Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

soniada
6. feb 2014

nech sa ukludni

esselte
6. feb 2014

@172 To fakt! A aké silné lieky, veď to teraz berie každý ako lentilky, moja švagriná robí pri distribúcii liekov a stále mi hovorí, že najviac idú AD a benzáky, tak nechápem

esselte
6. feb 2014

@soniada nie, nie je to štítna ja mám tiež najradšej leto, lebo mám celé dva mesiace prázdniny, hurá...

soniada
6. feb 2014

@esselte podla mna benzaky ktore prespisuju aj obvodaci to musi ist jak teple rozky 😀

soniada
6. feb 2014

@esselte sa maaaaaaas, asi pojdem aj ja pracovat do skolstva 🙂

esselte
6. feb 2014

@soniada Aj tak idú, niekto si ich dokonca zháňa aj načierno cez internet a čo má robiť, je zle, ja sa ani nečudujem, nerobila by som to, lebo ja sa tých liekov nejako bojím, ale robia aj tak

esselte
6. feb 2014

@soniada kľudne, len plat za tie nervy by mohol byť vyšší

172
6. feb 2014

@esselte jj fakt..a ten pohlad na mna este k tomu..som mimo s toho este teraz..este sa mi nieco taketo nestalo, ved presne dnes to berie kazdy druhy.Len aby ich trubka nemusela za tyzden brat aj ona aj ked jej to vobec neprajem.

maria43
6. feb 2014

@soniada to je fakt. nebol internet, riadili sme sa podla toho, co povedal lekar. ja som sa psychiatricky spytala, ze preco mi dava xanax na to preklenutie obdobia kym zaberu AD a povedala mi, ze sa nemusim bat, vraj na to, aby som sa stala zavisla by som ho musela brat tak 5-6 rokov a vo velkych davkach aspon 3 az 5x denne, tak som sa upokojila. na druhej strane vsak na nete som si precitala rozne ohlasy na tieto BZD, tak neviem komu a comu verit a snazim sa radsej ten hrozny stav nejak prezit, aj ked je to niekedy velmi tazke 😒

adriana1861986
6. feb 2014

@amalia32 ked som ich vysadila asi do mesiaca sa to vratilo a este v ovela horsej intenzite bolo to sialene ale vydrzala som a zacala som sedenia u psychologa a ukludnilo sa to mam stavy uzkosti a navali horucavy taka vnutorna nervozita ale niesu to take ataky na nezvladnutie je to v pohode da sa to predychat nie je to prijemne ale da sa to .na zaciatku som myslela ze to nedam bez liekov ale uz od augusta som bez nich a som tu fungujem sama byvam kazdodenne cinnosti zvladam nieje to 100 percent ale ide to s pomocou sedeni.lepsie to zvladat bez liekov ako byt na liekach a byt ok pretoze to ok nieje lebo tie stavy su len tymi liekmi utlmene a clovek sa citi fajn ale stale to ma len to neciti ale byt bez liekov a citit pokroky znamena ze to odchadza a da sa to .nie vzdy je to lahke ale da sa

esselte
6. feb 2014

@adriana1861986 Veľmi ti závidím, že si to zvládla, ja tiež teraz chodím na psychoterapiu, no začala som, malo by o byť 25 sedení a terapeutka mi tvrdí, že ja to určite zvládnem a že budem bez liekov, ale zatiaľ tomu nejako neverím, vieš, keď príde atak, všetko sa mi zrúti, ale už to viem aspoň predýchať

adriana1861986
6. feb 2014

neboj dobre bude zvladnes to uvidis ja tiez este len teraz som zacala chodit na terapiu 4 krat som uz bola je to drahe ale ked ma pomoct tak investujem....a co robite na tom sedeni ak sa mozem spytat len tak pre porovnanie

maria43
6. feb 2014

@adriana1861986 pekne si to napisala, aj ti fandim, ale nie je to vzdy tak ako sa zda. niekedy to vsak bez tych liekov naozaj nejde. aj psychicka choroba je ako kazda ina fyzicka choroba, ked mas zapal pluc, tiez beries lieky, ked mas choru stitnu zlazu alebo poruchu srdecneho rytmu, tiez beries lieky. a niektore veru cely zivot. tak isto ta neliecia, len udrzuju hladinu alebo fungovanie organu v norme. tak isto to je aj pri psychickej poruche. mas nedostatok serotoninu, lieky ti ho pomozu dodavat, aj ked inou cestou. zazivas panicke stavy, lieky ti pomozu ich zmiernovat. nie je to nic mimoriadne. takze ja som toho nazoru, ze ked to naozaj nejde bez liekov, nie je ziadna hanba ich brat a liecit sa. skor je to hrdinstvo, pretoze ludia zial na slovensku sa stale hanbia navstivit psychiatra alebo psychologa, hoci si myslim, ze kazdy jeden z nas by im mal co povedat. ja som sa kedysi davno liecila liekmi, potom som ich vysadila a povedala som si, ze ved to zvladnem aj bez nich. ale nezvladla som. po case som v tom opat lietala a boli to dost zle stavy. takze kto taketo nieco uz raz zazil, urcite nebude chciet takto trpiet a radsej tie lieky brat bude, aby mohol normalne fungovat. a ked ty zvladas fungovat bez nich, tak je to znamka toho, ze to s tebou nie je az take zle a to je super ! 🙂 Drzim ti palce

172
6. feb 2014

@maria43 velmi mudro napisane!!!

172
6. feb 2014

@esselte neboj moja bude dobre...treba si verit a zasadne nic necitat na internete to som dostala poradene od cloveka ktoremu mozem doverovata vzdy mal pravdu! Aj teraz mi pomaha neskutocne sa s toho dostat..

esselte
6. feb 2014

@adriana1861986 Ja to ani neplatím, ak to mám na výmenný lístok , tak je to zdarma, iba ak idem po 15.00 doplácam 5 eur. Zatiaľ som bola len na úvodnom stretnutí, na ďalšie idem 19.2, učila ma správne dýchanie, robila som vstupné testy, rozhovor a do 19. si mám každý deň zapisovať , kedy na mňa príde atak, čo som vtedy robila, ako dlho to trvalo, čo som cítila .Nabudúce bude bránicové dýchanie a ešte niečo, ale názov si nepamätám.

esselte
6. feb 2014

@172 Presne, čím viac sa tým zaoberám, tým je horšie a hlavne už nebudem písať žiadnemu lekárovi

anina63
6. feb 2014

@esselte no na boreliozu mi prišli potom,ked ma začali boliet malé klby na rukách a to 4 roky po nájdení si kliešťa.Inak včera som sa cítila tak,že som sa bala,že mi šibne,nohy slabe a ked som chodila, pripadala som si ako by som zišla z kolotoča.Dnes ráno blbšie,potom som bola v meste a pomaly to prešlo.Lenže nie je to tak,ako by malo byť.Už mám aj navýšenú dávku AD.Bože,už nech je dobre nie len mne,ale všetkým......... 🙂

172
6. feb 2014

@anina63 som rada,ze dcerka urobila skusku takze uz ju budes mat doma aspon na chvilku? 🙂

anina63
6. feb 2014

@maria43 súhlasím s tebou,keby nie lieky,tak neviem.Môžem ja si dookola opakovať,je mi dobre,ked mi je .zle.Chcem byť dobrou,milou,milujúcou mamou a je mi jedno či z liekmi alebo bez nich,len nech žijeeeeem 🙂

anina63
6. feb 2014

@172 to si vieš predstaviť,že radosť.Budem si ju rozmaznávať,vyvárať,piecť 🙂 Tvoja tiež už príde a uvidíš ako ti bude fajn 🙂

soniada
6. feb 2014

@maria43 ja som bola dva krat uz bez skoro rok.. a bum! do tretice vsetko dobre🙂 ci skor naopak

lucijeje
6. feb 2014

holky, užívala jsem s přestávkami víc jak 8 let citalec a minulej týden mi ho doktorka změnila na zoloft ... mám ho dnes přesně týden a je mi hrozně - tíha na hrudi, vnitřní nervozita, pocit na zbláznění .... jsou to nežádoucí účinky? nebo je to ta moje úzkostná porucha 😒

ještě se chci zeptat, jestli někdo chodíte do sauny? já se z ní před hodinou vrátila a cítím takovej vnitřní strach, přitom mi sauna pomáhá na uvolnění .... může mít saunu neblahý vliv na psycho?

lucijeje
6. feb 2014

@andy231 ... můžu vědět jak dlouho už ten xanax bereš? já mám neurol, ale děsně se bojím závislosti 🤐

esselte
6. feb 2014

@anina63 Aj ja som sa dnes necítila ešte ok, neviem, čo to je

lucinka0921
6. feb 2014

@lucijeje niekde som nedavno citala,ze sauna nerobi dobre cloveku s psychickou poruchou,ale neviem,ja by som do sauny nemohla....

lucinka0921
6. feb 2014

no baby,asi som dnes zakrikla a normalne to na mna prislo,som sa zlakla,lebo som sama doma ☹ boze na co mame tie krámy ......

aprilka90
6. feb 2014

Ahojte, už nievem ako mám ist dalej ... mám 14 miesačnú dcérku, ktora je každý miesac v nemocnici, už nemám ani sílu pisať prečo.... iba to, že vdaka zanedbání našej bývalej dr ...
Bola týžden doíma, a dnes je zase v nemocnici. Zítra idem ku psychologovy .... aj ked viem, že musím být silná PRE NU! Nemôžem ☹ už som na dne

lucijeje
6. feb 2014

@lucinka0921 .... a můžu se zeptat, proč by si do sauny nemohla?

172
6. feb 2014

@lucinka0921 co sa stalo luci?