Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

petatesarova
30. jún 2009

ahoj holky,všechny vás tady zdravím,už nějaký čas sem nakukuju...
je mi 35,mám dvě dcery 17 a 16let a taky bohužel chlapečka Ondráška v nebíčku...odešel loni v říjnu,byly mu necelé 4 roky 😢 😢 😢
a od té doby beru AD,v srpnu,když jsme se dozvěděli,že už není léčba,jsem dostala Sertralin,od února jsem na Cipralexu 10mg.Brala jsem na spaní Stilnox,jenže asi po 3 měsících na mě přestal účinkovat...
Byla jsem u mudr.a dala mi na noc Tritico,beru dvě třetinky na noc...
Zatím jsem s ním spokojená,rychle po něm usnu,jen se mi zdá,že mě po něm nepravidelně bolí žaludek,teda nevím,jestli je to z toho...ale pro mě je přínosný to,že aspon usnu...
Jinak jsem v ID,sama jsem onkologicky onemocněla.
Ondrášek nám umřel na zhoubný nádor v bříšku...
Znám tady Kejku 😉 ,zdravím... 😵

mirabielka
30. jún 2009

Ahojte, idem sa vám aj ja posťažovať. Beriem AD Cipralex 10 mg po 1,5 tbl.denne od marca.
V sobotu a v nedeľu som vynechala dávku, mali sme nejakú oslavu a ja som si chcela dať troška vínka. Keďže som si dala troška viac než som plánovala, tak som vynechala dávku aj v nedeľu. Takže v pondelok som si dala AD po dvoch dňoch. Už v nedeľu som sa cítila nejako čudne a v pondelok to bolo ešte horšie. Dnes som nejaká roztrasená, točí sa mi hlava, cítim návaly do rúk. Riadne si nadávam, lebo už som bola ako tak v dobrej forme a teraz zasa toto. Máte s tým niekto skúsenosti? Myslíte že mi chýbajú tie dva vynechané dni plus ten alkohol urobil tak zle?
Ináč, ja mám nejaký zvláštny druh depresie, lebo ja vôbec nemám zlé nálady, len sa mi točí hlava, srdce bije ako divé, zle sa mi dýcha. Takže ani neviem čo to vlastne je depresia. Ale lekárka povedala že áno.
Prosím, troška ma povzbuďte. Vopred ďakujem.

kubaka
30. jún 2009

mirabielka - ty stavy mohou být jen z prudkého snížení látky v organismu , mělo by se to srovnat. To se děje, když najednou vysadíš. Proto se AD musí pomalinku ubírat až do ztracena.
Nejspíš máš panické a úzkostné záchvaty - to je ze stejného šuplíku jako deprese a léčí se úplně stejně. takže vítej v klubu 😉
petrotesařová - mám skoro stejně starého druhého syna - neumím si to představit - zdravím tě a dobře, že aspoň spíš. 😔
Jinak mám dojem,že Stilnox je hodně návykový a dýl jak nějakých (asi) 14 dní se ani nemá brát - to už raději na spaní nějaká ta sedativní AD - jako právě to Trittico, nebo Esprital - holky ho tu berou, já ho taky měla a teda fakt zabíralo - úlevný spánek zapomnění...

andy.a
30. jún 2009

Peťka/Tesařová/ drž sa,čítam,čo máš všetko za sebou 😕 😔

želám ti veľa síl 😉 lieky máš OK,po Tritticu múžu byť niekedy nežiad.účinky-aj bolesti brucha-ale snáď ten spánok stojí za to aspoň ako-tak 😕 ak nie,tak by som žiadala zmenu lieku na noc,lebo ako píše aj Kubaka/ktorá by tu kľudne mohla robiť odb.poradcu 😀 😝 😵 namiesto mńa 😀 😝 😎 😎 /,tak väčšina liekov na noc je návykových,možno by som doporučila sedujúce duálne AD-mirtazapín-spomínaný Esprital-u nás na Sk je Mirzaten ,aj forma rozpustná v ústach-tzv.Q-tabletky -ten je lepší,pacienti si ho viac chvália-rýchlejšie zaberie a tým,že sa rozpustí v ústach,obchádza žalúdok a GIt a nemá toľko nežiad.účinkov ako klasické tabletky Mirzaten alebo Esprital 😕 😝 len teda nežiadúce účinky-priberanie na váhe 😒

alebo nejaké antihistaminiká-Prothazin,Calmaben-´je tam oveľa menšie riziko závisl.ako pri BZDZP 😕
a spomínaný Stilnox...patrí medzi tzv."Z" hypnotiká/ešte Hypnogen,Sanval,Zopiclon,Zopitin atď..sú pri dlhodobom užívaní návykové,ale oveľa menej ako klasické BZDZP/ako boli Rohypnol kedysi,Nitrazepam,Diazepam a pod.../

Peťa,tak sa drž,moja 😉 ak chceš,napíš o sebe viacej 😕 😔 😉

andy.a
30. jún 2009

Mirabielka,Cipralex by som nedoporučovala vynechať viac ako jeden deň...a plus ešte ten alkohol 😕
no,nechválim ťa za to,ale stane sa 😕
píšeš,že v pondelok si si už Cipr.ráno dala,takže by sa to malo dať do normálu 😕 😅
a presne ako píš Kubaka/ďakujem 😝 😵 😵 /,máš zrejme panickú poruchu a tam je Cipralex tiež indikovaný a dobre účinný 😉

možno tvoja lekárka myslela diagnózu Atypické depresie-tam patrí depresia nie klasická,
ale s panicko-úzkostnými stavmi-to je asi tvoj prípad 😉 🙂

tiež samozrejme držím palce 😉

ešte ad Stilnox...v inom kontexte...u niektorých pacientov vyvoláva halucinácie 😕 to som chcela len upozorniť,nie odradiť od užívania/samozrejme nie dlhodobého/ tohto lieku na spanie 😕 😅 je to originál a dobré hypnotikum,ale radím užívať podľa potreby,teda nie dlhodobe 😉

tak sa majte kočky,sorry za preklepy a dobrú noc 😔 😅 😝

mirabielka
1. júl 2009

Presne tak, sama si za to môžem. Takže mám ďalšiu skúsenosť - AD s alkoholom neidú dokopy. Dnes začínajú prázdniny, tak nech to s tými deťmi všetko zvládneme! Prajem pekný deň aj prázdniny.

mercy
1. júl 2009

Ahojte, ja zatiaľ držím ako hluchý dvere ☹ Malý sa nechce dať odstaviť od mliečka, mám doma Seroxat, predpísanú dávku 20mg,ale strašne sa bojím na tom kojiť.KeĎ si predstavím, že by mal do seba dostávať AD...Pani doktorka mi tvrdí, že zodpovednosť je nej ako na lekárovi, že sa malému nič nestane, nech si to už konečne dám..V minulosti mi Seroxat vždy zabral, celé tehotenstvo som zvládla bez liekov-obidvakrát.Starší syn sa dal odstaviť bez problémov,ale tento ani za svet.Ale je mi dosť zle ☹

mirabielka
1. júl 2009

Ahoj Mercy, myslím, že keď ho odstavíš a bude naozaj hladný, naučí sa chytiť aj fľašku. Ja osobne som zástanca kojenia, odkojila som tri deti ale v tvojom prípade by som neváhala s odstavením. Máš naozaj malinké deti o ktoré sa treba v jednom kuse starať a ty potrebuješ byť fit 24 hodín denne. Takže myslím, že Ondrejko si zvykne. Držím palce.

kejka
1. júl 2009

🙂 🙂 Zdravím všechny holky
Tak už nemám AD,dr.mi povolil vysadit,takže na noc už jsem si nevzala,usla jsem bez problémů a zatím se cítím normoš,tak snad to bude dobrý.Kdyby ne,tak mám naklusat.Ještu tu Esprital mám,tak kdyby něco,loupnu si ho.
Petro holka moje zlatá konečně jsi se ozvala,víš já tě nechci otravovat,tak čekám,kdy písneš. 😢 😢 Myslím na vás pořád,ale to ty víš viď.
Mercy to je mi líto,že nejsi ok,dovedu si představit,že lítání kolem dvou malých prcků dá pořádně zabrat,však to mám za sebou.Drž se,bude líp.
Kubaka ty jsi skvělá ženská-sama máš hafo problémů a dokážeš sem hodit optimismus a parádní psaní. 🙂
Psala jsem Dzio SMS,ale zatím nic,tak nevím,jestli jí vůbec dostala.............snad jsou v pořádku.
Mirabielka je ti dnes líp?
Co ostatní kočky?Marti,Hemi,Sonoio a další.
Včera se tu přehnala parádní buřina,ale nějak moc se neochladilo.Vedrem jsme padaly na tlamku.Dítě spokojený u babičky a já pohodová matka užívám klidu.Zítra mám den pro sebe-jedu si nechat udělat nový nehty-ze zahrady je mám jak kopáč,ale stejně dlouho nevydržej 😀 a s klukama jdeme plenit krámy potřebujou trochu oblíknout.Chci jít s nima,třeba i pro mě se něco najde 😀 a taky cáluju.
Jinak co se týče pití na AD,mě to nějak nevadí,dám si třeba dva bavoráky-je to jak když mám čtyři,ale nic mi po nich není.Asi to na každýho působí jinak. 😅
Mějte krásný den všechny

dzio2
1. júl 2009

ahoj babky dik ze mi drzite palce musela som prist domou podpisala som na vlastnu ziadost zuzke sa zhorsil zd stav dusila sa ma larinkitidu manzelovy nedali volno moje babo ma vys krvny tlak aj ja mam biel v moci velky odpad babo dostavalo infuzie cezomna ☹ chceli ju vybrat ale nakoniec sa rozhodli ze nie berem lieky na tlak dufam ze vydrzime som zrela na psych 😒 primar ma uistil ze uz sme mimo ohrozenia zivota babo malo namale prestavala ju placenta vyzivovat kejka SMSKA nedosla nevadi aj tak dakujem bola som tam od piatku zdravym nove kocky drzim vam palceky vsetkym

kejka
1. júl 2009

Dzio ufffffffffff, tak to jsem si oddychla,že jsi v pořádku a mimísek taky.To je divný,že SMS nedošla-zkusím ti písnout znovu.Jdu na to hned. 🙂 🙂 Ty odpočívej a drž se.

martina1975
1. júl 2009

Ahojte babenky, kejka, dzio2, mirabielka, mercy, kubaka, hemi, sonoio. Ja som v pohode. Chodím do práce a každý deň robím len 6 hodín od 11 do 17 hod. Tak sa to dá. Som rada, že je dzio 2 aj s bábenkom v pohode. Tu máme počasie od veci, každé poobedie búrka a prší. Takže moje korčulovanie ta hed. Ale už ma to hnevá, lebo nato som si ich kúpila, aby som 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂korčulovala. Tak sa majte krásne všetky. Držte sa. Pa 🙂 😉

mirabielka
1. júl 2009

Dzio a kedy máš termín? Teraz to máš dosť perné, dúfam, že keď príde malinká na svet, budete v pohode a užívať si rodinnej pohody.
Ja som dnes na tom podstatne lepšie, aj keď poobede ma zas niečo chytilo, ale prešlo to.
Tak pekný večer všetkým.

kubaka
1. júl 2009

Mercy - kočko - hlavně neodstavuj a nasaď ten Seroxat - do mlíka tenhle druh vážně přechází jen v mizivém množství, které organismus dítěte ani nezachytí, je pod úrovní působnosti- já brala Citalec od 6. týdne po porodu. Je to taky druh, který se dává i v těhotenství 🙂 🙂 Potřebuješ se dát dohromady a miminko potřebuje tebe a tvoje mlíko 🙂 Vážně se toho neboj - říká ti to i doktor a mě můj říkal to samé a znám spooooustu matek, co braly ke konci těhu AD a pokračovaly dál i s kojením a byli všichni naprosto v pohodě. kojencům Opravu mu tím nemůžeš uškodit - 🙂 🙂 takže se taky přimlouvám - je opravdu zbytečné se trápit byď jen jeden jediný další den. Když mě zabral za tři týdny Citalec, bylo to jako otevřít dveře do rajské zahrady a byla jsem šťastná, že s těmi stavy se dá dnes už něco dělat.
tak tak ...
kejka - 😵 😵 že optimismus? nech na hlavě 😀 Ty jsi tady nezkratovatelný generátor dobré nálady 😅 Ale MM se uklidnil a hned je tu klidněji a veseleji. Já už jsem taky mnohem smířlivější a odmíchnutá 😎 On se prostě neumí ovládat a to pak všechno okolo lítá 😢 Když je v pohodě, tak je milej jako budulínek 😎
Dnes jsem oškubala 2 kila malin, vyryla celé kolečko bujného plevele, postříkala celou zahradu selektivním herbycidem (který mi nejspíš smyl déšť, který přišel asi za tři hodiny - doufám, že se to svinstvo stihlo vsáknout do toho plevele😢 ) Teď jsem udělala džem a odpadla k PC. V tom přírodním pařeništi teď všechno tak nádherně roste - i ten plevel ☹

martina - he he, u nás prší pravidelně zase večer - teda pěkný slejvák to je. Přes den pařeniště, dusno, večer průtrž mračen. Včera jsem už do sebe nalila Red Bul, jak na mě působí tyhle změny, úplně odpadám - křídla mi teda nedal, ale na ústa jsem nepadala a zvládla vyřídit klukovi nová skla do brýlí a vnutit mu nějaké oblečení (puberťák-nadlidská práce)
dzio - no to je štěstí - už aby byla maličká venku, co? ovšem když mě našli bílkoviny v moči a vysoký tlak, druhý den jsem šla na sál a na nic nečekali - byla jsem už ale 39.tt a malý měl odhad 4500 g. Tak nevím, proč váhají u tebe - možná zbytečné - kdy máš přesně termín??
S tou laryngitidou se nedivím, děti mají vůbec problém teď s dýcháním, Mariánovi se asi rozjela nějaká alergie - prý na plísně 😒 v tomhle extrémním amazonském podnebí 😝

Jdu se zanořit do vany a odblátit se po zahradničení. Ať je vám líp. Pa

sonoio
3. júl 2009

caute baby,tesim sa s tymi,ktorym je lepsie,a sucitim s tymi,ktorym depka neda pokoj.ja som uz od pondelka nejak nesvoja,trapi ma opat nespavost..zaspim o 23.00 ako kamen,a zobudim sa presne o 3.00,ci 4.oo..niekedy si dam trosku nejakeho "uspavadla"...pretoze ak nespim,cez den som viac menej uzkostliva.Vie niekto poradit??'u mi bolo uplne super...a ja som asi typicky anxiozny priklad..hned si namyslam akukolvek chorobu..psychicku..bojim sa,ci nemam nejaku poruchu "nalady",ci co,nejaka manio depresia, a tak...ved ked lieky zabrali,a opat nic..jest jem,nevraciam ako na z ac.uz mi bolo uplne fajn,ziadna euforia,ale normal...ale niekedy nie som az tak extremne unavena,aj ked spim menej..akurat uzkost..vzdy sa prinutim do niecoho,a nejak sa "strasiem"..a som cely den celkom ok..az kym sa v noci neobudim..
posledny tyzden je strasne premenlive pocasie..dusno a tak..myslite,ze i to moze sposobovat nejaku nerovnovahu??moj lekar ma 2 tyzdne volno,tak ani neviem,co podniknut,ci cakat,ci to prejde alebo co..ci mam zvysit davku AD..povodne mi totiz lekar predpisal tr.vyssie,..na plnu davku,ja som to zo strachu neurobila,a zvysila som len o 5mg..no i tak fungovalo..a teraz co..moze zabrat dalsie zvysenie--tym padom mam ist na plnu davku??Fakt mam akurat ukost,ze co mmi vlastne je..ved depka,vyzera,ze ustupila..a ja sa v noci opat zacinam budit..no a to ma opat deprimuje..zacar.kruh... 🙄

kubaka
3. júl 2009

sonoio - když ti sám předepsal vyšší, tak bych na ni šla - to neuděláš nic špatně a proti jeho rozhodnutí. Asi měl pravdu a potřebuješ ji - je vidět, že ti méně nestačí, když přijde nějaká zátěž - tak to poznám na sobě. Tady je taky příšerné počasí, působí to na mě teda otřesně, ale jsem na normální dávce, takže zvládám.
pa pa přejme si konečně trochu stálejší počasí. 😵

kejka
3. júl 2009

🙂 Ahojky ženský

Tak já furt opuštěná-dítko pořád u babičky,domů se nehrne,tak at si spolu užijou.
Prostřední synátor je od včera oficiálně vysokoškolák-byl si pro index.Takže je studentem filozofické fakulty-obor Společ.vědy a historie se zaměřením na vzdělávání,takže víceméně podobné jako nejstarší. 🙂 🙂 Jsem pyšná matka. 🙂
Včera jsem si nechala udělat krásný nehty-Kubaka to jsem zvědavá jestli alespon týden vydrží 😀 😀 ,ze zahrady chodím jako prase 😀 .Už nemůžu jahody ani třešně vidět,je mi z toho na blití. 😀
Jinak jsem ok,spím ok,zatím beru jen lexák-klasika.Včera jsem byla trochu vykleplá,ale dalo se to vydržet,určitě to počasí natlakovaný jako papiňák.Není to příjemný všem natož nám. 😒
Sonoio jj Kubaka to píše dobře,já bych to brala,tak jak máš,neboj se toho,bude ti líp,na co se trápit.Možná něco na spaní?Nevyspat se je na bačkoru,to já znám,pak člověk nestojí za nic a je to ještě horší. 😒 Až se budeš cítit líp,tak můžeš zase snížit.
Dzio máš ip.
Jdu si vypít kafčo,tak zatím a budte ok. 🙂

kubaka
3. júl 2009

kejka - já nechty nedělám v létě vůbec 😀 To je zbytečná činnost - stříhám úplně jak to jde, akorát ošetřuju kůžičku, pač se mi dost dělají záděry. Vjednom kuse pleju a nemám ráda rukavice - tak si to umíš představit 😅 Večer si drhnu ruce kartáčkem. My máme po jahodách, ale hned začaly maliny a josta, tak se láduju vitamínama. Ale je fakt, že se tohle aromatické ovoce rychle přejí. Pak bude hned angrešt a rybíz.
kejka - tak to gratuluji - úleva pro matku, co? Já byla taky na třídních schůzkách a jsem z toho gymnázia nadšená - všichni rodiče byli....
Včera jsme jeli s MM poprvé tankovat - to byla legrace, musela jsem se jít zeptat, co mám do Pandičky nalít, kde se to platí - prostě jako pastevec v civilizaci. 😅 😀 Ale objevili jsme i lux, tak jsme dočistila a pochopila jsem i programy co nabízí myčka aut - 😀 to je péče panejo. Umeje to i spodek a navskuje 🙂 To teda nevím, zda to dělá ta mašina nebo nějaký človík, ale nechám se překvapit. Pak jsme se s manžou projeli do obce za náma a on se uznale vyjádřil, že jedu fakt dobře a řídím líp než on. Netroufnul si sednout za volant, ale nekibicoval a neděsil mě 😝 výkřiky Stůj - Pozor 😝 Jen způsobně chválil. Je nějak odpočatý, zaplatili mu konečně za práci co dělal navíc 3 měsíce - a je úplně vyměněný. To je děs tyhle jeho výkyvy 😒
Řeknu vám, je to požitek jezdit s tak dokonale vymakaným autíčkem - úplně pro ženskou ruku. Má tlačítko dvojitého posilovače řízení City, takže když parkuju nebo pořád točím volantem, jdou kola otočit na místě prakticky jedním prstem + řadicí páka na palubní desce. Senzace. Už mi dnes přišla sedačka, nainstalovala jsem, naložím děti, sekačku a hurá na zahradu posekat a vyvalit se do zelena.
MM odjel na filmový festival do Varů - má tenhle relax jako pracovní cestu každoročně, takže jsme slamění sirotci.
užijte si hezký teplý víkend a hlavně duševní pohodu sono, kejka, dzio, mirabelka, mercy, petrat. sarah a další z klubu🙂

dzio2
3. júl 2009

ahojky hlasim sa ze sme vporiadku tlak lepsie len mam nahovno obdobie som neako moc vystresovana prvy termin sa blizi 25.7 z MANZELOM mame krizu neviem co sa deje mam neake tazke depresie snazim sa len koli babetku ale neako ma opustaju sili ozvem sa zase nemozem uz ani sediet lebo mi tvrdne brusko drzim palceky babky aby vam bolo dobre pozdravujem vas vsetke 😉 dcerke uz je lepsie

sonoio
4. júl 2009

ahojteee.no kejka,tak mas sa z coho tesit..syn,nechty a pod, 😎 a ze nemozes jahody a ceresne ani vidiet????no tak mi posli par kil..tu momentlne kg ceresni stoji 5 eu.)))a to nie su ani tie najkvalitnejsie)ceresne su tu vzacne.i jahody vlastne) kubaka a ty?jazdis ako diva?? 😀 joj,viem si predstavit tu radost.Mne sa fakt Pandicka straaasne paci.a teraz ich robia skoro vsetky uzasnych farieb.su to take damske,mamickovske auta.vela ludi naokolo ich ma..a vsetci su sppokojni,urcite budes aj ty. 😎
dziooooo ,boze,ako mi je ta lluto...mas to na figu...strasne ti drzim palce,nech to male konecne drzis v rukach,a dufam,zacnes aj nejaku liecbu.zasluzis si tesit sa.
Ja som na tom opat rovnako..s tou nespavostou.ked sa v noci o 1,ci tretej zobudim,supnem si par kvapiek nejakeho oblbovaka..zaujimave,ze cez den tu unavu az tak necitim,nedostato spanku a tak..asi to bude cipralexom..prave preto sa bojim,ze ci mi nenavodzuje nejaky stav manie..ved nie je normalne,ze niekto spi 4 hod,a cez den je ok.jasne,nerobim nic zvlastne,ziadne extra cinnosti...ale nemala by som padat unavou?ale zmeny nalad nemam..akurat zas zacinam mat uzkost..uvidim,kym sa vrati lekar,ci to prejde,ak nie,zvysim to o tych 5 mg-na plnu davku,a uvidim,co dalej. 😉 🙂 boze..niekedy si pripadam uplne blbo..hlavne,ked sa pozriem na tych,ktori skutocne maju x dovodov trpiet,mat depky,atd atd.. 🙄 pekny vikend vam prajem))

kubaka
4. júl 2009

sonoio - ááále - hned druhý den teda včera večer, když jsem vyjížděla ze zahrady, jsem nacouvala do vedle stojícího auta. Sice jsem mu odřela jen gumu na bočních dveřích - takže se nic moc nestalo, ale já si udělal pěknou rýhu na podběhu a stálo mě to tisícovku. Majitelka má zahrádku hned za plotem, takže na mě koukala, jak jí bořím auto a pěkně na mě řvala. 🙄 Nemám ještě ani převedené papíry - vůbec nic a už tohle. A navíc jsem zjistila, že mám otřesně nastavené havarijní pojistění - 10% a 10 000 spoluúčast. Prý je to nehorázné, takže se to musím pokusit zrušit a pojistit na 5% a spoluúčast 1000,- Kamarádka to takhle platí a má dobrého pojišťováka. Při mém umění to budu teda potřebovat, nebo se nedoplatím.

Zapomněla jsem koukat i na druhý bok a nedošlo mi, když otočím hodně kola, vybočím 😀 No jeliman - to je ta nezkušenost. Ono řadit a osahat si auto je jedna věc, ale na co si dát pozor okolo je druhá - to je ze zkušenosti.
Jedu 40 jako rychlošnek, všichni mě předjížděli, při přejíždění kolejí na mě nevím proč jeden i troubil - asi jsem nebyla dost rychlá 😅
dneska jedeme grilovat i s kámoškou, ale to už bude minimální provoz, tak snad se tam dostanu bez problémů 😖
sono, víš s tím spaním - ono je lepší, když nejsi unavená - ono i to dřímání je relax, ženská je na to naprogramovaná od přírody. Pokud jsi aspoň tak vyspalá, tak naštěstí 😉 aspoň to.

dzio - před porodem je to nasnadě, že budeš v napětí a bude doma nepohoda. Kdy máš přesně termín???

kejka
5. júl 2009

Zdravím kočky.
Včera děs běs.Pršelo jako blázen,blesková povodeň.Asi jste to viděly v telce.Fakt supr.Ještě že bydlíme nad městem. 😒 I tady se voda valila dolů jako šílená.Fakt supr začátek léta.
Dítko pořád u babičky,domu ještě nechce,ale počítám,že zítra už jo-má v hlavě budíka. 😀
Kubaka to je nepříjemný,ještě že tak,to nic nejni.Zase se rozjezdíš.Já jezdím každej den,většinou někam s malým,nebo na pokec,ale spíš nákupy-to si nedovedu dost dobře představit megatašky těžký jako bejk,tahat v ruce. 😝 😝 😝 Ťuk ťuk zatím jsem nebourala-moje fabka jezdí jako divá.Je to taky auto pro ženskou jako dělaný. 🙂 🙂 Hlavně,že se nestalo nic horšího a nezačni se bát jezdit.......
Dzio už se ti to blíží,to je jasný-jsi víc nervní a na manžu se to přenáší.Vydrž holka zlatá,už to máš za pár.
Sonoio tak je po jahodách a po třešních-včerejší hrůza to spláchla-alespon něco.Ted je tam zase rybíz 😝 Rajčata to přežila,okurky taky,tak snad něco bude-jen tak do pusy. 😉 To nespaní je fakt na draka,nech si napsat něco,jak tu psala Andy.
Já se cítím v pohodě,zatím nějak nepociťuju,že už Esprital neberu,což je supr.Snad mi to vydrží. 🙂
Tak vám přeju hezký prodloužený víkend a hlavně zdravíčko.

andy.a
5. júl 2009

http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf...

tento link je pre Deborah 🙂 😉

inak čaute,kočky 🙂 😎 😎

Dzio,ty už to nech máš šťastne za sebou 😉 😵 myslím na teba 🙂 😵

my nemáme nič nového 😕 už sa neviem dočkať,kedy budeme mať dovolenku 😎 😎 😎

ak by ste mali teraz niektorá problémy so spánkom,môžete aspoň to sčasti pripísať splnu Mesiaca 😝 😎 😎

Češky,vy máte teraz predĺžený víkend ?? Jana Husa,že ?? 😕 😅 😝 sa máte,tééééda 🙂 😉 😀 😝

kubaka
5. júl 2009

no já moc nééé - manže odjel v pátek na festival do Varů, takže tu mám dvě děti na krku sama - svátek nesvátek - ale jezdím na zahradu autíčkem, už mám zmáklou trasu a je to jupíííí. Nebojím se 😎
Nám se tu naštěstí rychlo povodně vyhýbají - nevím, čím jsme si to my pražáci zasloužili. My bydlíme v části Prahy hodně na kopci, takže od nás se spíš valí voda do centra, kde jsou pak plné ulice 😒
jdu do hajan, mějte se všechny bezva.

sasilinka
6. júl 2009

Ahoj holky,
Kejko, jsi dobra ze jsi zvladla vysazeni Espritalu najednou. Zadne abstacky? Ja jsem zpet na 7,5 mg. a stale mi neni dobre, jak mi bylo pred vysazenim a budou to uz dva tydny. Beres jeste nejaka jina AD?
Me ted delali biochemii a mam zvysene jaterni testy, tak se docela bojim. Ale co mam delat, kdyz bez AD nemuzu byt.

sonoio: mam to odobne jako Ty, uz bylo podstatne lip a znovu uzkosti. Stejne myslenky me taky trapi. Zkousim ted metodu nevsimat si uzkosti, coz je opravdu tezke. Taky jsem anxiozni typ.
Na spani bys mohla zkusit Melatonin. U Vas na Slovensku je volne prodejny. Znas to? Neni to navykove. Ja jsem na spanek taky hodne citliva. Kdyz spim malo, jsem vycerpana a mam uzkosti. Take jsem premyslela, jestli to nedela i to pocasi. Urcite nejaky vliv ma. J mam na spani prave druhe AD Esprital.

megy
6. júl 2009

ahoj holky, tak já se přidávám k pocitům úzkosti také. Jsem jak na houpačce a jak vás tak čtu, zjišťuju, že my ženy to máme v těchto věcech opravdu těžké. 😔

sasilinka
6. júl 2009

Megy, ahoj,
to Te trapi uzkosti uz dlouho? Beres nejaka AD?

dzio2
7. júl 2009

andy dakujem ze namnamyslis mam sa strasne stale placem nespim som vycerpana ☹ aj sa tesim a aj bojkam kejka asi mas pravdu kubaka ja ich mam viac ale prvy mam 25.7 potom 4.8,, 6.8, 7.8 ,8.8 😀 kubaka vies ake mam pekne paradajky aj kukurica mi vyrastla nato ze byvam na strednom sl tak dost velky uspech dcera isla na par dni ku kamoske som sama manzel v praci 😠 dnes asi bude pekne tak pa majte sa fajn

kejka
7. júl 2009

Ahoj
Sas nemám absťáky,brala jsem ho asi kratší dobu a mám lexák,takže zatím jen jeden den jsem byla vykleplá,ale to přisuzuju počasí,bylo natlakováno a zabudla jsem napsat,že na noc mám na pár dní
Stilnox,půlka zatím stačí,ale nechci si moc na něj zvykat.No dneska si jedu pro dítě,sice od babičky nechce,ale už mastí domů,at si máma oddáchne-je tam týden. 😉 Za chvíli jdu do města-bacha jo-bez auta 😀 😀 ,cournout se po krámech 😎
Kubaka minulý týden se mi v Praze narodil od synovce chlapeček,taky Tomáš jako ten náš,další přírůstek do rodiny-mám půlku rodiny v Praze-nevím jestli jsem ti to psala.To by bylo supr se tam vidět 🙂 🙂 🙂 🙂
Megy,jak je ti kočko?
Dzio hormony pracujou jako blázen,vydrž.Já věřím,že bulíš,nespíš a máš toho dost,však jsi před porodem a máš na tohle všechno nárok.Když se bulí,tak se uleví.Drž se. 😉
Andy no jo - měli jsme prodloužený víkend. 😉 Ale uteklo to jako voda.Den je jako nic.
Jinak já jsem v pohodě.
Martíí,Sonoio,Hemi-nemá už mimčo???????a ostatní holky,přeji hezký den.

dzio2
7. júl 2009

sasilinka strasne sa podobas na moju znamu 🙂 ta podoba je neuveritelna 😀 neviem uniklo mi nieco?kejka kto mam mat mimco kto je tehu? 🙂