Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bety222
2. feb 2014

@hroska maš pravdu že ked maš niekoho normalneho pri sebe tak aj choraba sa inač znaša,ja som tiež mala ex takeho somara,že,sa mi vysmieval,že daj si ešte jednu aby ti zabrala,same vysmechy,a teraz mam priatela ktory mi povedal,že ked viem že tie lieky mi pomahaju tak ich mam brať ,lebo on ma chce šťastnu a veselu,možem sa s nim o šetkom porozpravať,vždy sa ma opita ako ti je ako sa citis,vzchop sa musiš byť silna koli sebe aj koli dcere,

bety222
2. feb 2014

@lucinka0921 ahoj a ty ako sa maš,mne je dnes celkom dobre lebo vonku svieti slniečko

edimamija
2. feb 2014

@lucinka0921 jasne aj ja potom nejake pridam 😀

mata37
2. feb 2014

čaute holky, ako sa mi máte? ja celkom OK, len mi končí menzes, vtedy som odpísaná, ale také dva, tri dni a bude dobre. Nechce sa mi čítať dozadu, tak dúfam, že ste všetky v pohode a bez depiek. Lebo ja dnes teda v úplnej pohode nie som, ale snažím sa to predýchať. Tak sa majte krásne a hlavne užívajte život bez depiek. Pekný dník 🙂

172
2. feb 2014

Babenyy mne zostalo rano zle, naval tepla a hned panika busaky srdca mozu to byt hormony a ze mozem bytuz v prechode??? Uz se na to vy... velebnosti...dnes je presne mesiac co som zacala brat zvysene AD ..moze sa stat ze este sa dostavi obcas taky stav?

172
2. feb 2014

@mata37 ahoj ja tiez dnes predychavam ..super ze si OK a drzim palce!!🙂

lucinka0921
2. feb 2014

@mata37 no ahoj,uz dlho si sa neukazala....Tak ako sa mas? 🙂

lucinka0921
2. feb 2014

@172 no ktovie ci mozes byt v prechode,to zalezi aj od inych veci a teraz tazko rozoznas,ked mas take stavy....Ja by som povedala,ze si este mlada na to aby si bola v prechode 😉 Ja si myslim,ze sa moze dostavit obcas taky stav,lebo mas len mesiac zvysenu davku,ale to si myslim len ja 🙂 neboj bude dobre.Nechkusala si to predychat?Hodim sem pomale branicove dychanie,mozno to niekomu pomoze,mne to dal psychiater na zaciatku

lucinka0921
2. feb 2014

tu pomale branicove dychanie,mozno to niekomu pomoze,mne to velmi pomahalo,ked mi bolo zle....

esselte
2. feb 2014

No čaute baby, takže je po plese a ja som úplne grogy, prišli sme domov o 3:30 ráno, ale muzika bola strašná, ináč celkom fajn, akurát som sa vykecala s bývalou kolegynou, dnes mi je strašne, menzes prišiel až teraz a naplno, som unavená.Neviete, či je nejaký rozdiel medzi xanaxom a xanaxom SR, je SR silnejší, alebo len pôsobí dlhšie, včera som už nemala SR, takže som vzala obyčajný a zdá sa mi, že mi je nejako divne, ale to je možno aj kvôli menzesu, uvidíme, zajtra zavolám lekárke, lebo kombinácia Paretin, Rivotril a xanax sr na noc je pre mňa fajn, alebo potrebujem zvýšiť paretin, zatiaľ beriem 20 mg a že pri panike je lepšie až 40 mg, no uvidíme, zajtra zavolám lekárke, mám prázdniny, tak dúfam, že sa dám dokopy

lucinka0921
2. feb 2014

@esselte no hura 🙂 takze bolo dobre?Potom foto poprosime 🙂 Ono aj to,ze mozno nevyspata,menzes do toho,tak vies ako to byva....Ale v tom sa nevyznam aky je medzi tym rozdiel....Ty beries len 20mg?No podla mna by si mala zvysit este,ci?

esselte
2. feb 2014

@bety222 ja tiež beriem Paretin, brala si 20 mg?Dnes mi nie je nejako dobre, ale to je asi po tom plese, brala si aj niečo k Paretinu? Ja beriem rivottril a na noc xanax SR, včera som to kvôli plesu poposúvala a nemala som už xanax SR, tak som vzala len obyčajný a nie je mi veľmi dobre a ešte mám aj menzes, už sa konečne rozbehol, tak asi aj to

esselte
2. feb 2014

@anina63 no bolo dobre, až na dnešné ráno, nemôžem sa doteraz prebrať a je mi zle, konečne sa rozbehol menzes, ale umieram a nemala som už xanax SR, ktorý beriem na večer, tak som vzala len obyčajný a nie je to nič valné, ale to je asi aj kvôli tej únave, alebo potrebujem zvýšiť Paretin, lebo zatiaľ beriem len 20 mg, rivotril a na noc xanax, tato kombinácia mi síce vyhovuje, ale asi obyčajný xanax je slabší a okrem toho nechcem si naňho zvyknúť, aj som včera poposúvala lieky, tak možno aj preto je mi hnusne, ja som hovorila, že to nemám zakríknuť

esselte
2. feb 2014

@lucinka0921 J asi tiež myslím, že mi treba zvýšiť, musím zavolať lekárke

esselte
2. feb 2014

@172 Ahoj, bavila som sa fajn, aj som sa vykecala, len dnes mi je na prd, menzes sa už rozbehol naplno, som unavená a nemám už xanax SR, ktorý beriem na noc, takže som vzala iba obyčajný a to až ráno 3:30, keď sme došli domov, takže dnes je to hrozne, dúfam, že mi to prejde a asi potrebujem aj dvihnúť Paretin, ja beriem zatiaľ iba 20 mg a pri panike sa mám brať 40 mg, takže aj tak zajtra idem na tú psychoterapiu, tak zavolám aj svojej lekárke, či nemôžem ráno prísť

simka1111
2. feb 2014

@lucinka0921 a vsetky baby ahojte, tak vcera vecer a teraz som citala novu knizku , tak napisem , co si zatial o nej myslim . Podla mna je velmi zaujimava, ale je tam velmi vela faktov, informacii, mien, cize vyzaduje väcsie sustredenie. To sa mi na nej paci , ze spaja odborne vysvetlenie s psychologickym, neviem ako to mam napisat, ale snad chapete , co myslim . Teraz som len na 28 strane, citanie ide pomaly, ale to preto, ze sa snazim si to predstavit, porozmyslat nad skoro kazdou vetou a tak. Cize mam citanie na vecer na dlho 😝 😉 A v knihe je vela kapitol, kazda sa zaobera niecim inym , napr. vybudovat si lepsi mozog, preorganizovat svoj mozog, bolest , predstavivost.. z niektorych nazvov tazko urcit o co pojde. A co som v knihe listovala, tak bude v nej hovorene aj o tych nasich potvorach, depresii , uzkostiach a pod. Hladala som v obsahu pod a , ci nenajdem agorafobiu, ale nebola tam, ale to je vsetko z jedneho vreca :D :D :D
Teraz idem pokracovat v anatke, kedze v stvrtok mam test :P a akurat idem na nervy hornej koncatiny 🙂 🙂 tak drzte palce, nech aspon polku dneska preberiem 😉 A stale rozmyslam nad temou na vecer, ale nic ma nenapada. 😠

esselte
2. feb 2014

@172 Ach moja, tak ti bolo zle? Ja sa presne viem vcítiť do tvojich pocitov, mne je dnes hnusne, asi som to už preháňala s aktivitou, a ja keď sa pochválim, že je už ok, vtedy sa to zrúti a je to tu znova, ale možno to je aj preto, že mám menzes a rozbehol sa mi až dnes, už tri dni som čakala, že dostanem a až dnes som dostala, ja už neviem, človek si myslí, že je ok s zasa je v tom, ale foto z plesu pošlem

172
2. feb 2014

@esselte ahoj moja to bude aj z nevyspatia a menzes k tomu..inak aj mne je dnes divne...na nase lieky nam ten spanok hold chyba...

172
2. feb 2014

@esselte presne moja tiez som chvalila ze ok a rano bum..neboj moje to mas z nevyspania a menzes uvidis ze zajtra uz budes fit..no si predstav ze teraz prisli moje sestri akoby nic ani sa nespytali ako sa mas...som uplne rozhadzana z hnevu...ale dycham od lucinky co sem zavesila ..

esselte
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinka0921
2. feb 2014

@esselte no vidis aka kocka namornicka si bola 😉

esselte
2. feb 2014

@172 Aj ja som už skúšala, zajtra idem k tej psychoterapeutke a asi zájdem aj k mojej lekárke, aby som to vybavila v jeden deň, či nepotrebujem zvýšiť dávku Paretinu na 40 mg, ako sa má brať na paniku, ja zatiaľ beriem iba 20, ale ja ja si myslím, že je to z vyčerpania a z menzesu, veď lieky beriem rovnako, akurát som už nemala xanaxSR, ale iba obyčajný, ale myslím, že to by nemala byť až taká chyba, ty berieš aj niečo okre AD?

lucinka0921
2. feb 2014

@172 tak snad ti to aspon trosku pomoze sa ukludnit a uvolnit 😉 mne to pomahalo,toto som robila este pred niekolkymi rokmi na zaciatku,to mi dal moj psychiater,on mi daval taketo veci,aj knihy a tak,v tomto bol zlaty,len ta liecba zla...

esselte
2. feb 2014

@lucinka0921 No, až na to, ako mi je dnes hrozne, dúfam, že je to z toho vyčerapnia a menzesu, ale som z toho nervózna, už bolo dobre a znova

172
2. feb 2014

@esselte jeej aka kocena..to by nemalo robit sarapatu si myslim xanax sr a xanax..to bude len unava a menzes uvidis ...ja beriem okrem AD aj atarax

lucinka0921
2. feb 2014

@esselte neboj,ja tiez ked som dlho hore,ked som bola niekde na party ci chate,tak na druhy den,som sa citila vselijako,aj jak po opici 😀 Takze dospis a bude dobre 😉

esselte
2. feb 2014

@lucinka0921 Verím, že mi to aspoň trocha pomôže, ale ja by som bez liekov asi nevydržala a aj tak si myslím, že aj ad sú návykové, možno menej ako xanax, neurlo, oxazepam, ale sú, len okrem iného na rozdiel od benzákov dodávajú serotonín do tých našich hláv, ešte ani v tej hlúpej telke nič poriadne nejde, drahý išiel spať a ja nejako nemôžem, tak som si dala kávu a som rada, že existujete a mám , čo robiť, ale večer určite zaspím ako bábätko, k psychoterapeutke idem až na 11.00, takže paráda.Ty šoféruješ?Ja nie, ale už to začínam ľutovať, stále musím ísť autobusom a skôr, tak by mi stačilo ísť okolo 10.30, keby som šoférovala a ešte musím nakúpiť knihy na Hviezdoslavov Kubín, ináč, včera ma kolegyňa, čo bola s nami na plese pred manželom vychválila, ako som zorganizovala karneval, že riaditeľ ma chválil, ale iba pred ňou, vieš on to nedokáže povedať človeku do očí.A že makám v škole, aj im pomáham, ak niečo nevedia, hlavne, čo sa týka počítačov, dobre mu to dala pocítiť, čo má vedľa seba, dúfam, že si niečo z toho vzal k srdcu.Ale dnes videl, že sa necítim ok, tak napiekol plnené rezne, tak nie je až taký zlý.

esselte
2. feb 2014

@172 Aha, presne a tá kočica, no neviem, už som tam napoly spala, po tých našich liekoch, ale sľubila som vám to, tak som to dodržala.Aj ja si myslím, že mi už nemôžeme tak ponocovať ako niekedy, bude to únavou, ale teraz vôbec nemôžem spať, dala som si druhú dávku rivotrilu, ja ho beriem trikrát denne , ale teraz iba 0,25, čo je najmenšie množstvo, až večer beriem celú a ten xanax.A čo ty? Dnes sa cítič lepšie? A ten atarax zaberá?To by nemal byť návykový, myslím?Aj lucinky som sa pýtala, tak aj teba sa opýtam, šoféruješ?Včera sme mali o tom debatu, ja mám vodičský, ale nešoférujem, ale chcela by som, len nejako nemám odvahu a čo ty?

esselte
2. feb 2014

@lucinka0921 Aj ja sa cítim presne ako po opici, manžel , čo vypil je ok a ja umieram, to určite robia tie lieky, ale čo už? Bez nich by to bolo ešte horšie.A tá fotka?Otras, už som na nej spala, ale sľúbila som vám to, tak je tu, aj slovo dodržím stále a dala by som si s vami kávičku a rada pokecala, urobme nejaké stretko, to by bolo super.Nazvali by sme to "Stretnutie panikárok a ich trápení"Ale, už ma napadajú sprostosti, asi sa dávam do formy, ešte jedna káva a bude fajn, ale tie bolesti brucha, jaj, máme to my ženy ťažké...

lucinka0921
2. feb 2014

@esselte nie ja nesoferujem,nemam ani vodicak,kedze nebolo kedy ho urobit,kedze sa liecim uz dlho.Ale teraz ked sa dam do poriadku,tak si chcem dat urobit a teda aj musim kvoli praci.... 🙂 No vidis,tak mas dobreho manzela,ked taky obed navaril 😉 No vidis,ja som ti vravela,ze si sikovna a to aj potesi,ked ta tak pekne vychvaluju 😉 No presne taky pocit poopicny a pritom clovek nic nevypije.... To prejde 🙂 Ty pijes kavu?Mne kava nejak nerobi dobre odkedy beriem AD....To by bolo super stratko 😀 a preco si nedas nieco od bolesti?