Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janbari
4. sep 2009

baby, držte sa.....ja som mala posledné dni mierny chaos v hlave....taký na zbláznenie.....ale už je to ok.....hoci, niekde vo vnútri to stále dusím.....

petra99
4. sep 2009

ešte som sa chcela opýtať jednu vec ... posledný mesiac sa mi moc zle dýcha až ma dusí v niektorích situaciach ... bola som na alergologii či nemám astmu ... nemám na plucnom taky ... no tiež nič ... myslite si,že to môže plynuť tiež s tej depresie ? dik :(

janbari
4. sep 2009

hej...aj mne sa to už stalo...petra

sonoio
4. sep 2009

petra,uzivas cipralex este dost kratko.mozno ti treba zvysit davku,alebo k tomu pridat nejake anxiolithicum,na to dychanie,a pod.,k tej uzkosti.ale,na zlepsenie stavu asi budes musiet pockat. 😉

hroska
4. sep 2009

Ahojte dievcata,

Lenka, urcite zacni uzivat ten Zoloft a nevzdavaj sa kvoli tomu, ze Ti Fevarin nezabral. Niekde som citala, ze s AD to je ako s "topankami", nie kazde Ti sadnu, pretoze ludia maju rozne nohy, jedneho mozu tlacit 😝 , druhemu mozu byt dobre 🙂 . Tak aj kazdy ma jedinecnu strukturu mozgu a AD mu musia sadnut, preto treba skusat, mne tiez Cipralex da sa povedat, ze nazabral, moja dr. mi ho zmenila za Seroxat a mala som stastie, ten zda sa zabera. Niekomu vyskusaju 2 aj viac antidepresiv, kym mu niektore sadnu. Mozno, ze by bolo dobre, kym Ti nezacne Zoloft ucinkovat nejake anxiolitikum, aby si sa tak hrozne netrapila 😝 😝 , len musis mat istotu ze ho mozes brat aj ked kojis! Urcite si na zaciatku takto pomoz, neboj sa 😉 😉 .

Petra 99, suhlasim so Sonoio, ze ten cipralex uzivas dost kratko, ☹ urcite vydrz aspon tych 6 tyzdnov a tiez nevahaj "pomoct si" nejakym anxiolitikom napr. frontin. Ak by ti ten cipralex nezačal ucinkovat ani za tych 6 tyzdnov, myslim ze je to cas nato, aby ti dr. zmenil AD. Drzim palce. :-

zdravim vas vsetky a prajem viknd bez D-čiek. 😉 😉

petra04
4. sep 2009

Ahoj holky, užívám seroxat,pomohl mi moc,ale teď nastoupila moje 5-ti letá dcerka do školky a mám nervy v čudu. Vůbec se jí tam nelíbí , po ránu brečí, ve školce brečí, nikdo si s ní prý nechce hrát a dneska mi učitelka řekla, že narušuje morálku u jídla. Tak jsem se jí zeptala, jak ji narušuje a ona řekla, že nechtěla jíst maso a oni chtějí po dětech, aby všechno snědli a když moje dítě nebude jíst maso,tak se prý spustí řetězová reakce a nebudou jíst ani ostatní, přitom polévku i těstoviny s rajskou snědla všechnu, také prý je nesamostatná, prý měla ušmudlanou pusu po jídle a musela ji říct ,aby si ji umyla. Budu muset k Seroxatu nasadit Neurol nebo něco na sklidnění, protože je mi to strašně líto, malá se do školky těšila a teď z ní má noční můru a já taky.

petra99
4. sep 2009

Dakujem vam dievčata fakt ... počkam este a ked to do 2 tyz nezaberie tak pôjdem zas a opäť k lekarovi :(

hroska
4. sep 2009

petra04, ahoj ja som tiez "na Seroxate 30mg,1-0-0" a zda sa, ze mi zabera, ale beriem ho len 38. den. Pisala si, ze Ti moc pomohol. Prosim, napis mi aku si mala diagnozu a v akej davke ho beries. A kedy Ti asi zacal zaberat a kedy to bolo uz uplne O.K. Petra a co sa tyka Tvojho "problemu" s malou, tak to je uplne absurdne, aby s Tebou nejaka ucitelka zo skolky (to sa nevztahuje na nikoho osobne) takto "kyvala" 😠 😠 Ved predsa tv. mala len teraz nastupila do skolky, musi si zvyknut na nove prostredie, deti a rezim. A prave ucitelka by jej mala v tom pomoc, aj ked ma uz 5 rokov 😠 . Musis si s tou uckou pohovorit, ale tak, aby si jej jasne dala najavo, ze Ty si rodic a zalezi Ti na Tvojom dietati a nepripustis, aby sa dieta kvoli skolke stresovalo. A ak by to nepomohlo, urcite Ti pomoze rozhovor s uckinou nadriadenou, teda riaditelkou. Samozrejme, ak by nepomohlo ani to, stoji Ti zato prelozit ju do inej MS. Neviem ci robis, ale ak nie, mozno by si mala pre nu aspon zozaciatku chodit naobed a postupne, ked si zvykne, tak ju tam nechas aj poobede. Myslim, ze s uckou sa to da riesit vpohode, horsie to bude s malou. Neviem, ale podla mna kym si mala zvykne a Teba to bude moc nervacit,mozes si dat nieco na ukludnenie, ale v malej davke, alebo skus nejake homeopatikom, pripadne, caje, magnezium, alebo vitamin B6, mozno to bude stacit, ked beries AD a si stabilizovana. A malu urcite nechaj v skolke, lebo narok pojde do skoly a to by si mala este horsie, ak by mala vobec nebola zvyknuta na kolektiv.

petra04
4. sep 2009

hroska, díky za reakci, budu si muset s učitelkou promluvit a taky nevěřím tomu,že všechny ostatní děti všechno sní a hlavně vždyť to mé dítě teprve začalo před 4 dny chodit do školky,nemá tam ještě žádnou kamarádku, neboť je to tam už všechno popárované a teď ještě přísná učitelka, prostě pro tak malého človíčka velká změna. Já beru Seroxat na silné úzkosti, ze kterých mi bylo až na omdlení,něco jako panika a na následné deprese, mám i rodinné problémy, otce,matku ani sourozence nemám a partner, který je otcem mé dcery a s kterým žiju je někdy spíš jako můj nepřítel, než přítel, tak i z toho mám deprese,myslím,že mě ten vztah dost ubíjí, ale nejde to nijak řešit, nemám kam jít a hlavně mám dítě,takže utéct od tohoto problému vůbec nelze. Já už jsem postupně užívala citalopram,ten mi vůbec nepomohl, potom fluoxetin,ten byl dobrý ze začátku mě sklidnil,ale potom mě z něj stále častěji bolela hlava i obden,tak mi doktor dal sertralin, ale po něm jsem zase vůbec nespala a byla jsem stále napjatá, teď ten Seroxat mě dost sklidnil, začínal účinkovat pomaličku po 14 dnech až 3 týdnech mi bylo už dobře a pomaličku se to zlepšuje a je líp a líp, ale sám člověk musí taky bojovat a jak vidíš mě teď rozhodil nástup dcery do školky, ten její ranní pláč mi doslova gumují serotonin z hlavy.

hella78
5. sep 2009

Petra04,
ja beriem tak isto seroxat 1-0-0 20mg.Beriem to 3 mesiac.Ja neviem ani presne akú mám diagnozu,proste som mala stavy veľké točenie hlavy,bolesti hlavy, a pocit na odpadnutie,beználadu z toho všetkého a raz cez víkend som dostala aj triašku a pocit hrozného strachu o malého a hlavne o to,že mám v hlave nejaký nádor.Absolvovala som všetký možné vyšetrenia a nič.Povedali mi,že to môžem mať aj zo psychiky,tak som sa s tým snažila nejako vyrovnať,ale neprechádzalo to tak som išla k psychiatričke a dala mi tieto lieky.Môžem povedať,že sa mi to začalo zlepšovať už asi po týždni a na ďalší týždeň som už bola celkom O.K. Lenže potom asi na 3týždneň som dostala menštruáciu a ja som vždy mala také divné pocity či s tých hromonov alebo z čoho neviem tak mi bolo zasa blbo také točenie hlavy a vnútorné napätie,ale po menzese to prešlo a cez prazdniny mi bolo úplne perfektne.
Teraz začal malý chodiť do škôlky a ja som nezamestnaná,tak mi zostalo zasa otrasne.Môj malý je dosť živý a tiež minulý rok keď chodil do škôlky tak učiteľkám sa to dosť nepáčilo a hovorili mi to,že vymýšlajú s chalanmi.Ja som typ hrozne si všetko beriem,tak som sa trápila a možno som sa aj preto dostala do takých stavov a do toho nezamesnanosť,sama doma.
Takže je mi teraz zasa nejako blbo,lebo sa bojím čo bude tento rok v škôlke.Doktorke som hovorila,keď som bola na kontrole pred mesiacom,že tá davka 20mg mi stačí a ona,že dobre ale ževraj sa stáva,že organizmus si na to zvykne a po čase mu to nestačí a musí sa to zvýšiť.Lenže ja som bola rada že som v pohode a nechcela som to už zvyšovať.Teraz neviem prečo mi zostalo znova blbo.

Andy chcem sa Ťa opýtať či môže menštruácia vplývať nejako na to že mám také divné pocity a beználadu,nervozitu.Teraz mám menzes a do toho ešte koniec prázdnín.Poradte či si mám zvýšiť tú dávku seroxatu,alebo si dať len neurol.Ja som celkovo užila na začiatku pri tých zlých stavoch asi 5 tab.neurolu za celé obdobie.Snážím sa čo najmenej brať tieto lieky.Tak poraďte či mi to mohol ovplyvniť menzes a prejde to alebo čo?

petra04
5. sep 2009

Ahoj Hella, jo přesně tak, menses Tě úplně rozhodí i se Seroxatem, já to mám taky tak, jen jeden cyklus mi bylo i před menses dobře, tak jsem si říkala hurá funguje to i na ty hrozné stavy před men.,ale teď jsem měla zase asi 10 dní před tím a během takové šílené napětí. Dneska je mi taky na prd, malá pořád přemlouvá, že nechce do školky, že tam nechce být beze mne,kňourá a pořád dokola, mi už z toho šibe a chlap jen čumí na televizi a blbě kecá , mé sebevědomí je úplně v pr-deli---pardon, pořád mi říká, že malá bude neurotik jako já, že to z ní dělám já. Minulý týden jsem byla šťastná, dneska se mi nechce žít,kdybych mohla vrátit život o 10 let zpět, nikdy bych neměla děti a o tohoto chlapa,co mám doma bych si neopřela ani kolo.

sarlotta
7. sep 2009

Ahojky holky, chtěla jsem se jen zeptat co si myslíte jak moc by vadil frontin v těhotenství ? Beru 0,25mg ráno a 0,25mg nebo půlku 0,25mg večer. Doktor říkal, že ho mám zkoušet pomalu vysadit, takže se budu snažit🙂
Asentra mi sedí, jsem spokojená, ale chtěla bych další dítko. Kdybych otěhotněla ještě s frontinem jaké je riziko pro dítě ? Brala jste některá v těhotenství takové léky - alprazolam apod ?

hroska
7. sep 2009

Sarlotta, toto som nasla na nete:
Užívanie alprazolamu (frontin) je kontraindikované v prvých troch mesiacoch gravidity, keďže benzodiazepíny zvyšujú riziko vzniku malformácií plodu. Nesmie sa užívať ani v ďalších mesiacoch gravidity, len ak by mal prínos takejto liečby prevýšiť riziká z nej vyplývajúce. Ak pacientka z vážnych zdravotných dôvodov užíva liek v posledných mesiacoch tehotenstva alebo počas pôrodu, môže sa novorodenec narodiť podchladený, so zníženým svalovým napätím, poruchami sacieho reflexu a depresiou dýchania. U dojčiat, ktoré sa narodili matkám dlhodobo užívajúcim benzodiazepíny v posledných štádiách tehotenstva sa môže vyvinúť fyzická závislosť od benzodiazepínov. Taktiež je u nich riziko výskytu abstinenčných príznakov po narodení. Keďže benzodiazepíny prenikajú do materského mlieka, nesmú sa podávať počas laktácie.

Ale je to len teoria (a 😉 ja nemam skusenost, ako je to v praxi), takze najlepsie by bolo, keby sa Ti k tomu vyjadril aj gyndos. Ale ak uz beries AD viac ako mesiac, tak by si ten fontil uz mohla uplne vysadit, aby si mala istotu. A ak uz si teraz tehotna, 😉 tak uz s tym aj tak nic nespravis, akurat by som ten Frontin asi cim skor vysadila, to je moj nazor.

Zdravim vsety dievcata.
🤐 🤐

sisinka8
7. sep 2009

ahoj vsetci!vsetkych vas zdravim baby a posielam vam mnoho pozitivnej energie 😉 som tu nova 🙂 andy ahoj.si super a aj tvoje rady...

sarlotta
8. sep 2009

hroska... nejsem těhotná. Psychiatr říkal, že je samozřejmě lepší frontin před těhu úplně vysadit, ale že má i matky které zjistili těhu až kolem 2měsíce a jsou v pohodě ony i dětičky. Ale to zase může být náhoda.
Asentru beru celou teprve 16den. Jsem netrpělivá 😠 😉 😉 Budu frontin snižovat jak jen to půjde. Beru minimální množství, ale bez něj je mi zle. Asi je ještě brzo.

deborah1
8. sep 2009

Ahojte 🙂 .Chcem sa vám pochváliť,už sa drobček narodil-2.sept. malý-veľký Jonáško-mal skoro 4kg a 52cm 🙂
Baby,ja som mala posledné dni pred pôrodom také nervy,že som najprv si sem-tam šupla pol Frontinu /0,25/a potom pár krát aj každý deň celý 😅,ale to len pár dní.No tesne pred spustením pôrodu som si dala Frontin.doktor povedal,že môžem a malý bol v pohode 😉
Sarlotta,radšej podľa mňa brať šetrné AD,ako Frontin a podobné,ale asi je najlepšie pred tehu sa aspoň trochu preliečiť s AD a potom ich vysadiť na prvé 3 mesiace.

hroska
8. sep 2009

Deborah, gratulujeme 😀 😀 😀 ,
...... vidim, ze si si uz upravila aj vizitku....

drzte sa obaja a vela zdravicka prajeme a malemu jednu pusu no nozicku 🤐

sarlotta
8. sep 2009

deborah moc děkuju 🙂
A velikááááááá gratulace 😎 Jonáškovi vše nejlepší do života, spokojenou maminku a spoustu lásky... ale to všechno už má. 😉

hroska
8. sep 2009

Sarlotta, pytala som sa na to aj otca, on je gynekolog a vravel, ze, ak sa da, tak v 1.trimestri sa radsej Frontinu vyhnut (lebo vtedy sa vyvijaju u dietata vsetky organy), ale potom by to nemalo nejako zasadne vadit, dokonca povedal, ze aj ten 1.trimester, ak sa Ti naozaj bez toho Frontinu "neda", tak by to nemalo byt nejake prilis rizikove. Mal take pac. co brali anxiolitika cele tehotenstvo a vpohode, dokonca mal jednu pac, ktora pila kazdy den konak (a celkom slusnu davku) proti kontrakciam a babo bolo vpohode. 😨 😉

sarlotta
8. sep 2009

hroska🙂 tak ten konak je teda mazec 😀
Moc děkuju, tohle mě povzbuzuje, že to zvládnu... víš mám takový ten pitomý strach, že frontin vysadím, všechno ok a pak budu těhu a budu ho potřebovat a nebudu si ho moct vzít... víš, když má člověk útěchu, že kdyby něco tak si trošku může dát - tak pak ten lék ani nepotřebuje. Že se ta úzkost tolik nevystupňuje, kdyby už nějaká přišla.

Včera jsem si už nevzala večer nic, jen čajík na dobrý spánek s meduňkou - byla jsem lehce roztřepaná, ale šla jsem spát. Ráno mi tlouklo srdce, žaludek stáhlý- tak jsem si vzal 0,25mg a jsem OK. Byla jsem zase vláčkem na nákupech a všechno v pohodě🙂
Včera jsem byla tancovat v orientu a to mi taky udělalo moc dobře - měla jsem pak energie na rozdávání🙂)) doporučuju 😉

Tento týden budu zkoušet brát už jen ráno a příští zkusím třeba půlku... držte mi palečky holky.

veronika.h
8. sep 2009

Ahoj holky,
dlouho jsem se nedostala k PC, je to boj☹.
Lenka - ja beru Zoloft skoro 4 tydny, ted uz 100mg, kdyz je vikend a jsem ve spolecnosti lidi, tak je to OK, ale jakmile jsem sama, katastrofa. Minuly tyden rano jsem dostala takovy zachvat paniky, kdyz sel MM do prace, ze jsem lezela na posteli, trepala jsem se a zvracela, no hruza. Byla jsem zase pres tyden s mamkou, zacalo se t zlepsovat, vikend s MM po vyletech - vynikajici, citila jsem se stastna, ted zase novy tyden a ja nedokazu zustat sama doma. Dnes me zase chytla depka, bulela jsem cely den, mam strasny strach uplne ze vseho, nic me netesi, bojim se zit. Strasne touzim po normalnim zivote a mam moc velky strach, ze mi leky nezabraly. Vubec nevim, co mam delat☹

lenka00
8. sep 2009

Ahoj holky, tak ja zatim stale bojuji bez AD, kdyz uz mam radost, ze se to mozna trosku zlepsuje, tak prask a ja se zniceho nic zacla ted vecer dost trast a hrozne mi busi srdce, vubec nevim proc...cely den mi bylo celkem oki...a vetsinou vecer mi bylo vzdy lepe...ach jo..

Veroniko.h...i ty 4 tydny jeste neni dlouho a zalezi jak dlouho uzivas tu 100...nesouvisela ta panika s navysenim AD? me to tak udelalo u Fevarinu...mozna by to chtelo neco na uklidneni...me dovolili uzivat pri kojeni pulku oxazepamu, vecer po kojeni i celou...ze se nejrychleji odbourava z tela a pri kojeni to je nejlepsi BZD...snazim se to nebrat vubec, ale nekdy se neda...ja to jinak delam tak, ze cely den jezdim venku s kocarkem, protoze taky nevydrzim byt sama...domluvim se s nejakou kamaradkou a jezdim a jezdim...vim, ze to neni reseni, clovek by se mel tomu strachu podivat do tvare...zitra chci byt aspon odpoledne doma sama, tak premyslim, jestli mi ted vecer neni kvuli tomu spatne...drz se, chapu Te, clovek chce byt tou nejlepsi mamou a najednou to proste nejde...stale kojis?

andy.a
8. sep 2009

ahojte 😎 😎 😎

Deborah,srdečne gratulujeeeeeem 😵 😵 😵 😅 a aký bl pôrod,mala si aj EDU ?? a porodila si spontánne takého valibuka ?? 😕 😅

vidím,že ma tu už ani veľmi netreba 😕 😕 😝 😀

Hroska,ty si sestrička ?? 😕 😅 😉 písala si tuším,že robíš v zdravotníctve 😉

tiež som mala koooopec pacientiek,ktoré užívali v prvom trimestri vysoké dávky rôznych psychofarmák/nevedeli,že sú tehotné.../ a detičky majú OK 😉 samozrejme,keď sa tehot.potvrdilo,lieky sme redukovali na najnižšie účinné dávky 😝

Veronika,ešte by som počkala také 2 týždne a potom,keď to nebude lepšie,navštív psychiatra...na paniku je myslím účinnejší Cipralex,alebo zo serotonín.AD aj Seroxat/paroxetíny.../,alebo venlafaxíny...ale to yb si nemohla kojiť 😉
pri SSRI kojiť môžeš,ale dávky liekov treba čo najnjižšie a sertralin teda aj Zoloft by mal byť najbezpečnejší...občas si tiež môžeš dať nejaké sedatívum,nízku dávku,nemalo by to nejako extra na malinkého vplývať 😕 😉

Sisinka,ďakujem 😉 🙂 ty sa liečiš na depresiu ?? 😕 😝 🙂

svija
9. sep 2009

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat, jak je to s antidepresivy a s kojením? Užíváte je některá? Já mám posledních 14 dní nevysvětlitelné stavy úzkosti a nespavosti a i když zkouším všechno možné, tak se z toho nějak nemůžu vyhrabat. Vím, že to není dlouhá doba, ale nikdy jsem u sebe nic takového nezažila. Mám pocit, že nějakou léčbu asi budu potřebovat.

sarlotta
9. sep 2009

andy ahoj🙂

svija musíš zajít za psychiatrem a probrat to, možná by Ti stačila nějaká terapie u psychologa. Někdy takový rozhovor udělá zázraky a pomůže najít příčinu a nebo aspoň ulehčit dušičce.

Na úzkost pomáhá pevný denní řád. Večer si napiš co budeš druhý den dělat, nějaké úkoly a taky radosti🙂... je potřeba se odměňovat 😀

No a určitě jsou AD které můžeš při kojení.. ale to Ti musí stejně napřed zhodnotit psychiatr a pak Ti je napsat.
Vždycky je lepší nebrat žádné léky, ale když bys měla být chodící mrtvolka, tak to za to ani nestojí. No a nebo přejít na UM.

zofien
9. sep 2009

Ahoj, nevím jestli tady můžu takhle přispět, ale nějakou dobu jsem měla problémy s dechem, měla jsem strach , že jsem nemocná, koupili jsme barák a byly to takové ty v tu dobu hezké starosti, v létě mi umřel náhle brácha a já musela stále podporovat tátu, který je neurotický a totálně negativní... myslela jsem že jsem to všechno nějak zvládla, dýchací problémy jsem přisuzovala zádům, chodila jsem na masáže, ale pak jsem zjistila , že mi to vlastně vůbec nepomáhá, bojím se jít na plicní.. dřív jsem hodně kouřila. Ale včera jsem dostala odvahu a došla jsem k obvodní, která mi natočiila EKG protože mě k tomu i boleo na srdci i na plicích, bála jsem se jestli je to s mím srdíčkem ok.. Nemůžu se porádně nadechnojut, nebo jak pozoruju tak asi pořádně nevydechujeu, Dr mi řekla že jsem ve stresu, není divu, když jsem se jí tam hned rozeřvala a řvu pomalu i u reklamy, nesmím si uvědomovat nic moc špatnéhzo, musela jsem se přiestat koukat i na ntelevizní noviny, protože mam normál ně depku z toho co se děje ve světě. Dr. mi předepsal neurol 0,25 ale já se bojím si ho jít jenom vyzvednout, na jednu stranu bych si ho dala, ale bojím se případné závislosti a nerada užívám nějaké léky. koupim si asi nějakej bylinej čaj na nervy. jsem hotová a mam doma 2 leté dítě , ketrré to chudák odnáší, jsem totiž neschopná cokoliv dělat, tak se válíme a koukáme na pohádky.. což není pro dítě moc odbrý a potřčebovaly bychom pohyb ale nejśem schopná. Nějak jsem se tady rozepsala, Končím, .. jen jsem chtěla říct, že jsem vždycky byla veselá a silná osoba, která každému ráda pomohla a poradila, na mě ted všichni prdí a asi ani nechápou a není divu, dokud sami nepoznají co je to stres. Změnilo mě asi těhotenství, od té doby jsem hrozně naměkko. A´t jste všichni co nejvíc duševně i fyzicky v pohodě.

hroska
9. sep 2009

Ahoj dievcata,

Svija, uplne suhlasim s Sarlottou, treba Ti urcite ist za psychiatrom, plus aj tie ostatne veci co pisal Sarlotta sedia. 😉 Precitaj si dobre este prispevok od Andy, hned pred Tebou pisala aj o AD a kojeni 😨

Zofien, predpokladam ze si nebola u odbornika, teda psychiatra (iba u obvodneho), urcite zajdi za psychiatrom, toto je jeho parketa, podla toho co pises si mala toho dost za poslednu dobu. 😝 😝 Ja som bola tiez vesela a silna, ale vies ako to chodi - "jednou si nahoru 🙂 😅 a jednou dole" ☹ 😝

Andy, dik ze si sa "tu" zastavila, urcite mas makacky dost a este aj na konovi Ta cakaju "pacientky" 😝 😉 Nie, nieeeee, ja nie som sestricka ani nic v zdravotnictve 😝 , ale cela ostatna rodina su doktori (otec, mama, segra, mamin brat), takze sa na mna celkom slusne nieco nalepilo, navyse otec prekonal tazku depresiu......) 😝 😝 . Urcite sa podla moznosti na konovi zastav, a aby sa to tu nezvrhlo, obcas to tu skontroluj 🙂 😉

lenka00
9. sep 2009

Ahoj holky,

myslim si, ze velky stres dela drsne veci...a nam se to projevilo na psychice...presne jak tady pisete, taky jsem byla vesela zenska, sice vzdycky trosku uzkostnejsi, ale myslim, ze v ramci norem...
V tom obrovskem stresu clovek zmobilizuje vsechnu silu a jede, jede a jede...ale to nejhorsi prijde az se zastavi a zacne mit cas - teda pisu, jak to bylo u me...ve chvili kdyz uz se muzu relativne radovat, tak se dostavila deprese s uzkostmi a pekne blbymi myslenkami...

Svija...ja jsem kojila a brala AD, zacla jsem je brat, kdyz malemu byli 3 tydny, coz me strasne bolelo a mrzelo, ale chtela jsem byt funkcni mamka...brala jsem citalec - dr. rikala, ze ma mnoho pacientek co berou AD a koji a vse v pohode, dokonce, kdyz jsem brecela a rikala, ze teda prestanu kojit, tak me od toho odrazovala a rikala, at se fakt nebojim a kojim dal...bohuzel mi moc nesedl, nemohla jsem spat, tak jsem dostala fevarin, zacla jsem konecne spat, ale za cas to asi pro me bylo malo, ale AD mi asi nezaberou na vyrovnani se smrti maminky....takze ted AD neberu, ale mam pojistku predepsany Zoloft - o nem jsem dost studovala na netu a pry neni skoro detekovatelny v mleku...moc Ti drzim palce, at je vse zase jako drive...

holky drzte se...pa Lenka

zofien
9. sep 2009

ano Lenko, máš naprostou pravdu, až když je všecho "zkrámovaný" tak to na člověka přijde, doufám, že se dostanu zase do normálu, jenže jak na to??
Jen ještě napíšu něco k tomu kojení, jestli máte ženský různý potíže tak kojit přestaňte, já vím že skoro káždá máma chce kojit co nejdéle, ale ono to taky dost ubírá sil tý mámě, já jsem kojila do 15 měsíců, měla jsem v plánu ještě tak rok navíc, ale bohužel, z nicčeho nic se mi dělaly různý fleky na těle co se rozlejzaly do takových map. Prošla jsem všelijakými vyš. na alergu atd. gynda, kožní, dokonce i gastroskopie a nenašli nic. Přestala jsem kojit a od tý doby ani flek...(musim zaklepat), a vypadala jsem opravdu jak zrůda, nemohla jsem mezi lidi, a vždycky to přišlo z ničeho nic. Takže jestli na tom tolik nelpýte tak zkuste nekojit nebo třeba jenom jednou dvakrát denně, dost to oslabuje, když člověk není v cajku.. 😢

sarlotta
9. sep 2009

lenka 00 taky to mám stejně... až už jsem měla všechno vyřešeno tak se to pos... a přišli nevysvětlitelné úzkosti... tělo funguje na 200% a pak prostě odmítne spolupracovat ze dne na den.... já mám za sebou letos 2potraty ☹ -2revize pod narkozou, potom už mě bolel žaludek- tak gastrosonda..bleee 😒 - nic nenašli samozřejmě a pak sem si ještě nechala zoperovat malou kýlu abych toho neměla málo 😀 ... no a pak jsem se sesypala.... takže tak.
Ale bojuju a bude líp .... dneska jsou léky zase jinde a prostě když nám něco chybí tak tomu musíme pomoct... na rýmu taky dostaneš kapky🙂))))
nemá cenu se trápit. Já se pořád nemůžu vyrovnat se smrtí mojí babičky ... je to 2 roky a pořád jsou noci kdy brečím. Co budu dělat až přijdu o maminku, to vážně nevím. Někteří lidé by neměli umírat tak brzy 😠 😒
Jsou věci, které se musí přežít ale nesmíříš se s nimi nikdy.