Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kalv
24. nov 2013

@esselte Presne, ako vravis. Vsetko je v hlave, lenze, ked ten stav pride, niekedy som bezmocna neviem ako uvolnovat mysel. Resp. ako dosiahnut stav bez mysle a nezaoberat sa nicim

esselte
24. nov 2013

@kalv ja to tiež neviem a to je náš problém, mne keď príde zle, tak začnem na to myslieť a potom sa to ešte zhorší, proste nedokážem sa od toho odpútať

pingu1
24. nov 2013

@kalv
@esselte
baby, ja som na tom podobne. uz sa liecim dva roky a stale sa mi to vracia. cele tehu som uzivala a teraz pri kojeni aj uzivam antidep.
bez liekov som vydrzala zit len 10 mesiacov. potom to udrelo znova.

esselte
24. nov 2013

@pingu1 čo berieš?Aj mne sa to stále vracia

tricunici
24. nov 2013

Ahoj já jsem si prožila s agorafobií peklo. Drtila mě 1,5roku. Nakonec sem to zvládla bez léků ale byl to masakr

lenka00
24. nov 2013

@simka1111 ahoj simka, jak se dari, jak Ti zabira ten Wellbutrin? posunulo se to? JA ted o vikendu zase horsi, opet uzkost atd. asi i to pocasi, u nas je hrozne skarrede..drz se a napis 😉
@esselte ja ted o vikendu taky zhorseni 😖

simka1111
24. nov 2013

@lenka00 ahoj , tak zatial sa to velmi neposunulo 😒 praveze som bola taka nervoznejsia.. ale dnes iba 5.den som vzala..tak aj nu to podla mna su ... bozemoj kedy aj nam uz bude uplne super ? 😒 a urcite aj to pocasie robi velaa 😝

lucijeje
24. nov 2013

@andy231 ... mohla bych taky požádat o tu knihu o zvládání úzkosti a paniky? jadded@seznam.cz ... děkujůůů 😉

andy231
25. nov 2013

@esselte ahoj no tak som rada že ti to došlo no mrzí ma že ti neni dobre ja nemám tie návaly zimy a tepla ale točáky a nestabilitu, tlak na hrudi to som ti už písala.no veď to že každý lekár hovorí inak.ja už ani nič neštudujem na nete lebo mala som jedno obdobie že som tiež stále hladala čítala čo ludia píšu a myslím že mi to len zhoršilo stav.ja xanax nemôžem ja ked som si ho dala mne sa všetko točilo chodila som ako opitá a zabúdala som to po mesiaci prešlo ako je písané v letáku mesiac bolo ako tak a potom mi nestačit a ešte viac mi zväčšil uzkost a začala som mat nežiaduci účinky že ma napádali somariny nechcem to tu písat a určite to bolo liekmi lebo ked som ho vysadila tak ma nič také nenapadlo a to spanie ja ked som ho vysádzala som nemohla ani spat som len bdela.tak každému niečo iné sadne.no velmi si ma nepotešila že si rok bola OK a teraz zase sa to vrátilo to ked mi zaberú AD budem rada a vo vnútri budem mat strach že sa to vráti opäť ☹

andy231
25. nov 2013

@lucijeje ahoj už som ti poslala dve jednu v slovenčine a druhú po česky daj vedieť či ti to došlo 🙂

lucijeje
25. nov 2013

@andy231 .... moc děkuju, dorazilo v pořádku ... hezký klidný den 🙂

andy231
25. nov 2013

@lucijeje neni zač dúfam že ti to pomôže 🙂 🙂 🙂

pingu1
25. nov 2013

@esselte ja mam paretin a kventiax.

hroska
25. nov 2013

@esselte ahoj, nemyslim si, ze by ti Cymbalta prestala zaberat, ona ta urcite drzi, ved mas davku 120mg. Len ked je ta jesen, temer vsetci sa zdekompenzuju....aj u teba to tak prevdepodobne je len ta Cymbalta na tu tvoju zhorsenu PP teraz nestaci. Cymbalta je indikovana na depresie a generalizovanu uzkostu ponuku. takze vidis, ze naozaj tam ta panicka porucha nie je, aj ked si myslim, ze ciastocne ma ucinnost urcite aj na nu. Lenze u teba to teraz nestaci, navyse PP je tvoj hlavny problem, lebo depresie asi nemas. Pisem ti to tak lopatisticky, ale myslim, ze celkom logicky. Co ti uz ale neviem povedat je to, ci ti benzace pomozu prekonat tuto krizu. Niekto tvrdi, ze tie benzace pomozu tak, ze za ich pomoci si telo zvykne prekonat tie krizova stavy.Mne sa to ale neosvedcilo, proste Lexaurin mi ani dennodennym uzivanim nepomohol zvladat moju krizu a ulavilo sa az ked zabrali tie spravne AD. Takze zatial si daj ten Rudotel, ked je najhorsie a ako vravim, to je s Xanaxom, Lexaurinom a pod. na jedno kopyto. A skus nejakym sposobom naznacit dr. ze proste tymi benzacmi to nejde a mala by ti podla mna prikombinovat nejake Ad, co by bolo indikovane priamo na PP. Lebop vsak dokedy sa budes trapit a cakat a zase nemysli, ze tie benzaky furt jest je nejaka slast, s nich mozu byt nasledne aj take depresivnejsie stavy a rozne ine problemy. Skus sa poradit o prikombinovani dalsieho AD a mozno ti aj znizi Cymbaltu. drz sa. 😉 🙂

esselte
25. nov 2013

@lenka00 , ja som bola dnes u lekára, moja lekákar je na dovolenke, takže som bola u zastupujúcej Tá mi povedala, že užívam nie v správnom čase cymbaltu,ja som ju brala na obed a večer, že načo ju beriem večer, mám ju užívať ráno a poobede najneskôr do 16.00, lebo večer ju beriem zbytočne, že AD potrebujem hlavne cez deň a ak nemôžem spať, tak niečo iné.Dala mi k cymbalte xanax 0,5 na noc a mám vybrať 10 injekciíí auparin.Potom sa mám ozvať, ako to ide.Ešte ma upozornila na to, že venlafaxín je viac vhodnejší na panickú poruchu ako cymbalta, že dodáve aj viac energie.Ja so ho už užívala a mne sa tiež zdá, že som po ňom bola iná, ale zmenili sme ho na cymbaltu, že je lepšia/podľa mojej lekárky/. lebo je to originál lieku.

Ešte by som sa chcela spýtať, či ma môžu pre panickú poruchu prepustiť z práce, lebo jedna kolegyna, ktorej som to povedala, mi to nezabudla podotknúť.Pracujem ako učiteľka na dobu neurčitú, mohli by ma pre CHorobu prepustiť

esselte
25. nov 2013

@hroska Bola som u lekárky, ale moja má dovolenkua tak som bola u zastupujúcej.Tá mi povedala, že nechápe prečo som užívala cymbaltu na obed a večer a potom ráno a večer, že sa má brať ráno a poobede najneskôr do 16.00, to je to, čo si stále tvrdila aj ty, dala mi k tomu xanax 0,5 na noc, že po mesiaci tam ešte žiadna závislosť nie je a že je to najnižšia dávka na paniku,k tomu mám vybrať ešte 10 injekciíí auparin a potom sa uvidí, vravela aj, že venlafaxín, čo som brala predtým je lepší na dodanie takej energie ako cymbalta, ale že ani cymbalta mi nemohla prestať účinkovať, len prekonať krízu, takže som tento týždeň na marodke a potom sa uvidí.Ja sa len strašne bojím o prácu, lebo ju milujem, čo ak ma kvôli chorobe prepustia?Ja tam mám ešte aj takú dobrú kolegyňu, čo by chcela moje miesto, som zúfalá...

savanna
25. nov 2013

@esselte samozrejme, ze ta pre PP nemozu prepustit z prace, to nepripada do uvahy a vobec si takuto myslienku ani len nepripustaj. pekne povedz tej kolegyni, ze sa citis fantasticky a ta ti len bude potichu zavidiet 😉 a bude rozmyslat, ake zazracne lieky to beries 🙂 .

esselte
25. nov 2013

@pingu1 To sú obidva AD?

esselte
25. nov 2013

@savanna Ja som učiteľka a ona povedala, že nemusím zvládať deti a potom ma budú môcť prepustiť.

savanna
25. nov 2013

@esselte skoda, ze si jej vobec nieco hovorila. no nic, uz je to tam, takze pekne hlavu hore. Co ti rozprava, ze nemusis zvladat deti, to su uplne hluposti, uz sa ti niekedy stalo, ze by si kvoli PP nezvladla deti? Som si ista, ze nie. Ries s nou uz iba veci tykajuce sa prace a nic osobne jej uz nikdy viac nehovor.

esselte
25. nov 2013

@savanna Dík za radu, už jej nepoviem ani slovo,teraz som síce na marodke, kvôli tomu zhoršeniu stavu,dúfam, že sa to upraví, užívam cymbaltu, dnes som k nej dostala aj injekcie apaurin a xanax 0,5 na noc, aby som sa stabilizovala,moja lekárka mi totiž dala cymbaltu na obed a na večer, dnes som bola za inou, lebo mi bolo zle a moja je na dovolenke a tá mi povedala, že to beriem celý čas zle, pretože AD sa užívajú ráno a na obed a nie večer, preto sa mi stav zhoršil, aspoň podľa nej,že tá večerná dávka mi vlastne účinkovala cez noc a na čo sú mi na noc AD?

tesoro
25. nov 2013

@esselte boze to je krava ta tvoja kolegyna!!!! Na druhej strane jej zavidim, lebo ocividne nevie co je PP.

Blazeni su nevedomi 😠

esselte
25. nov 2013

@tesoro Presne tak ona je totiž vychovávateľka a robí si vysokú školu na učiteľku, tak si možno robí zálusk na moje miesto, a fakt, kto paniku nezažil, nikdy nepochopí, hlavne , aby mi zabrali lieky, lebo sa blížia Vianoce a tie zbožňujem.ty máš tiež paniku? čo užívaš?

esselte
25. nov 2013

@andy231 Ako ty užívaš lieky?Ráno, večer?ja som brala na obed a večer, teraz ich mám brať ráno a na obed, že vraj večer sa AD neberú, ak , tak niečo na spanie, ak nemôžem spať

iveta71
25. nov 2013

@filipko
Ja som s depresiou bojovala 8 rokov a neželám to nikomu na svete! Bola som stále na liekoch, nič mi nezaberalo, až som sa stala závislou lebo som to začala kombinovať..... Skončila som na liečení a tam ma nastavili tak, že už tretí rok fungujem v pohode, hoci vždy na jeseň mám strach, či sa to nevráti. U teba je to možno len nejaká popôrodná depresia, snáď to nebude vážne. Ale vyhľadaj pre istotu čím skôr odbornú pomoc - oni už vedia, čo s tým. Držím palce!

esselte
25. nov 2013

@iveta71 Ahoj, aj ja mám taký problém, mne lieky zaberú a po roku v jeseni paf a koniec, aj teraz, mám k cymbalte brať xanax na noc a injekcie apaurin, čo všetko si brala ty?

pingu1
25. nov 2013

@esselte ano

iveta71
25. nov 2013

@esselte
Xanax, Cipralex, Coaxil, Seropram. Nič mi nezaberalo a dokonca Xanax mi museli vysadiť lebo sa mi snívali také horory, že som skoro ošedivela a neskutočne som pribrala. vyzerala som ako balón. Najhoršie u mňa boli november a február. teraz ma to nechytá ale mám dni, kedy mi je smutno ale depka sa chvalabohu nevracia.

elisha3274
25. nov 2013

@hroska vsimla som si že si zbehla v problematike, 🙂 , ja som v 17 tyzdni tehotenstva a od 15 tyzdna uzivam sertralin 25 mg, buduci týždeň mam zvýšiť na 50 mg, uzivam frontin 0,25 tri krat denne, veľmi dufam že mi AD zaberu. mam uzkostnu depresivnu poruchu, prosim kedy mozem dufat v zlepsenie ? / potrebujem povzbudit/ dufam v skore zlepšenie a v to, ze vynecham frontin. mrzi ma že tehotenstvo nezvladam bez AD. pred otehotnenim som uzivala alventu 150mg, bola super. všetkým prajem dobru naladu 🙂

esselte
25. nov 2013

@iveta71 čo berieš teraz?