo uplne o nicom. obcas trpim uzkostou, na to mi pomaha najmensia davka xanaxu. koncom tyzdna idem k lekarke, takze jej poviem moje pocity a uvidim co dalej. hlavne keby sa ten neodovodneny strach stratil :(

rondicka
30. sep 2013

@andy231 áno,,ja som začala užívat seroxat(paroxetin) na začiatku spolu s frontinom (ako lexaurin) + ešte jeden liek,,tiež mi bolo všelijako 😝 a ten frontin mi vtom zo začiatku pomáhal 😵 potom sa to ustálilo a po tých 3 rokoch mi asi už tak nezaberal,,resp. zaberal na paniku,ale strašne ma tlmil všeobecne,,že sa mi nechcelo ani osprchovat večer 😢 tianeptín mám asi pol roka po tie dve,,a bol super,,no neverila som,,že čo so mnou urobila jedna tabletka navyše 😠 som večer myslelea,,že asi vyskočím z kože,,triasla som sa,,celé telo ma pálilo,,štípalo a k tomu ten nepríjemný pocit na hrudníku ☹ ☹ ja mám inak presne tiež úzkostno-depresívnu poruchu aj PP.. ja som tiež taký bojko..mne ,ked niečo príde,,ze začínam mt nejaké divné pocity,,tak koniec,,ja sa tak prelaknem až no 😅 v tomto je dobrý ten paroxetin.. skúsim aj ja si nejako to dávkovanie skombinovat,,každopádne tá 3.. tableta je asi moc naraz 😖 no ,ale to by dr. mala vediet 😠 povedala ,že to je jedno,,či mám polku paroxetinu alebo ten tianeptin,, no,asi to jedno nie je..lebo ja som absolútne nečakala takéto stavy 😢 celkom dobre fungujem na 2x1.. hlavne ma netlmí v sexe 😀 😀 čo je jeden z dovodov,,prečo som sa chcela vzdat paroxu... ,,veru je to tažké,,človek ked si to naozaj nezažije,to určite nepochopí 🙄 a hlavne je to na dlho,,až celoživotne 😨 nič moc 😔 niekto povie,,že sa treba naučit s tým žit,,no ja som si ani po 5.rokoch nezvykla 😢

andy231
30. sep 2013

@rondicka ahoj no tak teraz si ma trochu vystrašila že po 5 rokoch to nezmyzlo ja že sa preliečim a bude dobre ☹ ☹ ☹ ☹ ja verím že bude dobre ked nie tak budem aj do konca života radšej na liekoch ako také stavy opäť prežívať.mne doktor povedal že coaxil sa berie 3 krát denne lebo som mu hovorila že niektorý aj viac beru a on že nie že sa má brať trikrát.tak že pol roka to trvá kým sa stabilizujeme tak mna tiež po sexuálnej stránke netlmí ale v iných veciach áno že ma tak dačo nerozhádže ako predtým.a ja mám tiež panickú poruchu proste ja som tiež taká že dačo na sebe objavím a panikárim.tak mne dal len toto na panickú poruchu nič iné.a som citlivá na lieky tak ja neviem druhé baby hroška mi písala že ona ked si to dala tak nič necítila a mne presne ako tebe také stavy vyvolával že hrôza ten coaxil.ešte teraz si tak ruku niekedy necítim ale tak ja ho beriem len mesiac tie tri tabletky tak dúfam že po dvoch mesiacoch sa to zlepší mám isť aj na kontrolu vtedy až.neviem mne hroška písala že coaxil sa pridáva aj ku druhým AD že je veľmi jemnučký a účínný.

janka1012
30. sep 2013

@hroska Ahoj hroska 🙂 ano dlho som tu nebola,leto mam vzdy take naprate...No nakoniec som tam sla ako keby nic,naozaj som sa aj trosku tesila,len take vnutorne napatie som mala 🙂 A vies ako to dopadlo???ONi si to rozmysleli 😀 Normalne som bola aj smutna,nakoniec sme sli sami...Na druhy den sme sli na huby,bolo fajn.Vcera sme boli na birmovke mojej sesternici a tiez bolo super.Takze ja to mam taketo,raz dobre ,potom zle.Ale naozaj sa tesim z kazdeho super dna,ktory prezijem v pohode a vzdy vecer v duchu zan podakujem a to mi velmi pomaha...Takze ziadny lexaurin sa nekonal... 😀 Ale ja som bola odhodlana tam ist a lexik som nechala doma,ved ja ho uz ani nikde neberiem,tusim som ho niekde slahla do krabice...Doktorka mi predpisala magnezium co je velmi dobre,radsej si dam to pred stresovou situaciou a to mi pomaha...Dost mi pomohlo si tu aj vyliat srdce 🙂 Proste ja vzdy spanikarim a nakoniec to dobre dopadne aj bez lieku a to je dolezite si to takto fixovat a postavit sa strachu aj bez lieku...Priatela teraz neriesim,akosi ked som mala vykivy,tak som riesila skor uzkost...Hroska a ty ako sa mas???povec co nove,ake pokroky sa deju,ako si travila leto.A ako tvoje nove lieky?Ako sa z nich citis??

rondicka
30. sep 2013

@andy231 áno,, on sa má brat 3x1. ja som brala 2x1 + 0,5 paroxetin večer.. ja sa preto čudujem,,že mi toto urobil,,lebo na tých 2x denne mi nič nebolo. a beriem AD dlhodobo,. preto som zostala zaskočená, ked som o 1 zvýšila hned toto.. budem musiet postupne prídávat tú tretiu 😖 ale to mi dr..mohla povedat,,že to zvýšenie može mat takéto prejavy 😅
ja som bola relatívne ok, ten paroxetiń mi dost pomohol,, takže ja som vobec toto nečakala 😨 hm.. tak to sa čudujem zasa ,,že Tebe ho dal na PP 😕 lebo mne moja zasa hovorila,,že coaxil je úplne slabulinké AD.. z iného radu ako je Seroxat ,Paroxetin.,,Alventa napr... atd... mne hned dala Seroxat sprvu,,že ten je na to najlepší a teda vyslovene na PP a rozne takéto poruchy,,kde máš strach z niečoho ☹ moja, to som si aj ja myslela,,že sa preliečim a bude pokoj 😒 ale akonáhle som sa snažila vysadit lieky,,bolo dobre mesiac a potom znova. som sama utekala pre liečky 😢 je tot rápenie,,pre mna určite,, lebo stále viac pocitujem,že nežijem plnohodnotný život ☹ ☹ ☹ obmedzuje ma to všemožne,, to ma práve desí,,že už som neni ako predtým 😢 a pocit,,že to asi tak bude natrvalo 😔

hroska
30. sep 2013

@mary1995 neboj sa, ved si len na zaciatku a to je normalne, ze mas aj horsie dni, su to iba NU, vydrz mary, vydrz! Myslim na Teba a dobre si urobila s tym Frontinom, kludne si teraz na zaciatku pomoz. Ved napamatas ako som bola ja s tym Lexaurinom, brala som ho kazdy den 7 tyzdnov a ked AD zabrali, ani mi nenapadlo ho zobrat. Drz sa aj s maminou, urcite to zvaldnete a potom Ta to posmeli.

ruzicka32
30. sep 2013

ja som tiez musela pri zacati uzivania AD brat kazdý den Lexaurin a ked zabrali tiez som ho vysadila a priznam, ze pre istotu ho mam v kabelke stále dodava mi to silu to pomyslenie, ze je so mnou 😀 Uvidíš, že bude dobre mary1995 !!!! 😉 ozaj babenky neviete či sa môzu k AD brat hocijake vitamíny? Lebo niekde som citala ze ten vitamin C sa nesmie s hocicim...

hroska
30. sep 2013

@janka1012 som rada, ze sa ti tak dari, nikdy sa nedaj odradit horsimi dnami, obcas sa to stava kazdemu, aj uplne zdravym ludom, ze maju horsie dni. 😉 Pekne napredujes a sa mi paci, ze mas taky negativny vztah k Lexaurinu 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , to je dobre, tak to ma byt u mladych 😉 . No ja sa mozem pochvalit, neviem ci si citala, zmenila som dr. a nova dr. mi nasadila Alventu, liek okamzite zabral, uz v prvom tyzdni. 🙂 Takze po 5 mesacnych s@ackach som sa uz aj ja stabilizovala 🙂 🙂 . som stastna, ze konecne som to zase ja a tiez podobne ako ty, tesim sa kazdemu jednemu dnu a vazim si, ked ho mozem prezit v zdravi. drz sa aj Ty e vela stastia v zivote. 😉 😉 😉

hroska
30. sep 2013

@ruzicka32 k AD mozes vpodode urcite vsetky vitaminy a mineraly, co sa tyka inych liekov, treba vzdy odlozit pribalovy letak od AD a tam mas vypisane vsetky lieky, ktore by sa nemali k AD. a este k vela AD sa nesmie lubovnik bodkovany. 😉

andy231
30. sep 2013

@rondicka ahoj tak ja som bola dva mesiace bez liekov ale nemala som žiadny panický atak predtým som mala xanax mi dala neurologička mne proste začalo byt jedného dna zle na odpadnutie stávalo sa mi raz za dva týždne že som bola v banke a tam sa mi strašne zakrutila hlava srdce sa rozbúšilo nevedela som čo sa somnou deje a rýchlo utekala na pohotovosť proste takto som tam chodila vela ráz bola som na všetkých vyšetreniach všetko ok EMG test mi potvrdil tetaniu tak mi dali xanax ja som v živote nič nebrala proste nevedela som čo to sú za lieky a bolo mi zneho zle sa mi hlava točila a ja že to je choroba a už som začala mať divné myšlienky normálne o samovražde ako bolo popísané v nežiaducich učinkoch tak som to rýchlo vysadila no rýchlo mesiac som vysádzala a tie stavy no hrôza a povedala som si že nechcem užívať žiadne lieky že to zvládnem bez nich dopovala som sa magneziom detoxikáciu som si spravila dokonca som šla k homeopatovi cvičila som len furt som mala myšlienky také že som sa obvinovala z choroby z liekov deno denne tá nestabilita ma trápil vo vnútri má kývalo a ráno ked som šla do škôlky malu zaniesť furt sa mi triasli ruky proste som chodila všade ale stým pocitom že čo ak mi príde zle.za dva mesiace som nemala žiadny atak raz že sa mi zakrutila hlava a srdce bilo tak som si lahla predýchala a bolo dobre len som mala závraty a začala som pociťovať slabosť v nohách a už mi bolo na vracanie tak som šla k psychiatrovi velmi som sa hanbila a ten mi dal coaxi. do teraz si vyčítam že som tam nešla skôr lebo žiadnu tetániu som nemala proste uzkosť .ja chodím aj na aute všade lebo manžel pracuje v zahraničí takže keď mi je aj zle musím lebo som sama s deťmi.manžel zo začiatku ma podporoval že bude dobre ale už po pol roku stažovania sa už som cítila že je z toho deprimovaný on normálne aj jemu sa začala krutit hlava už ho nič netešilo ked bol v robote a cez skype som mu hovorila ako mi je tak teraz mi je lepšie tak normálne ožil vidím na ňom že je lepšie tak už mu ani nebudem hovoriť ako mi je lebo sa bojím že mi to manželstvo ešte zničí 😝 😝 😝 táto sprostá psychika

ruzicka32
30. sep 2013

@hroska dakujem za odpoved 🙂 si zlatucka 🙂 a ako sa Ti dari?

janka1012
30. sep 2013

@hroska preco sa nesmie k ad lubovolnik????co by sa mohlo stat 😕 Ze by vela serotoninu??? 😀 Som uprimne a ze sa mas dobre 🙂 Tak teraz si na tom ako ja 🙂 Su dni ked,ked je horsie,ale to je asi normalne.Stoji to za tie dni,ked rano vstanem,nadicham sa cerstveho vzduchu,slnko krasne svieti a ja mam taky intenzivny pocit radosti v sebe az neviem ci som napata,alebo som taka napichana s toho pocitu 😀 Stava sa mi to hlavne ked sa meni pocasie.Ked konci leto a zacina zima.Ochladi sa,slnko svieti a vtedy aj ten vzduch ma taku inu vonu.Same spomienky mi hiria hlavou,hlavne na to dobre...Keby to tak bolo kazdy den,to by bolo sveta zit 😉 Ale zase pravda je,ze ja milujem zimu,snech do toho este ked slnko svieti,mam pocit ako keby som mala zase 10 rokov a tesila sa na sankovanie 😀 Su to sice take detajly,ale ked citim ten prival studeneho vzduchu,ktory je tak krasne nasmradeny dymom z kominov,tak priam zazivam euforiu 😵 pripomina mi to vsetko dobre. Opekacky,lyzovacky,prazdniny u starkej ako dieta...proste mi to navodzuje pocit pohody,kludu a harmonie...A o tom to asi je...Najs si nieco,co nan naspat vrati do ciac ked bolo vsetko uzasne.Aspon na par minut,..Je to liek na dusu

janka1012
30. sep 2013

@hroska Vies hroska,lexaurin frontin atd su lieky ktore naozaj mozu pomoct a v niektorych chvilach mi naozaj frontin pomohol.Ale vravim si,som mlada,precalen beriem antidepresiva,je mi az tak zle ze potrebujem dalsie lieky??Alebo budem silna a skusim to aj bez nich...Ved sice niesom uplne fit,ale necitim sa tak zle ze nemozem fungovat...Ja ked tak citam sem tam tie prispevky,tak si vravim ze ja som na tom este dobre a pchat si do seba benzace len preto ze sa nechcem sama popasovat s problemom a pre svoju pohodu,tak to nie.Ak budem na tom raz velmi zle a doktorka usudi ze ich potrebujem tak je to ine ale zatial ich naozaj nechcem uzivat...Sice ich mam doma,ale aj ked mam naozaj horsie dni a panika ma chyta a je mi strasne,tak bojujem.Radsej napisem sem,zhanam caje,uzivam magnezium a vyskusala by som vselico,len aby som si nemusela dat ten liek.Aj ked viem ze by mi neublizil,ale proste nechcem.Ked som to brala,fungovala som ale len ako robot.Bola som v takom neutralnom stave.Ani dobre,ani zle.Akokeby ma to tak otapilo.S tymi liekmi som nebola schopna zazit niaku radost alebo nieco take ako prezit niaky pocit.Ako keby som sa divala na svet cez niaku bublinu a necitila ani vonu vzduchu ani nic.Su to v pohode lieky a naozaj v zlych casoch dokazu velmi pomoct a ulavit ale zial bohu otupuju vsetky zmysli...preto clovek nepreziva ani strach ani neklud,no berie aj to dobre,ako pocit citit,prezivat.Takze moj nazor je nebrat tieto lieky,pokial to naozaj nieje nutne...Akje cloveku naozaj zle,tak prinesu ulavu a kazdy sa akuratne vtedy moze vykaslat ze ho to otupi,hlavne nech sa mu ulavy...

rondicka
30. sep 2013

@andy231 presne to ,čo opisuješ,,som ..aj ja prežívala 😖 ja aj teraz niekedy mám taký pocit,že ked niekam pojdem, príde mi tam zle,odpadnem..a tak,, kolkokrát ani neviem,,čoho sa bojím,,proste mám len strach z niečoho,,niekam ist.. :-
mne to tiež začalo tak,,že som sa večer umývala a zrazu mi prišlo na odpadnutie,,roztriasla som sa,,celé telo mi trplo ,,zle s ami dýhalo a nevedela som ,čo so mnou je ,proste stav,,ako pred smrtou 😲 pochodila som aj ja pohotovost,,všetky možné vyšetrenia,, 2x dokonca som si privolala rýchlu a tam mi dr. povedal,,že to je psychika.. ja som tiež nevedela,,čo sa so mnou deje ..trvalo to 2 týždne a neprechádzalo,,potom mi dala seroxat a do 2mesiacov bolo dobre..takisto som si povedala,že radšej budem n a liekoch do konca života ako prežívat tie stavy... a čo sa týka manžela,,tiež rovnako..zo začiatku ma podporoval,, nevedel tiež,,čo to je..až ked som behala od dr. k doktorovi a zavolala si potom tú rýchlu,,tak pochopil.že asi to nie sú len moje bludy 😔 teraz tiež na nom vidím,že má sem.-tam nejaké depky.. sa mu nečudujemm,,ked stále dookola každý den,,ma musí počúvat 🙄 🙄 už to teraz berie tak,,že ok,niečo Ti je...ale určite to nechápe ,, ani nemože,ked to nezažil 😕 a ja ho tiež už tým nezatažujem..je to tak lepšie 😉 .

rondicka
30. sep 2013

@janka1012 ahoj,,presne ako píšeš..aj ja mám s frontinom.. tieto skúsenosti 😝 žiadny cit,,radost ,,smútok.. nič-- taká prázdnota na zbláznenie ☹

mexico_16
30. sep 2013

Baby mne predpisuje Doktorka na SR Arketis to je paroxetin. A keď idem na SR, tak si dávam predpisovat dopredu. Ak mi tu predpise iný názov lieku, ale účinná latka paroxetin, tak môže inak zaberať ? Dakujem

janka1012
30. sep 2013

@rondicka No to nielen frontin,ale vsetky benzace tak funguju...Oni potlacia uzkost,strach,nervozitu,celkovo ta ukludnia,ale zaroven ta utlmuju,cim aj otupuju vsetky zmysli ako city,radost,vasen...Ako tie lieky velmi dokazu pomoct v tazkej chvili,ale ja som za to,pokial to nieje az take zle ,tak ich vobec nejest...Alebo pripadne ich jest,len kym zaberu AD.Ja ked som mala blbe obdobie,tak mi velmi pomohli...neriesila som uzkost,ale stala sa mi taka neprijemna vec a potrebovala som nieco na ukludnenie,bolo mi jedno ze chodim ako vymetena,hlavna vec ze som sa netrapila...Len ked mi bolo uz lebsie ,tak som ich vysadila,pretoze som chodila taka zasnena,zahladena,ziaden cit som nevedela prejavit.Ked ma chytil priatel,tak ako keby bol cudzi clovek.taka chladna som z neho bola...Ale zase na druhej strane,mozno sa tak teraz citis,pretoze si v depresii,ono aj vtedy ma clovek take pocity ze zije ako robot ako keby bez duse...Takze to nemusi byt prave tym liekom.Ja si myslim ze benzace ako frontin xanax,rivotril,lexaurin atd nepomahaju na depresie,na to pomozu antidepresiva.benzace len ukludnuju,tlmia pocity strachu takze su vyborne na uzkosti...Ale depresiu by som liecila jedine antidepresivami...A zase ak je tazka depresia,kde uz clovek nevladze ani s postele vstat tak tam su benzace ties velmi napomocne,pretoze trosku ta oblbnu,skludnia cice depka tym nezmizne,ale aspon nebudes nariekat od rana do vecera.Clovek je po nich taky flegmatickejsi,proste stlmeny...Ja osobne si myslim,zezavislost na tychto liekov funguje tak,ze clovek si zvykne na ten pocit utlmenia,ze nepreziva tie pocity tak intenzivne radost smutok atd preziva len tak polovicate a ked tieto lieky berie dlho a prestane zrazu zacne citit pocity ovela intenzivnejsie ako aj strach nervozitu atd zlakne sa tychto intenzivnych prezitkov a len sa sam vystresuje ze pre boha ako sa citim a hned si hadze zase napr.frontin.Ale to je len moj nazor.Doktorka mi povedala ze to funguje tak, ze sa nam vytvori vzorec ze len s tym liekom dokazem fungovat.takze ked ten liek nedam tak mi pride zle...Mna doktorka chce velmi usetrit od tychto liekov a sama mi povedala ze ak chcem byt o 10 rokov normalna tak ich nemam brat,pretoze ja som si ich dala predpisat obodnou a ona mi povedala ze niesom na tom tak zle aby som ich jedla...

kazunomiya
30. sep 2013

@mexico_16 Dolezita je samozrejme ucinna latka. Original tohto lieku sa vola Seroxat. Pokial nemas alergie na niektoru z pomocnych latok tak je jedno ktory liek s touto ucinnou latkou budes brat. Rozdiel moze byt v doplatku (tu na Slovensku)- ja som raz mala predpisany Seroxat a bola som nemilo prekvapena ako vela sa nan doplacalo. To, co ti predpisuje je tzv. generikum, teda iny liek s rovnakou ucinnou latkou, mozno aj preto, ze na generika sa doplaca vacsinou menej ako na originaly.

zuzanaaaaaaaa
30. sep 2013

Ahojte som tu nova ja mam tiez uzkosti a chvenie v zaludku bolesti pri srdci rychle dychanie,a zacalo sa to uz minuly rok pochodila som vsetky vysetrenia hadicu do zaludka,srdcove vysetrenia,stitnu zlazu,tlak,sono gynekologycke vysetrenie a nakoniec psychijatricke preplakala som cele dni ved ja som neni debil fungujem ale uska som dala mi serlift supeer zabral a vysadili sme behom polroka asi v oktobri vo february sa mi zacala tocit hlava byvalo mi divno ale nesla som doktorke povedala som si ze vydrzim a spravila som straaasne zle k tomu sa mi vratilo vsetko soat som nemohla tazoba a obsesie u nas skocilo dievca pod vlak ktore som nikdy nevydela a aninepoznala bolo mi to fuk ake po dvoch tyzdnich som tak lezala v pisteli a uz som si dala serlift tak ako som bravala na zaciatku iba stvrtky a povedaka som si radcej brat ako skoncit ako ona pod vlakom a odvtedy sa toho nemozemzbavit stale mam v hlave len ze co ak si ublizim ale ja mam rada zivot ale strasne na to obmedzuje ed ma to naoadne mam strasny strach presla som k novej lekarke ta mi zmenila serlift bo vobec nezabral ako pred rokom dala mi alventu ale jz necitim nic moc zmenu a to si davam uz dve bojim sa ze mi uz nezaberu dalsie pradte

esselte
30. sep 2013

@hroska Ahoj, tak včera večer som si dala lexaurin,okolo 2.00 v noci som znova pocítila ataky, ale prešli sami postupne.V práci mi začalo byť divne, tak som si dala lexaurin a potom po čase cymbaltu.Postupne to prestávalo, okolo obeda sa mi znova ozval další atak, ale iba taký slabý a hned prešiel, je pravda, že som toho dnes veľa nezjadla, ale ked som bola v práci a nemyslela som na to , tak to bolo ok.Teraz o 14:12 som mala ďalší atak, mám si ešte dať lexaurin?Ja beriem iba 1,5 mg,alebo skúsiť na večer xanax, čo je lepšie?Ale dalo sa to vydržať,hlavne, keď na to nemyslím.
Písala som aj do dalšej poradne, aj ten lekár mi odpovedal, že lieky by nemenil, len by ich s niečím skombinoval aspon na prechodnú dobu.čo ty na to?

esselte
30. sep 2013

@mary1995 Ahoj, aj mne už bolo celkom ok a zrazu sa mi príznaky vrátili, ja mám také pálenie na tele a často sa mi chce spať,dala som si už aj lexaurin, ale nejako to nie je ono, písala som online jednému lekárovi a odpísal mi, že lieky mi účinkujú, len mám nejaké také obdobie, ktoré treba premôcť aj pomocou iných liekov okrem ad,takže som na tom tak ako ty.

rondicka
30. sep 2013

@janka1012 ja užívam AD už 5rokov ,,frontin mi zo začiatku velmi pomohol,, tiež som ho mala ako doplnok k AD,,lebo bez neho by som tie začiatky určite nezvládla 😢 ako je dobrý,,že zaberie relatívne skro,,ale ako vravíte,,ja som bola tiež z neho totálne ""vymletá"" brala som ho 3x1, ale teraz už nejaké 2roky,,len podla potreby a to sa teda snažím čo najmenej, a ked sa fakt nedá,,tak už len polku.. ja som z neho strašne zabúdala,,a takisto som bola kolkokrát ako prikovaná,,niekedy som normálne bota taká "zabrzdená!,,že so nevedela súvisle odpovedat na niečo alebo jednú normálnu vetu vyslovit..takže naozaj sú to oblbováky,,už som to tiež písala jednej holke,,že tieto alprazolamy sú také 😝 okrem toho sú aj návkové,čo mi dr. potvrdila,,že to sú lieky,,ktoré ked užívate,,tak si pýtajú stále vyššie dávky.... chvalabohu,,že som si odvykla,, sú obdobia,,kedy fakt neužijem ani chlp a teda ,ked cítim viac nejakú zátaž alebo mi príde blbo,,či ked idem do mesta a som nesvoja 😠 a tak,,tak tú polku si dám na "záchranu"...

mary1995
30. sep 2013

@esselte Ja som teraz 12. deň na prídavnom AD , môžno že to ma dnes rozhádzalo, predsa je to ešte krátko na zlepšenie stavu, zatiaľ to vyzerá , že sa prejavujú NU lieku. Tiež som dnes roztrasená ako osika a celkovo sa zle cítim. Dúfam, že to čoskoro prejde.

mary1995
30. sep 2013

@hroska Ja som absolvovala už tú cestu s mamou k lekárovi. Najazdila som vyše 100 km. Mame majú dávať umelý bedrový kĺb, teraz ťažko chodí s dvoma paličkami. nenašla som miesto na parkovanie pri nemocnici, tak som ju vyložila pred špitálom s tým, že ma počká pri bufete. Kým som odparkovala a vrátila som sa k nemocnici, nikde som ju nenašla, behala som ako zmyslov zbavená, revala som , nikde som ju nenašla. Až po pol hodine som ju objavila na jedenj chodbe ako oddychuje. Ledva sme stihli termín k lekárovi. Ja som od rána nesvoja, toto mi tiež pridalo, celá sa chvejem ešte aj teraz. Vieš ako na posr@tého aj búda padne. Cez víkend som sa cítila OK a teraz čo je toto, som z toho nešťastná 🤐 😢 😢 😢