Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

edimamija
1. feb 2014

@lucinka0921 na co konkretnejsoe myslis?

lucinka0921
1. feb 2014

@bety222 takze tebe to v niecom pomohlo?Ja by som asi nemala ani odvahu niekam ist,teda k nejakym takym tymto ludom,aj ich sa bojim,ze by mi mohli este horsie ublizit 😕 😀 Ale ja som bojko momentalne,tak sa bojim vsetkeho...Ale u toho bacu,no som sa nasmiala 😀 😀 😀 ja depresiu nemam,takze mne by tie kvapky asi nepomohli 😀 A tie lieky co si spominala na prirodnej baze,ti nejak pomohli?

lucinka0921
1. feb 2014

@edimamija ci si nieco take neskusala,nejakeho liecitela a ci ti nepomohol,resp. aky mas na to nazor,ci tomu veris,ci nie,ze by nam to mohlo pomoct pri nasich stavoch 🙂

anina63
1. feb 2014

@bety222 si dobrááááááááá a to u toho baču,super 😀 😀 😀

lucinka0921
1. feb 2014

@tina4931 tusim,ze max 6 tyzdnov,ked ho beries pravidelne,je to na kratkodobe uzivanie...Dlhodobo sa uzivaju len AD

anina63
1. feb 2014

@bety222 to je pravda s tym ľubovníkom

kachita
1. feb 2014

@bety222 Ad neobsahuje lubovnik, ale lubovnik samo o sebe ovplyvnuje receptory serotoninu a jeho tvorbu. A ja somlubovnik brala, ked somnebrala ziadne AD.

bety222
1. feb 2014

@kachita a ono to pomože asi len trochu ,ale tie lieky su predca asi ovela silnejšie,

lucinka0921
1. feb 2014

len preco sa to nam vracia?Preco sa to neda vyliecit na stalo?Ale aj obycajna chripka sa vzdy vrati..... 😒

soniada
1. feb 2014

@lucinka0921 nemozes za mesiac vyliecit nieco, lebo to z coho to mame/mas si tiez nezazivala mesiac:(

anina63
1. feb 2014

@bety222 o takej to diagnostike som už počula,ale tam ide aj o veľké peniaze.To mi rozprávala pani,ktorá na tom bola,ale jej to nebolo nič platné.Bola tam kvôli borelioze a boleli ju klby.Tie preparáty ktoré si kúpila,jej nepomohli.

soniada
1. feb 2014

@anina63 ved boleri sa lieci niekolko mesiacov silnymi atb🙂 topiaci sa aj slamky chyta veru...ja radsej idem na istotu 😀

lucinka0921
1. feb 2014

@soniada no ano,ale ked som zazivala to co som ti pisala,som bola aj tak stastna a vzdy som bola silna osobnost...Asi ma nejak zacina chytat nejaka depka,ci co to....Ale zase nieco ma to naucilo a vela.... 🙂 Ja uz som sa aj s priatelom dohodla,ze ten tyzden co ja idem k dr.,ze bude doma,aby som nebola sama,keby nieco 😀

simka1111
1. feb 2014

@lucinka0921 aku super temu si nahodila 🙂 kolko prispevkov, aspon mam co citat :D :D :D ja mam taky nazor , ze moc neverim takym veciam , jak uz baby pisali, clovek si vsugeruje , ze mu to pomoze a ono to vydrzi tak maximalne 2 dni :D :D @bety222 a ten jasnovidec v Kosiach kde sidli ? :D :D len tak pre zaujimavost

simka1111
1. feb 2014

Inac len tak pre zaujimavost a inspiraciu, dnes som si kupila knihu sa vola vas ,mozek sa dokaze zmenit od Normana Doiga, mi to poradila kamaratka, ze je to vraj super a ja som sa toho hned chytila . Este som ju nezacala citat , ale o chvilku sa do nej pustim.... A nemyslite si , ze to je nieco typu, ze usmej sa kazdy den do zrkadla a podobne veci, je to aj z medicinskeho hladiska :D

anina63
1. feb 2014

@soniada bolo to už po liečbe ATB,ale ostali následky.

lucinka0921
1. feb 2014

@simka1111 😀 to ma len tak napadlo nahodit tu temu,lebo ma jeden o tom presviedcal,ze mi to pomoze,uz mi aj nejake liecitelky nasiel 😀 ja som vravela aj jemu,ze ja na to neverim,neviem preco...Ale dobra tema,pokecali sme si,zasmiali sa 😀 a preco ti ta kamaratka odporucila tu knihu?Tiez ma to co my?V com je dobra,alebo neviem ako to napisat,ci mi to v niecom pomoze,teda ci sa tam docitam nieco co za mi niekedy zide,ale neviem ako to napisat 😀 dnes sa nejak neviem vymacknut 😀 😀 😀 idem kuknut na nete,ze co je to za kniha.Ked dobra,kupim si ju,rada citam knihy,ale nie romany,tak ked to bude taka,ako si myslim,hned kupujem 🙂

lucinka0921
1. feb 2014

@simka1111 to je kniha o poskodeni mozgu?

simka1111
1. feb 2014

@lucinka0921 tak vies co , neviem , ci mam daco , ale to len tak nahodou, sme sa bavili o knihach , ci mi nieco nevie poradit len tak na vecer a ona ze ma od priatela taku knihu a ze je to super , tak ze reku pohladam, co to za knihu . Ako neviem ti povedat, ci je to aj pre teba, lebo som to este vobec necitala, ale celkovo to je z toho odbornejsieho hladiska , hovori sa o neuroplasticite mozgu, cize schopnosti prestavby a tak. Ked daco precitam, napisem viac :D :D

simka1111
1. feb 2014

@lucinka0921 mna vsetko co sa tyka mozgu zaujima :D :D

lucinka0921
1. feb 2014

@simka1111 no co som citala nejake recenzie tak kniha moze byt dost dobra.Z mojho hladiska,uz len pre tie pribehy o ktorych sa tam pise,ze sa budem zase na to cele co mi je pozerat inak....Idem pozriet kde ju kupim,v tescu ani ju mat nebudu,skoda,inak by som si hned zajtra kupila,no nevadi,objednavam cez net hned,dakujem za tip na asi velmi dobru knihu,taketo knihy milujem 😉

simka1111
1. feb 2014

@lucinka0921 😉 😉 no tak som rada, ze som poradila :D To by ti do tyzdna mohla aj dojst :D dovtedy napisem , ako sa mi paci :D :Dteraz pojdem o chvilku citat :P

lucinka0921
1. feb 2014

@simka1111 ja som niekedy citala take knihy,len aby som sa dozvedela o tom vsetkom co sa s nami deje viac,samozrejme aj odborne a mala som knihy odborne aj od mojho prveho psychiatra,takze ja taketo knihy mozem.A uz som pozerala o com je ta kniha,aj recenzie som citala,takze podla toho co som sa docitala,je to kniha pre mna jak vysita...Ak si citala este nejaku taku knihu dobru o mozgu a tom co nam je,alebo nieco take,tak daj este tip,uz ked budem objednavat,tak ci este nejaku odporucis 😉 no normalne ti zavidi,ze ju uz mas a mozes citat,ja idem pozriet knihkupectvo,teda eshop,ale aj rozmyslam,ze by som mohla ist do jedneho knihkupectva v pondelok,mam ho celkom blizko domu...Snad by ju tam mohli mat a nemusela by som cakat

simka1111
1. feb 2014

@lucinka0921 tak ako mna vzdy celkovo zaujimalo ludske telo , proces v nom, ale nikdy som sa nejako nespecializovala akurat na mozog, ale odkedy sa liecim , viac sa do toho zaujimam, co je normalne podla mna. A stale ma udivuje , aky je mozog prepracovany, niekedy mam az z toho strach 😉 😉 🙂 A do pondelka snad vydrzis a ked nebudu mat tak objednas 😝 A inu knihu zatial neviem odporucit, kedze ja som teraz vobec necitala okrem veci do skoly, ale keby som o niecom vedela, hned to tu hodim 🙂 A teraz ti je ako co sa tyka agorafobie?

bety222
1. feb 2014

@anina63 no ta pani brala 10eur,a tie vyrobky stoja tak isto ako všetky na prirodnej baze

edimamija
1. feb 2014

@lucinka0921 moj nazor je ze liecitel spravi len to,co mozme aj my same,len tomu podvedome viac uverime lebo nam to niekto povedal...

anina63
1. feb 2014

@simka1111 Ahoj,to s tym úsmevom do zrkalda je dobré.....to som tiež čítala veľa krát. No ale povedz,môžem sa na seba usmiať,ked mám kruhy pod očami ako zbitý pes,vrásky ako špagátiky a ráno ešte aj vlasy dupkom ako majster N. Odstrašujúce 😀 😀 😀

lucinka0921
1. feb 2014

@edimamija to si napisala vystizne a myslim,ze mas pravdu.... 🙂

172
1. feb 2014

Mam dost babeny teraz som sa tolko nasmiala..skvela debata.. 😀

anina63
1. feb 2014

@lucinka0921 Luci,čo myslíš,ako sa má Esselte? Myslím na nu,dúfam,že sa bude zabávať až do rána bieleho.Som zvedavá,čo popíše...už teraz sa teším 🙂