Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

andy231
29. nov 2013

@esselte no presne ja som citlivka a mám strach že čo bude aj včera som už srdce bilo ked som si to dala do úst že ako bude zajtra tak vieš ja mám dve deti jednu 5 ročnú a druhá ma 9 rokov a bývam v rodinnom dome a všetko je na mne keďže manžel pracuje v zahraničí momentálne je doma ale v nedelu ide do práce a dojde až na vianoce tak vieš musím všetko robit učit sa s dcérkou ktorej sa musím vela venovat a mladšia je hyperaktívna strašne.no teraz mám NU že žaludočnú nevolonost, drieme sa mi taká som otapená, nával tepla som aj mala ráno hnačku ale to v pohode len nech nemám panický atak a depersonalizáciu lebo to som v živote nemala len ked som nasádzala coaxil a strašne som bola poplašená že čo sa somnou deje.a chcela som byt v pohode na vianoce a vidíš akurát nasázdam nové AD.takže ked mi bude zle musím sa pretvarovat že je dobre aby deti nevideli a aj tak nikto o tom nevie len manžel a ten už tiež šomre že si domýšlam 😝

andy231
29. nov 2013

@hroska a chcem sa ťa opýtať prečo si ho prestala brať????

esselte
29. nov 2013

@hroska Ešte so sa ťa chcela spýtať, prečo sa benzáky nemôžu brať stále iné, ve´d vlastne všetky plnia tú istú funkciu,Samozrejme, že ich nechcem brať, len sa pýtam, dík

esselte
29. nov 2013

@andy231 No, presne ja tiež pre synom, ja mám len jedného 11 ročného syna, maskujem, lebo on sa potom o mňa strašne bojí, ak náhodou zbadá, že niečo nie je v poriadku a manžel mi tiež hovorí, že sa len pozorujem, ja mu len odpoviem, že prečo som sa doteraz nepozorovala a bola som v pohode, to asi znamená, že vtedy mi bolo dobre a teraz mi veľmi nie je, ale chlapi sú chlapi, oni majú svoje názory aj keď blbé.ja mám tiež návaly tepla, hlavne na krku, ale potom to prejde, na začiatku to bolo oveľa horšie a tiež sa bojím každého lieku a hlavne zmeny lieku.Ja chcem byť tiež na vianoce v pohode, no ale čo narobím, uvidíme

andy231
29. nov 2013

@esselte no veď to že kto to nezažil túto pluhač ani nevie čo to je.

esselte
29. nov 2013

@andy231 Ahoj, tak ako sa máš? Lepšie? Dúfam, že áno.Ja som bola v meste na nákupy, som spokojná, lebo sme vystihli dobré akcie na oblečenie v lidli a boli tam aj ozdoby na vianočné okná, takže si to aspoň dám do triedy na okná a nemusím rozmýšľať ako ich vyzdobím, je to také pekné , modrostrieborné.Kúpila som už aj sladkosti, také lízanky s mikulášom pre deti z triedy, tiež tam bola dobrá cena, 1,45 za 6 kusov,takže som rada.Chcem mať všetko pripravené, aby som sa cez týždeň nestresovala, zajtra mi treba poupratovať celý dom, tak som kúpila žemle a hamburgery a majú smolu, budú mať taký obed, už tu mám totiž bordel, lebo som nebola v pohode, veď ešte aj tak celkom nie som, preto si všetko chcem aspoň uľahčiť.

hroska
29. nov 2013

@andy231 takze plnu davku 100mg ti kazal dr. nasadzat mesiac? Myslim,ze tak za 4-6 tyzdnov,by sa ti malo ulavit,mozno aj skor.

hroska
29. nov 2013

@andy231 no ja som mala tazku depresiu a pred tym som uzivala Seroxat a ten je z tych ssri "najsilnejsi" a potom mi dr. predpisala Sertralin a ten vidis, mozu aj deti. Takze to nebola u mna dobra volba po tom Seroxate. Ani ked som zvysila Sertralin na 200mg na moju odolnu hnusnu pani depresiu to nestacilo

hroska
29. nov 2013

@esselte no s tymi benzakmi to mas ako s alkoholom.skus skombinovat slivovicu s vinom a cinzanom..... tiez maju tu istu funkciu

simka1111
30. nov 2013

@hroska no konecne, aj ja som rada, ver mi, celkovo moje prezivanie je teraz po tyzdni a 3 dnoch co beriem novy liek, na inej urovni.. ja to ani vlastne neviem opisat, ale citim taku pozitivnu energiu, viac sa zapajam do aktivit, som uvolnenejsia, celkovo mi je lepsie... a to len tyzden ho beriem.. dufam , ze to pojde len tak dalej :P a o par tyzdnov nebudem vediet ani co ta hnusna depresia znamena :D ale celkovo mi aj psychologicka velmi pomaha

simka1111
30. nov 2013

@andy231 ahoj tak beriem sertralin 100mg , brala som aj 200mg ale dajako sa to nehybalo vpred , tak dr. mi dala sertralin na 100 mg a pridala najskor polovicku wellbutrinu a po 4 dnoch na celu som sla..... cize vlastne teraz sa mi docerpavaju vsetky neurotransmitery, ktore su spojene s depresiou ... serotonin noradrenalin a dopamin ... ako nie je to u mna este na 100 percent, to nie.. ale citim zmenu a dost podstatnu .... snad sa to bude kazdym dnom vylepsova len :P

hroska
30. nov 2013

@simka1111 velmi ti to prajem,tiez si si "uzila" svoje.praveze je to dobry znak,ze ti Wellbutrin zabral tak skoro.ja som ucinok Seroxatu pocitila na 8.den a Alventy v prvy tyzden.

andy231
30. nov 2013

@hroska áno každý týžden mám zvýšiť o 25mg tak to aj tak vychádza že mesiac nasádzam.dnes mám taký tras vnútorný 😝

andy231
30. nov 2013

@hroska jáj tak to hej tak bolo písané v príbalovom letáku tak ja som ho nečítala ale muž aby som si zase nevsugerovala nežiadúce účinky

andy231
30. nov 2013

@simka1111 aha no lebo ja mám brať 100mg teraz začínam nasadzovať tak preto sa pýtam ako depresiu nemám panickú a uzkostnú poruchu tak som zvedavá či mi zaberie dnes mám tras vnútorný a to som len druhý deň si dala.

andy231
30. nov 2013

@esselte ahoj tak super že si bola na nákup no majú v lidli kadečo aj ja som bola.no tak ja robím doma aj keď mi je zle lebo ja som taká že musím mať poriadok.no lepšie včera som mala žalúdočnú nevolnosť a dnes tras vnútorný tak som zvedavá čo ma čaká Ďalej. 😝

simka1111
30. nov 2013

@hroska snad to pojde takto dalej stale k lepsiemu. Dneska som vstala celkom v dobrom rozpolozeni , ale nejako ma chyta zasa taky smutok.. myslis ze mozu byt este take vykyvy? lebo ja som fakt asi 4 dni bola celkom dobre, chut do vsetkeho, nadej , proste omnoho lepsie... dufam ze len vykyv.. musi sa to ustabilizovat ... teraz budem mat perne najblizsie 3 tyzdne v skole , ale musim aj to nejako zvladnut.... inac poviem vam zazitok zo psychoterapie... Najprv sme sa so psychologickou len rozpravali, doniesla som jej obrazok , co som mala nakreslit , ten sme trosku rozoberali , a potom robila so mnou imaginaciu .... to je take nieco ze proste opries sa v kresle zavries oci , najprv taka mierna relaxacia, a potom ti zada motiv , ktory si mas predstavit, hovoris jej , ze co sa deje, opisujes ho, ona potom sa pyta na dalsie detaily, smeruje k dalsej predstavivosti, ja som si vzdy myslela, ze si to nebudem vediet vobec predstavit, ale stalo sa nieco zvlastne, ja som sa do tej imaginacie tak ponorila, proste az mi potom bolo divne ,ze som to vedela, proste vtedy som nemyslela na nic ine iba na imaginaciu a ku koncu imaginacie normalne mi zvieralo hrudnik, proste taka silna emocia , ale velmi velmi prijemna.... a zas mam nakreslit obrazok a doniest ..... 🙂

simka1111
30. nov 2013

@andy231 neboj sa, ten tras je pravdepodobne vedlajsi ucinok, to odozneje 😉 a nemysli na to ci zaberie alebo nie, ked zaberie to bude super a ked nie, budes skusat dalej , nieco urcite zaberie 😉 ja som uz tiez bola velmi velmi dlho zle a teraz take svetielko mi blika , 4 posledne dni som bola taka omnoho optimistickejsia, proste energia a tak teraz zas vykyv ale citim , ze to ide dopredu... aj u teba to tak bude

simka1111
30. nov 2013

@hroska inac vies co som si na sebe vsimla, ze som taka sebavedomejsia a poviem na rovinu , co si myslim, nie som taka zakriknuta, viac si vsimam svoj prejav , proste pracujem na sebe..... Minule mi sestra povedala, ze co som zrazu taka navela, ale to nie ze som navela, ale nenecham nech mi vsetci skacu po hlave..... 🙂 to je tiez sucast mojej terapie

elisha3274
30. nov 2013

@esselte
Ahoj, obdivujem koľko máš energie, prajem veľa energie, pohody a radosti 😵

andy231
30. nov 2013

@simka1111 no ja viem že to je prejav vedlajších účinkov a ty si mala aké??? a po akej dávke si nasadzovala???

andy231
30. nov 2013

@simka1111 tak super že ti je lepšie viem čítavala som si tvoje príspevky a nebolo to ono vždy super že ti je dobre ja neviem čo na mna tie lieky tak pôsobia 😝 dnes som mala aj taký divný pocit tých rúk taká slabosť ako keby.

simka1111
30. nov 2013

@andy231 tak vies co , mala som take napätie, nevysvetlitelny strach, obcas ho mam aj teraz, a uz asi ani nic... tazko mi je povedat , co je prejav choroby a co prejav neziaducich ucinkov..... a nasadzala som ako ty najprv 50mg a potom 100mg... tak vies no snazim sa na sebe makat, posuvat dalej, ide to pomalicky ale ide to 😉 a to je hlavne... drz sa

esselte
30. nov 2013

@elisha3274 No, ja sa niekedy dokážem tak prekonať, ale samozrejme nie vždy, aj dnes som upratovala, ale musela som si na chvíľu aj sadnúť, lebo mi prišlo tak divne, no uvidíme, a čo ty, ako?

esselte
30. nov 2013

@andy231 neboj sa, to aj ja som mala taký tras, keď som menila lieky, alebo zvyšovala, sme proste citlivejšie, bude dobre, uvidíš, len vydržať.ja som tiež dnes upratovala a musela som si na chvíľu sadnúť, lebo mi prišlo znova tak divne, také teplo a potom následne spotenie, ale po chvíli to prešlo

esselte
30. nov 2013

@simka1111 Aj na teba niekedy príde taký pocit strachu, ja vtedy cítim také teplo na tele, potom sa spotím a po chvíli to prejde, ale mám pocit, že sa to stane vtedy, keď si na to pomyslím, veľa určite robí aj naša psychika

esselte
30. nov 2013

@hroska takže ako keby som sa poriadne opila a predpokladám, že potom je horšie, keď to všetko vyprchá, myslím účinok tých benzákov

hroska
30. nov 2013

@simka1111 aj to striedanie,ze par dni dobre a jeden zle,potom zas jeden den dobre a par dni zle,to je typicke v zaciatku nasadzania lieku,dolezite je,ze uz sa ti tam ukazuju tie dobre dni. ano,teraz sa vlastne odkryvas ako osobnost,lebo doteraz si bola ustrachana,zovreta chorobou a uzkostou.uz to zacinas zase byt ty.

maria43
30. nov 2013

@hroska ahoj hroska, ako sa mas? rada by som sa s tebou podelila o moje dalsie skusenosti s momentalynym psychickym stavom, uzivanim liekov a pod. neviem, ci si pamatas, ale tiez som pobrala kadeco,dlho som bola na tom magrilane, ktory bol pre mna o nicom, stale som k nemu musela pridavat xanax. a z toho som bola iba taka otapnuta, nic to neriesilo. pred mesiacom mi dal dr. dal trittico kvoli tomu spanku, resp. nespanku ☹ , najprv 1/3, potom 2/3 az 3 a postupne vysadzat magrilan.uz druhy tyzden som len na tritticu, prvy tyzden som spala, mala som vsak zive sny a rano ma bolela vzdy hlava. druhy tyzden som vzala 2/3 tbl. lebo 1/3 mi uz nezabrala, ale ani po 2/3 a celej tbl. nespim dobre. xanax som vysadila uplne, uz tyzden neberiem a neviem co s tym tritticom, dr. mi ho dal prave na spanok 😉 , cez den sa zda, ze mi je momentalne lepsie. okrem toho si davam magne b6 forte a extrakt maca. rada by som poznala tvoj nazor, co ty na to?

maria43
30. nov 2013

@hroska este som zabudla, ze momentalne som po operacii oci, takze len oddychujem,mozno aj preto som celkom v pohode, aj ked nemozem spavat, ale bojim sa, ze ked znovu nastupim do prace a budem nevyspata, ze mi to sposobi problem.