Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
31. jan 2014

@172 Ahoj,vitaj v klube,mne je tiež dnes taaaaaaak 😝 Už mi to lezie parádne na nervy.Zvýšila som dávku AD tak možno preto.Sama si pre seba hľadám výhovorky.Pa

pegy123
31. jan 2014

Už niekoľko rokov trpím depresiou, aspoň tak som to mala zdiagnostikované. Užívala som rôzne lieky, naposledy to bol escipalopram. Keďže sa mi môj stav stabilizoval, podľa môjho uváženia, znížila som dávku na 1/2 denne. Pred nástupom jesene, mala som aj viac starostí a problémov, som dávku zvýšila na 1 denne a síce sa mi psychika zlepšila, nežiaduce účinky sa len tak pretekali, aby mi poriadne strpčili život. A tak som dávku postupne znížila a plánujem to nechať tak. Chcem veriť, že svoje problémy zvládnem aj sama. Uvidím.

anina63
31. jan 2014

@172 čítam postupne,tak to máš,za dobrotu na žobrotu.A každému v živote sa raz všetko vráti.Tomu ver.

katka694
31. jan 2014

@bety222
Bety, ja som s mojim mužom 16 rokov, z toho sme 10 rokov manželia. Nie je to vždy ľahké, je mojím presným opakom: sebavedomý, priamy, vždy vie, čo má v daný moment povedať. Bola som šesť rokov na materskej dovolenke. Malý sa mi do roka budil na kojenie aj 5-6 krát, dcéra si po jeho narodení cez deň vyžadovala čoraz väčšiu pozornosť. a posledné dva roky som mala veľké nezhody s jednou mojou susedou. Dva mesiace pred prvým atakom začali byť obe deti choré. Dva mesiace boli doma. Keď konečne dcéra išla do škôlkly a malý vyzdravel, dostala som taký atak, že som si myslela, že umriem ... manžel mi stále hovoril, aby som sa tomu nepoddávala, aby som to prekonala a bojovala. Bola som taká unavená, že som ledva navarila, poobede ma s deťmi "ukecal" na prechádzku (aj keď som cítila, že by som potrebovala ležať). Po prechádzke som sa totálne zložila, museli sme utekať na pohotovosť. Vtedy som si dala záväzok, že budem robiť len to, čo uznám za vhodné a nenútiť sa do niečoho, čo nechcem robiť. Manžel chodil okolo mňa mesiac s výrazom urazenej celebrity. Nakoniec som ho zobrala ku psychologičke, aby mu jasne vysvetlila, čo sa so mnou deje, a odvtedy je lepšie. Kašli naňho, ak by sa niečo také stalo nebodaj jemu, tak by skučal ako ranený pes. Písala si, že si veriaca, tak poznáš, že božie mlynu melú pomaly, ale spravodlivo 🙂

lucinka0921
31. jan 2014

@esselte Jani neprehanaj...To si asi este mna nevidela 😒 A inak teraz pozeram film Lady XXL,takze nemas ziadne kila navyse 😉

lucinka0921
31. jan 2014

@soniada aaaa ze si sa uz konecne ukazala aj tu,tak vitaj v klube 😉

lucinka0921
31. jan 2014

@172 no ako si zvladla zvysenie?Ako dlho si drzala tabletku v ruke? 😉

lenka00
31. jan 2014

@hroska ahojky 😉 na te 150mg je to mnohem mnohem lepsi, ale jeste bych napsala tech 80% proto jsem zvedava, co mi rekne nova pani dr. v pondeli...jeste bych mozna neco zkusila, at se dostanu na tech 100%, ale i tech 80% je prada, proti tomu jak byo...fuj, jeste ted kdyz si vzpomenu, tak se mi stahne srdce...a jak se mas Ty? 😉

soniada
31. jan 2014

@lucinka0921 sak ja som tu stale🙂 to vies my tajni agenti:D

lucinka0921
31. jan 2014

@soniada no ale konecne si sa pridala k nam 🙂 a ako sa dnes mas?

172
31. jan 2014

@lucinka0921 asi hodinu a pol 😀 ...zacalo mi divne trpnut podnebie v ustach a pery tak mozno to bolo s prvej davky iba alebo psychika...uvidim ziiitra...

soniada
31. jan 2014

@lucinka0921 mska na ceste, zdochnut idem 🙂
ale inak dobre..hlavne po nej ako mi bude super

soniada
31. jan 2014

@172 to budes mat chvilu vselijake stavy🙂 ved keby nieco tak nam napises my ta uistime ze to prejde🙂

soniada
31. jan 2014

@172 alebo mozno ani nepocitis len sa ti polepsi🙂 uvidime

172
31. jan 2014

@soniada niee,ze vselijake stavy 😅 ...budem pisat ako drak urcite tu ste super babenky tak nebudem bat.. 😉

soniada
31. jan 2014

@172 potom mi napadlo ze co ta plasim nemyslela som to tak🙂 selijake su praveze bez ad🙂

hroska
31. jan 2014

@lenka00 tak tych 80% je uz celkom fajn ciselko 😉 😎 .som velmi rada, ze sa ti polepsilo, velmi dlho a statocne si bojovala....mas moj obdiv 😉 😉 . tak v pondelok na teba myslim a urcite sa ozvi. a zelam nech to rychlo dobehnes na tych 100% asnad aj vyssie 😉 😵 ja som tak stabilizovane, vsetko ok...akurat som trochu lenivsia, tak dufam, ze to nic zle nevesti 😨 a ze je to aj tou zimou. pomaly uz myslim na jar, lebo to je u mna kriza,vzdy mi depka prepukla na jar 😝 Ak by sa zacali rysovat nejake naznaky depresie, tak to zdvihnem na 225mg.

adriana1861986
31. jan 2014

@172 ahoj neboj zvladnes ja som nemala ziadne stavy proste zabrali po par dnoch a bolo mi fajn ale uz niesom na liekoch

172
31. jan 2014

@soniada...aj to je mozne..a mozno rano vstanem a budem ako pepek namornik hehe len ja miesto spenatu lentilku 😀

lucinka0921
31. jan 2014

@172 Juj tak to dufam,ze ja nic take nebudem mat,ja by panikarila... No snad to zajtra uz bude dobre...

lucinka0921
31. jan 2014

@soniada no to musis vydrzat 🙂 ale uz bude len dobre a ty by si sa len trapila este keby si ma neposluchla ist kdr. 🙂

soniada
31. jan 2014

@lucinka0921 ani nevrav...

soniada
31. jan 2014

Prosim lieky od bolesti mozem?

lucinka0921
31. jan 2014

@soniada možeš a ake mas? Len ibalgin by som ja osobne nebrala.Ja sice len paralen,ale mne pomaha na vsetko a este nalgeaim s beriem,to uz mam odskusane,ze mi nič nebude

soniada
31. jan 2014

@lucinka0921 ibac som si musela dat mam priserne bolesti uz tu po stenach lozim sa mi mechce spustit uz som zufalaaa:(

bety222
31. jan 2014

@172 no vidiš zvladla si to,a to trpnutie si určite mala z toho že si sa bala,to poznam ,ja som tak spanikarila mynuli piatok ,vzala som poobede 2coaxili a možno do 10min,som myslela ze si budem volať zachranku,ja som nemohla dychat,no horor ,a ked sa nad tym teraz zamyslim tak tie lieky sa mi ešte ani nestihli rozpustiť v žaludku a nie aby už učinkovali,ta naša hlava nie

lucinka0921
31. jan 2014

@soniada as tak? Ale viem,ze ibalgin beru normalne,to len ja proste ten liek pri ad neuznavam 🙂

soniada
31. jan 2014

presne ako betty pise...
luci je to zial jedine co mi pomoze ako tak:(

aneta174
1. feb 2014

@edimamija ako sa mi mas a mala

aneta174
1. feb 2014

@soniada ako sa mi mas beres este ten neurol