Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

soniada
5. feb 2014

@aneta174 ahojky, lepsie celkom fungujem , dakujem a ty?

aneta174
5. feb 2014

@soniada a co beres mne vymenil primar ad odo dnes tak cudne

maria43
5. feb 2014

@aneta174 nie, nemala som, az na nespavost, ale tou trpim uz niekolko rokov.

maria43
5. feb 2014

@aneta174 od solatcitu som ospala nebola, prave naopak, ale ked som brala mirzaten vecer, tak to som bola ospala cely nasledujuci den

esselte
5. feb 2014

@hroska No vidíš a to mi napísal ten lekár, čo som ti dala link Rýc a zistila som, že si sám odporuje, najprv nebola dobrá cymbalta, ale to zas povedala aj moja kámoška, ale teraz nie je dobrý paretin, ktorý on predtým vrelo odporúčal, už mu nebudem písať, on asi nevie, čo predtým napísal.ja som tiež myslela, že najprv na tých 30 prejsť a uvidíme, aj tak mám ísť na kontrolu teraz po mesiaci, tak asi mi to lekárka zvýši, uvidíme

esselte
5. feb 2014

@soniada Ahoj, ja som tiež niekedy brala lexaurin a zaberal mi dobre, pokiaľ nezačali zaberať AD naplno a to sú také tri mesiace, skús prejsť na lexaurin,Teraz mám rivotril, tiež celkom fajn, ale cítim po ňom väčšiu únavu ako po lexaurine

soniada
5. feb 2014

@esselte ja som zo vsetkeho ako sfetovana 😎

soniada
5. feb 2014

@aneta174 odkedy ti vymenil a preco?

aneta174
5. feb 2014

Odo dnes lebo mi uz nezaberali

aneta174
5. feb 2014

@maria43 a po akom case ti zabrali ad

esselte
5. feb 2014

@aneta174 Aké ti dal teraz lieky?

esselte
5. feb 2014

@soniada Aj ja, ale aspoň nejako fungujem a dnes ma ešte strašne bolí chrbát, hlavne krčné stavce,asi som si to nachladila

esselte
5. feb 2014

@hroska Myslíš, že by bolo dobré zmeniť rivotril na atarax, ak atarax nie je návykový?

esselte
5. feb 2014

@soniada A kde pracuješ?Ak sa môžem spýtať.Ja som učiteľka, momentálne učím tretiakov , mám ich v triede 19, takže o zábavu postarané

lucinka0921
5. feb 2014

@anina63 tu som tu 😀 vcera som akosi nemala cas a ani neviem co som robila :D jaj pozerala telku a nic sa mi nechcelo,ani pisat,tak som aj skoro vypla notebook....A dnes som nespala poobede a uz to na mna ide,takze dnes budem spat uz asi o 20h 😀

aneta174
5. feb 2014

@esselte escitalopram

maria43
5. feb 2014

@aneta174 cca 3 tyzdne

esselte
5. feb 2014

@aneta174 ja som ho brala na začiatku, mala som ho od neurologa, ale bolo mi po ňom zle, psychiatrička mi ho potom zmenila, AD zaberajú tak za mesiac a asi po troch mesiacoch by mali úplne, ale aj tak sú možné výkyvy, to mi povedala moja lekárka, a čo si brala predtým?

anina63
5. feb 2014

@esselte ahoj,čo je dnes za deň?Mne je dnes akosi blllllbo ☹ Pripadám si ako by som mala vymetenú hlavu.

maria43
5. feb 2014

@anina63 aj ja si dnes tak pripadam, hrozny den 😒

esselte
5. feb 2014

@anina63 Aj ja, asi fakt zlý deň

esselte
5. feb 2014

@maria43 aj ja mám hrozný deň, motá sa so mnou ako na kolotoči a mám taký čudný pocit v hlave

soniada
5. feb 2014

@esselte Ahijky, mna krcna boli uz dva mesiace uz mam za sebou niekolko vysetreni a som rada ze to bolo len napatie. Pracujem ako adm.pracovnik, cely den za PC. Ale skolu mam tiez pedagog. ako ty ibaze trosku iny odbor 😉 inak aj ja som si najskor myslela ze som na krcnu nachladla..mozno aj .. az mi to vyustilo takto si predstav 😔

anina63
5. feb 2014

@maria43 keď bolo zamračené bolo mi akosi lepšie.Ja som sa tak tešila na slniečko,no nič nejako vydržať....Len zase ten pocit na zbláznenie a na odpadnutie.Ja si myslím,že je to stresom,dcéra mala skúšky a ja to prežívam horšie ako ona a tiež môj manž.prišiel včera ochmelený a ja to z celej duše nenávidím 😒 No nič dáme xanax a snáď pomôže.Ešte 3,5hod. v práci......ach 😝

maria43
5. feb 2014

@anina63 ja som dnes tiez v robote az do 20.30 h, je mi tak divne, akoby som mala opuchnutu tvar a ruky a hlavu mam taku akoby prazdnu alebo co, fuj, neznasam taketo pocity.

maria43
5. feb 2014

@esselte ja mam tiez cudny pocit v hlave, neviem, ci je to nizkym tlakom alebo co. a unavena som, ledva zijem

esselte
5. feb 2014

@anina63 Kde pracuješ, že si tak dlho v práci?

esselte
5. feb 2014

@maria43 Prečo si tak dlho v práci, kde pracuješ?Tak ja to mám celkom fajn, ja som doma okolo 14:00 a niekedy aj skôr, iba ak máme poradu, tak okolo 16.00.Ráno idem o 7.30, lebo my začíname učiť až o 8:00 a mám to len 4 km, chodíme autom s kolegynou

maria43
5. feb 2014

@esselte pracujem v banke a mam kratky a dlhy tyzden, ked je kratky, tak som do 14.00

maria43
5. feb 2014

@anina63 ako casto a v akej davke beries xanax? mne ho tiez predpisala, aj si ho obcas dam, ale bojim sa ....