Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

soniada
4. feb 2014

@anina63 no ja vidim ako v starobinci brali za mlada ad!!! teraz nie kazdy berie, co tam maju po stoloch tancovat🙂

esselte
4. feb 2014

@bety222 No vidíš a mne jeden lekárka aj lekárka povedali, že Paretin nie je vhodný na panickú poruchu, tak sa v tom vyznaj, ale ja si myslím, že mi Paretin pomáha, ale asi potrebujem zvýšiť dávku, aj ty berieš paretin?

esselte
4. feb 2014

@172 áno, krátky nádych do brucha a čo najdlhší výdych, aký urobíš dlhý nádych, tak musíš aj výdych predlžiť pokiaľ to ide a zopakovať viackrát

esselte
4. feb 2014

@edimamija ja mám panickú poruchu, beriem Paretin a rivotril, mám ju už tri roky, predtým som brala venlafaxin, potom cymbaltu a teraz beriem paretin, aj tak to ešte nie je ok, Paretin beriem asi mesiac 20 mg, potrebovala by som to asi zvýšiť

esselte
4. feb 2014

@anina63 Ale figu, veď tí ľudia, čo sú teraz v starobinci také lieky ani ešte nepoznali, kto vtedy poznal AD, mali myslím nejaký jeden alebo dva lieky podobné benzákom a to bolo všetko

adnil1927
4. feb 2014

Ahojte, mala som depresie a boli strasne, zabrali mi az druhe lieky, napokon som zacala uzivat MMS a mozem povedat ze zabera na 100% uz mam len minimalnu davku, hned by som tie lieky hodila do kosa, avsak nemozem ich hned vysadit kvoli tomu, ze telo si na ne zvyklo, takze opatrne 🙂 Vyskusajte!

esselte
4. feb 2014

@anina63 Presne súhlasím s tebou, radšej aspoň polku benzáku ako sa trápiť

anina63
4. feb 2014

@soniada vydrž,bude lepšie,ked potrebuješ spať-ležať,tak to urob,pomôže to......aspon mne

esselte
4. feb 2014

@soniada presne to isté som napísala aj ja, veď pred rokmi neboli benzáky,blbec lekár a o AD už ani nehovorím

anina63
4. feb 2014

@adnil1927 už sa tu o tom písalo že?

esselte
4. feb 2014

@anina63 Obdivujem ťa, že si tak mohla chodiť do práce, ja som bola na marodke 4 mesiace, kým som bola schopná ísť do práce

esselte
4. feb 2014

@adnil1927 čo je to MMs, aj neviem, čo je to

anina63
4. feb 2014

@esselte Bolo to snád najhoršie obdobie v mojom živote,aj ked som toho prežila ozaj dosť.Dúfam,verím že horšie už nikdy nebude.

esselte
4. feb 2014

@hroska Ahoj, už si tu dlho nebola, asi nestíhaš.No takže beriem mesiac paretin 20 mg, rivotril 0,25mg ráno a poobede večer 0,5 na noc xanax 0,5 SR, zdá sa, že sa mi to ešte celkom neupravilo, myslíš, že mi je treba dvihnúť paretin na 40mg, čítala som na príbalovom letáku, že optimálne dávka je 40mg, možno preto sa mi ataky ešte ukazujú.Už som bola aj na psychoterapii, budem mať 25 sedení, je to za výmenný lístok, preplácané poisťovňou, prvé sedenie bolo také informatívne, ale aspoň som sa naučila správne dýchanie a to, že sa na túto poruchu nedá zomrieť, ani dostať infarkt, proste nie je to choroba, je to porucha.Lekárka bola fajn, všetko mi o panike poriadne vysvetlil, úplne od základov a teraz ma bude učiť to,, aby som to zvládala, ak to príde, čo vtedy treba robiť, mám si viesť zápisky o atakoch, kedy som ich mala, čo som vtedy robila, kde som bola, ako často sa opakovali atak.19:2 idem znova.Ináč jeden lekár mi povedal, že paretin nie je na paniku, ale tomu neverím, veď kopec ľudí aj tu berie Paretin, ozvi sa mi prosím, ak ti to výjde, aby som poznala aj tvoj názor

adnil1927
4. feb 2014

@esselte www.mms1.wbl.sk
tu je to popisane 🙂

adnil1927
4. feb 2014

@anina63 ano a pisem to tu znova, nech vsetci vedia, ze to naozaj pomaha, ten kto chce zit bez liekov a chorob, vie o com hovorim.

esselte
4. feb 2014

@anina63 ja tiež verím, že to najhroznejšie som už prežila a myslím, že aj keď to netušíme, určite už po tých rôznych prejavoch niektoré z nich dokážeme už aj zvládať a vieme,že to prejde, niečo sme sa už určite naučili aj sami na sebe

esselte
4. feb 2014

@adnil1927 Dík za info, ale ja veľmi takým vecaim neverím

esselte
4. feb 2014

@anina63 Ty vieš niečo o tom MMS? Ja takým veciam neverím

adnil1927
4. feb 2014

@esselte ked neveris tak never, ja som vyskusala aj moji znami, a niektori znami, co mali rakovinu sa pomocou MMS z toho dostali a aj z inych chorob.Ale ked niekto neveri a radsej bude do seba pchat kadejake chemicke tablety, tak je to jeho vec, ja som pisala s tym, ze to mozno niekoho zaujme a ze aj pomozem, ked mozem 🙂 pekny den.

aneta174
4. feb 2014

Je ti trocha lepsie a v praci co si povedala

aneta174
4. feb 2014

Je ti trocha lepsie a v praci co si povedala
@soniada

edimamija
4. feb 2014

@esselte z coho mas obavy? cim to je? bola si aj v nemocnici? co to u teba vyvolalo?

172
4. feb 2014

Babeny tak ja som doteraz behala po obchodoch sice ako otapena ale zvladla som..normalne som zabudla ze mi nieco je...

esselte
4. feb 2014

@edimamija Nie , v nemocnici som nebola, ani nemám strach, ja chodím normálne do práce, len beriem lieky a chodím už aj na psychoterapiu,len to stále ešte nie je ok, stále prichádzajú ataky, ktoré sa prejavujú pálením na tele, takým zvláštnym teplom v oblasti krku, po krátkom čase to prejde a niekedy sa to ešte zopakuje, najčastejšie je to hneď ráno, ale napr.dnes to prišlo aj v práci asi trikrát, krátko, ale prišlo, ja chodím normálne von aj do práce, dokonca mám dni, kedy aj zabúdam na lieky, ale niekedy práve opačne, proste raz som hore a raz dole, psychoterapeutka mi povedala, že po 25 sedeniach sa naučím to ovládať, aby som postupne mohla byť aj bez liekov, no uvidíme.A ty si nikdy nebrala lieky a čo robíš, keď sa ti stav zhorší?

esselte
4. feb 2014

@172 No vidíš super a to nám práve pomáha, len nebyť doma

esselte
4. feb 2014

@adnil1927 Prepáč, ak som ťa urazila, ja som teraz začala chodiť k psychoterapeutke, tak musím teraz veriť jej, tiež ma chce dostať z toho tak, aby som nemusela brať lieky, myslíš, že som šťastná, že beriem lieky?

adnil1927
4. feb 2014

@esselte ja som sa neurazila, ja len chcem pomoct, to je vsetko 🙂

soniada
4. feb 2014

a neviete prosim co to moze byt ze dva tyzdne beriem escilo a po tyzdni co mi nic nebolo mi zacalo byvat strasne a ataku a uzkosti a tie som predtym nemavala ale... myslite ze sami nejaka hladinka zdvihla a zacina to ucinkovat??? atarax k tomu mozem?

andy231
4. feb 2014

@esselte ahoj tak si začala chodiť k psychoterapeutke?? super ináč ja mám takú knihu volá sa to ako zvládnuť paniku a úzkostnú poruchu a ona Ťa bude učiť presne podla toho budeš si zapisovať situácie kedy to na teba chodí čo bolo spúšťačom a tak to budete rozoberať a presne je tam všetko popísané že na to nezomrieš nič sa ti nemôže stať.A to dýchanie sa robí bránicou.Neviem či ti to ukazovala ale najlepšie si je dať pravú ruku na prsia a lavu ruku na brucho a keď dýchaš tak by sa ti nemal dvíhať tá ruka čo máš na prsiach vtedy dýchaš zle musí sa dvíhať len ruka položená na bruchu.A takto je dobré dýchať každý deň 10 minút v klude.Tam sú aj písané frázy že ked sa nadýchneš ja som sa učila že povieš v duchu jeden a vydýchneš a povieš v duchu klud a takto počítaš do desať a potom spätne zase do nuly.Ona ťa vlastne bude učit KBT metodu.Ak by ste chceli niektorá baba pošlem vám do mailu tú knihu a môžte študovať tam sú všetky reakcie že keď si myslíte že sa zbláznite automaticky si musíte povedať v mysli niečo pozitívne že sa nič také nedeje a takto sa vlastne naučíte zvládať tie úzkostné stavy .