Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
31. dec 2013

@timea179 A ešte stále berieš neurol, koľkokrát denne?

maria43
31. dec 2013

@esselte podla toho kolko mg xanaxu uzivas. ja mam 0,5 a bud si ho rozdelim na dve davky po 0,25 alebo si ho dam naraz, ale mala som uz aj stavy ked som si dala 0,5 cez den a 0,5 vecer. stat sa ti nestane nic, ale radsej menej, skus si ho rozdelit na mensie davky, na stvrtinky. a aky xanax uzivas? lebo je aj xanax SR a ten je myslim lepsi, lebo je s postupnym uvolnovanim. drz sa

timea179
31. dec 2013

@esselte ten xanax mas len ako prvu pomoc ked je zle??myslim ako ja neurol,pozri letak kolko do dna by si mohla zobrat

timea179
31. dec 2013

@esselte budem brat neurol dovtedy kym mi naplno nebude ucinkovat venlafaxin,bez neho sa nebudem trapit

esselte
31. dec 2013

@maria43 Ja užívam na noc, 0,5mg, ale pýtala som sa kvôli tomu, že teraz beriem aj rivitril ráno, naobed a večer, či môžem k nemu cez deň aj xanax, dala by som si len polku, ale keď beriem na večer xanax spolu s rivotrilom, tak myslím, že môžem aj cez deň hoci nie spolu s rivotrilom, len v prípade, že by bolo veľmi zle

esselte
31. dec 2013

@timea179 Máš pravdu, ja som tak niekedy brala k cymbalte lexaurin, až kým mi nebolo dobre aj bez neho, beriem iba jedni tabletu xanax 0,5 SR na večer a s ním teraz aj ten rivotril, myslím, že keď si dám polku xanaxu , ale nie SR, lebo mám aj taký, cez deň, nič by som nemala pokaziť, keď mám prepísaný aj xanax aj rivotril, potom sa asi znášajú, ja som tiež brala aj neurol k venlafaxínu dokonca 4 mesiace, síce len jednu tableu, ale mala som pokoj, uvidíme, aký názor bude mať moja lekárka, možno mi nedá naďalej rivotril ale neurol alebo lexaurin, čo som už brala a ja si určite budem niečo pýtať a budem o brať tiež dovtedy, kým budem musieť, aj tak si myslím, že každý, čo tu píše sa aj po vysadení AD k nim vrátil, takže určitý návyk tam je

esselte
31. dec 2013

@maria43 Mám aj xanax SR na noc, aj obyčajný xanax, ten je trochu slabší a dá sa deliť

hroska
31. dec 2013

@172 ano, je to vlastne ta ista ucinna latka, ktorou je Venlafaxin, mozu tam byt nejake uplne mini odchylky v pomocnych latkach 😉

hroska
31. dec 2013

@esselte zlato, ten Rivotril mas ako pomocny liek na uzkost. On sice patri medzi antiepileptika, ale pouziva sa aj pri PP vlastne ako anxiolitikum,na odstranenie uzkosti. cize ma funkciu ako Xanax, Lexaurin, Neurol, Frontin.....Takze by ti mal docasne pomoct, kym nezaberu nove AD. Treba ti tu Cymbaltu vymenit, dobre, ze si uz znizila na 60 mg. Neboj ten Rivotril ta teraz podrzi aj pri nasadzovani noveho AD.

esselte
31. dec 2013

@hroska Dík, ja viem, že je to ako benzák, ale prečo mi potom ráno znova bolo zle, keĎ som vzala aj xanax aj rivotril ako mi to kázala lekárka a dnes ma pre zmenu bolí hlava, je to proste začarovaný kruh

hroska
31. dec 2013

@esselte, ten Rivotril ma taky neskorsi nastup ucinku a potrebujenejaky cas, kym sa vytvori taka "hladinka" a potom uz len "dosypas" 😨

elisha3274
31. dec 2013

V novom roku radosť v oku, úsmev v
tvári, nech sa darí dôjsť vždy k cieľom v
roku celom. Zdravia, šťastia veľa zo srdca
želám 🙂😵

anina63
31. dec 2013

Všetkým na tomto fore prajem pekné oslavy Silvestra a do Nového roka veľa zdraaaaaaaaavia,šťastia,úspechov v osobnom a pracovnom živote,bez stresov a panik.K tomu veľa lásky Vám želám z celého srdca. 🙂 🙂 🙂

andy231
31. dec 2013

@esselte ahoj aha no tak super ak ti ich dá tá tvoja.mne je celkom dobre dobeda ale dnes sa mi krutila hlava tak pod večer tak uvidíme či tu rannu dávku my doktor potom zvýši.aj ja mávam taký tlak v hlave.ale určite mi je lepšie len ešte stále to neni ono síce len mesiac užívam a tieto príznaky nám miznú pomaly ☹ len my by sme chceli aby bolo dobre hneď 🙂 inak všetko dobré ti želám v Novom roku nech nám je dobre len 🙂

andy231
31. dec 2013

@bety222 ahoj ja som nemala taký pocit ako ty píšeš ja som mala depersonalizáciu z toho väčšie stavy úzkosti a taký očný tlak neviem to ani pomenovať a mne to nezmizlo ani po troch mesiacoch lebo mi nesadli a robia mi zle doktor mi ich nechal ale pridal iné AD a dúfam že teraz v januári ho začnem vysádzať.ja neviem všetci tu píšu že sú slabé ako lentilky a mne to hneď zo začiatku nesadlo potom ked mi dal lexaurin ku nemu bolo lepšie ale aj tak je slabý pre mňa tak preto beriem sertralin nové AD a od kedy ho mám tak som nemala ani raz panický atak ja mám aj PP aj úzkostnú poruchu lebo nemám také stavy že príde atak a zmizne a je dobre ale sa mi kruti hlava aj cez deň vlnenie mám závraty.ale je to ovela lepšie ako to bolo ked som mala len coaxil.

esselte
31. dec 2013

@hroska A koľko asi trvá nástup účinku?Ja som myslela, že hneď ako pri xanaxe alebo neurole,takže potom, ak je zle môžem vziať cez deň aspoň polku xanaxu, aby som fungovala

bety222
31. dec 2013

@andy231 ahoj,ja ked som brala paretin,boli nežiaduce učinky,hrozne,,ale po dvoch tyždnoch už ako tak som prichadzala do normalu,ale teraz,ako keby to vobec nezaberalo,beriem ten coaxil a len divne pocity v tvary v hrudniku a nič,pojdem ja k doktorke nech mi da paretin aj ked som ho brala asi pred 2rokmi ,ale viem že mi bolo celkom dobre

hroska
31. dec 2013

@esselte no to neviem, aky je nastup ucinku pri Rivotrile, lebo ja som ho nikdy neuzivala. len viem, ze nastup ucinku je tam pomalsi ako pri Lexaurine a Xanaxe, ale zase naopak dlhsie ucinok pri Rivotrile vydrzi. No ten Xanax by som uz do toho Rivotrilu moc neplietla 😨 🙄 , podla mna to nie je bohvieco kombinovat dva benzaky. mozno lepsie by bolo, keby si mala Rivotril kvapky, tie sa aj rychlejsie vstrebu ako tabletky,tak ti mozu trosku rychlejsie ucinkovat. a ak by bolo zle, tak si mozes kedykolvek dokvapnut 1-2 kvapky a nemusis do toho motat ten Xanax. 😨 Skus sa popytat kociek tuna, co uzivaju Rivotril, oni ti budu vediet blizsie povedat. 😉

anina63
31. dec 2013

@esselte aj ked krátku dobu som užívala Rivotril,mne zabral tak,ako trebars Xanax.Ja som ho brala večer a dobre sa po nom aj spalo.Mne moje AD akosi zaberajú veeeľmi pomaly, tak som dostala ten Xanax.Potom som už Rivotril nepotrebovala.Mám známu,ktorá ho užíva 2 krát denne a spolu s AD a ju vytiahol z najhoršieho.Myslím.že je veľmi podobný ostatným benz.čiže ukľudni.

lilinka111
1. jan 2014

kočky želám Vám vsetko len to najsamlepsie do nového roku aby ste boli hlavne zdrave,,,,,,,,,,,, 🙂

lucijeje
1. jan 2014

@hroska @esselte .... holky, já mám zkušenost s neurolem i rivotrilem .... neurol mi přijde, že je rychlejší na úzkost než rivotril, ale rivotril mi zase připadá, že účinkuje dýl (od obojího si dávám půlku), rivotril kapky maj rychlejší nástup účinku než prášek, ale jak dlouho funguje už si nepamatuju (měla jsem ho jednou v životě) ....

lucijeje
1. jan 2014

holky užívala jsem teď citalec 10 mg (udržovací dávka) asi půl roku a teď se mi přitížilo a teď jsem 4 týdny na 20 mg (terapeutická dávka) .... zdá se mi, že se to zlepšuje tak o půl procenta denně ☹ ... po jak dlouhé době jste se už fakt cítili dobře???

lucijeje
1. jan 2014

a přeji vám všem v novém roce hoooooooooooodně psychické pohody, pak jde všechno líp .... ať nás ty potvůrky nezloběj .... 😵 😵 😵

maria43
1. jan 2014

@esselte ja som mala tiez kedysi rivotril, ale v kvapkach a ten mi bol na nič, tak mi vymenila za xanax. Potom by som v tvojom prípade brala len jeden. A zisti, ktorý ti viac pomaha

hroska
1. jan 2014

@lucijeje no je to dost individualne, po mesiaci zvysenia by si uz mala citit nejake zlepsenie. niekedy to ale trva aj 2 mesiace a viac kym sa clovek uz zacne citit "normalne". 😨 drzim palce, nech sa to zlepsuje. 🙂

lucijeje
1. jan 2014

@hroska .... děkuju, no mírné zlepšení je, ale nevím, jestli je to tím, že mám teď volno z práce a sem tam si vypomůžu neurolem či rivotrilem nebo jestli už ta vyšší dávka citalecu zabírá ... asi to bude všechno se vším ...

timea179
1. jan 2014

@esselte no ako to s tebou vyzera??stale rovnako alebo len nepatrne zlepsenie??

lenka00
1. jan 2014

Ahoj holky, vsechny Vas moc zdravim v novem roce a preji aby byl krasny pro vsechny a hlavne bez deprese a uzkosti 😉 ja uz jsem 3a pul tydne na venlafaxnu 150mg a uz je to mnohem lepsi, jeste to neni 100% dobre, ale tak 70-80% ano, jeste ta uzkost trochu zlobi, ale uz mam vetsi chut neco delat, radovat se 😉
@esselte necetla jsem uplne vsechny prispevky, ale k tomu rivotrilu - zabira trosku pomaleji, ze sve zkusenosti mi prislo, ze az 3 den se udelala hladinka a u PP je ucinna davka 1-4mg za den, nevim kolik mas presne brat, ale v odbornych textech se doctes, ze se zvysuje postupne po trech dnech...ale nevim jak Ti rikala dr. ale xanax dohromady s rivotrilem je zvlastni, dava se bud jedno nebo druhe, nechce dr. vysazovat postupne xanax a nasadit ten rivotril? rvotril se primo dava na PP, ale i tak si myslim, ze je lepsi zmenit AD, ze Cymbalta neni to prave orechove...
@simka1111, @hroska moc Vas zdravim a jsem rada, ze jste stabilizovane a citite se dobre, ja doufam, ze uz jsem taky na dobre ceste, kazdopadne kdyz si vzpomenu na to hrozne obdobi, tak se mi stahne zaludek a chce se mi zvracet, snad ty vzpominky zeslabnou, co myslite?

anka00
1. jan 2014

ahojte som tu nova beriem asentru 100mg rano uz tretityzden ale nejak to este nie je ono neviete za aky cas to zaberie?

svija
1. jan 2014

@lenka00 - to jsou super zprávy, že u Tebe konečně takové zlepšení. To si hned o to víc užíváš i rodinu, viď 🙂 🙂 . Jen tak dál a za chvíli to bude už úplně dobré a oklepeš se z toho.