Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bety222
14. jan 2014

@esselte ja k psychologičke chodim tiež už asi pol rok,ma okolo40rokov a je super,je tiež rozvedena takže vie pochopiť čo človek preživa,aj teraz som bola v pondelik,ale len pol hodiny,lebo som muswla isť pre dceru do školy ,.lebo ju bolelo bruško,a teraz až vo february,keby sa tam dalo chodiť aspon každe dva tyždne,dnes som celkom bola v pohode až do tej 19tej a potom asi to bol ten atak,lebo som mala pocit,že musim rychlo dychať ako keby som sa nevedela nadychnť tak som si dala polku oxazepanu,tak to povolilo,ked to človek sa hned zlakne že to už je koniec,nech to už konečne prejde to najhoršie,

lenka00
14. jan 2014

@panika1 jako bych cetla o sobe, presne tohle znam, pak se celou dobu trapim co me to napadlo, proc me to tak vystrasilo a tocim se neustale v nejakem kruhu myslenek, s pocitem, ze to musim vyresit, ze si musim nejak uvedomit, ze to je hloupost, ale nejde to...musime se proste lecit...uzivas nejake AD? a nejake benzodiazepiny?

panika1
15. jan 2014

@lenka00 Ahoj , teraz som opakovane začala brať seroxat. Mne sa to vracia. Vždy , keď som dlhú dobu v pohode a spomeniem si ako mi bolo strašne, tak si poviem , že je to celé blbosť a mám to iba v hlave.No keď sa to vráti vydržím , tak mesiac trpieť a potom nasadím AD. Nič iné neberiem, lebo si stále vravím že to zvládnem a tak trpím pokial zaberú AD. Dúfam že zaberú aj tento krát.

laury334
15. jan 2014

Ahojte Baby, som velmi rada ze som nasla takuto skupinku. Mam 24 rokov a z ničoho nič som zacala pocitovat uzkosti. strach, triasku, je mi na vracanie, nedokazem jest, hnackujem a mampocit že žijem v nerealnom svete ako keby vo sne. bola som za psychiatrickou urcla mi stredne tazku depresivnu poruchu. Vobec neviem z coho som to mohla dostat. vypisala mi lieky CITALEC 1 dene 10mlg a 1/2 rano 1/2 obed 1 večer neurolu 0,25. mate niekto skusenosti s takymi liekmi pripadne takou depresiou?

ruzicka32
15. jan 2014

@lucinka0921 ano musim vysadzat kvôli zaludku a tiez by som velmi chcela druhe babatko tak aj preto chcem to skusit nejako tých 9mesiacov prekonat aj sama 🙂 Vobec inak neviem čo sa stalo prečo sa mi tak zhorsilo ale asi dost robi aj to pocasie. Ako zhorsila sa mi len ta agorafobia a trochu sa zvysila aj derealizacia ale verim, ze to zase prejde. Ozaj nedavno som citala, ze na tieto nase problemy je dobru aj safran neskusala si nasadit si aj nejake vitaminy k liekom? ja som zacala brat vitamin C, D a budem brat aj magnesium 🙂

ruzicka32
15. jan 2014

@laury334 ahoj no presne tieto problemy mavam aj ja to , ze sa ti zda akoby svet nebol realny akoby si vo sne toho sa neboj ono sa to upravi sem tam sa to vrati ale to uz sa da zvladat ver mi len to vzdy treba poriadne predýchat, uzivaj na to aj magnesium a skus si dat aj vitaminy B-komplex to je dobre na nervy. Inak to sa vola derealizacia tie pocity a stavy nemusis sa toho vôbec bat 😉

lenka00
15. jan 2014

@panika1 a s cim se lecis? s panickou poruchou? ja trebaa primo nejake zachvaty na odpadnuti nemam, ale trpim nekdy opravdu silenyma uzkostma...pridruzi se ti k tomu i deprese? a taky pak porad dookola premyslis nad tou myslenkou? promin, ze tolik otazek 😉 ja beru venlafaxin 150mg, je to mnohem lepsi, ale musim k tomu rivotril - to se pak citim oki, ale nejradeji bych, kdyby to slo uplne bez benzodiazepinu....a jak dlouho si nejdele vydrzela bez AD? diky 😅

panika1
15. jan 2014

@lenka00 mne sa to vracia približne každé dva roky.Tak dlho vydržím bez liekov.Myšlienky sa mi vracajú ako bumerang do zošalenie.Mám panickú poruchu .

laury334
15. jan 2014

@ruzicka32 Dakujem pekne za tvoju radu 🙂 a beries aj nejake lieky nato? uzivam magne B6 to staci alebo si mam kupit este aj B komplex zvlast? ty si z toho uz vonku alebo este s tym bojujes?

lucinka0921
15. jan 2014

@ruzicka32 jaj,tak drzim palce,nech ti to vyjde a urcite vydrzis bez liekov tehotenstvo 😉 Neskusala som ziadne vytaminy,nic,ale tiez som rozmyslala,ze by som brala magnezium,mam doma len sumive tablety,len neviem ci to bude take dobre,ako nieco z lekarne,ale pojdem si urcite kupit.... Ani ja uz nemam take uzkosti,teda uz ziadna uzkost,ale agorafobia sa stale drzi,svina jedna 😠 Inak sa citim fajn,len to ze nemam odvahu niekam ist.... 😒

esselte
15. jan 2014

@laury334 Neboj sa, takto sme na tom zo začiatku všetky, o prejde a to magne B6 je fakt ok, ja si kupujem aj čaj Melaton, je tiež fajn, tak trocha ukľudní a neurolu sa neboj, ja užívam rivotril, proste ak to potrebuješ, je to ok, potom to postupne vysadíš a budeš iba na AD, aspoň tomu ver, ak je zle , neurol si fakt kľudne vezmi

esselte
15. jan 2014

@bety222 Takže je to pravda, že to pomáha, ale asi musíš natrafiť na správnu, lebo ja som raz bola a len sme sa zhovárali a nič mi to nedalo, a musíme sa hlavne my naučiť, že sa nám nič nestane aj keď to príde, lieky nás držia, ale ostatné je na nás

esselte
15. jan 2014

@lucinka0921 Kúp si magneB6, mne sa zdá najlepšie a ja si kupujem z lekárne aj čaj Melaton

esselte
15. jan 2014

@maartinaa82 Tak ako to ide, zlepšilo sa to aspoň trocha?

laury334
15. jan 2014

@esselte Dakujem 🙂 kupila som si aj Valerianu lekarsku vraj to velmi pomaha na ukludnenie, este viac ako medovnik. tak to dnes skusim. Ja nemam problem byt medzi ludmi tak myslite ze to nebude az tak vazne? chem sa zamestnat niecim...pocula som ze joga velmi pomaha alebo nejake cvicenie napr. zumba. neskusili ste to? Cvicitelka jogy kde sa chystam bola v takych depresiach ze skoro spachala samovrazdu a vyliecila sa jogou a od vtedy sa jej venuje naplno.

maartinaa82
15. jan 2014

@esselte ahooj..ani sama neviem...mozno ze o trochu mi je lepsie...mam take motanie hlavy...
dufam že to vsetko prejde a bude uz dobre..

kachita
15. jan 2014

@panika1 A kolkokrat si uz brala Seroxat ?

kachita
15. jan 2014

@ruzicka32 No ja sa tych stavov stale zlaknem. Potom sa uz bojim samej seba. Ale je pravda, casom sa clovek nauci, ze ho to nezabilo a nebude tomu prikladat tolku vahu. A zrazu je to len malicka blbost.

kachita
15. jan 2014

@laury334 A kde je ta cvicitelka ? Mna to tiez velmi taha k joge.

laury334
15. jan 2014

@kachita Je to v košiciach na kovačskej ulici. Pocula som o nej same chvaly tak to skusim aj ja. Mozno bude vediet aj poradit ak take nieco zazila 🙂

lucinka0921
15. jan 2014

@esselte diky Jani a co je to za caj?na co to je dobre?

anina63
15. jan 2014

@panika1 ahoj,tak takéto hnusné myšlienky na začiatku som mala aj ja.Veľmi som sa bála,aby som neublížila sebe alebo niekomu.Tiež som mala rôzne predstavy.Je to síce na smiech,keby to nebolo také smutné.Bála som sa zostať sama doma,aby ma vtedy nechytili také blbosti.

anina63
15. jan 2014

@maruska3 ahoj,môžem sa Ta spýtať kvôli čomu si brala predtým AD? Lebo ja som tak isto užívala 5 rokov Citalec 20mg.Lenže predtým som zdaleka nemala také problémy ako pri depresii pred rokom a pol.Ja som mala predstavu,že ked beriem lieky,tak ma to bude držať stále v dobrom stave.

esselte
15. jan 2014

@lucinka0921 Je na ukľudnenie, ale má aj antidepresívne účinky a účinky proti úzkosti, ja som niekedy pila trikrát denne a je aj veľmi chutný, aspoň mne chutí

esselte
15. jan 2014

@laury334 Áno, vraví sa, že cvičenie a pohyb na čerstvom vzduchu veľmi pomáha, ja chodím aspoň so psíkom, mám maltezáčika, aspoň on ma prevetrá a u nás sa v pondelky cvičí aerobik, asi tam skúsim ísť, keď zatiaľ mi to nejako nevychádza, a joga je fakt určite fajn, je to vlastne relaxačné cvičenie

esselte
15. jan 2014

@maartinaa82 Bude dobre, uvidíš, mysli na iné a bude fajn

anina63
15. jan 2014

@simka1111 ahoj,tak kde si dievča zlate,ako sa máš,čo škola? Dúfam,že máš samé dobré správy, tak v zdravý ako aj v škole.Ozvy sa,myslím na Teba 🙂 drž saaaaa

anina63
15. jan 2014

@esselte ahoj,ja som chodila na zumbu,ale raz mi tam prišlo tak zle,že až.Myslím si,že pri našich stavoch sú lepšie také skôr relaxačné cvičenia.Inak ako sa držíš? Ja sa to síce nerada pýtam,lebo ja ked poviem,že dobre,tak je to zase horšie 🙂 Dúfam,že Ti lieky zaberajú a je lepšie.

laury334
15. jan 2014

Baby je tu niekto kto aj tu depresiu prežil a už sa jej zbavil? som z toho už zufala :(

esselte
15. jan 2014

@anina63 presne tak, takže ti odpovedám 50/50, raz hore,raz dole, ja tiež keď poviem, že už je dobre, tak sa to zhorší,takže sa radšej ani nechválim, ale dá sa .A čo ty?