Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

meri2608
5. jan 2014

@andy231 a dlho sa uz liecis

andy231
5. jan 2014

@meri2608 do júla sa liečim prvý raz to som mesiac vydržala na troch tabletkách coaxilu potom začali strašné stavy tak som znížila a doktor mi pridal lexaurin a potom som naspäť zvýšila a čakala kým zaberie tri mesiace a nič tak mi pridal druhé AD sertralin actavis a až ten mi zabral síce dnes mi je blbo ale mám dostať menzes tak to preto ☹

bety222
5. jan 2014

@meri2608 ahoj ja tiež beriem coaxil,2,-1,-0,ale je mi z toho zle ,tebe robi dobre ten coaxil,ja už ani neviem čo mam zobrať

esselte
5. jan 2014

@bety222 Kľudne ho môžeš vziať aj trikrát denne, kým ti nezaberú AD? Potom ho v pohode vysadíš, netráp sa
zbytočne, kľudne si ho vezmi a na noc určite, ja beriem na noc xanax SR a cez deň, keď mi je zle buď neurol alebo xanax polku, ale radšej neurol, a ak by si mohla, skús si oxazeoam vymeniť za lexaurin 1,5mg, ten je lepší a môžeš ho tiež trikrát,Mňa dnes príšerne bolí hlava, ale to asi z nových AD,ešte som neurol nevzala, ale vzala som liek od hlavy, lebo som myslela, že mi praskne, medzi nežiaducimi účunkami Paretinu je častá bolesť hlavy, takže mám sa na čo tešiť, už v stredu idem do práce, ja totiž učím a končia prázdniny, och škoda, dúfam, že to vydržím

esselte
5. jan 2014

@andy231 Ako sa dnes cítiš, mňa bolí hlava, ale to určite patrí k NU nového lieku a mám aj menzes, takže nič moc, ale v noci spím, aspoň niečo

esselte
5. jan 2014

@bety222 Choď si vymeniť ten coaxil, je slabý, nech ti dajú poriadne AD, len sa zbytočne trápiš, to isté mala andy, prečítaj si ju, teraz už má aj poriadne aD a ten oxazepam nech ti vymenia za lexaurin, neurol, frontin, najlepší na depky a paniky je alprazolam a to je neurol, xanax a xanax SR pôsobí až 12 hodín, takže , keď si ho dáš ráno, pôsobí ti celý deň

esselte
5. jan 2014

@anina63 Rivotril som zatiaľ vzala iba raz, pomáha fakt na ten tlak, ale už nejako ustúpil, takže nechcem to miešať, lekárka mi kázala buď xanax alebo neurol, že to je to isté, xanax SR je fakt dobrý, pretože pôsobí až 12 hodín, čiže, ak ho vezmeš ráno , pôsobí až do večera a ja som ho brala ja pre troma rokmi na začiatku liečenia

esselte
5. jan 2014

@meri2608 To ťa obdivujem, že takto vydržíš pri piatich deťoch, ak som správne čítala, či ti tak dobre pomáha manžel?Ja mám jedno dieťa a mám toho nad hlavu, môj manžel mi vôbec nerozumie, ten coaxil ti pomáha?ja si myslím, že je to slabé Ad?

andy231
5. jan 2014

@esselte ahoj dnes mi bolo tak trochu na vracanie ale potom to prešlo a taku slabotu som citila ale tiež mam dostať mdnzes takže tiež nič moc.a super že spiš dobre ja sa stale prehadzujem neviem spavala som dobre a teraz tak na prd ale neviem ci to zato ze sviatky sme dlho hore s manželom colou sa stále naciedzam a jem neskoro co predtym som nerobila a.ebo tie Ad ma nabudzuju ked beriem aj vecer tak sa mi neda spat uvidim teraz ked budem musiet skoro vstavat ci sa to zmeni.

meri2608
5. jan 2014

@bety222 myslim ze trosku pomaha uvidim lebo ho beriem kratko

meri2608
5. jan 2014

@esselte noja som na nich sama manzel mi nepomaha moznoraz za rok inak len ja

esselte
5. jan 2014

@andy231 A lexaurin ešte berieš?ja už ani neviem, čo robím dobre, teraz som vzala neurol, ako mi kázala moja lekárka, ale som dnes taká nijaká

esselte
5. jan 2014

@meri2608 Tak to ťa obdivujem,a aspoň ti je dnes dobre, lebo počasie je strašné, aspoň u nás, ja bývam pri Prešove

meri2608
5. jan 2014

Aj ja som od presova dnes je mi celkom dobre ale co bude do vecera neviem nechcem to zakriknut ale asi uz posobia trocha tabletky lebo cez den pocitim naval strachu uzkost ale hned to pominiebdufam ze jevto znak ucinku tabletiek tiez mas depky z pocasia uz nech vyjde slnkoooo 🙂

bety222
5. jan 2014

@andy231 ahoj mne je na zvracanie,už 3den,a preto som xanax vymenila za oxazepan,v lekarni mi povedala že to može byť zo xanaxu,ale ešte je to stale,a spať to nemožem vobec ,vobec nepocitjem spanok

bety222
5. jan 2014

@esselte ked som začala brať prvy krat paretin tak k tomu som mala froint,aj som spala,aj som po dvoch tyždnoch už citila ulav akokeby som začala lepšie vydieť,hned som citila ulavu,ale teraz brutal ,beriem od 16decembra a nič,trochu je lepšie ale to vobec nie je ulava

esselte
5. jan 2014

@bety222 Aj mne je dnes veľmi zle, včera som sa cítila oveľa lepšie a to mi už o dva dni treba ísť do práce, mám znova taký tlak na hrudi, hlava ma už bolieť chválabohu prestala,ale už som vzala neurol aj polku rivotrilu, dúfam, že som to neprehnala, tiež mi je na vracanie

bety222
5. jan 2014

@meri2608 a ako to zvladaš všetko,ja mam 1dcerku,a mam pocit ako keby som mala 10deti,možno preto že sa človek neciti dobre tak ma pocit,že nezvlada nič

esselte
5. jan 2014

@bety222 ty berieš paretin? ja mám zas pocit, že mi neurol už vôbec nezaberá, tak som si dala polku rivotrilu

bety222
5. jan 2014

@esselte nie ja som ho brala v roku2008,asi 3.4roky,potom mi vysadila ,ze netreba uz brať,ale teraz mam coaxil,a ked nezaberie tak 13,1 idem na kontrolu,a ze da naspet paretin

bety222
5. jan 2014

@esselte mne ked je velmi zle tak ja sa bojim zobrať este jeden oxazepan ,lebo si myslim že mi bude ešte horšie

meri2608
5. jan 2014

@bety222 ani neviem ci zvladam niekedy je toho na mna vala kedze sa nemozem spoliehat na manzela a velmi mi pomahaju moje dve dceri uz co to spravia a nejak to ide niekedy lepsie inokedyhorsie ale da sa to myslim ze narocnejsie to bolo ked som mala prve tri deti vo velmi mladom veku a tesne za sabou ale vsetko sa da ked sa chce len teraz asi od oktobra sa to nejak namna vsetko zosypalo z malym som bola v priebehu par dni v nemocke ma laryngitidy caste a stale po nociech strach nevies co robyt dieta sa ti dusi nemas sa na koho obratit ale dufam ze sa to zlepsi

esselte
5. jan 2014

@bety222 nemala si na začiatku pri Paretine nižší tlak, dnes je síce aj vonku hrozne, ale ja mám tlak 104/57, ale vzala som aj neurol a polku rivotrilu, nízky tlak by ma nemal ohroziť nie?A ako dlho ti zaberal Paretin?Brala si aj niečo k nemu?nedávno som písala jednému českému odborníkovi, ktorý robil aj výskumy na liekoch a napísal mi, že on cymbaltu na paniku vôbec nedáva,takže som vlastne stratila rok, čo som ho brala.Takže s paretinom si bola v pohode a ešte tam nejakí ľudia písali aj o coaxile, tak som myslela aj na vás všetky, čo ho beriete, on povedal, že je o na nič liek a oni ho vôbec nepredpisujú, že je veľmi slabý a beriete ho u viaceré,takže asi ho fakt choď zmeniť a odpíš mi, prosím ťa ohľadom toho tlaku, ale včera som nemala taký nízky, tak neviem

andy231
5. jan 2014

@esselte hej beriem mne to potom prešlo tak ja beriem len lex doktor kázal brať tak beriem a tak mal pravdu asi lebo fungujem

andy231
5. jan 2014

@bety222 ahoj ja som mohla spávať ked som brala len coaxil neviem a mne nebolo od neho na vracanie ja som mala iné stavy a tie ti nejdem písať aby si si to nevsugerovala no ja keď som brala xanax tak to bola hrôza ja som myslela že to je choroba a to xanax až keď som ho vysadila som zistila že to som mala z tabliet.

esselte
5. jan 2014

@andy231 tak to ti je super, ja mám dnes taký nízky tlak, že až, ale myslím, že to bude zo zmeny liekov a aj z menzesu, necítim sa veľmi dobre

andy231
5. jan 2014

@esselte ja si ani nemeriam tlak nemám ani tlakomer tak ked som bola minule u svojej obvodáčky tak som mala dobrý tak to neriešim či mám nízky alebo vysoký.no teraz mi je dobre ešte ten spánok uvidíme v stredu ked sa už bude vstávat do školy a škôlky či to bude lepšie lebo sa furt prehadzujem.a aj mna bolela hlava ked som nasádzala tieto AD to ti prejde a ty si brala rok cymbaltu a to ti nebolo vôbec dobre ked si vyššie písala že si sa zbytočne trápila?????

esselte
5. jan 2014

@andy231 Bolo mi dobre, lebo ona ma trocha držala, ale vracalo sa mi to stále, tak sa teším s tebou, že ti je fajn, ja to beriem ešte iba tri dni, takže čo by som chcela, zázraky?

andy231
5. jan 2014

@esselte no ešte to neni na sto percent ale lepšie ako keď som ich nebrala tak uvidíme.no určite ti bude dobre už po 3 týždnoch ja som tiež tak začala pociťovať že je lepšie.

esselte
5. jan 2014

@hroska Ahoj, tak dnes nič moc, od rána ma bolela hlava, mala som točáky, nízky tlak aj tlak na hrudi, dala som si, ale až poobede, keď sa to už nedalo vydržať rivotril, mne sa zdá, že mi zaberie lepšie ako neurol, ale snažím sa to brať čo najmenej, vzala som iba polovicu z 0,5.Nevieš , koľko toho môžem vziať?Moja lekárka s rivotrilom síce nesúhlasí, ale rozmýšľam, že pôjdem k tej druhej, ve´d aj zmeniť cymbaltu na Paretin tej mojej trvalo dlho.Ale asi sa nemôžem čudovať tomu môjmu terjšiemu stavu, pretože som prešla zo 120MG cymbalty na 20 mg paretinu.Ináč, písala som si aj so známym lekárom , on je na čechách, takže škoda a tiež sa čudova, že som brala cymbaltu, že on cymbaltu na paniku nedáva a dokonca študoval molekulu tohto lieku a nepatrí medzi lieky na paniku, na depresiu fajn, ale nie na paniku.Mala som tú cymbaltu vymeniť už v septembri, ale teraz to už nevyriešim, verila som úsudku lekárky.