Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

elisha3274
1. dec 2013

@esselte ahoj veľmi drzim prsty do prace, u mna depresia ustupuje ale úzkosť pretrvava , dufam že keď zaberu lieky naplno, tak klesne intenzita
🙂. ja mám uzkostno depresivnu poruchu. a ani sa necudujem, že ju mam, keď sa spatne pozriem ,čo všetko som prezila... A ani neviem ako by som sa vyhla jednotlivym situaciam. Musela by som byť citovo odolnejsia a menej zranitelnejsia.

andy231
1. dec 2013

@esselte a to magnezko čo ty uživaš tak tam je písané síce že 500mg ale v skutočnosti obsahuje čístého horčíka len 51mg.prečítaj si to v letáku.ja beriem šumivé až 375mg a to čistého s B6.a kupovala som si vodu magneziovú tú som pila len som nevedela že nemôžeš každý deň ju pit lebo má vela mineralizovaných látok vyše 700 mg a na každodenné pitie je vhodná tak dva poháriky a ja 2L denne som pila aj tri mesiace 😀

esselte
1. dec 2013

@andy231 Takže magnézium b6 je silnejšie alebo šumivé a koľkokrát denne berieš magnézium?

esselte
1. dec 2013

@elisha3274 Ja už tiež nemám depresiu, len niekedy na mňa príde úzkosť, ale trvá to len niekoľko minút, potom nastane potenie a je koniec, aj tak si myslím, že pri užívaní liekov by to už nemalo byť, veď prečo ich berieme? Aby sme boli v poriadku, nie? A nie čakali, kedy to znova príde?Keď ti je zle, berieš niečo?

andy231
1. dec 2013

@esselte nie ja beriem šumivé magnezium s B6 ale ty máš tabletky a tam je len čistého horčíka 51mg.a šumivé sa ti hneď vstrebe do tela napríklad keď ma chytil panický atak v noci tak som si šla spraviť a vypila som a predýchala ja napríklad mám toto doma http://www.pharmacum.sk/akcie/sumive-magnezium-... .a to magnezko obsahuje aj vitamín B6 ten je potrebný aby sa ti magnézium lepšie vstrebalo do tela.

esselte
1. dec 2013

@andy231 Aha, také som ešte ani nevidela, musím povedať švagrine, aby mi ho kúpila, pretože ona robí pri liekoch v distribúcii, dík za info a koľkokrát denne sa to môže vziať?

andy231
1. dec 2013

@esselte to majú v každej lekárni raz denne ho beriem tak je aj písané.a máš rôzne druhy tohto magnezia v šumivej forme s B6.mala som aj tabletky tie tiež mali len 48mg horčíka čistého čiže tie si mohla aj 6 brať za deň ale to sa mi nechcelo tak si dávam len šumivé.

esselte
1. dec 2013

@andy231 Zdá sa ti, že ti to pomôže?Lebo mne celkom áno, ale nie vždy.Skúšala si aj čaj Melaton?Ja ho pijem často a zdá sa mi, že tiež trocha pomáha

andy231
1. dec 2013

@esselte tak určite pomáha magnezko tak ked som mala panický atak tak som si dala a ukludnila som sa tým.poznám melaton ale som ho nemala medovku len skúsim si ho kupiť.teraz momentálen pijem prieduškový čaj lebo som chorá a už dva týždne mám kašel aj antibiotiká som brala.

esselte
1. dec 2013

@andy231 Aj ja som bola teraz nachladená, také hnusné počasie, ale už sa trocha zlepšuje, možno sa aj my zlepšíme, už nech sú Vianoce

andy231
1. dec 2013

@esselte veru už nech sú vianoce nech už prejde mesiac nech viem či mi nové AD zabrali alebo nie?? a ty čo stou cymbaltou??

esselte
1. dec 2013

@andy231 Uvidím, či sa to upraví 19.12 idem na kontrolu, ak sa to neupraví, tak navrhnem lekárke, aby sme to zmenili, budem mať vianočné prázdniny, tak sa aspoň dám dokopy

andy231
1. dec 2013

@esselte tak to hej 🙂

andy231
1. dec 2013

@elisha3274 ahoj čítala som že aj ty berieš sertralin??? a berieš actavis 50mg lebo ja som teraz začala nasádzať 25mg a po týždni mám zvýšiť na 50mg a mám ist na 100mg.a ty??tiež mám úzkostno depresívnu poruchu

elisha3274
1. dec 2013

@andy231 Ahoj ja som tehotna, beriem taky isty liek ako ty 50mg, ale pani doktorka mi davku nezvysuje koli tehotenstvu, aj ja sa tak vnutorne nastavujem, že to s 50mg zvladnem 🙂

andy231
2. dec 2013

@elisha3274 ahoj aha ty si tehotná no ja mám ist na 100mg vo štvrtok som začala brať 25mg na večer ale dnes v noci ma chytila uzkosť a to beriem aj coaxil a lex.ktomu bušenie srdca a také vnútorné zovretie pri srdci.som sa zobudila že sa mi všetko točí a bum bušenie ja neviem čo som taká citlivá na tie lieky a to som na nízkej dávke.ty máš aké NU?? ja tras prvý deň žaludočná nevolnosť teraz už to tak neni ale taká som ako sfetovaná.

andy231
2. dec 2013

@hroska ahoj chcem sa ťa opýtať dnes v noci som mala také že som sa zobudila na točáky a začalo bušenie srdca a také vnútorné zovretie ako ked ti srdce nepravidelne bije už to začína a to som na nízkej dávke čo myslíš nemám si ju nechať dlhšie nasázdať či mám po siedmych dňoch zvyšovať??? a to večer beriem lex a coaxil a vidíš ako to všetko na mňa pôsobí.

hroska
2. dec 2013

@andy231 ano, to bola nocna uzkost potom Sertraline, ja som to tiez mala na 4. noc, ked som nasadila 50mg a potom este ked som zvysovala na 100mg tak tiez v 4. noc. strasne mi busilo srdce 😝 a taky neprijemny pocit. ale nemusis sa bat, z toho neumres a je to len prechodne. uvidis, ci sa to bude zmiernovat a ustupovat a ak ano tak po tom tyzdni zvys na 50mg.

elisha3274
2. dec 2013

@andy231 ahoj to mam aj ja, len ja si myslim že je to diagnozou a chorobou, citim úzkosť, zvieravu úzkosť ,lahnem si pride zimnica, zaspim, zobudim sa úplne mokra vrchna cast oblecenia, ako po horucke, a zvraciam. čo pripisujem aj tehu hormonom. verim, že to prejde. depresia ustupuje, úzkosť verim ustupi.🙂 pekný deň prajem 🙂:-*

andy231
2. dec 2013

@hroska no tak ja mám zvýšiť teraz vo štvrtok mi to vynde že si mám dať ale ráno 25mg čiže za deň to bude 50mg.takže ak to nebudem mať do štvrtku tak mám zvýšiť?? no ja viem že sa z toho neumre len je to hnusné ani zaspať som nemohla také zvieranie som mala a pocit dusenia aj dnes cez deň ja nechápem čo ten lex neúčinkuje.ja sa len bojím že ked dám dávku cez deň tak dostanem atak cez deň.bože kedy to už skončí 😝

andy231
2. dec 2013

@elisha3274 ahoj no ja mám to zvieranie teraz ako nasadzujem ale neni som spotená ja mám tú zimnicu ked dostanem tú panickú uzkosť že sa srdce rozbúši tak potom dojde na mňa zimnica a už viem že je dobre že zaspím.a už ako dlho ho berieš???

elisha3274
2. dec 2013

@andy231 v stredu bude treti týždeň. 😉

andy231
2. dec 2013

@elisha3274 no tak ale cítiš zlepšenie??? poteš ma lebo ja sa už trápim rok s touto chorobou ale AD beriem od augusta čo mi prvé nesadli tak teraz skúšam druhé.ešte že som doma lebo neviem si to predstaviť chodiť do práce a ty to berieš večer?? ja chcem aby mi na vianoce bolo dobre 🙂

elisha3274
2. dec 2013

@andy231 ano citim vyrazne zlepšenie, depresia ustupila, nie uplne ale zlepsuje sa, veľmi sa snazim veriť, že bude dobre, je to polovica uspechu, úzkosť mam, aj fyzicke prejavy, ale je to sposobene tehotenstvom, psych. diagnozou aj liekmi, drzim prsteky -

esselte
2. dec 2013

@andy231 Ahoj, takže, ako čítam stále to neprechádza? Ja som už bola dnes v práci a bolo ok, deti mi povedali, že ,keď som vošla do triedy, tak až vyšlo slniečko.Tak som sa potešila, až mi bolo teplo pri srdiečku.Ešte mám dve injekcie a na noc stále beriem xanax, som zvedavá, keď tie injekcie doberiem, aj keď mi švagriná a ona je zdravotná sestra, už som ti písala,povedala, že xanax mi pôsobí takých 8 hodím , takže vlastne v noci a injekcia 4 hodiny, že tieto injekcie sa berú až 4 denne, takže prevdepodobne mi účinkujú aj AD.Vidíš, ja zas v noci atak nemám, ja skôr ráno alebo behom dňa, a myslím si, že ten lexaurin ti už asi nezaberá, lebo ho berieš dosť dlho, asi je to už mala dávka.Ale ja tak by ti mali dať niečo na spanie, napr.môj švagor berie mirtazapin na noc, ti je tiež AD a po ňom spí dobre.Neboj sa, budeme sa navzájom povzbudzovať, ja sa tiež bojím, čo bude po vybratí tých injekciíí.

esselte
2. dec 2013

@elisha3274 Tak to som rada, že ti je lepšie, ja ešte beriem injekcie a xanax na noc, zatiaľ je dobre, ale som zvedavá, keď to vysadím

esselte
2. dec 2013

@hroska Ahoj, chcem sa ťa spýtať, aký je rozdiel medzi xanaxom sr a obyčajným xanaxom?Ako dlho pôsobia?Môže mi pôsobiť ešte aj cez deň, ke%d ho beriem okolo 21:00 pred spaním?

andy231
2. dec 2013

@elisha3274 tak super ked ti je na polovicu dobre len ja by som potrebovala aby aj tie fyzické príznaky zmizli to mi najviac prekáža.tak zatial som 4 deň čo nasázdam ale dnes mi je na prd neviem či to je aj tým že v sobotu má dostať aj menzes tak ako super dni ma čakajú.vo štvrtok mám ist s deťmi na mikuláša a v sobotu máme zabíjačku u našich a až nasadím ďalších 25mg tak neviem ako mi bude.

andy231
2. dec 2013

@esselte ahoj tak vieš teraz nasádzam nové AD a iba 4 deň som na nich a to mám zvyšovať ešte tri rázy takže si asi počkám kým mi bude dobre.ja si tiež myslím ze lex mi už nezaberá a vyšie dávky nechcem brať ani na noc.neviem načo mi to nechal tak dlho do kelu som mala brať len mesiac kým zaberú AD a nie stále keď som začínala s lex mi bolo dobre a teraz ani necítim že ho beriem.

andy231
2. dec 2013

@esselte ahoj ja som brala xanax sr a ten pôsobí dlhšie ako ten klasický ja som teiž brala na noc a cez deň bolo v pohode chvilu jedno obdobie no potom prestal účinkovať a zvyšovať som nechcela tak som ho vysadila a celkovo mi nerobil dobre.