Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

adriana1861986
19. jan 2014

@lucinka0921 ja mam panicku uzkostnu poruchu.liecim sa uz 2 roky .brala som serlift a neurol vkuse tie 2 roky a bolo mi uz dobre tak som ich sama svojvolne vysadila co som asi robit nemala lebo stavy su zase spat a ovela horsie.mam strach byt sama ci uz doma alebo niekde ist proste stale musi byt niekto primne vtedy som v pohode ale ako nahle ostanem sama hned su tu zachvaty uzkosti.neviem ako dalej ale lieky nechcem pretoze sa snazime o babo .

lucinka0921
19. jan 2014

@adriana1861986 aha,tak to si nemala robit.A vysadzala si ich postupne?Ako dlho si pola v pohode bez AD?A neurol si brala pravidelne cele dva roky?Nemozes trochu oddialit babo?Neviem sice kolko mas rokov a ci uz mas nejake babo,ale myslim,ze by bolo dobre,aby si zasla za dr. a nasadila AD.A su uz AD,ktore sa mozu brat aj pocas tehotenstva.Alebo proste teraz nasadit a pokial neotehotnies,potom to budes riesit s dr.,ze co dalej....Myslim si,ze sama bez ad sa z toho nedostanes.Lebo presne co popisujes,ja som prezivala pred niekolkymi rokmi.Nemohla som ostat sama doma,a ak som musela,to bolo strasne a sama nechodim ani teraz nikam.A predtym ked som nebrala AD tak som sa dostala do takeho stadia,ze som nechodila vobec z bytu,som sa bala ist aj do sprchy a na wc....Takze ak ti mozem poradit,chod za dr.,co najskor,neodkladaj to.Myslim,ze zdravie ti je prednejsie ako cokolvek ine a ak chces babo,tak musis byt ty v prvom rade v pohode....Ja tiez teraz napriklad neriesim babo,najprv sa musim dat ja do poriadku....Ja beriem tiez serlif 100mg,ale mam pocit,ze mi tak nezabral ako prvykrat...Aj ked som ostala prekvapena sama zo seba,ale zase som velmi casto sama doma,takze tiez musim ist k dr.,aby som mohla normalne fungovat,ci len na nakup ist a tak...Ale naozaj,hned zajtra by si mala ist k dr. alebo zavolat a objednat sa

adriana1861986
19. jan 2014

vysadila som ich naraz a to sa nerobi ide to postupne ale co uz moja chyba a neurol som brala pravidelne cely cas rano a vecer 0.5 .ja stale chodim k doktorke a vsetko riesim s nou momentalne som na liekach na prirodnej baze a zajtra nastupujem na terapie tvrdi mi ze sa to da aj bez liekov zvladnut tymi sedeniami tak idem skusitco to spravi.babo este nemame ale chceme a preto to riesime takou formou bez liekov a dufam ze sa to podari ale momentalne som natom zle ako pises ani do vany nepojdem pokial nieje niekto doma

esselte
19. jan 2014

@lucinka0921 Ahoj, no teším sa s tebou, takže vidíš, že sa to dá, všetko je to v hlave, musíme na sebe pracovať viac a viac, už sa druhýkrát neboj vôbec, na mňa tiež prichádzajú tie pocity tepla, ale už to beriem, že to proste ku mne patrí, ale keď pôjdem k lekárke určite jej to poviem, že to ešte prichádza

esselte
19. jan 2014

@172 Tak mi to dala lekárka, ale myslím , že tá večerná dávka bola zbytočná, stačilo mi radšej niečo iné na spanie

adriana1861986
19. jan 2014

@lucinka0921 ysadila som ich naraz a to sa nerobi ide to postupne ale co uz moja chyba a neurol som brala pravidelne cely cas rano a vecer 0.5 .ja stale chodim k doktorke a vsetko riesim s nou momentalne som na liekach na prirodnej baze a zajtra nastupujem na terapie tvrdi mi ze sa to da aj bez liekov zvladnut tymi sedeniami tak idem skusitco to spravi.babo este nemame ale chceme a preto to riesime takou formou bez liekov a dufam ze sa to podari ale momentalne som natom zle ako pises ani do vany nepojdem pokial nieje niekto doma

esselte
19. jan 2014

@aneta174 to 6 rokov vkuse si brala neurol trikrát denne? Ja sa bojím , ja teraz beriem rivotril tiež trikrát denne, ale najmenšiu dávku a mám to brať len dovtedy, kým mi úplne zaberú ad, ale ak to budem potrebovať aj ďalej, tak to budem brať v takej kombinácii ako teraz.Zdá sa mi, že by mi bolo potrebné zvýšiť Paretin na 40 mg, čítala som v letáku, že je to optimálna dávka na panickú poruchu, aj lekárka vravela, že začneme na 20mg a potom budeme zvyšovať, ešte sa mi totiž prejavujú niektoré príznaky paniky.

lucinka0921
19. jan 2014

@esselte ahoj.Ja som mala proste taku naladu,ze chcem ist do obchodu,tak som sla...Casto sa riadim mojimi pocitmi.Ale to nic nemeni na tom,ze zajtra volam dr. a objednavam sa 🙂 Ja nechcem aby to patrilo ku mne,nechcem tak zit,chcem byt bez takych pocitov 🙂 A budem!

esselte
19. jan 2014

@adriana1861986 Ja beriem ad paretin a rivotril trikrát denne, mám panickú poruchu, ale sama by som sa to bála vysadiť, ak si raz brala ad ,neviem či ti pomôže niečo na prírodnej báze a sú aj ad, ktoré sa berú aj v tehotenstve.Ja chcem tiež chodiť na sedenia, ale vhodný termín je až vo februári, tak ešte musím počkať

lucinka0921
19. jan 2014

@adriana1861986 tak sko som ti uz odpisala v sprave,skus tu terapiu,uvidis a to pozitivne myslenie.Neviem ci nejak pomozu tie lieky co mas na prirodnej baze,napis mi nazov,skusim pozriet na nnete co beries

lucinka0921
19. jan 2014

@adriana1861986 presne tak ako ti napisala aj essetle,su lieky ktore sa beru aj pocas tehotenstva,takze ja na tvojom mieste by som urcite nasadila AD.Lebo podla toho co si mi napisala,prezivas presne to co ja pred niekolkymi rokmi a radim ti len z vlastnej skusenosti....

adriana1861986
19. jan 2014

no ja som riskla a nemala som vysadit lebo je to este horsie ja mam termin uz na zajtra tak uvidim co mi poradi ci nejake lieky ci len ciste formou sedeni sa budeme pokusat sama som zvedava ale uz je mi jedno co mi povie aby som spravila spravim vsetko lebo tak ako fungujem teraz sa zit neda bezne veci ktore su pre niekoho banalita su premna veci ktore nedokazem ako ist len na nakup 5 m od domu
@esselte

esselte
19. jan 2014

@lucinka0921 Super, že si konečne rozhodla, lekárov treba otravovať, veď sú na to, aby nám pomohli a nech to stojí hocikoľko, človek dá za zdravie aj to posledné a my vieme svoje, aj musím volať ešte tej psychoterapeutke, mám jej volať zajtra v popoludňajšich hodinách a objednať sa, tiež stojí jedno sedenie 10 eur a má ich byť 25, takže 250 eur, ale čo už, ak to pomôže, dám všetko.A asi mi je treba dvihnúť dávku paretinu na 40 mg, ako mi hovorila lekárka, že to je optimálne množstvo, lebo ešte mám hlúpe pocity a to teplo na tele, ale už si začínam zvykať, áno, poďme konečne žiť!!!

adriana1861986
19. jan 2014

@lucinka0921 ja viem a som vdacna za kazdu radu a som rada ze som nasla taku stranku kde su ludia ako ja a vedia o com rozpravam dakujem vam krasne

172
19. jan 2014

@lucinka0921 ake si mala priznaky pri tom zapale?

aneta174
19. jan 2014

@lucinka0921
@esselte ake priznaky myslis

adriana1861986
19. jan 2014

@esselte u nas sedenie 20 eur ale pre zdravie hoci co

esselte
19. jan 2014

@aneta174 Prejavuje sa mi taký pocit tepla na tele, trvá to síce krátko, ale je to nepríjemné a niekedy sa mi aj rozbúši srdce, ale už nie tak, ako predtým

lucinka0921
19. jan 2014

@esselte presne tak moja,ideme ZIT!!! 😉 tak ak ti lekarka vravela,ze treba zvysit na tu optimalnu davku,tak zvys a uvidis ako ti bude....Mne este neodpisal ziadny terapeut,zajtra obvolam vsetko,sa tesim.A uz aj od 1.2. tu budem poistena,takze super 🙂

lucinka0921
19. jan 2014

@172 ja som mala strasne bolesti v podbrusku ako keby ma rezali....Inak nic asi a teplotu zvysenu.Ale ja som bola predtym operovana aj na slepak a bolo to uz davno,tak velmi nepamatam.Iba si pamatam,ze som sla na sono,ale bolesti som mala strasne a to som mala mat este plny mechur a to bolo dost tazke vydrzat bolesti s plnym mechurom.Potom ma hned nechali na gynde,brala som lieky,potom injekcie,nic nezabralo,tak som musela na operaciu...Ale to len laparoskopicky,mi to museli vycistit...

aneta174
19. jan 2014

@esselte mne nohy robia problem rozklepu sa a neovladam to

lucinka0921
19. jan 2014

@adriana1861986 nemas za co dakovat 🙂 Rady pomozeme,poradime,povzbudime...Je to dolezite pre nas...Mne to tiez v zaciatkoch velmi pomohlo sem pisat 🙂

lucinka0921
19. jan 2014

@adriana1861986 tak potom zajtra napis,ako to prebiehalo a co ti poradila a tak 🙂

esselte
19. jan 2014

@aneta174 Ja som nemala problém s nohami, ale každý má iné príznaky, na začiatku liečenia som sa strašne bála, že omdliem, bolo mi na vracanie, mala som triašku na celom tele, potom následne potenie, nechutilo mi jesť a chodila som vkuse na malú.

lucinka0921
19. jan 2014

@aneta174 aj ja taky naval tepla,minimalne zavrate a taka slabost tela,a tazke telo,ako keby som sa nemohla ani pohnut....ale len minimalne a trva to mozno minutu,nic strasne 🙂 ale pred niekolkymi rokmi,to bolo ovela horsie.... Teraz uz nemozem ani povedat,ze mi tak nieco je.predtym som mala neskutocne tocaky,zastrene videnie,pocit na odpadnutie a ako keby som zdrevenela,tazke nohy,ale pritom taka slabost....

esselte
19. jan 2014

@adriana1861986 Aj ty choď k lekárke a ak ti bude odporúčať lieky, nezabudni jej povedať, že chceš bábo, ja keď idem k lekárke, niekedy je to možno trápne, ale spisujem si na papier, čo všetko sa jej mám spýtať, lebo niekedy ma to doma napadne a tam si ani nespomeniem, až potom ma napadne, čo všetko som ešte chcela , radšej si to postupne spisujem, tie príznaky a tak...

esselte
19. jan 2014

@lucinka0921 Presne to isté aj ja na začiatku liečenia, mala so aj pocit, že mi nikto nepomôže, že niekde odpadnem a bude po mne.

172
19. jan 2014

@lucinka0921 dakujem moja..tiez mam bolesti v podbrusku..som unavena bolia ma nohy casto chodim cikat...

aneta174
19. jan 2014

@lucinacka0921 a co ti pomohlo

lucinka0921
19. jan 2014

@esselte presne tak,alebo ze sa zosmiesnim,ze budem trapna.... 🙂