Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
27. nov 2013

@eimmy teším sa, že ti je fajn, aj mne bolo a vtedy som bola veľmi šťastná, bohužiaľ je to zasa tu, dúfam, že sa to aj teraz upraví

elisha3274
27. nov 2013

@esselte aj mama s otcom postavili rodinny dom, nedokazala odísť z neho urcovala hranica, otec sa vekom, ma 63 upokojil, pribudli choroby u neho, skrotol, mama uziva Ad.

janka1012
27. nov 2013
https://www.youtube.com/watch?v=IuHq-DsB6Vs


odporucam si to pozriet,uzko to suvisi aj s nasou temou

elisha3274
27. nov 2013

@esselte ja som sa raz rozviedla, ja som sa spravala veľmi submisivne voči byvalemu manzelovi, tak ako som to videla doma, samozrejme že exmanzel si zacal dovolovat, vydrzala som 10 rokov, rozviedla som sa, z bytu som odisla k babke s mladsim synom a starší ostal s otcom. mama a babka mi to nikdy neodpustili, podľa nich sa treba obetovať, obetu som psychicky nezvladla, ale veľa som sa naucila.

elisha3274
27. nov 2013

@esselte ale bolesť zostala, kazdym rozhodnutim nieco ziskame a nieco stracame 🙂

esselte
28. nov 2013

@elisha3274 ďakujem za podporu, a ty sa dnes cítiš ako?Mne sa zdá, že som stále na tom istom,doobedie je dosť ťažké, ale poobede už je to celkom dobre, najlepšie mi je večer, ale čo z toho, keď ja potrebujem fungovať cez deň, veľmi sa bojím, že sa mi to neupraví, hoci ma každý presviedča, že áno,že predsa len som na liekoch, zmenila som aj čas liekov, môže to byť aj preto?

elisha3274
28. nov 2013

@esselte mne sa ten hroškin názor prihodiť ešte jedno Ad zda najrozumnejsi 🙂

elisha3274
28. nov 2013

@esselte mne sa ten hroškin názor prihodiť ešte jedno Ad zda najrozumnejsi 🙂

elisha3274
28. nov 2013

@esselte mňa doobeda veľmi boli duša a večer je to lepšie. ale Ad beriem dva tyzdne: už menej lezim, viac vladzem, rychlejsie sa pohybujem 🙂

elisha3274
28. nov 2013

@esselte ja som len laik, ale vidim na mame, ona berie triticco na noc, že sa veľmi dobre vyspi a ráno vstava veľmi pokojna, cez deň uziva dalsie Ad.

hroska
28. nov 2013

@elisha3274 uz si presla na tych 50mg? 2 tyzdne je este naozaj malicko a hlavne aj ta davka 25mg je nizka.ale je super,ze si aktivnejsia,toto boli vlastne najhorsie 2 tyzdne,lebo si pocitovala asi aj NU a aj stav sa moze na zaciatku este zhorsit. Za take 2 tyzdne uz ti bude lepsie.drzim palce a prajem vela trpezlivosti

esselte
28. nov 2013

@elisha3274 Ahoj moja, ja presne tak isto, najhoršie je ráno, potom sa to začne stabilizovať a večer je už úplne ok, ale čo mám ísť učiť deti večer? Ináč jeden lekár z poradne mi odpísal, že mi môže poslať mená niektorých psychoterapeutov v mojom okolí, lebo že panickú poruchu je najlepšie s týmto kombinovať a že cymbalta je ok, pravdepodobne je to moje duša , čo ma trápi a pokiaľ tú príčinu neodstránim, môže sa mi to takto vracať, takže príčinu znamená zastreliť manžela ...Už má aj knihu od Praška, takže dnes začínam študovať, sú tam aj návody na relax a cvičenia

maria43
28. nov 2013

@esselte ahoj, tak mne je ako-tak, raz lepsie, raz horsie, lekar mi vysadil ad, ktore som mala brat cez den a nechal mi len trittico na noc. ale aj s tym tritticom je to raz tak, druhykrat zas inak. raz spim, raz nie. a ked zaspim, tak sa mi snivaju hororovite sny, rano sa mi toci hlava, a hrozne ma boli, tak neviem. nic mi doteraz nezabralo. ste ked sa vratim spat, tak asi ten solatcit bol najlepsi, ale na noc som si musela davat xanax, aby som zaspala. buduci tyzden idem na kontrolu a chcela by som lekarovi navrhnut zmenu liekov podla toho, ako mi napisal ten lekar z ceskej stranky, on si mysli, ze ide o uzkostnu poruchu, co si aj ja myslim a doporucil mi escitalopram 20 mg + nejaky liek, som uz zabudla jeho nazov na vecer, je nenavykovy a dobre sa po nom spi. len neviem, ci sa moj lekar neurazi a bude mi to chciet zmenit, lebo ked mu zakazdym poviem, ze mi nie je lepsie, tak divne na mna pozera a melie si svoje 🙂 inak som sa dala na ajurvedu, chodim na masaze a pijem ich caje a je mi lepsie o cosi, len teraz mi operovali oci , tak mi je na figu, ale musim vydrzat. takze tak. co sa tyka toho xanaxu, ja som ho brala dost dlho, asi aj 3 mesiace vkuse, a vysadila som ho zo dna na den a v pohode. pri nom som nemala ziadne vedlajsie ucinky, ani nic, aj som dobre spala ....., ale viem, ze dlhodobo by sa benzace nemali brat, lebo su navykove, ale mne lekar povedal, ze az po 4-5 rokoch pri velkych davkach vznikne zavislost, tak neviem, kazdy hovori nieco ine. ale najlepsie by bolo nebrat ziadne lieky, len niekedy to bez nich nejde. a tebe je ako teraz? uz si vybrala tie injekcie?

simka1111
28. nov 2013

@lenka00 @hroska @mary1995 caute baby, chcem sa pochvalit .... beriem sice wellbutrin len tyzden ale citim uz zmeny , samosrejme len pozitivne...Proste som taka omnoho viac akcnejsia, spontannejsia, chcvilkami mam pocit, ze mi je uplne super.. ale to este tak kolise.. viem sa uz viac odreagovat v spolocnosti inych , nechcem to vsetko ale zakrikniut :P vy sa mate ako ??? 😉

bielytesak
28. nov 2013

@le27 zrejme si nemala depresiu.To nie je o tom,ze mas depky,ked vonku prsi....Ja ich mam a ver,alebo nie,to su stavy,ze sa ti necchce NIC.Nevladzes.A to Ta ubija este viac.Ak by mi dali milion,tak aj tak to so mnou nehne.Darmo budes dakomu hovorit,ako mne imunologicka....Hybte sa,sportujte....Ano,ja som presiel na biku aj 1000km,chodil na kupko,na huby atd....Teraz nic....Neholim,necesem,,,Cakam ,kedy bude noc atd...Kto mal epresie,vie o com pisem...

le27
28. nov 2013

@bielytesak predstav si ze velmi dobre viem o com hovoris

bielytesak
28. nov 2013

mozno si mala stastie na psychiatra.ja som zacal s alventou,na noc triticco,zopiclo,diazepoan....potom alventa,na noc mirtazen,zopiclon,gerodorm,diazepan.potom elontrin,mirtazen zopiclon ,diazepan,neurol...potom cymbalta,,mirtazen,diazepan,zopiclon.potom eliceal,mirtzen....mozno keby sa nechala len alventa....mozno....len ta psychiatricka robi na klinike a mozem povedat,ze vdakanej aj ked sprosty este zijem.

bielytesak
28. nov 2013

vlastne stale hladam cestu,ako z toho von.len tych diagnoz mam vela,tak neviem co skor10 mesiacov ma nechali bez prijmu,hrzili exekucie,odpajali mobil...plus operacie...sam sa cudujem,ze so to ustal...zo zdraveho chlapa z 21 roky urobili kripla...asi mi uz je vsetko 😀

andy231
28. nov 2013

@hroska ahoj tak dnes mi dal doktor sertralin actavis 50mg mám si dat na večer polku po týždni pridat ráno polku po týždni zvýšit na celú večer a po dalšom týždni ráno aj večer brat 50mg a nadalej mi ponechal coaxil a lexaurin že aby som fungovala ako matka aj žena kontrola o dva mesiace tak čo ty na to???? ako ja som hovorila že pečen bude v super stave z tých tabliet a že to neni pravda že človek ked neni po psychickej stránke dobre mu tak má horšie choroby vredy a tak.a lex že na uvolnenie svalstva.

andy231
28. nov 2013

@esselte ahoj dnes som bola u psychiatra tak mi pridal sertralin actavis 50mg.som zvedavá ako mi bude už teraz mám strach si dat pol tabletky na večer a ostatné mi všetky nechal aby som fungovala.tak kontrola o dva mesiace. 😢 ako už som chcela byt ok no dufam že na vianoce budem lebo dnes zase nestabilita hupanie v hlave už ma to štve.aj mne povedal doktor to čo tebe 🙂

elisha3274
28. nov 2013

@hroska Áno uzivam 50 mg sertralinu, veľmi pekne Dakujem 🙂za povzbudzujuce vety 🙂

lenka00
28. nov 2013

@simka1111 mam z Tebe husi kuzi, to je super, moooc drzim palce, at to jen a jen lepsi 😉 tak ze by byl u tebe problem s dopaminem? no, vim, ze se to neda tak urcit, ale kazdpadne Ti to moc preju, zaslouzis si to, ted uz jen pradne si zacit uzivat vysokoskolskeh zivota, zajit nekam na zabavu a najit si nejakeho toho fesaka 😉

svija
28. nov 2013

@simka1111 - teda, to je super, že už po týdnu takový rozdíl. Já mám dle mého dr. taky problém s dopaminem, proto mi SSRI nezabírají a musím brát tricyklické AD. No jen tak dál a ať je to brzy na 100%.

simka1111
28. nov 2013

@svija @lenka00 baby ja tomu nemozem ani uverit , ze zrazu sa mi chce ucit, proste celkovo sa citim omnoho omnoho lepsie, celkove to prezivanie je ine, ako nie je to este 100 percentne ale citim riadnu zmenu .. 🙂 🙂 🙂 dneska idem k psychologicke na 17 00 a potom vecer asi skocim s kamaratkou do auparku si len tak posediet 🙂 😉 😉 akurat mam trosku blby spanok, teda neviem zaspat , prehadzujem sa v posteli , ale to moze byt aj jeden z nu.... co som aj citala.. tak to neva teraz ... :P lebo teraz sa mi vyrovnavaju vsetky neurotransmitery, nie len serotonin :P a to je dnes iba tyzden co ho uzivam a dokonca 4 dni len polku :D

bielytesak
28. nov 2013

@svija ssri nezaberaju.....nrsr su ad co spatne vychytavaju aj dopamin.to su novsie ad.....nakoniec prisli s tezou,ze ad ako take su neucinne.....cakat 6 tyzdnov,kym si telo zvykne a ci mozno zaberie....potom ti daju druhe....a zas 6 tyzdnov....no rok sa tocime v kruhu.....

bielytesak
28. nov 2013

@le27 su depresie lahke,stredne tazke a tazke....pri stredne tazkychuz rozmyslas ako to ukoncit.ale este mas tolko rozumu,ze si spomernies na blizkych,co potom....teda zalezi na povahe....a poviem tak,sadnut na ten vlak bez zastavok,co sprievodcu a spiatocny listok nema,,,,,tak to musi byt odvaha,alebo uz rovno skrat...sa prehupnes do tej tazssej fazy a uz nerozmyslas....

janka1012
28. nov 2013
https://www.youtube.com/watch?v=kIW70OERBv4


Tak s tymto ja uplne suhlasim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jedine z coho mam strach je ze ako bude telo reagovat na vysadenie liekov ak sa mi to vobec porari,lebo myslim ze v konecnom dosledku narobili tie lieky viacej skody ako osohu ak teda nemam v plane ich brat cely zivot...Takze ako vidim,mozno uz sa moj mozog bez liekou nespameta,ale za pokus to stoji....Velmi pekne zhrnute o tych nasich zazracnych liekov....A to nieje ani zdaleka jedno video,je 1000 studii o tom ako to cele je a ja tomu verim.

esselte
28. nov 2013

@andy231 Ahoj, ja ešte beriem tie injekcie, zdá sa , že trocha zaberajú. Ale viem ja, čo zaberá?beriem aj xanax na noc aj AD, tak niečo asi zaberá a ešte zistiť, čo.Ináč najviac sa mi páčia tí lekári, ako je možné, že sa tak cítime, aj keď berieme lieky.

esselte
28. nov 2013

@maria43 Vieš čo ?Ja som teraz bola pri inej lekárke, tá mi povedala ,že po mesiaci užívania xanaxu 0,5 nemôže byť ešte žiadna závislosť, moja lekárka zas veľmi nerada predpisuje benzáče, proste každý má iný názor.Ešte som vzala iba štyri, zostáva mi ich šesť a potom uvidíme, ale zdá sa, že niečo zaberá, len neviem , čo,pretože beriem injekcie, AD aj xanax, takže čo zaberá?Ťažká otázka, nie?Ja si budem na kontrole po vybraí tých injekcií tiež pýtať niečo, aby som v práci fungovala, mne treba vydržať do tej 14:00,kým skončím vyučovanie, takže nejaká jedna tabletka ma určite udrží a budem môcť normálne pracovať, aspoň do vianočných prázdnin, potom mám voľno, tak sa dám dokopy.

janka1012
28. nov 2013
https://www.youtube.com/watch?v=8UPLjct9mEY


Druha cast.Este stale sa vam zdaju take neskodne ???Ale aj tak som sa nic nove nedozvedela,nic ine som ani necakala...Presne toto som si aj myslela,len sa mi to potvrdilo...