Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

172
4. feb 2014

@esselte tiez mam atarx zabera ale ja ked si dam polku tab tak by som len spala

andy231
4. feb 2014

@esselte hej na začiatku ked som prišla prvý raz tak som sa pýtala no ty ked si už bola stabilizovaná tak si mohla už dávnejšie začať s psychoterapiou.Ja aj ked budem stabilizovaná možno už z časti som tak ja neuvažujem chodiť lebo tu v blízkom okolí neni žiadna taká psychoterapeutka čo by sa venovala metode KBT a je iba v BB kam chodím k dotorovi ale to mám 50km a je tam jeden dobrý ale tam sa musí platiť a to by ma vyšlo dosť draho cesta a ešte sedenia tak sa kašlem na to viem že nezomriem neomdliem nikdy sa mi to nestalo. 🙂

bronia13
4. feb 2014

aj mne napriklad pomaha vypadnut z domu, byvame v byte co je otoceny na vychod takze slnko je tam len rano a na mna to dost zle posobi, tak chodim casto do kniznice tam maju obrovsky detsky kutik s dotykovimy pocitacmi, s iPadmi, legom, knizky, skladacky.... teraz som tam nebola 10 dni a vcera som bola tak sa ma pytali ze kde som bola tak dlho lebo tam chodim non stop je tam super, potom ich berem plavat do fitka sem tam, v lete a na jesen/jar sme non stop v parku len aby som vypadla 😀 alebo skocim ku kamoskam co maju male deti sa pohrat, ony pridu tu.... tak to riesim takto aspon ja 😵

anina63
4. feb 2014

@kk77 Ahoj,tak som sa dočkala,že sa niekto ozve,kto tu prispieval pred tým.Som rada,že si napísala,že treba ísť tam,kde nás to chytilo.Ja som za ten čas bola v kostole 2 krát,tam ma to chytilo. Vydržala som to a predsa musím na tom pracovať,aby som ten strach porazila. Ďakujem

anina63
4. feb 2014

@esselte ano,ale ked porovnávam teraz atarax s xanaxom,tak xanax asi zaberá skôr.Ja by som chcela po čase,skúsiť opať atarax,len neviem či mi ešte zaberie.Lenže niekedy je mi už aj jedno čo budem brať a ako dlho len nech je dobre.Poznám ženy,ktoré sú roky na benz. a sú aj po vysadení v pohode.Sám dr. mi vravel,aby som sa nebála,že sa dá vysadenie benz.zvládnuť,len je potrebné veeeľmi pomaly.

esselte
4. feb 2014

@andy231 presne, to máš pravdu, ja som tiež nikdy neomdlela, chvalabohu, ani som nevolala záchranku, tak verím, že to nejako budem zvládať, ináč, ak zavoláš záchranku, tak ti pichnú magnézium alebo apaurin a je to, takže stačí vziať, čo nám pomáha

edimamija
4. feb 2014

@esselte Brala som lieky a bola som aj v nemocnici na 3 tyzdne. Ja sa to snazim ovladat, ked to pride velmi, tak rychlo bezim za niekym, aby som s niekym bola a ked len tak menej, tak si jednoducho vylozim nohy a dycham zhlboka.. To velmi uz nezvyknem mat, teda velmi-velmi zriedka. a to malo coraz castejsie, lebo sa mi skoro stale kruti hlava, a ja som z toho na nervy. pijem stale jak nenormalna, velmi vela, lebo si nahovaram, ze od toho sa mi kruti hlava...

esselte
4. feb 2014

@anina63 čo iné máme spraviť, ak sme v práci a príde zle, len niečo rýchlo vziať,lebo potrebujeme fungovať, je to stále lepšie, ako keď je človeku na omdletie

esselte
4. feb 2014

@edimamija Čo ti dávali v nemocnici?Aké si brala lieky?

172
4. feb 2014

Je vobec mozne aby take stavy uzkosti,strachu,paniky a co ja viem este co aby to niekto zvladal bez AD?? Nechapem to vazne...!

aneta174
4. feb 2014

@soniada nie neurol beeres

andy231
4. feb 2014

@esselte no ja som tiež nikdy nevolala záchranku ale som bola asi zo sedem rázy na pohotovosti 😀 ked som nevedela čo sa somnou deje a teraz ked som coaxil nasádzala tak dva rázy a potom už nie už som to predýchala ten atak. 🙂 veru ja tiež beriem lex a ešte ho nevysádzam vybrala som si ten coaxil prvý vysadiť a potom lex tak uvidím ako mi bude.

edimamija
4. feb 2014

@esselte zo zaciatku neurol a do zadku som brala injekcie uz ani neviem ako sa volali... potom mi zmenili a zas naspat.. ale vacsinou sa v nemocnici nehovorilo ze kto ake lieky berie, lebo to sa nesmie alebo nema.. ale baby co tam boli uz viackrat uz poznali lieky z vyzoru..

172
4. feb 2014

@edimamija ake si mala stavy ked si musela do nemocnice? Ak mozes napisat

anina63
4. feb 2014

@172 na mna Atarax tak vôbec nepôsobil,vidíš každý znáša lieky inak

172
4. feb 2014

@anina63 ja len co si dam polku len spat a spat...veru ano kazdy ma iny organizmus..

anina63
4. feb 2014

@172 mám to odskúšané,no nezvládla som.Musela som vtedy strašne vyzerať aj ked teraz to tiež nie je nič moc 😀

edimamija
4. feb 2014

@172 jasne, mozem, svokra ma zakryvala troma paplonmi lebo som sa tak triasla, okrem toho som mala zachvaty placov.. nemalas om chut do jedla ebo ked som na jedlo co i len pomyslela, prislo mi na zvaracanie, ale na druhej strane som sa bala, ze zomriem..

soniada
4. feb 2014

@esselte jasne na terapiu hned ako mi nieco bolo.. aj lieky aj ked som lieky nebrala aj ked sa mi to vratilo..

soniada
4. feb 2014

@anina63 aninka co je to minimal davka? zeny mne je zas od neurolu zle strasne:( a to si dala len 0,25ku a myslela som ze zdochnem.. dr mi teda nedala nic atarax som mala doma davam si polku aby som fungovala v praci..bojim sa ze mi lieky nebudu zaberat uz nevladzem to takto:(

aneta174
4. feb 2014

@soniada tam si

bety222
4. feb 2014

@esselte no napisal mi neurolog,že mam dať doktorke že nech mi ho da ,a že ked nie tak mam prisť za nim tak mi predpiše on ,ze prečo skuša ten coaxil ked po mesiach to nieje ono,a že on vobec nieje navykovy ,že ho možeš brať cely život

soniada
4. feb 2014

@aneta174 som, cez telefon len

aneta174
4. feb 2014

Ma niekto skusenosti s escitalopramom

aneta174
4. feb 2014

@soniada je ti lepsie

soniada
4. feb 2014

@aneta174 ja ho beriem, ano je mi lepsie dakujem zatial, stale zle ale netrase ma aspon..

maria43
4. feb 2014

@soniada ja tiez beriem escio-konkretne solatcit 3 tyzden, tiez mi je teraz vselijako, bola som u doktory, asi to zabera, musis vydrzat 🙂

maria43
4. feb 2014

@aneta174 aj ja beriem escitalopram - konkretne solatcit a je mi lepsie. k tomu sulpirid, teraz mi na noc dala este mirzaten, ale mam z neho hrozny hlad, tak neviem, asi to nebudem brat.

soniada
4. feb 2014

@maria43 ahojky dakujem a kedy ti to zacalo zaberat? beries aj nieco k tomu? ☹

andy231
4. feb 2014

@soniada ahoj a ked ti je zle z toho neurolu čo si nedáš lexaurin?? mne tiež neurol a xanax nesadol a lexaurin hneď