Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

maria43
11. feb 2014

@esselte ahoj, ja beriem 10 mg solatcit + sulpirid belupo k tomu a mam naporudzi xanax, keby to na mna prislo. ale ten si davam len vynimocne uz. predtym, kym som nemala AD, tak som ho musela brat pomaly denne.

172
11. feb 2014

@lucinka0921 @esselte ahoj babeny aj sa bojim chvalit ako ma pochvalila ze som priniesla slniecko do ambulancie bo ja z usmevom a ze vsetci zachmureny.. 🙂 ..a vraj so na dobrej ceste aby mi za pol roka znizila davku velaxinu...ale radsej nic nepredbieham a nebudem sa tesit.Inak babeny dostali sme pochvalu ze si takto piseme a povzbudzujeme sa!! 😉 ..4.3 dalsia kontrola

anina63
11. feb 2014

@172 ahoj,ozaj ti prajem a to nie je len taká fráza,aby si to zvládala v pohode a bolo už iba dobre. 🙂 🙂 🙂

172
11. feb 2014

@anina63 dakujeem 😉 ..urcite si to prajeme vsetky..ako sa dnes mas Ani?

esselte
11. feb 2014

@maria43 ja beriem paretin a rivotril, rivotril zatiaľ, kým nenabehnem poriadne na paretin, 21.2 idem na kontrolu, tak uvidíme

esselte
11. feb 2014

@172 super, teším sa s tebou, mne je ešte tak všelijako, ale dá sa to zvládnuť, dnes nám tu hrozne prší, takže depka, ale ešte som v škole , mala som krúžok, deti už odišli a ja čakám ešte na autobus, dúfam, že aj mne bude čoskoro dobre

esselte
11. feb 2014

@172 vidíš, ty chodíš na kontrolu každý mesiac, ja nie, moja lekárka má toho veľa, ale ja by som tiež radšej išla každý mesiac, že čo a ako, musím jej to navrhnúť teraz, keď pôjdem na budúci týždeň na kontrolu

anina63
11. feb 2014

@172 včera bolo lepšie,viac som robila a hlavne s chuťou 😀 Dnes sa daaaa,bola so dva krát v meste a navarila 😀 Teraz peliešok-relax tu s vami,len asi všetko spí. 😝 ženy píšte 🙂

anina63
11. feb 2014

@esselte ahoj,tak to máte dobré s tými kontrolami.Moja mi nikdy nehovorí,kedy mám prísť.Ja idem len tak sama od seba. 😝

lucinka0921
11. feb 2014

@172 jej super,tesim sa s tebou 😉 takze ideme rovnako k dr. 😀 ooo,ta pochvala ma tesi 😉

anina63
11. feb 2014

@kachita Ahoj,kde si?Ako sa máš?

katrin21
11. feb 2014

necitam celu diskusiu.. ale:
ako sa zbavit depresie? po prve - zistit pricinu.. prejst si celu minulost, pripadne to riesit cez regresnu terapiu ( vygooglit si niekoho na to sa da)
A potom komplet zmenit myslenie..... zacat citat motivacne knihy, veci o Anjeloch a ziadať ich o pomoc ( nesmejte sa, vyskusajte, kazdy den ich proste o pomoc , napr. vecer pred spanim...)
precitat si napr. od Eckhardta Tolle Sila pritomneho okamihu ( 8 -9E stoji) .... a napr. na stranke FB si citajte stranku Svet zazrakov ( svět zázrakú) ... tam najdete riesenie, ako z toho von a hlavne bez liekov 🙂

+ skvela kniha je CO nam hovori nase telo... a pre tych, co su liekoch ( alebo deti nebodaj), odporucam pozrieť toto video... cele

okolo hodiny aj 10minuut je zaujimave pocuvat toho lekara....

https://www.youtube.com/watch?v=xYKuvzvGcfo
anina63
11. feb 2014

@soniada Ahoj,čo je s tebou? Máš sa lepšie?

kachita
11. feb 2014

@anina63 Ovela ovela lepsie, naozaj mi po troch tyzdnoch AD zabrali. A som stastna prestastna. Teraz, ked sa psychika dala do poriadku, tak sa ozyva zanedbana a stuhnuta chrbtica, tak riesim teraz ju.
A konecne sa citim byt normalna a sama sebou.

172
11. feb 2014

@esselte @lucinka0921 @anina63 dakujeem babenky uz aby sme takto vsetky pisali ze sa nam dari!! Este zvladnut 20.2. a budem rada uf snad to dam..

172
11. feb 2014

@lucinka0921 a ozaaj mame narovnako dr. ved som premyslala ze aky znamy datum 😀 ..len sa mi to zda skoro ze mi dala kontrolu,asi ma rada vidi 😀 😀

anina63
11. feb 2014

@kachita Chvála Bohu, som rada,že lieky zabrali,tak sa drž a sem-tam sa ozvy 🙂

lech82
11. feb 2014

@172 ahojky, muzu se zeptat jakou davku venlafaxinu uzivas? ja 150mg, bylo to lepsi, ale ted posledni dobou mam pocit, ze se to zase trosku raci, ze asi potrebuji vice doplnit ty baterky serotoninu...
@esselte ty jsi uzivala 300mg venlafaxinu, mela jsi pocit, ze cim vyssi davka, tim jsi klidnejsi? nebla jsi mc aktivni? a jak si pak prestala uzivat? a kolik ted beres toho rivotrilu? a xanax uz neberes?
@kachita take jsem se i Tebe chtela zeptat, co uzivas a jak dlouho?
Moc Vam preju, ze se citite lepe 😉 je to moc dobre, ze Vam to tak pekne zabralo...
Ja premyslim, jestli nejit na tu 225mg 😝 co myslite? mate s tim nejakou osobni zkusenost???
Diky papa

lucinka0921
11. feb 2014

@172 neboj,das to v pohode 😉 No vies,ked tak jedina chodis usmievava,tak sa necuduj,ze ta rada vidi 😀 😀 😀

lenka00
11. feb 2014

ta lech82 jsem ja lenka00, mam jiny nick na modrou strechu a nevedela jsem, ze to funguje na vsechny stranky...jinak chci moc pozdravit @hroska, @mary1995, @simka1111 a vsechny dalsi, ktere tu pisete, casto si vas ctu 😵

172
11. feb 2014

@lenka00 ahoj velaxin som brala 5 rokov 75 mg a teraz mesiac beriem 150mg najskor ma chcela dat na 225 mg ale potom to sama dr.zamietla..

lenka00
11. feb 2014

@172 dekuji za info, a jake mas problemy? ja premyslim nad tou 225mg, uz 2,,5mesice beru 150mg - hodne pomohla, ale ted se to nejak zastavilo a porad to neni ono...

lenka00
11. feb 2014

@172 a beres nejake bzd? ja prave ted zase nasadila rivotril, protoze jsem se necitila oki...

soniada
11. feb 2014

@anina63 Ahojky, prepac, ze neodpisujem ale bolo mic elkom zle hlavne fyzicky, teraz sa to uz lepsi, chodim do prace, celkom ok aj ked dnes asi nemam svoj den 😒 ale presli bolesti... tak hadam.. uvidime

soniada
11. feb 2014

Vidim, ze obcas sem zavitaju nejakí lekari a daju super navod ako sa vyliecit. Som rada, ze oni mali rovnake problemy a stavy a pomohlo im to co radia...Staci ak budu psychiatri miesto liekov rozdavat v cakarni motivacne knihy..A zeny nezabudjte zmena myslenia! Staci sa premoct ! 🙄

anina63
11. feb 2014

@soniada Ahoj,som rada,že si sa ozvala.Neboj,ono to pomaly prejde a v práci ti aj čas skôr ubehne 🙂 Drž sa a ozaj som rada.Ozvy sa sem-tam 🙂 🙂 🙂

nikolca
11. feb 2014

kočky tie čo beriete alventu nie ste z nej privelmi utlmene?ja teda hrozne ☹ ☹ ,sa normalne z nej chvejem,pobede som si spravila kavu,kuchynu som pooblievala,čo som sa tak roztriasla,nervozna som,sa mi dako pohoršilo 😢 😢 včera som bola na kontrole,davku liekov mi ponechala tak ako mam,normalne mam pocit že sa zachvilku zosypem 😒,kontrolu mam o mesiac doktorka mi povedala že hned mi odoberu aj krv a spravia pečenove testy vraj by sa mali robiť raz do roka a mne krv brali asi pred piatimi rokmi 😒 kvôli čomu sa robia tie pečenove testy?neviete niektora?myslite že z AD tvrdne pečienka?no to mna taketo nezmysli napadaju 😔

soniada
11. feb 2014

@amalia32 Frontin dlhodobo?? alebo ti ho planuje o mesiac vysadit? divna dr.

soniada
11. feb 2014

@anina63 praveze v praci hruuuza, chcela by som domalezat v posteli , dnes ma boli navyse hlava a zacina hrdlo tak zas je to vsetko spat...haluzim sa s vahou tiez lebo mi zacalo chutit a tak celkovo som nejak nestastna

@lucinka0921
@esselte
@172 loginove pirpsevky som nahlasila ako nevhodne, nezelam si aby nejaka dobra dusa co nasadzuje citala taku ,,podporu,, v zlej chvili... ozaj nemiestne pripomienky 😠

soniada
11. feb 2014

@nikolca ako dlho beires?