Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sarlotta
21. aug 2009

Ahojík holčinky... a jsem tu zas pro nějaké slovo útěchy 😝 dneska to bylo snad nejhorší probuzení v 6ráno... fuj... měla jsem halvu plnou blbých myšlenek - hlavně jak si rychle ulevit od všech těch pocitů - nevolnosti, pálení rukou,točení hlavy,nervozity.... tak jsem vzala lék 1/2tbl Asentry a 1/2tbl frontinu 0,25mg a začala drhnout kuchyň, sporák, uklízet nádobí do myčly... no moc to nepomohlo..tak jsem si vzala další 1/2tbl frontinu 0,25mg pak jsem volala doktorovi a vypravila jsem se s malým na kole za ním ... po cestě mi bylo líp, ještě jsme tam půlhodinky čekali- tak jsme šli do pekárny a na zmrzku a vůbec žádná úzkost venku mezi lidmi...zvláštní.
Promluvili jsme si a dal mi citalopram na výměnu.. ale s tím, že ještě pár dní zkusím brát tu Asentru 1/2tbl a pak celou když to bude lepší... a když ne tak zkusím 1/2tbl citalopramu... prý ty ranní stavy nejsou po léku...že vedlejší účinky nebývají tak silné....
tak nevím, nechci se dopovat frontinem a pak celý den spát... ale asi budu muset... už aby ty léky zabrali, jsem z toho nešťastná ☹
Od zítřka má manža dovolku, jedem pryč, třeba to budu líp zvládat, když nebudu sama s malým.
Holky potěšte mě trošku, prosím...

sasilinka
21. aug 2009

Sarloto,
bude to lepsi, az budes delsi dobu brat AD. Jak dlouho beres?Promin, jeswtli jsem to nekde prehledla. Ale tusim z Tveho prispevku, ze jen kratce, ale mozna se mylim. 1/2 Asentry nic neni, chfe to asi celou. Rana byvaji vzdycky nejhorsi a postupem dne se to mirni. Nekdy trva i nekolik mesicu, nez AD plne zaberou. Tak se snaz byt v klidu a dat tomu jeste cas, bude lip, jen vydrzet.

sarlotta
21. aug 2009

sasilinka dneska teprve 4den 😉 ... doc říkal, že po týdnu bych se měla cítit aspoň malinko líp...ale taky jsem slyšela, že to může trvat i měsíc... to je šíleně dlouho...asi to budu muset kompenzovat frontinem... ráno jsem fakt zralá na odvoz někam do špitálu. Brala jsem léky už v 19ti - po zkoušení všeho možného mi zabral seroxat, ale to se mnou byla mamča doma-byla sem chodící mrtvola-ani sem se nepoznávala v zrcadle-agorafobie a PP...doma jsem jen spala.pak jsem postupně vysadila a 5let byl klid.
Teď jsem doma s malým, od září má jít zase do školky... nevím jak to sama doma zvládnu 😒 opravdu doufám, že se to zlepší dřív.

sasilinka
21. aug 2009

Sarlotto,
4. den je skutecne brzo, to jeste AD nemohla zabrat a zatim pocitujes jen vedlejsi ucinky. Prvnich 14 dni si telo zvyka, potom to bzude lepsi. Plny ucinek se rozviji dost dlouho. Co beres za AD ? Mivas i ataky? Tak se drz a vydrz, do zari je jeste trochu casu. Prvnich 14 dni to preklenes Frontinem, ale moc si na nej nezvykej, je hodne navykovy. Nemas nejakou kamaradku, ke ktere bys mohla zajit, kdyz bude maly ve skole?

andy.a
21. aug 2009

Sarlotta,4.deň ?? 😕 😕 😀 😀 😀 😀 😝
sorry,ale to jednoducho ešte NEMôŽEŠ cítiť efekt,musia sa nasýtiť serotonínové receptory a na to treba čas,aspoň tých 10-14 dní,aj viacej 😝 🙂

a nechápem prečo už tvoja Dr.uvažuje o zmene na citalopram...treba počkať,kontrolu by si mal mať o mesiac,liek užívať 1.týždeň pol tabletky,potom celú 😉

tie rána-ranné pesimá-to je klasika...čím dlhšie budeš AD užívať,samozrejme budú tie rána postupom času lepšie,aj celkovo sa budeš lepšie cítiť 😅 😉

a pokiaľ je 1/2 z Frontinu 0,25 mg na teba silná,tak si v lekárni kúp Elenium-to je úplne slabulinké sedatívum 😉
ale polka z 0,25 mg Frontin-teda 0,125....to je vlastne dávka na úrovni placeba,to ani nemôžeš cítiť efekt...alebo si z Asentry utlmená ??
ak áno,tak je možné Asentru presunúť na večer alebo rozdeliť dávkovanie-keď budeš brať celú-buď na 0-1/2-1/2 alebo 1/2-0-1/2 tabletky...resp.celá večer...ak ťa teda tá Asentra utlmuje 😉 😕

ale sertralínové AD by to nemali robiť,užívajú ich deti od 6 rokov,ráno aj tých 50 mg a v pohode fungujú aj v škole...a dospeláci užívajú až 300-400 mg denne a tiež v pohode,zamestnanie zvládajú 😝 😅

ono to všetko je podľa mňa len prechodné,na začiatku užívania nového lieku,treba vydržať...4 dni ja naozaj máličko 😉

tak sa drž a ešte vyčkaj,malo by sa ti časom uľaviť 😉

a prečo ti nedali Seroxat,keď kedysi si pri ňom bola OK ??
alebo mi niečo uniklo ?? 😕 😅

možno aj áno-potom sa moc ospravedlňujem-ale som dosť uťahaná z práce 😝 😀 😉

tak papá,všetkým pekný víkendík 😎 😎 😎 😵 😵 😵

deborah1
22. aug 2009

Ahojte 🙂 Mne už pomaly šiši,čím viac sa mi blíži termín,tým viac myslím na pôrod-stále-kedy to asi len začne.. 😖 Už by som najradšej bola doma s bábatkom,ale keď si predstavím pôrodm,je mi zle 😖 Keď mám také pohodovejšie chvíle,poviem si,nejako to zmáknem,no keď mám úzkosť /hlavne v noci/,len zvažujem,kam pôjdem rodiť-kde mi dajú epidurálku.V noci nsa stále budím,iba pozorujem,či mi už neodteká plodová voda,bojím sa,že keď to začne,chytím paniku,som nervózna.. ☹ Prestala som si už aj Guajacuran dávať,keďže je vraj aj proti sťahom,čo už mi teraz asi nie je treba.Ale keď som bola v stredu v poradni,som si ráno preventívne dala Frontin 😅 ,lebo som najprv bola u psych. a potom v poradni,a to som si ho dala po sto rokoch /v tehu 1.krát/,lebo minule som bola ako vyplašený zajac,skoro som odtiaľ ušla..a teraz normálne som bola celé doobedie celkom kľudná,žiadne zvieranie v žalúdku a pod.Tak odvtedy mám na Frontin tááákú chuť 😅.
Andy,každý deň si ho asi nemám dávať,že?A myslíš si,že keď sa dajú anxiolytiká pred pôrodom,že spomaľujú pôrod alebo tým,že ukludnia,tak ho urýchlia? 😕
Sarlotta,neboj,do semtembra sa určite dáš aspoň trochu dokopy 😉 ,a potom sa to bude iba zlepšovať. 🙂 Inak,ty sa voláš Šarlota alebo to máš iba taký nick?Lebo to je krásne meno. 😎

lelkesova
22. aug 2009

Ahoj Andy,chcela by som sa spýtať či sa može Fevarin+Alventa spolu užívať.Liečim sa na PP,a anxioz.Lekár mi predpísal tieto lieky.Velmi pekne ti dakujem za odpoved. 🙂

andy.a
23. aug 2009

Dobré ránko,dievčence 😎 😎 😎 🙂 🙂 🙂

Lelkesová,tá kombinácia je OK,neviem o tom,že by sa Alventa a Fevarin nemohli spolu dávať do kombinácie 😕 predpokladám,že ráno máš Alventu a večer alebo naobed Fevarin...je to v pohode,kľudne to užívaj-mohla si ešte napísať dávky... 😉 🙂 malo by to byť OK 🙂

Deborah..aký strach,však už 4.pôrod,to by si mala zmáknuť ľavou zadnou,nie ?? 😝 😅 😕 😀
To číslo 4 je konečný počet,alebo ešte budete skúšať dievčatko ?? 😵 😵 😅 😝

neviem o tom,že by sedadíva nejako urýchľovali alebo spomaľovali pôrod...skôr ide o to,aby bábo nebolo "nadopované" tým liekom...a ak by si Frontin užívala denne pred pôrodom,mohlo by sa stať,že by bolo trocha apatické po pôrode a prípadne by mohlo mať "absťák"...ale myslím,že by to nemalo byť extra dramatické,Frontin 0,25 mg je slabá dávka..a čo potom také baby,čo drogujú,prípadne berú obrovské dávky liekov/AD,Diazepam 10 mg a pod.../...takže ak sa naozaj cítiš veeeeeľmi zle,tak ten Frontin si daávaj aj
denne...ale treba to povedať aj v pôrodnici 😝

dúfam,že takto zrána som nenapísala nejaké hlúposti 😕
ale už som hore a inokedy nemám veľa času sem prispievať 😉

Deborah a voda ti niekedy spontánne odtiekla ?? mne teda ani pri jednom pôrode nie 😝

Sasi,to je super,že ti ten Deniban tak zabral 😉keď ten liek príde k ním na SK,tak už budem vedieť,čo je to zač a môžem začať predpisovať 😉 😝 😅

tak baby,zatiaľ papá,užite si krásnu nedeľu 😎 😎 😎

lelkesova
23. aug 2009

Andy velmi pekne ti dakujem za odpoved.Ráno si dávam Alventu 75mg,a večer Fevarin 100mg.Prajem ti pekny den 🙂

mercy
23. aug 2009

čaute baby, tak sa pridávam-pätnásty deň beriem Seroxat 20 mg, malého som odstavila. zlepšenie zatiaľ veľké nie je, zostali mi najmä záchvaty úzkosti.Doktorka mi predpísala aj Xanax ,ale ten nechcem brať- možno skôr Spitomin by mi pomohol...ja už neviem 😝Neviem, ako to vydržím, či to vôbec zaberie..Po prvom synovi som bral pol roka 30mg Seroxat a tuším 10mg Spitomin a vtedy sa to slušne upravilo ,do úplného normálu.

hroska
23. aug 2009

Ahojte dievcence 🙂 🙂 😉 😉

Sledujem Vas uz dlhsie a tak ste sa mi zapacili, ze sa pridavam k Vam (ak ma beriete) 😀 😀

Mam podobny osud ako Vy. Draplo ma to 1. krat v zivote tento rok v maji, co bolo pricinou nepatram, aj ked asi bolo toho viacej, stres v praci, s detmi, financie a este aj ta genetika, otec mal tazku depresiu, bol aj na elektrokonvulzivnej liecbe (elektrosoky) a potom najvyssie konske davky AD-Anafranilu 3x denne prekryte starym diazepanom a to este vtedy odbornici nevedeli poriadne co je to depka a tak ho chudaka liecili vsetkym moznym, len nie AD a to si chudak tiez odbil niekolko "blazincov". Odvtedy je az dodnes uplne O.K., stale a az do smrti bude brat udrziavciu davku AD, prvy v nasom meste privatizoval vo svojom obore a teraz opatruje vnucata. 😀 😀 Takze vsetky mame nadej, ze raz budeme stare babicky na udrziavacej davke, mozno aj bez nej a budeme sa pekne starat o vnucata, no nie je to krasna perspektiva 🙂 🙂 🙂

Moja dr. mi diagnostikovala uzkostne depresivnu poruchu a nasadila mi Cipralex 10 mg. Po 6. tyzdnoch doslo sice k ustupu niektorych priznakov, ale stale som bola nanic- ranne pesima, neschpnost zorganizovat si den, len som pozeral na hodinky, blbe myslienky, cierny zavoj v hlave, strachy.... Potom mi zmenila AD za Seroxat 30mg (1-0-0). Asi do 10 dni bolo lepsie, zacala som fungovat okolo deti, postupne aj v domacnosti a praci. Teraz uz beriem Seroxat 27. den, stale este nie som vo svojej predchadzajucej forme, hlavne mam este obavy ci sa z toho uplne dostanem. Ked je horsie supnem si 0,25 frontinu, ale ako pisala nasa Andy, to je len placebo.

Takze Andy, ked je horsie moze byt ten Frontin, alebo vies o niecom menej navykovom??? A este by som Ta prosila, kedy pride uplna forma, u mna este prevlada anhedonia a casto sa cez den vraciam ku zlym myslienkam, akoby sa mi stale opakovali, neviem ich vyhodit z hlavy a zit "bezstarostne".??? 😔 😔

Vsetky Vas zdravim a prajem lepsie a lepsie dni a ked pridu horsie chvilky, nezabudnite - "aj keby nas certi na rohoch nosili, my to zmakneme" 😅 😅 . Andy, Tebe vdaka za ochotu a trpezlivost s nami. 😵 😵 😵

andy.a
23. aug 2009

Mercy,mala by si asi postupne ísť opäť na tých 30 mg Seroxatu 😉
Spitomin je OK,resp.Anxiron,ale dlho sa titruje z 5-0-5 mg na 3x10 mg...prípadne ešte viac a aj účinok,kým zacítiš, potrvá...ten Xanax je lepší,za začiatku možno aj častejšie brať,potom keď AD poriadne zaúčinkuje,je možnosť užívať len podľa potreby/ čo pri Spitomine nemôžeš,ten musíš brať dlhodobe pravidelne 3xdenne / 😕 😝

Hroška,tvoj otec môže byť rád,že ho nedopovali kedysi klasickou kombináciou Amitriptylin+Perfenazin 😝 to sa dávalo na najťažšie depresie kedysi...konské dávky...+ tie spomínané elektrošoky 😝 🙄
Anafranil v nižšom dávkovaní sa ešte aj dnes používa,aj u detí,napr.na nočný des,námesačníctvo,enurézu a pod..
tatinovi držím palce 😉 🙂

Hroška,Cipralex je účinnejší ako Seroxat...ale ak máš len úzkostne -depresívnu poruchu a nie klasickú depresiu,tak Dr.ti mala dať hneď SSRI,teda Seroxat napr.a nie Cipralex 😝

Nepísala som,že 0,25 mg Frontin je placebo/to je normálna účinná dávka../,ale polka z tejto dávky,teda 0,125....to je trocha rozdiel 😕 😕 😕
nenávykové sedatíva sú jedine Spitomin-resp.Anxiron...výhody a nevýhody viď vyšiše,písalal som o tom Mercy 😉
ešte Atarax,ale ten je slabší,dáva sa dosť deťom 😉
určite ti časom bude lepšie,27 dní nie je zasa až tak veľa 😉 😕 a ten Frontin keď si dáš sem-tam 0,25 mg,nemusíš sa báť závislosti 😕 😝
čo je to "úplná forma" ?? 😕 😕 😅 akože,kedy sa budeš cítiť úplne fit ?? 😕
aj to je individuálne,ale ako som písala ,27 dní je ešte krátko..ale vyzerá to na dobrej ceste ,nie ?? 😕 😅 🙂

Hroška,"bezstarostne" v dnešnej dobe málokto žije,možno "celebrity" a pracháči 😝
inak má každý svoje starosti 😕 😝 🙄

ale máš pravdu,určite to "všetky tuná zmáknete a zmákneme" 😅 😅 😀 😝

tak zatiaľ sa majte krásne 😉
ukážem sa ,ked budem mať čas... 😉 🙂
čaká má /ako vždy../naročný týždeň v práci 😝 😝 😝 😕

kubaka
23. aug 2009

andy - dovolím si oponovat - jestli někdo vůbec žije bezstarostně, tak to určitě nejsou celebrity a pracháči. 😝 😝 - jen tak mimochodem.

hroska
23. aug 2009

Zdravim dievcata 😵 😵 ,

nejak sa mi medzi Vami zapacilo a dnes uz pisem 2. krat a normalne sa na to tesim, zeby mi uz ten Seroxat plne zaberal (ha, ha,ha 😀 😀 😀 ).

Andy vdaka za promtnu reakciu, ale priznam sa ze si ma riadne zaskocila 😨 😨 😲 😲 , lebo ja som bola doteraz v tom, ze mam depresiu a nevedela som ze je medzi uzkostne-depresivnou poruchou a depresiou rozdiel 😲 😲. Tak teraz som z toho s prepacenim "pako" , ze co to vlastne mam????Da sa to nejako zistit???V piatok idem k Dr., mam sa jej spytat??? A tou uplnou formou som myslela - "restitutio ad integrum".

Dievcata, ja som tak niekedy rozmyslala, ze ako sa liecili depresie v minulosti, ked neboli AD, ved ti ludia museli hrozne trpiet a ako to vobec mohli vydrzat 😝 😝 😝 Pocula som, ze im davali morfium. Tiez som pocula, za depka spontanne prejde za 6-12 mesiacov, moze to byt pravda??? Co Vy na to??

Pa,pa vsteky a piste 😀 😀

weronka33
23. aug 2009

ahojte kočky.už dlhšie vás sledujem a až teraz som nabrala odvahu aj prispieť 🙂

tiež patrím k vám.minulý rok v máji som ochorela na maniodepresívnu poruchu.strávila som vyše mesiaca v nemocnici,absolvovala som elektrokonvulzívnu terapiu(elektrošoky).bolo to veľmi ťažké obdobie.horko-ťažko som sa z toho ako tak dostala a dala sa dokopy.

počas roka to bolo všeliaké.niekoľko krát sa mi menili lieky.momentálne beriem depakine chrono 1-0-1, mirzaten45 1večer, welbutrin 1-1-0 a amisulprid 1večer.

doteraz som sa cítila dobre ale posledný mesiac mám problémy zo záchvatmi úzkosti.od júla som na pn(kvoli inému zdr. problému) o dva týždne idem do roboty a mám z toho hrôzu ako to zvládnem.mám neskutočný strach z mojej nadriadenej.stačí že si predstavím že tam mám ísť a začne sa mi zle dýchať, mám akoby hrču v hrdle, ťažobu na hrudi atď.

máte nejaké typy ako to prekonať?ja už neviem čo robiť.

andy.a myslíš že by pomohlo nejaké zvýšenie dávky liekov alebo doordinovanie nejakých iných?

hroska
23. aug 2009

Dotretice dnes ahojte dievcata,

nedalo mi a este aspon kratucko nieco Weronke. Takze Weronka, Andy Ti urcite nieco odborne poradi, ako zvladnut ten nastup do prace. 😝 😝 A u mna mas velky obdiv, ze tak bojujes a aj ked mas problemy, "hrabes" sa do prace. Si fakt dobra!!! S tou sefkou sa nestresuj, ja som bola podobny typ, bala som sa jej tiez, az som sa po dlhsom case dozvedela, ze prave ta moja sefka mala tiez depresie, dokonca bola aj hospitalizovana. Tvoja sefka je len clovek a urcite ma tiez svoje mindraky a mozno vacsie ako my. A ked to nebudes pri nej zvladat, normalne jej povedz, ze mas tremu, uz len to priznanie Ti pomoze a druhym ludom je sympaticke, ked si clovek takto verjne prizna svoje slabosti, pretoze vsetci ich maju 😒

prajem dobru noc a dobry spanok dievcata. 😔 😔 😔

weronka33
23. aug 2009

ahoj hroska.si strasne zlata dakujem 🙂

ja nad tou robotou stale uvazujem ze ako to prekonat.moja sefka neni ku mne nejaka zla alebo co ale proste ja mam vhlave nejaky blok ci co.stale mam pocit ze robim nieco zle.ze ma sleduje a caka kym spravim nieco zle.strasne sa toho bojim.je to fakt des.uz kvoli tomu aj uvazujem nad zmenou zamestnania ale viem ze to neni riesenie.myslim ze tam by sa to zase opakovalo.a nemozem menit robotu kazdeho polroka ☹

hladam po nete nejake info ako to zvladnut strasne rada by som bola keby sa to zaobislo bez zmeny liekov.uz ich mam aj tak pozehnane 😒

zajtra rano idem ku psychologicke a potom aj k psychiatricke tak som zvedava co povedia.

andy.a
23. aug 2009

Kubaka,bezstarostne-myslela som tak,že nežijú v neistote,ako teraz väčšina ľudí-aspoň u nás na SK-denne to vídam v práci-že nemajú istotu zamestnania a tým pádom takmer každý má finančné a sociálne problémy....čo určite nie je problém "celebrít a pracháčov" 😀 😀 😝

Hroska,v psychiatrii sa termím "restitucio ad integrum "nepoužíva...skôr remisia..lebo choroba sa vždy môže vrátiť 😝 takže potom ide o dekompenzáciu,relaps,resp.recidívu/u závislostí/...to len na vysvetlenie pojmov...
😉
tá remisia môže byť potom ale aj celoživotná,teda,že sa ochorenie už nevráti 😉 ale takých prípadov mám aspoň ja vo svojej praxi cca 10-20 % 😝 😒

a úzkostne -depresívna porucha je F41.2,čo je neuróza 😉 patrí tam aj panická porucha/bez depresívnych symptómov/ 😝 depresia klasická je F32 alebo F 33/to sú afektívne poruchy.. ,takže sa pozri vo svojich papieroch,čo ti tam vlastne Dr.napísala ,akú diagnozu....na tú F41.2 by Cipralex ale nemala dávať,poisťovne s tým robia problémy,Cipralex je ne depresie+ panickú poruchu 😝

andy.a
23. aug 2009

Weronka,vitaj tuná 🙂 😉
lieky máš OK,máš vlastne 2 antidepresíva,pri bipolárke je ťažké meniť lieky,lebo dosť veľa AD môže vyvolať prešmyk do mánie,čo by si určite nechcela 😒 😖 teraz to máš nastavené fajn 😉 🙂

k tej šéfke...nemáš pocit,že si vzťahovačná,resp.až paranoidná ?? 😕 pracuješ v čisto ženskom kolektíve ?? 😕
ak áno,tak nezávidím ☹
tie záchvaty úzkosti trošička pripomínajú také začiatky panických aták...skús ,ked to na teba príde,dýchať do sáčka a vdychovať naspäť vzduch z toho sáčka...príp.maj pri sebe nejaké slabšie sedatívum,aby si nebola utlmená/Elenium,Guajacuran,resp.najnižšie dávky Xanaxu,Oxazepamu,Lexaurinu a pod./

relaxačné techniky ti vysvetlí psychologička..napr.autogénny trénig a expozičné cvičenia...popýtaj sa tam na to 😉

z Mirzatenu nepriberáš ?? 😕 😝

andy.a
23. aug 2009

Dzio,nádherné fotečky malej Lilienky 😵 😵 😵 krásne bábino 😕 😅 😵
dúfam,že ja niečo napíšeš tuná..ako sa máte,aká je Lili,či dobre spinká,papá... 😵 😵 😵
držte sa,hodne zdravíčka predovšetkým 😉 🙂

weronka33
24. aug 2009

andy.a ďakujem za privítanie 😉

že prešmyk do mánie.to musí byť sranda.aspoň by ma netrápili tie obavy čo mám 😎 .ale nie teraz vážne som rada z liekmi ako mám teraz.som na také dávkovanie zvyknutá.

andy neviem to presne pomenovať ale mám taký pocit že stále sleduje čo spravím zle,že len na to čaká.a pritom ona neni zlá.nespráva sa ku mne nejak zle že by vrieskala alebo čo.
hej pracujem v čisto ženskom kolektíve(btw v zdravotníctve 😉 )

bola som teda dnes u tej psychologičky a aj psychiatričky.psychologička mi navrhla či by som neskúsila ísť na
1-2roky na čiastočný invalidný dôchodok.že mám nízku toleranciu záťaže a že toto sa môže opakovať každého polroka.kým sa to neutrasie že by som bola doma.neviem mne sa to teda vôbec nepozdáva.

psychiatrička mi zase povedala že je to nezmysel že pre mňa je lepšie že pracujem aj keď mi to robí takéto problémy.tak ja už teda neviem kto má pravdu a čoho sa držať.som z toho celého poriadne zmätená. ☹

inak mám pridaný oxazepam 1/2-1tbl podľa potreby.maximálne však 3tbl denne.a ešte ma psychiatrička učila dychové cvičenia a povedala že keď to zase na mňa príde tak mám dýchať do sáčku.

tak som strašne zvedavá ako toto celé dopadne.tak veľmi to chcem prekonať.keď mi je takto tak sú aj vzťahy v rodine iné.všetko beriem moc úzkostlivo.proste je to dokola to isté

baby a vy sa ako máte?ako sa vám darí?

weronka33
24. aug 2009

andy a ešte som zabudla.pravdupovediac neviem či z mirzatenu priberám.je pravda že som pribrala 10kg ale či je to z mirzatenu alebo aj z iných liekov neviem.proste od minulého mája ako som ochorela som pribrala 10kg.

hroska
24. aug 2009

Ahojte kocky,

Andy, sorry za ten termin "restitutio......", ale ja v tej psychiatrii nie som este az tak zbehla, tak som si pomohla tymto terminom, ktory je z mojho oboru. S tymi percentami remisie si ma moc nepotesila 😝 ☹ ☹ , ale co uz.
A co sa tyka papierov od psychiatricky, tak zatial mam nastastie len jednu A4 🙂 🙂, ale tento piatok mi urcite pribudne uz druha. Pozerala som, ale fakt v tych papieroch ziadne cislo diagnozy nebolo, len raz, z tych 5 razov co som tam bola, bolo v jednom pripade napisane: Zaver: úzkostne depresivna porucha. ☹

Weronka podla mna sa len hrab do tej roboty, urcite sa neuspokoj s invalidnym dochodkom, praca Ti podla mna neublizi, a ked tak len Ti pomoze. Urcite to skus a uvidis.... ved nam budes referovat ako to v praci zvladas.... a urcite nieco vymyslime. Ja som tiez dnes cely den pracovala, vo vrecku som mala stale po ruke Frontin 😀 , ale nepouzila som ho, naco som teraz vecer patricne hrda 🙂 🙂 Tak Ti drzim palce.

Zatial sa majte vsetky pekne a ozvite sa 😵 😵 😵

janbari
24. aug 2009

Baaaaaby....to je téma, ktorá ma zaujala. Aj ja som mala v živote obdobie, keď som to už nezvládala. Bolo to, keď sa som čakala druhého syna a potom ešte dva roky po pôrode.....Bála som sa ľudí, nechcela som vychádzať z domu, bolo mi vždy do plaču...
A potom som mala nastúpiť do práce...no hrozné!!!! Stres, plač....tak som sa jedného dňa ododlala a šla som s plačom za psychológičkou. Tá ma vypočula a odporučila psychiatrovi. Ten mi nasadil Cipralex....ten som brala pol tabletky denne asi dva mesiace.....a ozaj mi to pomohlo. Teraz som fit vyše roka.....ale ešte mám v zásobe asi 10 tabliet, ak by sa mi to vrátilo...čo verím, že sa už nestane....

deborah1
24. aug 2009

Babulky,tak zajtra cestujem do Topolčian na príjem,neviem presne,kedy budem rodiť,ale som rada,že dostanem epidurálku,trochu ma to ukludňuje,ale aj tak-dnes ráno som si zase dala Frontin 😅 .Nuž,porodiť musím,tak radšej nech už to budem mať za sebou,to čakanie,kedy to zrovna príde ma veru nebaví. 😝
Andy,ešte chceme dievčatko 😅 ,ale na túto tému až po pôrode 😀
Dzio,ukáź sa občas 😉.Lilienka je naozaj krásna 😵 Napíš si ju aj do pasu 😉
A Ivka kde je?Žeby už rodila? 😕
Vitajte nové dievčatá-hroska,weronka,janbari,nech sa vám darí 😉 😎

weronka33
25. aug 2009

ahojte kočky 😉

hroska jasné že sa neuspokojím s invalidným.podľa mňa je to útek od problémov(myslím ten invalidný) a to nie je celkom môj štýl takže sa aspoň pokúsim a uvidím čo to spraví.pri najhoršom to bude pomocou toho oxazepamu.aspoň ten začiatok.dosť sa toho bojím. 😒

deborah1 ďakujem za privítanie.som fakt veľmi rada že je tu aj takáto téma.človeku to veľmi dobre padne keď sa môže vyrozprávať.

misskkaa
25. aug 2009

deborah prosim ta odkedy uzivas ten frontin??? ja som ho uzivala asi tak pred 8rokmi aj z CITALECOM,potom som prestala, bo sa mi stav zlepsil...teraz som v 32tt a tie stavy su spet, doky mi vsak predpisala iba Citalec-zabudla som davkovanie tak ho uzivam iba v noci stvrtku tabletky...lebo tie stavy uzkosti,strachu,potenie a niekedy aj triasky mavam iba ked idem spat.... ☹ ..

neni to nebezpecne uzivat ten frontin?? ja mam neskutocny strach ked uzivam citalek kazdy vecer ale mam dojem ze mi az tak nepomaha.a doktorka ma do druheho dovolenku...

weronka33
25. aug 2009

ahoj misskkaa.deborah neviem či ti poradí teraz už je v nemocke.skús počkať kým príde andy.ona je psychiatrička možno by ti mohla pomôcť 😉

janbari
25. aug 2009

baby ....držím všetkým palce....nech ste zdravé🙂 😉

misskkaa
25. aug 2009

aha,ano uz citam ze andy je odbornik....takze dufam ze mi trosu poradi.... 😵
asi je este v praci tak musim pockat... 😵