Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
22. jan 2014

@aneta174 Zlepšuje sa ti stav? Ja už mám dátum na terapiu a celkom skoro 3.2, takže uvidíme, a ani neplatím, ak budem mať výmenný lístok od lekára, som zvedavá, či mi to aspoň troch pomôže, teraz som si dala ešte aj prihlášku na angličtinu, vieš, teraz ju všade na školách vyžadujú, my tu máme len jednu angličtinárku, takže skúsim, trvá to dva roky, ale budem môcť vyučovať angličtinu na 1. stupni ZŠ.

lucinka0921
22. jan 2014

@esselte vsak to,to ma dorazilo.Ako keby nemali jedno,ci im to zaplati poistovna alebo ja....Vsak o nic by neprisli...

esselte
22. jan 2014

@172 Neboj, to som robila aj ja, aj robím, ak sa to príliš zhorší, no a čo, veď lekárka je tam pre nás a mňa to aspoň trocha potom upokojilo, keď som s ňou porozprávala

esselte
22. jan 2014

@lucinka0921 Presne tak, mne tá terapeutka, čo k nej idem povedala, že ak nebudem mať výmenný lístok, nie je problém, zaplatím si to sama, ale ak si ho môžem zohnať a mne ho lekárka dá, tak neplatím nič, lebo má moju poisťovňu v zozname

edimamija
22. jan 2014

@aneta174 teraz sa aj ja citim na svinu, ale to je kvoli tomu, ze som vcera bola u lekarky a dala mi antibiotikum a ako som ti uz pisala, ja sa liekov bojim, a bojim sa neziaducich ucinkov, tak teraz sa totalne sledujem, ze ci sa nieco nemeni alebo tak..
mne tiez prkaza samota, ale pustim si hudbu potom je lepsie.. 😒

aneta174
22. jan 2014

@esselte ty si odpoveda aspon mne

172
22. jan 2014

@esselte tak na mna nahucala dnes ze co jej volqm kazdy druhy den a stale ma strasi nemocnicou

aneta174
22. jan 2014

@edimamija aha skus sa tolko nesledovat ale ja na svoje lieky nikdy neberen antb tiez mamstrach

lucinka0921
22. jan 2014

@esselte a mne tu 3 psychiatricky povedali,ze tu to tak nefunguje,ze si zaplatis a vezme ta....Akurat ta jedna,ale skor ako toho 4. ma vziat nemoze

esselte
22. jan 2014

@172 vykašli sa na ňu, nájdi si rýchlo inú lekárku, ja chcem tiež teraz ísť k inej, hoci moja je zlatá, ale brala som rok cymbaltu, ktorá nie je na paniku a tým ma sklamala a tú novú mám bližšie, tá mi hneď zmenila lieky na paretin a rivotril, že cymbalta je super na depresiu ale nie na paniku a teraz sa cítim celkom fajn a mám tú lekárku aj bližšie a už mi budú aj končiť lieky, takže jej musím zavolať, do nemocnice ťa nikto nemôže nanútiť, môžeš podpísať reverz a hotovo a tam berú už len veľmi kritické stavy, podľa mňa tebe len nesadli lieky, ak ti ich zmenia, bude dobre a čo cítiš, keď ti je zle, ako sa cítiš?

esselte
22. jan 2014

@lucinka0921 V ktorom meste si hľadala a prešla si už všetko, skúsim ti aj ja niečo pozrieť, či niečo nenájdem

esselte
22. jan 2014

@aneta174 Neviem, ale nerozumiem , čo si napísala, prečítaj si, asi máš chybu

lucinka0921
22. jan 2014

@esselte v Pardubiciach som hladala,to je najblizsie väcsie mesto,inak byvam v Přeloči,ale tu som nic nenasla

aneta174
22. jan 2014

@esselte asi som zle pochopila

lucinka0921
22. jan 2014

@esselte ak nieco najdes,tak mi to hod do spravy tu alebo na fb.Dakujem Jani,si zlata

edimamija
22. jan 2014

@aneta174 ale ja ine lieky nemam... momentalne mam toto co mi ona dala... mam pyridoxin, omarit a sumamed.

172
22. jan 2014

@esselte praveze tuto som vymenila pred vianocami..tu com mala ta bola s.up.er ale skoncila v na psychiatrii jq uz ani neviem mozno fakt iba panikarim..som slaba ale mozno je to iba teraz ked mam menzesa musim asi byt viac trpezliva a pockat kym lieky zaberu dva a pol tyzdna ze je este malo

esselte
22. jan 2014

@172 Skús vydržať, ale ak sa to nezmení, určite konaj, počkaj ešte dva týždne a skús niečo robiť, nemyslieť na to

esselte
22. jan 2014

@aneta174 Ale neodpovedala si mi, ako sa máš?

aneta174
22. jan 2014

@edimamija uz ti rozumiem

aneta174
22. jan 2014

@essepppppplte
@esselte vselijak ale viac zle nez dobre

esselte
22. jan 2014

@lucinka0921 Poslala so ti mená, telefónne čísla a pri niektorých sú aj emailové adresy, poslala so ti aj link, kde sú lekári z Pardubíc, niektorí tam majú aj emailové adresy a samozrejme sú tam telefónne čísla, ak ešte niečo nájdem, určite ti pošlem, dúfam, že si niekoho vyberieš a hlavne, že z toho vyjdeš, ide stále meno, za ním telefónne číslo a ak má, tak potom email.Držím prsty, aby si niekoho našla .

esselte
22. jan 2014

Dievčatá, vonku nám konečne sneží, hurá....už bolo načase, ideme sa sánkovať a na všetko zabudneme

lucinka0921
22. jan 2014

@esselte dakujem Jani,idem si to pozriet

esselte
22. jan 2014

@aneta174 Stále berieš to isté?Kedy ideš na kontrolu?

edimamija
22. jan 2014

@aneta174 ty mas kolko rokov ked sa mozem spytat?

aneta174
22. jan 2014

@edimamija 36 a ty

aneta174
22. jan 2014

@esselte ano neurol uz 6 rokov a serlift 2mesiac ale brala som ho aj predtym z mesacnou prestavkou som brala magrilan ale ma dorazil

esselte
22. jan 2014

@aneta174 ty máš 36? Ja 38.Zdá sa, že sme tu viaceré asi v takom veku, asi náš niečo ovplyvnilo, neboj, bude dobre a ten neurol ti ešte zaberá, podľa mňa už ani nie a čo tak skúsiť vymeniť lieky?