Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1111
17. jan 2014

anina63 ozyvam sa preto az teraz , ze som robila cele dva dni babysiterku malemu 8mesacnemu bratrancovi, tak pritom vobec nebolo casu ani len pocitac zapnut 🙂 a tebe sa ako dari ?

simka1111
17. jan 2014

@lucinka0921 aha, tak podla toho, ze si to pravdepodobne fakt nebrala, kedze mas aj taky pocit aj z pocitania to tak vychadza, tak zober, zasa nic vazne by sa nemalo diat.. 🙂 a co vlastne beries?

lucinka0921
17. jan 2014

@simka1111 sertralin 100mg....Skusim to,snad mi nic nebude....Ale mam pocit tak na 80% ze som nebrala

simka1111
17. jan 2014

@lucinka0921 a sertralin aj ja beriem , rovnaku davku ... nic by sa nemalo stat , v pohode zober 🙂 ani na to nemysli, zober a hotovo 😉

lucinka0921
17. jan 2014

@simka1111 dakujem si zlata.Uz som zobrala,mam proste pocit,ze som nebrala,ale uz som vzala 🙂 Beriem sertralin,no momentalne mam serlift,to mi dali v lekarni....A ako dlho uz beries?Uz ti zabrali,tak ako maju?Ja uz rok aj nieco a nezabrali velmi....

bety222
17. jan 2014

@lucinka0921 citiš sa ako ,ked ti je dobre tak si ju vezmeš zajtra,len ten chrobak v hlave teraz ,či som brala alebo nie,aj keby si nevzala tak tie lieky su v nas ešte minimalne mesiac,tak toho sa neboj že čo teraz lebo si nebrala

anina63
17. jan 2014

@simka1111 gratulujeeeeeeeeem,len tak dalej....... 🙂 🙂

anina63
17. jan 2014

@simka1111 bolo trochu lepšie,dnes blbé myšlienky.....idem si zamestnať svoju hlavu,nech nemá čas premýšľať nad blbosťami 🙂 🙂 🙂

lucinka0921
17. jan 2014

@bety222 uz som vzala,mala som pocit,ze som nebrala a asi som nebrala,zatial mi nic nie je,tak dufam,ze to tak aj ostane 🙂

simka1111
17. jan 2014

@lucinka0921 no tak beriem uz 4 mesiace a urcite zabrali, nehovorim ze som uz 100 percent ok, ale stale sa to vylepsuje myslim.... ale snazim sa aj sama robit pre to nieco , chodim aj k psychologicke 😉 chodim do spolocnosti, chodim nakupovat , to ma teraz celkom bavi, robim si take vecerne ritualy, ze caj si vypijem , pozriem film a tak , zamestnavam sa stale a vtedy je to ok , ked nic nerobim, tak este mam blbe myslienky, ale verim, ze casom aj to bude uplne ok 😉 😉 Vies mojim cielom je byt raz uplne bez ad a ok, neviem ci sa mi to podari , ale urcite sa nebudem este robit hrdinkou , minimalne 3-4 roky budem brat ad , hoc neviem co... ale ked sa to podarilo mojmu ockovi , bol na liekoch mozno 6 rokov a vysadil a teraz je vyse 7 rokov aj vviac bez problemov, je moj vzor :D a ty budes tiez este uplne ok, len musis tomu verit a ono to tak bude 😉 😉
-

simka1111
17. jan 2014

@anina63 to je najlepsi liek, zamestnat si hlavu :D aj mne to 100 percentne pomaha.... ja idem zas do obchodov, nieco pokukat :D

lucinka0921
17. jan 2014

@simka1111 a aku mas diagnozu?Tak to beries este kratko na to,aby si bola na 100% ok,ale urcite budes.Je dobre,ked poznas niekoho a este z rodiny,co to zvladol a je tak dlho bez AD,aspon vies,ze aj ty to dokazes 🙂 Ja som to tiez raz dokazala,sice len 9 meciacov som bola bez liekov,ale bola a to bolo super...Takze viem,ze aj teraz budem,len musim zmenit lieky.Stava sa,ze prvykrat zaberu super a druhykrat nemusia vobec.....

172
17. jan 2014

Ahoj babenky uziva niekto Velaxin?

esselte
17. jan 2014

@laury334 držím ti prsty, aby ti to vyšlo

esselte
17. jan 2014

@lucinka0921 Neboj sa, ak si nepamätáš, či si vzala tabletku, telo si liek pamätá, takže nič sa nedeje.Ja som dnes mala fofry v práci, mali sme telesnú výchovu, hotová držka, polovicu detí mám ako drevá, oni majú úplne stiahnuté svalstvo, ale poriadne sme sa spolu nasmiali hlavne pri robení kotúľov, bola sranda.V pondelok ma čaká zápis detí do 1. ročníka a 31:1 karneval, takže je toho dosť.1.2 idem na námornícky ples, kolegyne ma tam už niekoľko rokov stále volajú, tak som sa rozhodla ísť, som zvedavá, ako to zvládnem, ale aspoň nemusím zháňať nejakú róbu, stačia rifle a pásikavé tričko, takže to ma teší a je to u nás vo Farmer Area, vlastní to moja kolegyňa s manželom, takže ani nemusíme cestovať, aj preto som sa rozhodla ísť.Drž prsty, aby mi tam bolo dobre. ale pre istotu si so sebou beriem aj lieky.

anina63
17. jan 2014

@esselte ahoj,ako sa maš?Ja dnes nic-moc také blbe myšlienky a už sa celkom dalo,no ale už mi to riadne lezie na nervy,vôbec nemám chuť robiť,ledva som navarila.Už aj to počasie nevie čo so sebou 😀

anina63
17. jan 2014

@esselte Ked môžeš,len chod,určite bude dobre a obavy nechaj ani nie doma,ale pusť ich nech sa stratia a nikdy nevracajú 🙂

172
17. jan 2014

Dievcata chcem sa spytat ako to mate pred menzesom? Tiez vas to rozhadze?

esselte
17. jan 2014

@anina63 to robí to počasie, neboj sa, to prejde

172
17. jan 2014

@esselte..ahoj moja tak ako sa mas,co nove lieky zaberaju ti?

anina63
17. jan 2014

@esselte bože,aby si mala pravdu.Ked mi je zle,tak sa bojím,aby sa to nevrátilo.

barborkark
17. jan 2014

@172 a ešte ako! tyzden pred menzesom som bola jak hystericka furia, extreem 😀

lucinka0921
17. jan 2014

@esselte no tak to je super,v spolocnosti ti bude dobre,uvidis.A zabavis sa,oddychnes si....Ja idem az 22.marca na party a koncert DMR do BB,sa velmi tesim.Teraz tu mam na vikend mamu,tak aj mama mi povedala,ze mi psychiatra zaplati,len aby som sla.Takze v pondelok budem volat a dufam,ze ma vezme cim skor.... No vidis,aj v praci sa zasmejes a urcite ci bolo dobre,nemyslela si na hluposti 🙂 Ja ked som tu mala sestru cez sviatky,tak my sme sa so setrou tolko nasmiali,az sme plakali 😀

172
17. jan 2014

@barborkark myslela som depkove stavy ci sa ti aj zhorsili 🙂

esselte
17. jan 2014

@172 zdá sa, že nové lieky zaberajú, ale hovorí sa : Nekrič hop, kým nepreskočíš! Takže radšej nechválim

esselte
17. jan 2014

@anina63 Nevráti, nemysli na to a hotovo, nájdi si niečo, aby si na to nemyslela, ja viem, že je to ťažké, ale ja sa snažím už robiť to tak, aby som na to nemyslela, stále si niečo hľadám, aby som nemala čas rozmýšľať

esselte
17. jan 2014

@172 Aj mňa to pred menzesom rozhádže, proste hormóny

esselte
17. jan 2014

@lucinka0921 určite choď, peniaze nie sú dôležité, hoci nám ich stále treba viac a viac, ale zdravie je to naj na svete

barborkark
17. jan 2014

@172 samozrejme, urcite ano. Ked som to spominala aj gynekologovi ze to asi nie je normalne mat take stavy, tak mi len povedal ze si na to treba zvyknut.. somarina..

lucinka0921
17. jan 2014

@esselte dakujem Jani,si zlata 🙂 uz sa neviem dockat,aby som bola uz OK