Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

soniada
4. feb 2014

@andy231 nemam:(

anina63
4. feb 2014

@soniada moja,vydrž aj mne bolo na nevydržanie,ale pomaličky sa to dalo.Verím ti,že je to strašné.Myslím,že berieš AD tak ber aj ten Atarax,ked nemáš nič ine.

anina63
4. feb 2014

@lucinka0921 kde si? čo je s tebou?

maria43
4. feb 2014

@soniada ja beriem k tomu sulpirid belupo, to je na zvysenie ucinku lieku. kym som brala len solatcit, tak nic moc, ale ked mi k tomu dala lekarka aj sulpirid, tak celkom ok, asi tak po 2 tyzdnoch nastalo zlepsenie

andy231
4. feb 2014

@soniada tak choď za doktorkou alebo obvodnou nech ti predpíše že neurol ti nesadol

mata37
4. feb 2014

@esselte áno moja netrpím, dám si neurol, nakoľko chodím do práce a fungovať musím. Ale to trvá nejaké 3-4 dni a potom už je dobre. Neboj, ani ja som toho dnes veľa nezjedla. Ale to prejde, je to len chvíľkové. Maj sa krásne. pa

mata37
4. feb 2014

@anina63 bohužiaľ som. Už sa tým nezaoberám, radšej budem fungovať s nimi a chodiť do práce ako bez nich a trápiť sa zbytočne. Dnes je to ako civilizačná choroba, je to úplne bežná vec.

aneta174
5. feb 2014

@maria43 a neboli zo zaciatku vedlajsie ucinky

anina63
5. feb 2014

@aneta174 dobré ránko,Anetka a ty čo tak skoro hore?

anina63
5. feb 2014

Dobré ránko 🙂 žienky,dnes ráno som som pozerala reprízu magazínu Reflex a tam íšla reportáž o Tetánii.A musím napísať ako si lekári protirečia.Ten,pri ktorom som bola vravel,že žiadne lieky okrem magnézia a v reportáži dr.hovoril,že pravidelne magnézium,ale aj anxiolitika,antiepiletika a AD.Verím tomu,že ja som sa do týchto stavov dostala z neliečenej neurogennej tetánie,ktorú mi diagnostikovali pred 25 r.A je to chronické ochorenie,takže naozaj sa treba s tým naučiť žiť.Veľa oddychovať,nestresovať, len či sa to da v dnešnej dobe?

simka1111
5. feb 2014

@anina63 ahoj , tak nakoniec vcera som nebola, lebo mi dosla smska , ze zo zdravotnych dovod sa mi nemoze venovat , tak som bola aj trochu smutna z toho , ale nevadi, co uz . A akurat teraz mam 2 dni pred kramami, tak ma to trochu rozhadzalo, kedze bolo mi uz aj lepsie, ale to tiez ozeliem teraz. Zajtra mam tu anatku, ale teraz sa mi vobec nechce ani uct , ale co uz , musim 😠 A ty sa mas ako ?

anina63
5. feb 2014

@simka1111 Ahoj simuška,mohlo by byť aj lepšie,ale nech je aspon tak ,ked,už sa tomu rozumu neráči nasýtiť z tých liekov 😀 .Tiež som bola vystresovaná,lebo dcéra mala ťažkú skúšku,tak som to prežívala čo mi nepridalo na nálade a ešte ma večer naštval muž,lebo prišie s opicou a to ja nemusím...neznážam ožrané xichty.Dnes idem do práce,tak dúfam,že bude všetko v pohode.Deti, nezávidím vám tie školy,len aby vás veľmi nestresovali.Moja má dnes ešte jednu sk.,tak dúfam,že spraví a príde aspon na týžden domov nech si oddýchne.Simka a ostatné dievčence prajem vám pekný pohodový den 🙂 🙂 🙂

simka1111
5. feb 2014

@anina63 Urcite ju tvoja dcera spravi 😉 Takze nemusis ani stresovat 😝 A co sa tyka napr. mna, neznasam , ked moji rodicia, hlavne moja mama, stresuje este viac pred mojou skuskou ako ja, to ma este viac vystresuje 😉 Ale vsetci rodicia su proste taki 😉 🙂 A v praci aspon nemyslis na problemy a kadejake hluposti 😝 takze to je len dobre 😉

anina63
5. feb 2014

@simka1111 to s tými rodičmi máš pravdu.Moja mi povedala,že už mi ani nebude hovoriť,kedy bude mať sk.lebo vie ako to prežívam a že stresujem ešte aj ju 😀

simka1111
5. feb 2014

@anina63 😀 😀 ale zasa aspon vieme, ze rodicom na nas zalezi 😠 Pojdem teraz aspon na polhodinku na stacionarny bicykel, vcera som tiez bola a hned mi bolo lepsie :P 😉 inac teraz citam tu knihu vas mozek se dokaze zmenit a je tam velmi zaujimava kapitola, teda 2 kapitoly , jedna je o predstavivosti , a druha je o pribehu takeho muza, ktory mal tiez psychicke problemy a spolu s uzivanim liekov a psychoterapie ako sa vseetko menilo , mozem poobede , k veceru ich oskenovat a hodit ich tu na stranku, ak mate zaujem si to precitat 🙂 Ako je to fakt velmi zaujimave a hklavne je to aj odborne, nie kadejake zvasty ... 😝

soniada
5. feb 2014

Dobre rano zienky, tak prihoda z dnes rana... obleciem sa ze idem do prace , kluce od auta si dam do vrecka v rifliach, na to obleciem bundu, tu dlhu nad kolena, a nasledne tie kluce hodinu hladame, este aj priatela som do toho zatiahla, ze urcite ich niekde zalozil 😀 No hruuuuzen 😀

anina63
5. feb 2014

@simka1111 hod to sem,ja osobne rada rada čítam o tom,ako si aj sama pomôcť a hlavne ked to niekomu pomôže. 🙂

anina63
5. feb 2014

@soniada ahoj,tak ja to mám často s okuliarmi.Na konovi sedel a kona hľadal 😀 Ešte ako sa máš?

soniada
5. feb 2014

@anina63 dnes lepsie, spanok uz lepsie, sedim v praci..ale celkom fajn zatial , rano trosku rozklepano ten atarax je fajn 🙂 este som si nedala..

172
5. feb 2014

Ahoj babeny mali ste aj vy bolest noh? uz neviem ci je to z psychiky alebo to moze byt ina

esselte
5. feb 2014

@soniada Mne sa to tiež teraz zhoršilo, namiesto polky rivotrilu, som si dnes dala celý ráno, lebo by som asi v práci nefungovala vôbec

esselte
5. feb 2014

@bety222 Atarax myslíš? A zaberá ti?

soniada
5. feb 2014

@172 zo psychicky 100percent, ja som mala iba fyzicke problemy, ani sa nepytaj, od bolesti som nemohla vstat z postele

aneta174
5. feb 2014

@anina63 ja stale tak

aneta174
5. feb 2014

@maria43 nebola si ospala od ad

172
5. feb 2014

@soniada ako dlho beries AD? uz nemavas bolesti?

hroska
5. feb 2014

@esselte to je konina, ze paroxetin nie je na paniku, 😝 , jednak som ho dlho uzivala a dokazem posudit, aky je, a jednak je to uvedene aj v indikaciach, ze JE na panicku poruchu. Teraz uzivas 20 mg, ja na tvojom mieste, by som do 40 mg este nesla, zvysila by som len o 10mg a uvidi sa, ako zareagujes na 30mg. Potom, ked budes stabilizovana, zacnes postupne vysadzat ten Rivotril. A tie psychoterapie su super 😉 . Myslim, ze si na velmi dobrej ceste 🙂 😉

hroska
5. feb 2014

No babyyyyyyy, tu bolo veseloooooooo 😀 😀 😀 a ako inak, zas pri starej, dobrej, osvecenej teme -sex 😀 😲 😀

lucinka0921
5. feb 2014

@hroska vsak to je najlepsia tema aka existuje 😀 😀 😀 my mame taku skupinovu terapiu,liecime sa smiechom 😀 😀 😀

aneta174
5. feb 2014

@soniada ako ti je moja