Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka1012
7. nov 2013

@annetta3 Ja uzivam citalopram 20 a je mi fajn...Asi 4 dni som uzivala 10 a hned na to 20...Prve dni som sa citila zvlastne 😀 Neviem to opisat slovali,ale citiloa som sa inak,proste nieco v mozgu pracovalo 🙂Teraz to uz nevnimam vobec ze cosi jem 🙂

andy231
7. nov 2013

@annetta3 ahoj no šak uvidím čo mi povie proste chcem zmenu AD len doktor robí až od pondelka tak do vtedy to musím vydržať dáko ☹ len tie panické ataky ja viem že to prejde že nič mi nehrozí len ked ma to v noci teraz chytilo a ešte dcérka 5 ročná bola hore tak som rýchlo musela ist preč z izby aby ma nevidela čo sa klepem a myslela si že zomriem.to je na tom to najsmutnejšie ☹ dneská som taká unavená som potom nevedela zaspať ak ma to chytí ta prisahám bohu pôjdem si po dvore dať koliečko nech sa spamätám 🙂

lenka00
7. nov 2013

@janka1012 ja mam 2 deti a u 1. se mi rozjela poporodni deprese a u 2 uz mi to zacalo v 3trimestru a ted uz ma mala 2 mesice, ale stale kojim, takze jsem zatim na nizke davce, takze ucinek moc nepocituji, ale vim, ze i hormony delaji svoje...takze i ja jsem se po pul roce vratila zpatky k AD...tezko rict, jestli je to zavislost, spise uz ten hrozny stav zname a kdyz ho pocitime, vime, ze AD mohou pomoci...ja se hlavne nechtela ostat do tech stavu jako u 1.mimca...AD umele nedodavaji zadnou latku, jsou to ihibitory zpetneho vychytavani serotoinu, to znamena, ze zablokuji receptory, ktere zpetne ze synapsi vychytavaji serotonin, tim se ten serotonin shromazduje v synapsich a je ho tam vice nez kdyby receptory zablokovane nebyly...u depresivnich lidi z nejakeho duvodu, serotoninu ubyvy a ubyva, bohuzel se zatim neprislo na to proc...takze kdyz vysadis AD, receptory zase zacnou fungovat jako pred tim, nekteri lide to zvladnou a serotoninu maji stale dost, bohuzel nekteri po ukonceni lecby opet zacnou ztracet svuj serotonin a najednou je zpet deprese, uzkost atd...ten ubytek serotoninu muze byt hormonalniho puvou, genetickeho, vlivem prostredi - zijeme umely zivot, ktery neni vubec takovy na jaky je nase telo vytvoreno bez predatora, bez nebezpeci, ale presto v neustalem sterese, bez prirody, bez slunce a to vsechno muze zpusobit, ze nektere citlive duse - ci mozky, zacnou spatne fungovat, jako zaludek, jatra apod....

annetta3
7. nov 2013

@janka1012 ale já vím, jak to bylo a co způsobili špatnou léčbou, proto jsem Ti to tak popsala, jak nejlépe jsem to ve stručnosti uměla. Je to přesně to, co sama popisuješ, že na prvním místě je terapie, pak léky a já byla v pohodě, jak jsem Ti psala, jen 2 ataky. Nevím, jestli jsi to četla dobře, ale popsala jsem i co mi pak léky dělaly. Kdybych na tom byla zle, jako jsem teď, tak se nedivím, že mi léky nasazují, nebo kdy už se úzkosti nebyly sto zastavit, ale já byla v klidu, žádné úzkosti, věděla jsem o co jde, léky třeba nebylo a to si vyčítám, mrzí mě, když pak někdo řekne, že nevím, jak by to bylo. Kdybych do toho spadla hodně, tak fajn, pak léky byly na místě, ale tomu se měl dát čas, víš? Takhle se rozjely jen další a jiné problémy.
Jinak máš určitě pravdu, že myslet na to mi nepomůže, ale ono, když se necháš naverbovat do něčeho, jako byly ty léky, kdy mi v léčebně pak řekli, že potřebuji terapii a AD jsou berla, pro terapii jsem si k té své tehdejší psycholožce šla a díky ní a psychiatričce a jejich děsení skončila v PL, odkud mě poslali po 10 dnech domu ať se léčím terapií. Trvalo mi dlouho, než jsem se stabilizovala, prostě AD se rozjely různé věci.A druhá má chyba, když mi AD vysadil primář ve chvíli, kdy jsem nasazovala (to už bylo 5 let od doby kdy jsem s AD začala) a došlo mi, že už je asi budu muset mít pořád. Měla jsem odejít, ale on nasliboval terapie, psycholožka, ať vydržím na ty terapie a já zůstala a nedělo se nic a já jen upadla do deprese. Měla jsem odejít z té léčebny, pak ho vyhodili, jak jsem psala, ale pro mě a jiné pozdě.
Janka, nejhorší je, že vím, že to tak být nemuselo a můj stav takový a za to se na sebe i je hrozně zlobím. Je, za to, že mě neposlouchali, co jim říkám, jednou mi léky nutí, když to není třeba a pak mi je vezmou po 6 letech braní, kdy už jsem je po letitém braní hold potřebovala. Kdybych přišla složená, tak to chápu, ale já přišla v klidu, stabilní na terapii, moje tehdejší psycholožka podle mě tehdy chtěla raději jen kontrolu u psychiatra, ta si to vysvětlila, že mě posílá pro léky a bylo. Tím, že jsem pak reagovala špatně, tak za tím viděly problém, ale problém bylo jen to, že mi bylo zle po lécích a pak to jak mi to oni nevěřily a začaly mě děsit, že se může něco rozjíždět. Škoda, že až dnes vím, co jsem měla vědět tehdy. Nepřála bych nikomu, aby tohle zažil. Nepopisuji tu pobyt v PL a jednání doktorů, bylo toho hodně. V depresi si člověk vyčítá hodně věcí a to, že se vlastně nezachránil jednou a pak se nechal poškodit podruhé, to už je na sebe i ty doktory naštvaný a vyčítá si to. Ráda bych se toho břemene zbavila, ale nemůžu pochopit, proč mě nenapadly věci, které mě dnes napadají. Jako nechat tam recept a říct, že jsem zažila horší stavy daleko a zvládla je terapií a když to nepůjde, tak si pro léky přijdu, ale nejdřív chci terapií. Nebo, že jsem neodešla z té léčebny a nepokračovala v braní citalopramu, který mi tehdy sedl. Omlouvám se, že je to tak dlouhé. Ale jde mi o to, aby to bylo pochopeno správně a ne ve smyslu, že nevím, co by se stalo. Pokud by se stalo a mně bylo zle a nedávala jsem to, pak by to bylo jiné a správná volba.
Jinak přestimulace u cipralexu, dělá to některým lidem. Někomu neklid, nervozitu, podrážděnost. U mě to jde bohužel až do silných úzkostí, z těch do odcizení a derealizací, taky toho neklidu, bušení, člověk je přestimulován, je to moc silná dávka. A to bylo právě mé první AD, proto mi tak ty potíže rozjel, jak jsem po něm měla pořád úzkosti a nešly ničím zastavit, jak jsem to znala z terapie dřív. Bohužel to nikoho nenapadlo tak mi ho navyšovali, až jsem byla na dávce 25 mg, jenže úzkosti jsem měla právě z toho, že jsem byla přeexcitovaná. Dobře mi na něm bylo až když jsem brala jen 5 mg.
Pak mi naopak sedlo jen 10 mg citalopramu, to bylo ještě na úzkosti. Stačilo mi maličko, ale původně, nemělo být na začátku nic.
Bolí to, nechci se k tomu vracet, ale v depresi se to děje tak hnusně automaticky, ale děkuji Ti 🙂

annetta3
7. nov 2013

Omlouvám se, za tu délku příspěvku 😒

marriani13
7. nov 2013

chcem sa opýtať, či niekto užíva Solatcit a ako ho znáša.

janka1012
7. nov 2013

@lenka00 Tak to si pekne napisala s tym suhlasim ten zivot v strese atd...ja som tiez toho nazoru...No dobre tak nedavaju ziadnu chemicku latku do muzgu,ale spetne vychytavaju serotonin...To ako to robia to uz je len teoria, aj ked znie velmi jednoducho,no je to zasah do mozgu a to nie len taky hocijaky,inak by ludia prve dni nepocitovali take prejavy ako zhorsenie stavu,pocity na sebevrazdu atd...Ja osobne som pri prvom aj druhom brati citila naozaj zvlastne pocity...Nejdem ich tu opisovat,neboli nijak prijemne...Po vysadeni antidepresiv sa depresia vracia,uzkosti,pretoze mozog je zvyknuty na taku pomoc,a mozno uz ma problem vyrobit si tu latku v dostatocnom mnozste aby to stacilo.Precalen asi bol zvyknuty ze sa mu ten serotonin vychytaval a teraz ked uz nema tu pomocnu barlu,asi nastavaju problemi,a vedsinou po vysadeni ovela horsie ako predtym..ako je tom mozne???Zeby ten mozog uz fakt nebol schopny bez toho spetneho vychytania serotoninu fungovat ako ma???Nieco na tej mojej teorii asi bude vsak??? 😉 Ludia chory na depresiu,ktory trpia nedostatkom serotoninu,ten nedostatok maju prave vdaka tomu mysleniu,stresu spravaniu...Dlhodoby stres,pripadne niaka dlhodoba zataz,umrtie v rodine,porod(ved aj to je urcity stres)vtedy clovek asi akosi menej mysli pozitivne a cim dlhsie sa trapi,neriesi problemi,stale je v strese tak serotonin sa prestava tvorit a cim dlhsie sa netvori,tym vecsia pravdepodobnost ze sa prestane tvorit uplne a vtedy prichadza depresia...Ako keby bol ochromeny a nevie sa clovek v takom stave nastartovat aj ked si myslim ze je to mozne,len taky depresivny clovek to naozaj asi zvladnut uz nedokaze...Clovek zacne brat AD,mozog si musi zvyknut a zrazu sa vsetko upravuje...No po vysadeni,ma mozog problem s tym serotoninom a uz po niekolkych mesiacoch zacnu sa javit prve problemi(treba na to niaky cas,kym sa mozog ocisti a potom uz akosi nevie bez tych liekov fungovat...)Pripadne staci mali zadrhel a sme tam kde sme boli 🙂 )Inak si naozaj neviem vysvetlit,preco vsetci ludia po vysadeni sa k liekom vracaju...A myslim tych naozaj vsetkych...Ked tu bude daky clovek, co uspesne sa dostal z depresii a nevratil sa ku liekom,nebavim sa o roku dvoch,ale viac tak sem s nim 😉 Nie nadarmo sa hovory,je to cesta na dlhu trat...Mne doktorka sama povedala,,Chcete casom vysadit???nevadi bude horsie vratime sa ku nim a ked sa budete citit dobre,zase dame prestavku a ked zase horsie zase sa ku nim vratime"Co tym asi chcela povedat???Myslim ze sama vie ze ako to chodi...Preto stale zdoraznuje,az si kazdy premysli ci zacne s liemi.Aspon nech skusi niaku inu moznost a ked to nepopmoze tak aspon skusil nie??Ved nemusi hned brat lieky ako prvu moznost...Podla mna ked raz sa zacne udrziavat ten serotonin umelo,uz je problem do buducna...Pretoze neviem to vysvetlit,niesom odbornicka ale akosi ten mozog uz bez tych liekov nevie bud sam udrziavat ten serotonin,pripadne ho tvori malo a nevie ho vobec udzat...Kazde taketo lieky su obrovsky zasah do mozgu nech si kazdy tvrdi co chce...Ja poznam straaasne vela ludi co beru tieto lieky,a myslim tym naozaj nespocetne mnozstvo az sa divym a vsetci mame podobne symptomi...Raz je dobre,potom zle,pred menzesom vzdy zle a vykivy samozrejmost....Potom Su dni ked je super niekolko mesiacov,niekomu sa dari niekolko rokov,potom vysadi a bac,je tam kde bol...Vsetky pribehy su rovnake s par odlisnosti...Staci citat prispevky a uplne viem ako tie lieky funguju... 😀 Preto sa snazim hladat aj ine riesenia a ked nenajdem,tak aspon som skusila,no pre mna toto nieje ziadna vyhra,no pokial s tym budem vediet zit a nebudem sa snazit o vysadzanie,tak hadam prezijem pekny zivot aj s par vykivmi 🙂 Moja mama ma 47 rokov a lieky je uz 25 rokov a co myslis ake to je???Jasne funguje,myslim ze nema niake silne depresia,ale boli casi ked sa snazila o vysadenie a vtedy nikdy nezabudnem,lezala v posteli asi 2 tyzdne...Bola uplne mimo...Stav sa jej tak zhorsil,ze musela zacat brat ine lieky ako doplnok ku liecbe...Dnes je v poriadku,ale ako vravim,pred menzesom katastrofa,sem tam ma dni ked lezi v posteli,no nikomu sa uz nestazuje,ma dni ked je plna zivota a vsetko ju bavi...atd Je to presne kopia toho, co tu my piseme nemyslis???Ale myslim ze sa nema najhorsie a vychovala 3 krasne deti a prezila si vela,dnes ma vybornu pracu v zahranici,hovori dvoma jazykmi,zarobila si na byt a ma super priatela,pomaha nam a hlavne sestre s malym,je silna velmi!!!!!Priatela sem tam nechce a rozmysla ze ci ho vlasne ma rada, ma svoje dni a niekedy by ho chcela odkopnut 😀 Ale v ramci jej diagnozi jej to nezazlievam..(to robievam aj ja 😅 ).Takze mile dami nieje to take strasne ako to vypada ,ale to co som napisala,treba sa s tym zmierit...To su lieky na dlhodobo ak nie na cely zivot...No pokial to dotiahnem tam kde mama aj s liekmi a budem to zvladat ako ona(naozaj prezila strasne veci a nieje to na nej poznat) tak potom vyznavam tieto zazracne pirulky aj s ich neduhami 😀 😀 😀

lenka00
7. nov 2013

@janka1012 vim, presne co tim chces rict a nad cim premyslis...ja take premyslim jak dlouho budu muset AD brat a ted po druhe jsem se rozhodla, ze pokud to budu muset brat cely zivot, tak klidne budu, jen se budu modlit, aby se ty siiiilene stavy nevratily, protoze musim fungovat, na co bude rodine zena neschpna niceho s vystrasenym pohledem bez AD??? a tak jsem udelala rzhodnuti, stale jeste nejsem z toho venku, ale verim, ze se snad z toho nekdy dostanu, neprestanu jen tak brat leky, kdovi co bude zitra, proc premyslet co bude za 50let? budu se snazit cvicit, uz jsem si koupila umele slunce, budu brat vsechny mozne vitainy a budu se snazit, at funguju, ale priznam se, ze bych se ted a mozna i za cas strasne bala leky vysadit, aby se to nevratilo...jako kdyz clovek zazije siiiilenou bolest, dostane lek a ten mu na ni zabere, uz to nechce zazit, ale treba se odhodla zkusit leky vysadit a za nejaky cas se mu bolest znovu objevuje a protoze si dobre pamatuje na tu siiiilenou blest, dostane obrovksky strach, ze nebude moc fungovat a okamzite se k lekum vraci...a to to proste je...rikam si epileptici, diabetici, lide po transplantaci - ti vsichni berou eky dozivotme a jsou to napr. u leku po transpalantaci silena svinstva, ale jsou vecni, ze tu jsou a mohou zit a tak to beru taky, budu je brat klidne cely zivot a kdyz budou fungovat budu vdecna, ze muzu zit normalni zivot a jsem vesela mama pro sve deti - to je ro me to nejdulezitejsi 😉

janka1012
7. nov 2013

@annetta3 V pohode kludne sa vyrozpravaj ak ti to pomaha 🙂 Ja pisem vecsinou ovela dlhsie prispevky 😀 Takze mas pravdu asi ti to trosku pokazili...Ale to sa da do poriadku,niesi prva ani posledna aj doktory niekedy zlihaju...Uz si nepapatam kto to tu pisal,ale bolo tu vela dievcat,co sa stazovali ze doktory zmenili lieky,a podobne...Zmena liekou,alebo vysadenie je podla mna uplna blbost ked je pacientovy dobre...Ved taketo lieky sa vedsinou beru do konca zivota,tak naco nieco menit alebo vysadzat,ked vedia co sa stava,ako sa dokaze rapidne zhorsit stav...Pozri nieje to tvoja vina,stalo sa nevycitaj si to uz prosim ta,naozaj namier energiu na uzdravenie a verim ze najdes tu inealnu davku a zase budes stastna a do tretice uz nedovolis doktorom az sa ti kafru do liekov,ale budes jest take,ktore ti budu robit dobre.Aj keby si uz na nich mala dozit no nie???Si silna,sme zeny a verim ze to zvladnes a onedlho bude dobre...Musis byt trpezliva...Musis najst teraz dake Ad co ti sadnu,casom vysadis benzace a budes hungovat len na AD a nebudes vymyslat ani s vysadenim a nedovolis ani zmenu doktorom....Ked si tak citam vase prispevky,normalne mam strach vysadit,asi radsej na nich dozijem...Sice nieje to uplne ono,ale som v poriadku,zijem ,fungujem,tesim sa zo zivota a niake tie blbe dni a slabsie uzkosti ozeliem...Ved som len clovek a necakam ze po liekoch bude svet gombicka,to nikdy nebude...Ale da sa sprijemnit 😉 Ked budes uz stabilizovana,mozes citat rozne knihy,skusit meditacie,relaxacne masaze,niaky sport a vela inych metod ako sa udrzis duchovne ale aj psychicky a fizycky v kondicii....Skus zacat s tym,ze prestan mysliet co si mohla alebo nemohla urobit a zamier celu energiu na uzdravenie a uvidis co sa zacne diat 😉

janka1012
7. nov 2013

@lenka00 Kraaasny prispevok,vidis????takto to vidim aj ja....Presne si to napisala...A nebooj ved moja mama ich je 25 rokov,mozno aj viac a nedavno bola na testy(pecen) a ma ju v poriadku,ako keby nic ani nejedla 😀 To s tymi knihami a cvicenim uplne supoer rozmyslas!!!!To sa mi paci...Takze konecne ma chapes ako som cele tie prispevky myslela...Niesom proti liekom ale pozrime sa pravde do oci no nie???Koniec koncov,pokial sa clovek na to da,ked uz vsetko ako terapeut a ine moznosti zlihaju,je to posledne zacharane veslo no nie???A koniec koncov, mozno vdaka nemu oboplavame cely ocean 😅 😀

hroska
7. nov 2013

@dzovanka32 no na ten poobednajsi Cipralex som sa pytala, lebo sa jit8 zda trosku divoka kombinacia -rano Alventa, poobede Cipralex a vecer Trittico 😨 neviem, ale este somsa s tym nestretla. myslela som, ze ked ti Cipralex neucinkoval ako mal, ze ti ho nahradila Alventou, to by mi lepsie sedelo -rano Alventa a vecer Trittico...skus este pre istotu zavolat dr. 😕 ja mam diagnozu uzkostnu depresiu a ta Alventa mi pekne zabrala aj na uzkost aj na depresiu, takzesa teraz drzim

savanna
9. nov 2013

@gerci90 ahoj, chcem sa ta opytat, ako sa citis zvysenej davke mrtazenu? Spi sa ti lepsie? Ja teraz beriem 15 mg a citim sa lepsie, mam viac energie, som ovela veselsia 🙂 ale ten spanok je stale taky ze ako ktory den, aj ked zase na davke 15 mg som zatial iba cca. tyzden. Tak rozmyslam, ci bude pre mna lepsie zvysit alebo zatial pockat, kym sa to utrasie.

saeda
9. nov 2013

baby, chcem sa spytat len tak vseobecne .... uzivam AD 1.krát, asi este len 10 dní, takže žiadne zlepšenie. Chcem vediet co ste robili na zaciatku vy...radsej ste oddychovali? Alebo ste sa snazili premoct urobit aspon nieco.... brali ste aj nejake prirodné doplnky? ako ste na zaciatku proti tomu bojovali? Nechcem len tak necinne cakat, az zaberu AD. Ďakujem

esselte
9. nov 2013

@hroska Ahoj, tak ja som ten rudotel ešte nevzala, nejako mám pred ním strach,večer vezmem xanax a, ráno prvú dávku cymbalty a večer druhú dávku cymbalty.celý týždeň v práci som bola ok, až dnes, v sobotu ráno, som znova nejaká nesvoja, cíti nervozitu a následne únavu, najprv sa spotím a potom mi je následne zima.Mne asi nerobí dobre, ke´d nemám poriadne s kým komunikovať, pretože manžel robí vonku poriadky, ja som vyprala,požehlila, uvarila som včera, lebo som mala na to náladu a dnes náladu nemám vôbec.Ako je možné, že mi je v práci dobre a doma to na mna prichádza?Môže to byť z toho, že sa doma nad tým viac zamýšľam, ja neviem, ale mne sa zdá, že na man veľmi vplýva počasie, ale aj v lete sa stane, že je zlé počasie a mne bolo super.Už som z toho nervózna, keď si myslím, že sa to už stabilizuje, príde znova zlý deň.A som asi nejaká divná, pretože sobotu nemám rada, všetci sa na ňu tešia a ja som radšej v práci, Možno to robí to, že v práci sa vyrozprávam, veď pracujem ako učiteľka, momentálne mám tretiakov, takže ma nenechajú vydýchnuť a asi na tú svoju chorobu tal nemyslím.Zvláštne je aj to, že keď sa cez deň cítim na prd, večer sa to stále zlepší, myslím, že je to už ok, ráno vstanem a potom to príde.Niekedy sa zamýšľam, prečo práve ja?ty si nemala takéto výkyvy? Je ti stále rovnako?

esselte
9. nov 2013

@smoni Ahoj, čo je to za liečba, ja by som sa o to zaujímala, už mám pokrk tých návratov príznakov

esselte
9. nov 2013

@andy231 Ty berieš iba lexaurin a žiadne AD? Ja by som len na lexaurine ani nevydržala.

esselte
9. nov 2013

@saeda Na začiatku mi lekárka dala k ad neurol a potom xanax, pretože mi zabrali až druhé AD, potom som to vysadila, keď som už cítila, že neurol a xanax nepotrebujem a všetko už bolo len na AD.

esselte
9. nov 2013

@dzovanka32 Ako sa cítiš, ja som bola celý týždeň v poriadku a dnes znova tie zlé stavy, nechápem prečo sa mi vrátilo , celý rok som bola na cymbalte a bolo fajn, teraz sa mi znova objavili tie stavy, čo predtým, bojím sa, že sa mi to celé vráti a to by som ozaj nechcela, lebo to bolo strašné.

andy231
9. nov 2013

@esselte nie neberiem len lex beriem aj AD coaxil ale mi nestačí idem meniť lebo stále som na tom istom a už ani ten lex mi nezaberá ako zaberal ☹

andy231
9. nov 2013

@esselte ahoj a aj ja sa cítim divne a tiež stále si hovorím že to nikdy neskončí neznášam túto chorobu 😝 😝 😝 teraz aj to počasie a mám aj pred menzesom 😝 😝 😝

esselte
9. nov 2013

@hroska Ešte som ti zabudla napísať, že mi jeden lekár odpísal, že celý stav , ktorý som mala na začiatku, by sa mi nemal vrátiť. ale niekomu sa to vráti úlpne naspäť, aj keď užíva pravidelne lieky.Som z toho úplne zúfalá, ja som si myslela, veď aj ty si mi písala, že sa to úplne na začiatok vrátiť nemôže, keď lieky pravidelne užívam.ja sa toho tk bojím, prišla by somo všetlo, o manžela aj o prácu.Poteš ma nejako, prosím, ťa ja mám fakt hrozné obdobie amám veľmi rada svoju prácu, aj deti, čo ich učím, majú rady mňa, chcem byť ako predtým a neviem ako na to

esselte
9. nov 2013

@andy231 Ja som bola rok na cymbalte úplne v poriadku, presne pred rokom a presne v tomto období mi lekárka zmenila venlafaxín na cymbaltu.Teraz sa mi znovu objavili, presne po roku príznaky a zhoršil sa mi stav, lekárka mi teraz lieky meniť nechce, že vraj nie je pravdepodobné, aby mi liek účinkoval presne rok a presne do toho istého času, pridala mi k lieku najprv xanax a teraz ho mám zmeniť na rudotel, to je niečo ako neurol,aby som si nezvykla na jeden liek.ja si aj tak myslím, že aj AD ú návykové. skoro každý, čo tu píše sa k nim po čase vrátil.Ja tiež neznášam túto chorobu, všetci sú zo mňa hotoví, mám veľmi rada svoju prácu a chcem byť v poriadku.

esselte
9. nov 2013

@andy231 A ako dlho užívaš coaxil?

andy231
9. nov 2013

@esselte ahoj no tak si ma nepotešila že sa z toho človek nedostane bože to je fakt začarovaný kruh o mne to vie len manžel iný nikto a on bol z toho hotový tak teraz už mu ani nehovorím že mi je zle alebo tak lebo som to naňho preniesla normálen jedno obdobie začalo aj jemu bývať zle tak teraz ked som mu povedala že som mala panický atak v noci tak zase bol z toho taký rozhodený že si myslel že je už dobre a zase.a dnes som ho mala zase ale taký slabší tak som si lahla a rýchlo si hovorila že to nič neni to prejde šupla magnezko a prišla triaška a už som vedela že je dobre.len stále mám závraty a nestabilitu a také divné videnie že vraj sklovité sa tomu hovorí tak idem meniť.máš pravdu tu fakt všetci sa dookolo vracajú ku liekom bože mne to ani vadit nebude že ich budem brat stále len nech mi je stále dobre a nemám ešte depresiu horšiu 😝 a ja nepracujem som na predlženej materskej tak som doma.a relaxuješ aj???a ty máš akú presen diagnozu????? lebo som nečítala dozadu

andy231
9. nov 2013

@esselte takto prvý mesiac som každý týžden nasadzovala jednu tabletku čiže tri týždne trvalo kým som brala trikrát denne tak sa má brat a ked som brala tri tabletky tak strašné stavy začali u mna depersonalizácia čo som nevedela ani čo je a panické záchvaty v noci tak som vysadila jednu a išla ku doktorovi ten mi pridal lex dva týžden som to tak brala a potom som pridala tu tretiu takže komplet tri tabletky beriem dva mesiace a chvilu bola aj dobre už som sa potešila že zabrali a teraz mi je horšie proste písala mi aj andy a tá že je to slabé že mám zmeniť tak aj chcem.lebo prežívam len už asi ako robím všetko len sa trápim že to neni ako ked som bola zdravá 😝

dzovanka32
9. nov 2013

@esselte
chaapem ta ja som mala tiez nepokoj a nervy nzaciatok vyse mesiaca som sa nevedela uvolnit zrana napeta som vstavala pritych tabletkach cipralex dve tablety ale teraz uz dv dni jeto dobre dr mi zmenil jednu tbletu na velnaflex ani som si nedela uz kedze mi je dost dobre ostala som pritom cipralexe uvidim ale myslim ze uz konecne zacina to umna zaberat

dzovanka32
9. nov 2013

@hroska uz jeto lepsie zacalo to posobit konecne a hlavne si vravim hned rano ze som vporiadku a ze nic mi neni a ani nebude jeto vela opsychike hlavne o vieri treba si velmi verit a pojde to prec znas pracujem nasebe uz dva dni nechcem sa davat dole a hlavne nechcem ostat na liekoch

esselte
9. nov 2013

@andy231 Takže berieš 3 tablety lexaurinu či coaxilu? Ja beriem iba jednu buď xanax 0,5 alebo lexaurin 1,5 na celý deň a tú cymbaltu ráno a večer, aj to len teraz, keď sa mi zhoršil stav. Mám aj rudotel, to je niečo také ako neurol, ale ešte som to neskúšala.Ja hoci budem brať lieky do konca života, ale tie hnusné stavy zažívať nechcem.tebe je fajn, keď si doma, ja chodím učiť deti, predstav si to?Niekedy ok ale niekedy by som ich pozabíjala, hlavne keď nemám dobrý deň.Doma mám už 11 ročného syna a tá moja panická porucha nastala 3 roky dozadu, keď som potratila a malo ti byť dievčatko.Ja som ani nevedela, že taká choroba existuje, mne len bolo stále zle, plakala som, točilo sa so mnou, bolo mi raz horúco, raz zima , mávala som ataky, hoci som ani netušila , čo to je.Potom som išla na všetky vyšetrenia, neurológ mi povedal, že s mojou hlavou, by som mohla robiť ministerku školstva, takže problém je v psychike a tak začal ten kolobeh.Môj muž je zo mňa tiež na nervy, ale ja si ho po 13 rokoch preto, keď mi to vyčíta, že mi je stále iba zle, ani nevšímam.

esselte
9. nov 2013

@dzovanka32 Super, už to určite zaberá.,lebo ja som mala rána najhoršie a bola som vtedy na marodke 4 mesiace, ale keď lieky zabrali , ráno už bolo lepšie.

esselte
9. nov 2013

@sikea Tak ako, polepšilo sa ti, mne veľmi nie, tá jesen je odporná a depka vraj trvá do konca novembra, tak to sa máme na čo tešiť