Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
19. dec 2013

@annetta3 ahoj, prepac, niekedy nezvladam vsetko odpovedat, je tu vela kociek.... 😝 takze ten pocit ako to ty volas ze "pocit odcudzenia" alebo stav mimo ja mam v depresii tiez. uz som tito pisala, ja som ho pomenovala, ze "mam pred ocami cierny zavoj a cezen sa pozeram na svet". myslim, ze obe hovorime o tom istom, len kazda si to inak pomenovala 😀 ten pocit som skor vnimala ako priznak depresie, nie ako NU konkretneho lieku. A kedze len Seroxat zacinas uzivat moze sa ti tento pocit v tychto prvych dnoch zhorsovat, pretoze ako vies, ro sa pri nasadzani AD stava. 🙄 takze z toho si nic nerob, s nastupom ucinku AD sa ten pocit bude vytracat. ja som to vnimala ako "rozjasnenie". 😕 a co sa tyka tej unavy na Seroxate, ano bolasom na nom hodne spava, ale ako som uz pisala ten spanok ma aj liecil. Cca po roku, asi ked si telo uz uplne navyklo som naopak mala na Seroxate straaaaasne vela energie, behala som jak raketa, dokonca som sama dom postavila. No co uz, dolezite je, aby ti zabral a ci uz budes spavejsia alebo nie, aj to sa da poriesit, len aby dobre bolo.

kachita
19. dec 2013

@annetta3 Urcite to prejde, chce to len cas. Teraz je aj blby cas, je zima. Moja doktorka mi vravela, ze bud je nejaka erupcia na slnku alebo sa nieco deje na nami nepozorovatelnej urovni, pretoze k nej teraz vela pacientov chodi, ze sa citia otrasne a citia zhorsenie. Treba to brat aj takto celistvo, vela ludom je teraz horsie. Vydrz, zotrvaj.

dusaa
19. dec 2013

Dievčatá,ja dnes o kuuusok lepšie,verím že do Vianoc to bude aspon ako tak v pohode,a že si tie sviatky užijem. A to prajem uprimne aj vám všetkým!

maartinaa82
19. dec 2013

@hroska dakujem,si zlata...berem 10mg...len sa bojim o malu...dufam ze bude vsetko v poriadku :(

bielytesak
20. dec 2013

@lucijeje tak vies.ked su zdravotne problemy,tak sa tazko zbavit depresii....oni su len nasledok toho,co som prezil....treba odstranit pricinu...ja som mal depresie aj pred 10 rokmi-lenze.....,al som zamestnanie,zdravie.....stacil xanax a psychoterapia a za 6 tyzdnov som vstaval z popola....teraz nemam nic...je to blbe-prisiel som o zuby,vysekavali mi kost v celusti....nehoji sa to....hnije to zvnutra....proste ta obava,ze o tu celust pridem....2 roky som na polievkach.....ma to vyhody....vypikem 2 kompotove flase polievky a som nafutrovany....naco zuby?Iba sa to kazi a boli... 😝

bielytesak
20. dec 2013

@hroska no triticco je fajn,,,,uspi aj slona .a je proti uzkotia,m.takto vlani v decembri som mal alventu a triticco....ale rano serotoninovy syndrom ako blazon...trepalo so mnou tak,ze som sa skoro strepal zo schodov...videl dva kocure,dve mamky,dva televizzory....a dva mesiace na oblohe.....a to jednym okom 🙂 mam dojem,ze najlpsi je saframyl....baby netrapte sa...je to porovnatelne s imipraminom....stoji to sice 12 e ,ale vyskusat to mozte....zabera po par dnoch....ale neviem,ci je aj na panicke pruchy a pod...

lucijeje
20. dec 2013

@bielytesak ... chápu, jak zlobí zdraví, tak to je krmivo pro depresi 😠 .... v žádném případě nechci vaše problémy nějak bagatelizovat, ale zkuste si říkat, že jsou i horší nemoci a zdravotní problémy ... VŽDYCKY MŮŽE BÝT HŮŘ ... moc držím palce ať si daj zuby "říct" a daj pokoj, ať se můžete soustředit na vyhnání deprese ... ať je brzo líp 😉 .....

hroska
20. dec 2013

@bielytesak to faaakt serotoninovy syndrom z Alvemty a Trittica, lebo to je dost bezna konbinacia? 😨 😲 a kolko mg si mal Alventy a kolko mg Trittica? a ten Saframyl je prirodne AD, to aj zabera ?😝 😨 a myslis, ze sa da kombinovat so syntetic. AD??

esselte
20. dec 2013

@timea179 Ahoj, píšem až teraz, pretože včera som sa k tomu nedostala, mali sme poobede vianočné posedenie.Takže lekárka mi nechala všetko ako to je, cymbaltu aj xanax na noc, mám skúsiť pomaly vysadzovať xanax, dosť dlho sme sa o tom rozprávali, povedala mi, že to teplo na tele a zlý pocit si môžem vyvolať sama tým, že na to len pomyslím, asi sa veľa zapodievam chorobou, mám si skúsiť stále nájsť nejakú činnosť a nebáť sa toho zlého pocitu, stále si povedať, že sa mi nič nemôže stať, proste pri panike je to len pocit a tie fyzické prejavy s tým súvisia, určite by ma neudržal xanax celý deň, pôsobí len 12 hodín a ja ho beriem večer, takže mi cymbalta určite pôsobí, že pôsobí aj počasie, aj hormóny, mám užívať ďalej aj magnézium a môžem až tri tablety denne.Musím proste na sebe začať pracovať

esselte
20. dec 2013

@hroska Ahoj, píšem až teraz, pretože včera som sa k tomu nedostala, mali sme poobede vianočné posedenie.Takže lekárka mi nechala všetko ako to je, cymbaltu aj xanax na noc, mám skúsiť pomaly vysadzovať xanax, dosť dlho sme sa o tom rozprávali, povedala mi, že to teplo na tele a zlý pocit si môžem vyvolať sama tým, že na to len pomyslím, asi sa veľa zapodievam chorobou, mám si skúsiť stále nájsť nejakú činnosť a nebáť sa toho zlého pocitu, stále si povedať, že sa mi nič nemôže stať, proste pri panike je to len pocit a tie fyzické prejavy s tým súvisia, určite by ma neudržal xanax celý deň, pôsobí len 12 hodín a ja ho beriem večer, takže mi cymbalta určite pôsobí, že pôsobí aj počasie, aj hormóny, mám užívať ďalej aj magnézium a môžem až tri tablety denne.Musím proste na sebe začať pracovať

esselte
20. dec 2013

@hroska Ako vyzerá serotonínový syndróm? Ako sa to prejavuje, mám sa aj pozorovať, či tej cymbalty nie je až veľa na deň

esselte
20. dec 2013

@kachita To ti ozaj povedala lekárka?že to môže pôsobiť na nás? To slnko?

esselte
20. dec 2013

@kvixa Ja sa cítim tak na polovicu, niekedy mám ešte taký tlak na hrudi a točenie hlavy, ale ja asi aj pijem veľmi málo vody, môže to byť aj z toho?

esselte
20. dec 2013

@mary1995 Takže doktorka mi nechala cymbaltu aj xanax, tak som veľa nepokročila, ale povedala mi aspoň, že xanax mi určite nepôsobí celý deň, že musí pôsobiť aj cymbalta, mám pracovať na tom, aby som na to nemyslela, zamestnať myseľ stále niečím iným, ale keď teraz idú Vianoce a ja cítim na Vianoce takú nostalgiu a niekedy si aj poplačem , je mi tak mäkko, hlavne keď večeriame,pomyslím si na to, čo všetko sme už prežili a čo nás ešte čaká.Mám pocit, že pijem aj veľmi málo vody, aj to mi hovorila, že treba piť veľa vody a aj počasie na mňa pôsobí, u nás je stále taká hnusná hmla, zamračené, slniečko už dávno nevyšlo, takže orčite aj to.

hroska
20. dec 2013

@esselte tak uz hadam kriza so septembra zazehnana 😵 😵 Serotoninovy syndrom? no ja som ho zazila raz, takze da sa prezit. 😀 😝 to este ked mi moja predchadzajuca dr. nasadila 30mg Seroxatu hned od prveho dna, bez anxiolitik a boli to moje prve AD v zivote. tak asi po 2 tyzdnoch, akurat som sa vracala z mesta a po ceste mi zacali hovatske krce do zaludka, ale supy jak svi@a, zesom sa skoro po kolenach doplazila domov. doma sa mi najprv zacala strasne tocit hlava,ale to nebolo ako ked clovek vstane z drepu do stoja a zakruti sa mu hlava, to bolo ako keby som bola na na nejakej atrakcii v Pratri, tocil sa so mnou cely svet zlava doprava a zhora nadol, drzala som sa v kupelke madla na uterak a zrazu naraz vracat aj ka@at, 😝 Potom ma zacalo klepat uplne celu a vystieralo mi ruky, zapastia mi vyhlo smerom k predlaktiu na oboch rukach. no a takto cca pol hodinku potom to ustupilo a viac som to nemala. ale u teba to teraz uz po roku uzivania Cymbalty hadam nehrozi, telo si uz na tu davku zvyklo, nekombinujes to so ziadnym inym AD, tak sa nemusis bat. a este k tomu teplu na tele u teba, to ma tvoja dr. pravdu, ja viem, ze vy kocky s PP sa rychlo vylakate , ale to je fakt totalny p@d,proste nestoji to za povsimnutie. to uz je na hranici takej hypochondrie az usmevnosti, ze take nieco moze cloveka rozhadzat. tak mozno, keby si to zobrala tak nejak s lahkostou a lahostajnostou, tak si to zachvilu ani nevsimnes 😵 😉

timea179
20. dec 2013

@esselte aj ja som pila malo vody,v lete viac ale teraz zalostne malo,skus pit viac a uvidis ci tie tocaky prestanu,ja som brala tiez xanax ale mne moc nepomohol,mne lekarka povedala ze som strasne uzkostliva,ale zas na druhej strane mi znami hovoria ze som dost silna....tak teraz ze si vyber 😀 ja ked porovnam svoj stav teraz a pred dvomi rokmi tak je to viditelny obrat k lepsiemu aj ked mi ziadne lieky zatial nezabrali na 100% drzim ti palce aj dalej,pretoze ako uz som ta citala tiez si dost uzkostliva a mozno vsetky veci prezivame rovnako 😉

esselte
20. dec 2013

@hroska Vieš, ja mám len kvôli tomu obavy, že teraz beriem cymbaltu ráno a poobede okolo 14.00, potom okolo tej 17-18.00 sa mi dosť točí hlava a mám taký pocit, akoby mi bolo zle a tlak na hrudi, aj to som lekárke hovorila,povedala, že to môže byť práve preto, že som zmenila čas, že keď si úplne zvyknem, tak by to malo prestať a nedeje sa to každý deň, beriem aj magne b6, ale to asi nemôže spôsobovať to točenie a tlak, aspoň si to myslím.Dúfam, že to ustúpi, musím sa prestať pozorovať.

esselte
20. dec 2013

@timea179 Mne tiež lekárka tvrdí, že si to všetko príliš beriem a všetkého sa zľaknem, preto sa mi to vracia a na tom musím pracovať sama,lieky sú iba podpora

172
20. dec 2013

esselte kolko krat za den uzivas cymbaltu?

esselte
20. dec 2013

@172 Užívam cymbaltu ráno 60 mg a poobede 60 mg, a ty?

172
20. dec 2013

@esselte ja 60mg rano...a stvrtku xanax si davam podla potreby

esselte
20. dec 2013

@172 A cítiš sa dobre aj so 60mg, alebo myslíš, že ti bude treba viac?Ja práve uvažujem, že beriem asi až veľa, uvidíme, niekedy som druhú brala až večer, tak možno som to vyspala a stačí mi aj 60mg, uvidíme

kvixa
20. dec 2013

@esselte moze ja pijem 2dc denne 😀 strasne malo aj ja pijem vody sa musim nutit aby som vypila volaco

172
20. dec 2013

@esselte,zatial beriem cymbaltu iba 7 den,vraj zabera po 2-3 tyzdnoch,doktorka mi predpisala iba tuto davku,ale myslim,ze pomalicky zabera...hlavne mi jedna moja znama lekarnicka nakazala stale nieco robit,byt vela na vzduchu a nemysliet na depresiu

kachita
20. dec 2013

@esselte Lekarka povedala, ze nevie, co sa deje, prirovnala to k erupcii na slnku ....ze nevie ci to je ono alebo ine veci...proste su obdobia, ked to viac chyti jednych alebo druhych.

kachita
20. dec 2013

@esselte Ano, clovek musi na sebe pracovat. Lieky su opora ale premena musi nastat v nas. Nie ste vsak jedine, ktore sa zlaknu aj vlastneho prdu.

esselte
21. dec 2013

@172 Určite je to pravda, ja keď niečo robím a nemyslím na o, tak nič nepríde, akonáhle si len pomyslím na chorobu, je to tu a čím viac na to myslím, tým je to častejšie a hlavne aj v takých záťažových situáciách, ke´d rýchlo potrebujem niečo spraviť, napr.teraz je toho veľa, čo treba na Vianoce a dnes na to príliš myslím a nie je mi veľmi dobre, musíme na sebe pracovať

esselte
21. dec 2013

@kachita Ja som aj veľmi úzkostlivá a môj manžel je dosť agresívny, nervák, nerozumie mi, už dvakrát som chcela od neho odísť, on proste nezvláda vôbec moju chorobu , ale taký nervák bol aj predtým, naši ma odhovárali ešte len sme spolu chodili, ale ja som si nedala povedať, tak mi treba

esselte
21. dec 2013

@hroska Dnes to zasa prišlo okolo 10.00, neviem, či mám niečo vziať, aby aspoň sviatky boli ok.Ja si to určite príliš beriem, manžel mi vôbec nerozumie, je nervák , stále sa háda so synom, so mnou, ja to už asi takto nezvládam a nemyslí na nič iné, iba čo budeme na Vianoce jesť, mám teraz toho aj veľa, ale aspoň koláče už mám, dnes sa idem pustiť do upratovania.Môžem vziať aj lexaurin, aj keď beriem na noc xanax, ak by bolo najhoršie?

hroska
21. dec 2013

@esselte ahoj, hlavne sa nenervac co a ako s Vianocami, bude ako bude, dolezite je aby bol klud a pokoj a na ostatnom p@d zalezi. 😝 pre teba je najdolezitejsi pokoj v dusi, tak si pekne sadni k stromceku, urob si cajik, zapal si nejaku fajnovu sviecku a porelaxuj si. 😵 😵 ved Vianoce su o tom, aby bola pohodicka a klud, nie o tom, ci budu plne stoly jedla a kopec drahych darcekov pod stromcekov. Jeden panko to raz krasne povedal,ze maly Jezisko sa narodil v chudobe a biede v mastali, pri zvieratkach, nebol v krasnej koliske,ale len v biednych jaslickach, nebol poprikryvany nadhernymi dekami, ale len obycajnymi handrickami a lezal v sene. A pritom bol Kral. Stacila mu laskava naruc jeho matky...... takze tak nejak podobne nech je to aj s nami, aj ked viem, ze v dnesnej dobe je tazko prezit tie Vianoce nekomercne, ale aspon sa o to snazme, mozno nam to pomoze v nasich problemoch.....(sorry to bola taka mala kulturna psychoterapeuticka predvianocna vlozka).
Ten Lexaurin 1,5mg, keby bolo zle, mozes.