Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sasilinka
7. júl 2009

Dzio2: ahoj, ja jsem zde nova, tak nevim, jak dlouho se lecis. Kazdopadne Te umim pochopit, vim, jak clovvek pri techto stavech trpi. Kdy cekas miminko? Pak snad bude lip, budes mit smysl zivota. Ja uz mam deti odrostle a tak si pripadam zbytecna. Je zajimave, ze jsem podobna Tvoji kamaradce. Ona bydli na Slovensku?
Drz se holcicko, budu na Tebe myslet.

Kejka: ahoj, diky za odpoved. Ja beru Esprital od ledna. Jak dlouho jsi brala Ty? Ja uz mam z benzodiazepinu docela strach. Mela jsem navyk na Neurol a byl to fakt mazec, kdyz jsem se zbavovala zavislosti. Byla jsem na to sama, nikdo mi neporadil jak a pri tom tu zavislost jsem ziskala, kdyz jsem lezela v PL. Jsem hodne vnimava na leky.
Ale je asi dobre, ze mas Lexak i Stilnox, alespon na prechodne obdobi. Sice se lecim 7. mesíc, ale porad to neni ono, asi proto jsem ani nesnesla vysazeni. Jak bylo ve meste? Ja taky vsude jezdim autem, ale jsem rada, ze uz to zvladam. Jak mas stare dite? Tak sis aspon odpocinula a ted si odpocne maminka. Tak se mej hezky, u nas je porad dusno a stale zaplavy. To pocasi fakt neprida.

dzio2
7. júl 2009

sasilinka ano byva na slovensku mimco cakam od 25.7 do 8.8 mam terminy ja som sa liecila dost dlho neprinasalo to co som potrebovala tak neberiem nic a trapim sa sama ale rozmyslam ze asi zavolam doktorke bola som dost v poho len to tehotenstvo to rozhadzalosasilka nikto znas nieje zytocny ani ty

martina1975
7. júl 2009

Ahojte babenky dzio2, hemi, kejka, kubaka a všetky, ktoré chodíte na toto fórum. Ja som v pohode. Od pondelka mám 2 týždne dovolenky tak oddychujem. Pred chvíľou som prišla s malou od svokrovcov, bola som ich pozrieť. dzio 2 už sa Ti to kráti, budem na Teba myslieť a držať všetky palce, ktoré mám, nech už to máš za sebou a ten krásny uzlíček šťastia v náručí. Potom všetky depky pôjdú tahed. Ja sa zajtra chystám s malou pozrieť na kúpalisko, teda ak bude počasie. Dnes večer skočím na korčule, trocha si hlavu prevetrať. my tu máme strašné dusno, možno ešte nejaká búrka nás prekvapí. Tak sa majte krásne a užívajte si leto. Pa 🙂 🙂 😉 😉

dzio2
7. júl 2009

ahoky matka som rada ze si ok to je fajn ze si uzivas dovolenku treba kupalisko ti zavidim nevadi aj ja potom pojdem dcerka sa ma ako ?dik za drzanie palcekou zelam krasny den

sasilinka
7. júl 2009

dzio2,
tak to mas jeste trochu cas. V tele se odehravaji hormonalni zmeny, to cloveka muze rozhodit. Ale jestli mas dobrou doktorku, zkus ji zavolat, muze Ti treba pomoct. Ja jsem si tehotenstvi primo uzivala, bylo mi fajn. O to vic je mi lito, kdyz si to nemuzes taky tak uzit. ale po narozeni detatka budes urcite stastna, zkus se na to zamerit. Drzim Ti palce.
A dekuji Ti, hezky jsi to napsala, asi nikdo neni zbytecny..

kubaka
7. júl 2009

sasilinka - ne ASI - samozřejmě že NIKDO není zbytečný 😉
Pocit marnosti a bezmoci máme asi každý občas - já třeba v poslední době, kdy mi můj puberťák jaksi protéká mezi prstama jako voda - pořád se o něco snažím, a nakonec si přijdu jako když tlačím buldozer do kopce. To je můj častý pocit v poslední době. Mluvím do prázdna, snažím se do prázdna - jemu je všechno jedno, o nic nemá zájem, všechno bojkotuje, jen leží, nikam nejde, čte komiksi, neprojevuje žádnou vitalitu psychickou ani fyzickou. To člověk nemá daleko k pocitu, že je úpllně zbytečný - ovšem stačí jen nepatrná oprava na: jeho snažení je zbytečné. A už je to o něčem jiném.
Takže pomalu docházím k tomu, že se snažit přestanu. Na gympl se dostal, to je důležité a zásadní a mě zbývá doufat, že jádro má dobré a že z toho vyroste.

Když má člověk depresi, tak to s ním fakt zatočí - s jeho sebedůvěrou a sebeúctou, důvodem existence...ale je to jen projev, symptom, který nemá s realitou nic společného. Vyprchá. 😉

andy.a
7. júl 2009

Kubaka,nie si náhodou Freud alebo Jung ?? 😕 😅
znovuzrodený ?? 😝 🙂 😅 😕

vidno,že si sa živila perom 🙂 😅 a páči sa mi ako píšeš,tvoje príspevky..a napr.aj Kejkine-nemajú chybu 😵 😎 🙂 😀 😝

kubaka
8. júl 2009

neééé - já jsem tlačič buldozerů do kopce 😀 😀 😀 Kejka je větší psavec - taky se chechtám 😅
ale určitě se ve mě znovuzrodilo neustálé tápání, hledání, ptaní, nejistoty - to je věčné a všude... Zrovna jako teď s prvním synem - pubertu zažívám u dětí poprvé, s druhým už budu vědět, do čeho lezu. Puberta - to je zkouška rodičovské sebedůvěry - musím říct, že zažívá malé zemětřesení. 😖

mimochodem - Junga mám ráda, Duše moderního člověka mě dost oslovila, ovšem Freudovy statě jsem nedokázala ani přečíst, natož pochopit. Ten je na mě moc šroubovaný a komplikovaný. Ti následovníci mě přišli čtivější a pochopitelnější.

kejka
8. júl 2009

🙂
Kočky hlásím se jako zaneprázdněná matka-dítě už je doma a mě ani nepřijde,že byl týden pryč.Tak rychle začne buzerovat a já stará matka lítám jak hadr na holi. 😝 😝
A počasí opět na draka,zase leje.Léto jak vyšitý.
Sas musela by jsi litovat hodně daleko,takže mám tři kluky-24,20 a 4roky.No jooooo na starý kolena jsem si pořídila prdelku na mazlení. 🙂 🙂 🙂 Esprital přesně jako ty-od ledna,byla jsem nemocná-chytala jsem od malýho chřipky a po třetí jsem se složila,zhubla na kost a klepala se jako ratlík.Už předtím jsem brala lexák,kterej přestal působit.Takže AD hlavně na přibírání,což se podařilo,páč mám pořád dvě kila nad svojí váhu,ale už to neřeším a žeru stejně dál.Ted mi ho vysadil-já jsem sama postupně vysazovala a zatím to nějak necítím.I když ty změny počasí teda nic moc na náladě nepřidají. 😒
Ale což,bylo hůř,ted je to ok.
Prostřední vaří gulášovku-je to můj kuchař 😀 ,musím hoooooodně chválit,aby ho to nepřestalo bavit-chlapi jsou ješitní že? 😀
Kubaka plně tě chápu,dvě puberty mám za sebou,takže vím,jaké to je,ale holky jsou horší-tím se utěšuj. 😉
On z toho vyroste,ale to je teprve taková ta první,ta druhá přijde tak v těch 16letech,to je taky mazec. 😀
Andy já se psaní sice neživila,ale myslím,že hubou bych to občas ukecala taky 😀 Někdy lituju svýho chlapa,že mě musí poslouchat. 😲
Dzio-jak je dneska?
Hemi byla těhulka,nebo ne?
Marti supr,že jsi v pohodě,tak to má být.Užij si volna.
Tak jdu něco dělat,mějte se,co nejlíp a ještě nakouknu.

kubaka
8. júl 2009

kejka - to mě zajímá s tou pubertou : vyrostou z toho tím způsobem, že v nich zase poznáš to své původní dítě jen dospělejší a moudřejší?
Já mám teď totiž pocit, že jsem asi výchovně úplně selhala, že TOHLE jsem mu nepředávala. Čekám, kdy začne mít zodpovědnost aspoň za něco...
Můžeš mi zhruba popsat ty fáze? třeba do IP, ať tu holky neobtěžujeme 😀

dzio2
8. júl 2009

ahojky ako babky ja dnes super konecne kubaka kejka ja by som vas chcela mat umna doma 😀 kubaka nebudete obtazovat aj mna zaujima proces puberty kejka s Hejni sme na pochibach 😉

culinka
10. júl 2009

Ahojky chcela by som sa spytat ako vam zaberal cipralex,som po porode druheho babatka a stavy atakov a uzkosti sa mi vratili,doktorka mi napisala tento liek.uzivam zatial 5 mg kazde rano v komb.so xanaxom,rano mi je hrozne musim predychvat,postupom dna to prejde.kedy by sa mi mohli tieto stavy uplne upravit??aky mate nazor na tento liek??
a pozdravujem andy,moc mi uz v minulosti pomohla. 🙂

culinka
10. júl 2009

a myslite ze budem zase raz stastna,ze sa mi bude dat tesit z deti,a usmiat uprimne??teraz sa premaham ako sa len da,som unavena chodim ako vo sne mam problem postarat sa o moje deti.no proste som velmi nestastna...s tymito problemami bojujem s prestavkami uz vyse dvoch rokov.

kubaka
10. júl 2009

culinko, napiš raději Andy IP ta ti řekne odborně. Pokud jsi správné léčená, tak bys s tím neměla bojovat už dva roky s přestávkami. Léky je třeba brát dlouhodobě, aby se úzkosti neopakovaly. Určitě několik let a pak se budeš trvale cítit normálně.

jinak - naprosto určitě se budeš zase cítit šťastná a spokojená - jde jen o to, až ti zaberou léky. To jak se cítíš všechny dobře známe a přejde to. 🙂

sarah06
10. júl 2009

ahojte.culinka ja som tiez brala cipralex 10mg a xanax mala som s nim dobre skusenosti ale po case mi xanax vysadila ebo je navykovy a dala mi namiesto neho spitomin 10mg.a teraz namiesto cipralexu beriem alventu.a spitomin mi ostal.v utorok idem na kontrolu tak uvidim co mi povie.este sa rano budim s takim slabcim busenim srdca s uskostou ale potom po liekoch je klud.aj dni su niekedy naladove tak neviem ci mi lieky este nieake prida alebo zmeni.

dzio2
10. júl 2009

culinka drzim palceky nebojkaj bude to dobre raz urcite sa budes tesit treba vela sil 😉 neboj sa zvladnes to suhlasim s kubakou napis andy

andy.a
10. júl 2009

ahojte 🙂 😉 😎

Culinka,čauko 😵 🙂
Cipralex si po pár dňoch zvýš na celú tbl -10 mg,tá polka sa zvykne len 1.týždeň 😉 Xanax si môžeš zo začiatku dávať aj 2-3x denne,kým zaberie poriadne Cipralex...priemerný čas podľa klin.štúdií-u väčšiny pacientov už cca 8.deň je evidentné zlepšenie depresie a úzkosti pri užívaní Cipralexu 😕 😝 ale to je iba štatistika 😉

rozhodne máš čas,si krátko po pôrode,to ešte aj hormóny robia svoje a tak niet divu,že sa ti depresie a panické úzkosti vrátili 😕 😒
treba len vydržať pár týždňov,ono sa to zlepší a určite budeš vnímať svet aj z tej krajšej stránky 😉 🙂
a máš môj obdiv-deti s taký malým vekovým rozdielom to dá zabrať 😕 😅 😵

tak želám hodne síl,pevné nervy a hlavne všetkým veľa zdravíčka a radosti 😎 😵 🙂

andy.a
10. júl 2009

tehuľka je tu Dzio a Deborah,tá čaká 4.dieťatko,ale už sem veľmi neprispieva-nestíha ani sa jej nedivím,3 malé deti a ďalšie na ceste 😉 🙂
možno je ich tu aj viac,ale ked menej prispievajú,človeku to vypadne z hlavy,veď toľko kočiek sa tu už sporadicky objavilo a potom aj zmizlo 😕 😒 😝

Dzio,ako sa cítiš ?? 😕 to počasie všelijaké na teba nevplýva ?? 😕 😝 tiež sa ti to kráti,už len nejkých pár týždňov a budeš držať malý voňavý uzlíček v náruči 😵 🙂
drž sa,kočka 😉 🙂 😅

Sarah,lieky máš OK,nespomínam si ale, akú máš dávku Alventy 😕 ono aj to počasie teraz dosť vplýva,aj ľudia ,čo sa už mali celkom fajn-dlhší čas na AD,sa teraz trocha "rozhodili".....a bol aj spln Mesiaca,všetko toto vplýva na duševný stav a samozrejme depresívnym pacientom to nepridá 😖 😝

deborah1
10. júl 2009

Andy,kuk,ahoj 🙂 ,občas tu nakuknem 😉 ,a som si pomyslela,že keď si ma spomenula,tak sa tu aj trochu zviditeľním. 😀
Ahojky aj všetky ostatné dievčatá 🙂

kejka
10. júl 2009

Kočky jdu vás jen pozdravit,vůbec nestíhám pc ☹
Kubaka až bude čas,tak o puboších samo napíšu 😝 😀 Zatím drž nervy na uzdě 😀
Já jsem zatím ok,dneska trochu vykleplá,ale přičítám to úplňku a změnám počasí.Dá se to vydržet,funguju normálně,tak to bude dobrý.Nesmím se tomu poddávat a hlavně na to myslet.Ono to s tím zvířetem za zadkem ani moc nejde. 😀
Deborah zdravím,jen piš,at víme,jak ti je a jak ti roste pupík.
Dzio ty se drž. 😉 😉
Andy ahojky,ty jsi naše zlatá ženská tady. 😉 🙂
Culinko zdravím,at je líp,věřím,že ti prckové dávají zabrat. 😝 Hormony jsou ještě splašený.
Jdu vyndat chrochtající dítě z vany,dostane gábl a maže do postele.Dneska se na to vyloženě těším.
Hezký zbytek večera všem 🙂 🙂

andy.a
10. júl 2009

Kejka,čo je to "gábl" ?? večera ?? 😀 😀 😝

Deborah,zdravím 🙂 😉 😵,ukáž sa aj častejšie,ak sa ti bude dať 😉 😝 🙂

aj tebe aj všetkým ostatným krásny večer aj príjemný víkendík 😎 😎 😵 😵 ,až by som sa tu už náhodou neukázala 😀 😝 😉

sarah06
10. júl 2009

andy.a alventu mam 75mg...a veru na mna dost vpliva pocasie a hlavne tie zmeny pocasia. 😖..aj mne ked sa narodila druha dcerka na deprsiu som si ani nespomenula bolo to krasnych 17mesiacov kedy sa depresia znova objavila.

andy.a
10. júl 2009

Sarah,tak to máš najnižšiu účinnú dávku,takže ak sa nebudeš cítiť OK,Dr.ti to môže zvýšiť na 150 mg 😕 😉
ale dúfam,že nebude treba 😉
tá 75 mg-to je udržovacia dávka,resp.na ľahšie depresie..na stredne ťažké až ťažké depresie a panické poruchy sa ide od 150 mg vyššie 😉 🙂

kubaka
10. júl 2009

andy - ano, gábl je slangově jídlo - dáme gáblik se říká.

Kejka, nervy odpočívají, protože je na tři neděle na táboře - příměstském, takže přijede na víkend domů a v neděli večer ho zase odvezu. Máme to kousek, ale přeci jen venku z Prahy, takže alergie parádně ustupuje. Musím říct, že je tu klidněji a méně řevu 😀
všechny zdravím a jdu hají 😵

sarah06
11. júl 2009

ahojte.no ja som mala dnes hroznu noc o druhej som sa zobudila s hroznym hucanim v uchu a potom zacalo busit srdce uplne som bola zlakana ani neviem s coho.sem tam mi hucieva v usoch aj vam to robieva?od noci som aka stale nepokojna neviem cim to je.

iva30
11. júl 2009

ahojte. som tu nova. chcela by som aby ste mi poradili co mam robit. som v 33 tyzdni tehotenstva . panicku poruchu mam asi dva roky. len co som ostala tehotna tak mi psych. znizila davku a ja som to potom uplne vysadila. brala som seroxat a xanax.neberiem to asi 5 mesiacov. lenze teraz sa mi to vratilo. mam strach ist von, nakup. centier. uz som bola aj za psych. ale ta mi povedala ze to mam skusit bez liekov az do porodu a potom uvidime. lenze ja to nezvladam. myslite ze tie lieky poskodia plod , ked je uz vsetko vyvinute? ak mozete prosim poradte. dakujem

sarah06
11. júl 2009

ahoj iva ja som mala presne ten isty problem pocas tehotenstva som nesmela nic brat bolo to tazke aj som vraciavala do konca tehotenstva.tocila sa mi hlava.no hroza.ale vydrzala som to.ale po porode bolo fain krasne chvile s malickou az sa po 17mesiacoch vratilo uplne vsetko tak kym som nemala lieky od dr. som si kupila homeopatikum aj to na chvilku zabralo volaju sa sedatif skus sa spitat v lekarni.

iva30
11. júl 2009

ahoj sarah06.a tie lieky sedatif ti aj pomohli? myslis ze keby som sa vratila spet k liekom ze by to poskodilo dieta? a tie lieky si brala dokedy? a ako si proti tomu bojovala? ja som myslela ze bude vsetko ok a zasa sa mi to vratilo. aj si kojila?

sarah06
11. júl 2009

to su homeopatika. ja som si dala len podla potreby, ale ked som kojila nie pocas tehotenstva som nebrala nic.ja som ani tak nikde nechodila kvoli tomu ze mi byvalo zle.len sa tak vyvetrat pri baraku.ano kojila som.do 17mes.ale kvoli stavom ktore sa mi vratili tak som musela skoncit s kojenim potrebovala som uz lieky tak mi zacalo byvat zle.nechcela sa dat odstavit bolo mi s toho nanic aka som bola kruta ale potrebovala som sa dat do poriatku.

iva30
11. júl 2009

myslis ze by som to mala vyskusat tie homeopatika?