Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
18. dec 2013

@timea179 Takže máš kontrolu za sebou a neboj , ja som tiež pred cymbaltou brala venlafaxin a bolo mi po ňom fajn, takže uvidíš, aj tebe zaberie, zajtra idem ja a mám z toho trocha strach, lebo, keď vojdem k lekárke, neviem, čo jej povedať,no poviem, že ešte sa mi objavuje to teplo na tele a tlak na hrudi a uvidíme.

esselte
18. dec 2013

@andy231 Tak ako? ja idem zajtra na kontrolu, som zvedavá, ako to dopadne

esselte
18. dec 2013

@mary1995 Ahoj, ako sa máš? Ja už celkom dobre,zajtra ma čaká kontrola, tak som zvedavá

esselte
18. dec 2013

@hroska Ahoj, tak už zajtra ma čaká kontrola, dúfam, že dopadne dobre, mne sa zdá, že je to lepšie, čo užívam cymbaltu hneď ráno a potom poobede do tej 16.00 ju stále vezmem znova, ešte beriem večer xanax, sama som si ho nevysadila, uvidíme, čo na to lekárka, či ho už neberiem dlho, ale beriem stále tú istú dávku a keď to prišlo cez deň, tak som to nejako prechodila.Asi by mi nemala cymbaltu meniť, skôr nech mi dá niečo k nej, lebo, keby mi nepôsobila, určite by sa mi stav ešte zhoršoval a mne je teraz celkom fajn, tak uvidíme, drž prsty

esselte
18. dec 2013

@kvixa Takže zajtra nás čaká kontrola, som zvedavá, čo dajú tebe a čo mne, ako ináč?

timea179
18. dec 2013

@hroska venlafaxin je alventa 🙂 ???

timea179
18. dec 2013

@esselte a nepomohol ti velmi ten venlafaxin?? alebo si z neho mala nejake NU??no hlavne ze letak ja asi metrovy 🙂 len som jej povedala ze potrebujem sa nejak cez den nastartovat,tak mi nechala trittico len vecer,ale na figu je ze tie tabletky si budem poctivo rezat,kvoli davkovaniu,trittico som len prelomila a bolo to 😀

timea179
18. dec 2013

@hroska pravdu povediac nebola som vobec ospala po tritticu,len ma asi tak utlmoval ze sa mi nechceli ani bezne veci,ale to som pozorovala aj ked som trittico nebrala 😀

esselte
18. dec 2013

@timea179 Ja som brala venlafaxin actavis ,aký máš názov na lieku?Mňa ten venlafaxin teda naštartoval, on dosť dodáva energiu, aj lekárka mi to povedala, ale po roku mi zmenila na cymbaltu, že vraj cymbalta je originál lieku a veľmi dobrý, vtedy som mala tiež zhoršený stav, ale bolo to tiež v jeseni, možno nebolo treba meniť venlafaxín, lebo som fungovala rok iba na ňom, nebrala som nič iné.Lekárka si nebola istá, lebo sa mi zhoršil stav, tak mi ho zmenila.Mal by ťa fakt naštartovať, mňa sa vtedy, keď som ho užívala,všetci pýtali, že odkiaľ beriem toľko energie, takže máš fajn liek , neboj sa , o chvíľu nebudeš potrebovať ani triticco, uvidíš

esselte
18. dec 2013

Baby, kde ste? Upratujete, či pečiete, či čo?Ozvite sa, čo máte nové.

andy231
18. dec 2013

@esselte ahoj a tak dá sa ja zajtra zvýšim posledný raz ten sertralin tak my bude určite zle.no som zvedavá čo ti povie vlastne šak ako ty sa vyjadríš ako ti je ak ti je dobre tak ti nič netreba.

annetta3
18. dec 2013

@elisha3274 ahoj, mě to hodně zraňuje, když si myslí, že se nesnažím a že to mám ve své moci. Jenže deprese je taková, že Ti sílu i vůli a chuť do života vezme tak, že druhým to nejde vysvětlit. Věty typu jdi se podívat do města na něco hezkého, když nejsem schopná obejít ani panelák jsou fakt šílený, dochází mi, jak ti lidé nemají vůbec tušení, co se se mnou děje a vidět to prostě není.

annetta3
18. dec 2013

@esselte ahoj, ono deprese je často spojená s úzkostí, dost často, přesně i s pocity jako u panikářů, já prve trpěla PP, která špatnou léčbou přešla až do depresí. Jinak u depresí máš kolikrát bušení, úzkost, úplně stejné potíže jako u paniky, nebo jiných úzkostných poruch, obsese a jiné, jen jsi ještě slabší, protože máš depresi a nulovou sílu. To je hororový mix☹

annetta3
18. dec 2013

@esselte tak to je skvělé, že se má švagr dobře a byl ušetřený těch fyzických příznaků. Je deprese s úzkostí i bez. Ono je hodně druhů depresí a každý ji taky prožívá jinak. Musí to být skvělé se z toho takhle rychle dostat. Má dobré, že mu sedla Alventa, ta působí na deprese dobře, hlavně tam, kde není úzkost, protože stimuluje, ale může stimulovat i právě úzkost.

dusaa
18. dec 2013

@hroska jeej,hroska,dufam že mas s tým vekom 100% pravdu 😀 Ja mam 33,takže by som už mohla byt mimo rizikovu skupinu,čo povieš? 😀

annetta3
18. dec 2013

@hroska ahoj, zatím jsem tu nenašla nikoho jiného, kdo by bral seroxat, tak snad nevadí, když se Tě zeptám. Na část jsem se ptala, ale asi jsi to přehlédla 😉 Beru seroxat 9tý den, z toho 2 dny 15 mg. Jsem hodně ospalá a unavená, bez energie a prospím někdy celý dny, je to normální? Co jsem koukala v jiných diskusích, tak to lidi z počátku měli. Cítím po něm i takové odcizení, nebo stav "mimo", to jsem na cipralexu tentokrát neměla. Měla jsi něco podobného? Vím, že Ti zabral rychle, protože jsi dostala koňskou dávku, ale jestli jsi třeba po nějakou dobu nezaznamenala nějaké takové účinky, nebo pocity a ospalost? Děkuji

dusaa
18. dec 2013

@svija
čítala som toje staršie príspevky a myslím že si užívala aj antipsychotiká však? aký mali na teba pri ocd učinok? ja ked poviem mudr.že mám takéto paranoidné nálady,možno mi tiež pridá ku AD....

annetta3
18. dec 2013

Holky, jestli je tu některé, která bere Seroxat na deprese a úzkosti byla po něm ze začátku taky hodně ospalá a spavá a lehce pocit "mimo" nebo odcizená? Myslím, že ho brala kromě Hrosky Mariemka, ale ta už asi nechodí.

dusaa
18. dec 2013

Inak kočky,chodí tu ešte Andy,psychiatrička? viem že v starších príspevkoch hodne poradila. Bola by som rada,keby sa na mna "kukla" 🙂

kachita
18. dec 2013

@annetta3 ked som brala Seroxat, bola som prve tyzdne z neho spava, ale uzivala som si ten pocit, lebo to bolo prijemne. Inak, velmi mi pomohol svojho casu.

svija
18. dec 2013

@dusaa - antipsychotika jsem užívala, ale jen v maličké dávce, která se právě dává u OCD, když někdo nereaguje dostatečně na léčbu AD. Takže určitě mi je doktor nedával, kvůli tomu, že by se bál nějakého vzniku psychózy. No mě pomohly se zbavit některých typů obsesí, zvláště svých různých obrazových vjemů (ne halucinací !!!), které jsem při OCD měla. I @mary1995 užívá rispen a já taky myslím pomohl.

maartinaa82
18. dec 2013

Baby...uzivali ste tabletky aj pocas tehotenstva? Ktore su take najslabsie a neuskodia babu?

maartinaa82
18. dec 2013

Baby...uzivali ste AD aj pocas tehotenstva? Ktore su take najslabsie a neuskodia babu?

lucijeje
18. dec 2013

@maartinaa82 .... já se na to ptala své doktorky a ta mi říkala, že by v případě těhu má "nejraději" zoloft

lucijeje
18. dec 2013

taky by mě zajímalo, jestli sem ještě někdy zavítá psychiatrička Andy???

annetta3
18. dec 2013

@kachita ahoj, moc děkuji za reakci. Mohu se zeptat na co jsi ho brala a kolik jsi ho brala? Spím i přes den, někdy celý den to jsi měla taky? A ještě neměla jsi po něm nějakou dobu ze začátku pocit jakoby pocit "mimo" nebo vnímání z dálky, nebo odcizeně nevím, jak to popsat. Za jak dlouho Ti tak zabral? A za jak dlouho přešla ta spavost, vím, že je to individuální. Děkuji

annetta3
18. dec 2013

@maartinaa82 používá se zoloft, citalopram, asi i cipralex. Ale viděla jsem těhotné třeba i na seroxatu. Ono co doktor to jiný názor asi taky co jsem četla.

kachita
18. dec 2013

@annetta3 Zabral mi asi za dva tyzdne a neziaduce ucinky zacali miznut asi po mesiaci, ale to co som prezivala predtym, bolo milionkrat horsie, takze mi to nevadilo. Brala som to na uzkosti a depresie.
Pocit, ze som mimo, to som mala aj ja. Potom to zmizlo. Ale neviem, ako dlho to trvalo. Daj si cas, mozno aj mesiac. A neboj sa, nie si v tom sama. Kedykolvek bude treba, napis.

172
18. dec 2013

Ahoj babenky,uziva tu niekto Cymbaltu?Ja som uzivala Velaxin asi 3roky,pred tyzdnom som padla zas do depresii a doktorka mi nasadila prave cymbaltu...uzivam ju 6 den a som ako ludovo povedane otapena 🙂 .

mary1995
19. dec 2013

@timea179 To je to isté, venlafaxín je účinná látka, ktorá sa nachádza v Alvente