Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zvolsiinylogin
29. dec 2013

@bielytesak kde zozeniem tryptofan?

jarus35
29. dec 2013

@kriska Ahoj, veľmi dobre viem o čom hovoríš, tiež bývam od rodiny 400 km a tiež som doma neustále sama. Prešla som si veľmi ťažkým obdobím a aj keď som si myslela, že už som z toho vonku, vôbec nie som. Neustále sa mi opakujú tie isté úzkosti, strachy a obavy, ale už viem ako ich zvládať. A tak isto ako ty nemám tu nikoho, kto by so mnou prežíval moje starosti a aj radosti. Aj keď známych máme neúrekom, každý z nich má svoje starosti a tak ani nieje času na nejaké stretnutia. Neboj sa vyhľadať odbornú pomoc, určite ti pomôžu. A neboj sa osloviť niekeho, kto ti je sympatický, určite nájdeš nejakú spriaznenú dušu. Drž sa a želám ti aby v tvojom živote vyšlo slniečko čím skôr...

panika1
29. dec 2013

jediné pozitívum tejto pliagy u mňa je, že v období keď to na mňa doľahne tak zhodím zopár kíl a mm je spokojný ,lebo vyhľadávam viac jeho spoločnosť a som prítulnejšia ,lebo neviem byť sama. 😀

172
29. dec 2013

@jarus35 ako zvladas tie uzkosti,strachy obavy??

zvolsiinylogin
29. dec 2013

@svija ahojky, tak nie su to zavratne davky,37,5 mg co je stredna davka, vyssia je 50 a nizsia 25..bola som posielana aj na genetiku,pojdem tam, len musim predtym si dat urobit vysetrenia ako hormonalny profil a tak...rozpravali sme o tom doma a oni mi nemozu rozkazovat, ci mam ist na genetiku... ja to mam odpozorovane uz vyse dvoch rokv,ze je to tento liek, risperdal, mali by to riesit bez genetikov..a nechapem, preco su tak zatati, ze musim iba tie inekcie...musim si najst normalnejsieho psych., ...a ja este fajcim, takze je tam aj dvojity ucinok..a tie referencie na internete o risperdale a risperone vobec!

bielytesak
29. dec 2013

Tryptofan bezne dostat v lekarni....mne je taky blbo dnes...asi pocasie...

timea179
29. dec 2013

@esselte u nas je celkom ok kedze som z PO kraja 🙂 zatial ziadne hmly,neurol beriem len 0,5 ale mam si davat celu keby nieco,chvalabohu ja nemam navstevy,nemam na to ani najmensiu chut,doma samy stres,nemam to lahke 😒

timea179
29. dec 2013

@esselte a este nieco,od stedrej vecere som skoro nic nejedla,nemozem do seba nic dostat,schudla som uz kilo,v letaku pise ze je mozny ubytok vahy a toho sa najviac desim,aby som nepadla na tu vahu ako pred 2 rokmi ☹

jarus35
29. dec 2013

@172 niekedy je to veľmi ťažké, hlavne keď nemôžem dýchať a mám pocit, že je po mne.Som už dlho bez liekov a moja doktorka ani nechce aby som išla na ďalšie, vraj to veľmi dobre zvádam. Veď už ani neviem kedy som sa poriadne vyspala, spávam 3-4 hoďky a pokiaľ sa mi podarí zaspať hádam sa sama so sebou hodiny, ale to je vedľajšie. Ak sa necitim dobre väčšinou siaham po babských receptoch, ale keď mi býva veľmi zle, dám si lexaurin, ktorý zabere do pol hodiny, počúvam meditačnú hudbu, alebo sa snažím čítať.Úzkosti rozdychávam a so strachom som sa naučila nebojovať, pretože čím viac som sa vzpierala, tým to bolo horšie. A potom si poviem, že čo sa má stať, stane sa a nijako to nemôžem ovplyvniť. Možno sa mi budeš smiať, ale vtedy sa modlím a ďakujem Bohu za všetko čo mi dal aj za to čo mi vzal. A ono to potom ako prišlo, tak aj odíde. Prečítala som už množstvo kníh, pochodila všelijakých liečiteľov, veštcov ale ešte stále nie som z toho úplne vonku.

lucijeje
29. dec 2013

@panika1 ... ahoj, jak si psala, že se ti ty stavy vrací po dvou letech, máš vypozorované, že nějakou dobu před máš nějaké těžší období či stresové zážitky nebo to přijde z ničeho nic? A v těhotenství si užívala jaká AD? Je mimi ok? Já se tohoto děsně bojím, že budu muset brát ad i v těhu 😒 .... díky

hroska
30. dec 2013

@esselte no ako vcera ten oxazepam, pomohol? 😨 mrzi ma to, ze furt nemas pokoj 🙄 a volala si dneska dr?

hroska
30. dec 2013

@panika1 ak ti mozem poradit, tie caste relapsy su podla mna z dovodu, ze AD uzivas nedostatocny cas. 😨 na tvojom priklade pekne vidno,ze AD su nenagykove, pretoze si ich zakazdym mohla vysadit a fungovala si aj rok bez problemov 😨 😉 . Ale kedze zivot je narocny a tieto nase svinske choroby sa radizvyknu vracat, treba zvolit inu taktiku 😨 Mala by si sa poriadne preliecit, teda AD poctivo uzivat aj 3, 4 roky vkuse, nevysadzat a potom sa dostat na najnizsiu moznu davku a na tej vegetovat. tak by si si mohla mat chorobu uplne pod kontrolou 😉

lucijeje
30. dec 2013

@hroska .... ahoj hroska, můžu se zeptat jestli máš děti? pokud ano, užívala si v těhu AD nebo i jiné anxiolitika? díky

hroska
30. dec 2013

@lucijeje ahoj, ano mam 2deti, teenegersky vek momentalne 😝 😨 V tehu som neuzivala AD, ani anxiolitika, u mna to bolo take zvlastne, ze depka mi naskocila az dost neskorsom veku 😕 takzeohladom uzivania AD v tehu nemam osobne skusenosti. u mna ta depka naskocila asi z mojho "uuuuuuuuzasneho" chlapa, ale ako vidim, nie som sama, vela dievcat to ma podobne 😝 😀

lucijeje
30. dec 2013

@hroska .... z chlapa? 😕

esselte
30. dec 2013

@hroska Ahoj, moja lekárka robí až od 2.1, ale bola som pri tej, čo minule, ktorá ju zastupuje, povedala mi, že ona nechce radiť mojej lekárke, ale ona by mi zmenila cymbaltu, pretože je len na depresiu a jej depresívna neprídem, takže mi treba niečo iné, poradila mi Paretin a k tomu rivotril, rivotril mi dala už dnes a mám brať iba jednu cymbaltu ráno, xanax na noc mi ešte nechala, rivotril trikrát denne, dvakrát polovicu a večer celý, podľa nej je to najlepšia kombinácia na panickú poruchu,a že cymbalty som užívala až zbytočne veľa, tak neviem, ako to teraz oznámim mojej lekárke, no ale veď ona iba poradila, uvidíme a keď ss nazlostím, tak pôjdem k tej novej lekárke.Čo ty hovoríš na kombináciu Paretin a Rivotril?

esselte
30. dec 2013

@timea179 Ja som to už nevydržala, moja lekárka nerobila, ale bola som pri zastupujúcej, tá mi povedala, že cymbalta je na depresiu a nie na panickú poruchu, takže ona by mi ju určite zamenila za Paretin a k tomu Rivotril, Rivotril mi dala už dnes, cymbaltu mám brať len ráno a na obed už nie, rivotril trikrát denne a xanax na noc pred spaním, potom by som mala ostať už len na rivotrile a paretine, ak bude moja lekárka súhlasiť s takou zmenou, povedala mi, že sa jej vôbec nezdám depresívna, aj ja som povedala, že sa depresívne necítim, cítim iba ten tlak na hrudi, v hlave, to pálenie tela, také fyzické príznaky, povedala , že cymbalta je výborná na depresiu ale na paniku jednoznačne paretin, je to niečo ako sertlift, proste na paniku a že ak budem užívať túto kombináciu: Paretin, Rivotril budem o mesiac ako rybička, dokonca, že to dosť nabudzuje a že vraj to ja hlavne potrebujem, aj venlafaxín ma nabudzoval, ale cymbalta vôbec, takže asi má pravdu a ja som o cymbalte aj čítala, že nie je na paniku, tak dúfam, že ma už konečne nastavia na správne lieky, a čo ty dnes? Ja som mala strašný večer, myslela som, že skončím na pohotovosti, strašný tlak na hrudi a v hlave a noc ani nespomínam, proste desné!!!

esselte
30. dec 2013

@lucijeje Aj ja to mám z chlapa, má hroznú povahu, ak nie náš dom, už sme dávno rozvedení, on moju chorobu vôbec nechápe, myslí, že si vymýšľam, je strašne agresívny, drzý a o používaní oplzlých výrazov radšej pomlčím, takže môže to byť aj z chlapa

esselte
30. dec 2013

@timea179 A ešte som zabudla, ešte stále berieš venlafaxín? A ty máš panickú poruchu alebo depresiu?

timea179
30. dec 2013

@lucijeje to s tym chlapom mas uplnu a cistu pravdu aj co sa mna tyka 😀

timea179
30. dec 2013

@esselte asi si mala stastie ze si natrafila na zasupujuca a povedala ti na vsetko svoj nazor,som rada ze ti dala nieco ine,takze aj ty teraz zacinas pomaly s rivotrilom??teda postupne ako s kazdymi takymi liekmi,ja dnes celkom ok,ale aj tak som si musela zobrat na obed neurol,a tie fyzicke priznaky mam stale a je to uz tomu 2 roky,proste co sa mi udeje tak na vsetko uz umieram,ale uz to tak nevnimam ako kedysi,a kolko beries toho rivotrilu?zacinas stvrtkou?,takze predpokladam ze zas musis cakat kedy zaberu naplno

timea179
30. dec 2013

@esselte este stale beriem,ved len nedavno som zacala,musim vydrzat,neviem ci je PP a uzkost jedno a to iste 😉

esselte
30. dec 2013

@timea179 začala so s polkou, polku mám brať ráno, polku na obed a celú na večer, ty si tiež brala rivotril?

timea179
30. dec 2013

@esselte to z tym chlapom ako keby som pisala ja,je to aj u mna presne tak ako pises 😒

andy231
30. dec 2013

@bety222 áno mám dve dcérky nie ja som nič nebrala mne táto choroba vypukla len minulý rok začalo mi bývat na odpadnutie, panické ataky že srdce bilo a závrat riadny a myslela som že umieram a potom to prešlo, pocity dusenia a po pol roku to prešlo do stavov väčších závratov nestability a už aj depresiu miernu som dostala lebo som sa nevedela zmieriť že čo mi je.

timea179
30. dec 2013

@esselte rivotril som este nebrala,ja vzdy dufam ze prave tie ktore beriem su moje posledne ale nikdy to nieje tak

esselte
30. dec 2013

@esselte rivotril je clonozepam, takže by mal zaberať ako benzáky, aspoň myslím, a pp a úzkosť je to isté, takže máš to, čo ja

andy231
30. dec 2013

@esselte ahoj tak super že máš druhé AD.a ten paretin už kedy ideš nasadiť??? a ten rivotril je na čo???? dúfam že ti to sadne a bude už lepšie.

esselte
30. dec 2013

@timea179 ja som debil, napísala som správu sama sebe, prečítaj si vyššie

esselte
30. dec 2013

@andy231 Ešte ich nemám, lebo za mojou lekárkou idem až 2.1., dnes som bola za inou, moja nerobila, ale určite jej ten liek navrhnem,lebo už som sa cítila úplne na figu, proste postupne sa to zhoršovalo.Rivotril je niečo ako ostatné benzáky, ale mal by potláčať ten tlak na hrudi a v hlave, čo mi vznikal a vraj v kombinácii s Paretinom je to ok, no tak uvidíme, a čo ty ? Ako sa dnes máš ? A celkovo, je lepšie?