Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

172
22. jan 2014

@esselte..aj ja mam 39 rokov...tiez to zvladnem ze?

esselte
22. jan 2014

@172 Určite!!!

aneta174
22. jan 2014

@esselte budem musíet ich vymenit

esselte
22. jan 2014

@aneta174 No konečne, a urob to čo najskôr!!!

edimamija
22. jan 2014

@aneta174 skoro 26

lucinka0921
22. jan 2014

@172
@esselte
@aneta174 Ty beries 6 rokov neurol???A pravidelne?

a tak nie som tu najmladsia a najde sa tu konecne niekto aj v mojich rokoch 🙂 Mam 26
@edimamija

edimamija
22. jan 2014

@lucinka0921 skoda len ze v tejt skupine :-/

bety222
22. jan 2014

@andy231 ta lebo mi tvrdi že to zaberie,ale mne je zle žaludok ma boli,a vždy že je najmenej škodlivy,tak preto mi nechce dať paretin,ale do kedy sa budem trapiť s tymi pocitmi,ved dakedy sa už fakt nedaju zvladnuť

andy231
22. jan 2014

@bety222 to presne mi dal môj doktor a že keby mi dal iné by som lietala po izbe ked toto mi robí také stavy a nakoniec ako som nasadila sertralin čo nasádzanie sa nedalo ani prirovnať ku coaxilu tak mi začalo bývať lepšie.a mne ten coaxil spôsoboval väčšiu uzkosť tak by som ho rada vysadila a možno mi bude ešte lepšie.tak toto boli moje prvé AD tak preto mi dal také slabé.aj som čítala na internete že sa dobre tolerujú ale vidíš asi to neni pravda.ja som čakala tiež dlho najprv som brala mesiac tri potom som znížila na dve lebo mi bolo zle tak mi pridal lex a naspät som nasadila tri čakala som dva mesiace a nič tak potom mi dal sertralin.tak je to na tebe či ešte počkáš mne to nepomohlo.

lucinka0921
22. jan 2014

@edimamija to ano,radsej niekde inde,ale tak co uz narobime...

andy231
22. jan 2014

@lucinka0921 ahoj ty tiež berieš sertralin 100mg som čítala a neskúšla si zvýšiť dávku??? lebo ja rozmýšlam či sa dá ešte zvýšiť lebo sem tam mám také vlnenie v tele mám panickú poruchu ale ešte ho beriem len budú dva mesiace tak možno je to ešte krátka doba možno sa to po čase upraví.inak všade chodím teším sa nemám depresiu a už aj ataky zmizli len to vlnenie a sem tam točáky.

andy231
22. jan 2014

@esselte ahoj a tebe je ako??? kolko už berieš ten paretin???

lucinka0921
22. jan 2014

@andy231 ahoj,ano beriem 100.A myslim,ze beries dost kratko na to,aby ti vymizli uplne priznaky...Mne vymizli uplne az za cca 4 mesiace.Takze by som mozno este pockala.Beries aj nieco k sertralinu,ci nie?A tie tocaky a to vlnenie,je ake?Take iste ako na zaciatku,ci je to miernejsie?

172
22. jan 2014

@bety222 ake mas stavy?

172
22. jan 2014

@bety222 nie stavy pocity ake mas?

edimamija
22. jan 2014

@lucinka0921 musime prijat co nam dal osud..

andy231
22. jan 2014

@lucinka0921 no ja ho beriem 50mg ráno a 50 mg večer a ešte lexaurin tri krát denne a coaxil tri krát denne ale to chcem už vysadiť doktor mi to nechal ked som začala nasádzat sertralin actavis mám že aby som fungovala tak to mal pravdu lebo som nikdy neležala a stále som niečo robila nakolko mám dve deti.a je mi teraz lepšie ako keď som ich nemala lebo ja som mala také divné videnie sa mi zdalo ked som sa sniekým rozprávala a to už zmizlo a vlnenie v hlave také ako na vode.a niekedy ked rýchlo rozprávam sa mi točí hlava a myslím že spadnem 😀 a mna dusilo ked som nemala AD a pocity na odpadnutie som mávala a teraz nemám.

lucinka0921
22. jan 2014

@edimamija ale ja to nechcem prijat,ja s tym budem bojovat,az pokial to nezmizne 😉

lucinka0921
22. jan 2014

@andy231 tolko toho beries?Ja beriem len sertralin 100 mg rano.Inak nic.Ja uz tiez nemam take ataky,nic mi tak nie je,len strach,ked mam niekam ist.Ale myslim,ze 2 mesiace,je kratka doba na to,aby ti to vsetko uplne vymizlo.Ja by som este pockala,aspon mesiac a aj ked ides vysadzat ten coaxil,tak by som este pockala a potom podla toho ako by ti bolo,tak potom zvysit na 150mg.Ale to je len moj nazor,mozno by bolo dobre sa poradit s dr.

andy231
22. jan 2014

@lucinka0921 no tolko toho beriem ja som tiež z toho taká že bože mám 30 a v živote som nič nebrala a teraz tolko tabliet.a furt sledovať hodiny a dávat si to.jasné že sa poradím s doktorom a ty čo nezvýšiš a prečo sa bojíš niekde chodiť??? stalo sa ti niečo keď si niekde šla už????

lucinka0921
22. jan 2014

@andy231 ja mam agorafobiu a preto sa bojim.Bojim sa,ze sa mi nieco stane a ze mi nikto nepomoze,alebo,ze budem trapna a tak...V tej chvili to tam sice vobec nevnima,ale potom ked sa nad tym zamyslim,tak potom mi to dojde.Ja sa velmi bojim liekov,aj obycajneho paralenu som sa bala a bojim sa aj zvysenia.Som taky bojko...Uz mi raz hroska radila,aby som zvysila na 150,ale nejak som sa neodvazila....A teraz neviem co robit,ale rozhodla som sa,ze pojdem tu k dr. a uvidim,co mi povie,ci zvysit,ci mi vymeni lieky alebo co.Lebo beriem rok a stale to nie je take ako byvalo.Ked som sa prvykrat liecila,tak mi rychlo ta stovka zabrala a bola som v pohode a teraz nejak nezabera,tak ako predtym.A nic sa mi take nestalo,ale prvykrat,ked to na mna prislo,tak som bola na rande :D a druhykrat v obchode a potom sa to uz tahalo so mnou....A teraz sa to taha tiez,ale nie v take forme ako predtym,teraz je to ovela miernejsie,ale strach tam je stale a neviem sa ho nejak zbavit.Predtym som salela,ked som mala ostat sama doma,vonku som nevychadzala vobec,aj na wc a do sprchy som sa bala,teraz v pohode,aj sama som doma,ataky nemam,ale ked mam ist niekde peso,tak je to horsie...A to sa nejbojim len peso niekam ist,aj vlakom a autobusom,obcas aj v obchode sa necitim dobre,hlavne,ked je vela ludi.Proste sa bojim smrti,ze sa mi nieco stane a nikto mi nepomoze,alebo pomoc pride neskor,ze budem trapna,alebo tak,ale hlavne toho,ze sa mi nieco stane

edimamija
22. jan 2014

@lucinka0921 a vies ze mas vlastne pravdu? Ja som myslela ze musime prijat tie situacie kvoli ktorym sa nam toto stane..

lucinka0921
22. jan 2014

@edimamija kiez by som vedela preco sa mi to stalo...Ale nejak som sa s tym zmierila,ze sa to stalo prave mne preto,ze to tak malo byt....A nejak ma to aj posilnilo,inak pozeram na zivot,vazim si ho,vazim si kazdu malickost a tesim sa z kazdej malickosti...Liecim sa od 20tich,takze musim povedat,ze ma to posunulo istym sposobom dopredu....Takze na nieco to aj dobre je,len nech to uz zmizne 🙂

andy231
22. jan 2014

@lucinka0921 jáj no to musí byt strašné ja som sa tiež bála ked som bola bez liekov že čo ak odpadnem ale nikdy sa mi to nestalo všetko je to v tej hlave ale zase máš pravdu ja som dostala pred rokom túto chorobu a najprv ma to chytilo na rodičovskom v škôlke a vždy teraz ked máme rodičko stále si na to spomeniem vtedy som rýchlo utekala domov a na pohotovost lebo som nevedela čo mi je proste závrat búšenie srdca pocit na odpadnutie tras rúk.a potom sa mi to stalo v banke ked som bola s detmi tak som rýchlo prešla na aute na pohotovost lebo som myslela že umieram a vtedy to začalo kolotoč vyšetrení že čo mi je a nikde nič nezistili neurologička mi dala xanax pol roka som ho brala potom vysadila ked som začala študovat čo mi vlastne je a čo sú to za lieky a začali mi strašné uzkosti pri nom a ked som ho vysadila bolo mi horšie ako pred liečbou tak som to už riešila psychiatrom.a tiež som sa len ponáhlala zo všadial išla som na nákupy ako všade len som mala pocit že musím rýchlo nakupit aby mi neprišlo zle.a aj ja sa od vtedy bojím liekov odkedy som brala xanax stále som sa sledovala aj ked som nasádzala AD a tiež ked ma bolí brucho ani paralen si nedám lebo dost toho užívam

edimamija
22. jan 2014

@lucinka0921 ako by si brala slova z mojich ust... 🙂
Odkedy sa mi toto stalo,vlastne odkedy som sa vobec dostala do nemocnice,zacala som sa pozerat na zivot z ineho uhla. Spoznala som ludi,ktory su takto chori ale su fantasticki a ovela viac si niektorich vazim ako tich z "bezneho zivota" ..
A prave tam som sa dozvedela,ze vacsinou toto zapricinuji akurat ti ludia,ze sa dostavame do takychto situacii..
Vsetko sa deje pre nieco... toto je iste aj ked predtym som vzdy pouzivala motto: Zivot je prilis kratky na to aby sme boli priemerni. Ale myslim si ze je to aktualne aj teraz. Lebo uz nie som priemerna. Moj nazor je ze patrim medzi malo tich ktori si vedia zivot naozaj cenit.. a v tejto skupine je nas par takychto..moj nazor..

172
22. jan 2014

@andy231 ahoj citam ze ti xanax vyvolaval uzkosti...ja tiez beriem xanax a asi mam v noci z neho riadne ataky potenie uzkost take chvenie pri srdci...davam si len stvrtku alebo polku rano

172
22. jan 2014

@edimamija ahoj v nemocnici si bola koli comu?

lucinka0921
22. jan 2014

@andy231 aj ja som tak raz skoncila na pohotovosti,ked som bola na jednom pracovnom stretnuti a este v cudzom meste,ja som myslela,ze ani z parkoviska nedojdem na pohotovost,nohy som mala uplne strpnute,ruky tiez,uplne mravencenie,pocit ze odpadnem,no som sa len bala,ze co mi je,ci sa mi nic nestane a presne odvtedy kopec vysetreni a vsetko v poriadku.... A aj ked sa mi to stalo v obchode,tak tiez som sa bala chodit do obxhodu,ale uz teraz uz nie,ak idem autom a nie sama samozrejme... Uz si uzivam nakupovanie,lebo si stale nieco kupim pre seba 😀 A ja tiez neberiem lieky,ja ani oxazepam,co mam,keby nahodou,ale nikdy som ho nevzala,radsej pretrpim...A parel uz si viem vziat,ale to len ak je nutne,inak lieky ziadne...Preto mam obavy aj zo zvysenia,alebo teraz uz ked pojdem k novej dr. tak ma uz dnes napadlo,ci to radsej nenecham tak,ze vsak teraz som bola v obchode peso,sice nie sama,ale tak ci sa mi to nepolepsi,ale zase moze to byt chvilkove.A obchod mam mozno pol kilometra od domu,tak tam by som aj zvladla,ale co dalej,ked budem musiet na postu alebo niekde do ineho mesta a tak?Takze radsej nespekulujem a pojdem a budem dufat,ze ked mi zmeni lieky,ze vsetko bude v pohode...Lebo ja ked som nasadila sertralin,tak ja som napriklad nepocitila nejake zhorsenie stavu,ja som ani na zaciatku nebrala nic ine....

lucinka0921
22. jan 2014

@edimamija pekne si to napisala.Aj ja to tak nejak vnimam.Nie som nejak veriaca,teda veriaca ano,ale do kostola nechodim a tak stale vravim,ze ten hore vie,preco to robi.... Ja som niekedy zivot brala na lahku vahu,uz je uplne inak.Ale zase ma to aj brzdi,lebo si nemozem zivot uzivat,tak ako by som chcela kvoli tomu strachu a preto to chcem zmenit a zit,nie len prezivat v strachu...Ja som tiez rada za takych ludi,ako su tu,pretoze si s nimi viac rozumiem,ako s ostatnymi,mame si o com rozpravat,poradit,nikto na teba nepozera skrz prsty a aj celkovo su proste ini,ani to neviem popisat...proste mi sedia ako ludia....Presne su fantasticky.... A ty si bola v nemocnici?Preco?

andy231
22. jan 2014

@172 no ja som brala xanax SR s predlženým učínkom 0,5 a začínala som ním bolo celkom dobre potom mi o mesiac neurologička vymenila za klasický dvakrát som ho brala čiže 1mg ja som mala také točáky ja som nevedela že to z tabliet zabudala som taký divný tlak na hrudi nie ako ked sa nedá nadýchnut proste čudné to bolo a v noci som sa budila z ničoho nič a bála som sa neviem z čoho potom som ho vysadila zo dna na den to bola hrôza v noci som nič nespala ma triaslo obvodáčky mi dala spätne SR ako som mala a už mi začal vyvolávat väčšie uzkosti proste začalo mi to vlnenie čo mám do dnes a predtým som ho nemala triašku som mala živý sen v noci hrozný bože tak som to vysadila a zmizol aj ten čudný pocit na hrudi až potom som pochopila že to bolo z tabliet no a o dva mesiace mi už začalo bývat na vracanie nevládala som a tak.tie tabletky mi zničili život ja to tak nazývam.