Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

nikolca
11. feb 2014

práveže už ju beriem mesiac,a od kedy som ju začala brať som z nej,neskutočne utlmena ☹

esselte
11. feb 2014

@soniada No ahoj, konečne si sa ozvala, ja sa tiež necítim úplne ok ale dá sa na kontrolu idem 21.2,tak uvidíme, asi mi treba zvýšiť Paretin, lebo beriem najnižšiu dávku a chodím už aj na psychoterapiu, 19.2 idem zas.Dúfam, že aj to pomôže.Neboj sa, ono sa to zlepší, ja mám raz taký a raz taký deň, tiež nie som úplne ok

soniada
11. feb 2014

@esselte hruuuzen a ako dlho beires? to co ti treba zvysit su ad? no mne zacalo chutit a zatial vsetko co som zjedla od neviem kedy vje vo mne som ako balon pane bozee ☹

esselte
11. feb 2014

@lech82 Užívala som ráno 150 a večer 150 mg ,áno spolu 300, bolo rok úplne fajn a na jesen sa to zhoršilo, lekárka mi to zmenila na cymbaltu a teraz beriem Paretin a rivotril, beriem najnižšiu dávku Paretinu 20 mg, asi potrebujem zvýšiť, lebo ešte nie som celkom ok

soniada
11. feb 2014

@nikolca 😒 ak to bude pretrvavat porad sa z dr, to ti vyliecit sa nepomoze ak budes mat starost este aj z toho utlmenia... su aj ine lieky z ktorych mozes byt mozno menej, beries aj nejaku barlicku k nim?

esselte
11. feb 2014

@soniada Paretin beriem asi 5 týždňov, aj rivotril, ale určite je to malé množstvo, pretože sa cítim lepšie, ale ešte nie celkom, a čo ty?Je to až také hrozné, ako dlho užívaš lieky a zmenila si nejaké?

soniada
11. feb 2014

@esselte ak je to najnizsia tak asi ze zvysit, ja si tiez budem...

esselte
11. feb 2014

@anina63 Moja lekárka mi tiež nevraví, kedy mám prísť, niekedy mi ide len manžel po lieky do lekárne, ale ja by som rada išla aj každý mesiac, aby som si bola istejšia

esselte
11. feb 2014

@soniada Akú dávku berieš teraz a berieš aj niečo k ad??

esselte
11. feb 2014

@lenka00 Ja beriem tiež rivotril, spolu denne 1 mg, ráno a naobed 0,25 a večer 0,5mg, koľko berieš ty, ak si to nasadíš?

esselte
11. feb 2014

@kachita Takže už je fajn? teším sa s tebou, ja ešte celkom nie, kedy ako, asi mi treba zvýšiť dávku ad, idem na budúci týždeň na kontrolu, tak uvidíme

lenka00
11. feb 2014

@esselte me se ted posledni dbou stava, ze najednou jakoby me prepadl nejaky sileny vztek + uzkost dohromady, strasne neprijemny pocit, a najednou se bojim, ze neco zleho udelam, trva to treba pul min, ale silene me to vydesi...myslis, ze je to ataka? tohle jsem nemivala, ja jinak uz mam asi vazne vsechno...ja ted beru 3*denne 0,25, ale jde videt, ze je to malo, protoze ten pocit se nekolikrat za den zopakuje...

lenka00
11. feb 2014

@esselte a jak ses citila po navyseni venlafaxinu ze 150 na 225? citila jsi nejake zlepseni?

esselte
11. feb 2014

@lenka00 kľudne vezmi viac, mne asi toľko stačí,ale minule som ráno vzala celú0,5, lebo mi bolo zle, daj si 0,5, mne tiež nie je teraz dvakrát dobre, ale to aj to hnusné počasie, mám aj nízky tlak, u nás prší a stále je zamračené

slavka1307
11. feb 2014

Maminky, ja beriem už pár rokov Sertralin, a teraz asi mesiac Prothiaden. Mala by som 3x denne, ale bojím sa toho. Beriem iba ráno. Inak Prothiaden ma uspáva.
Ale iné som chcela - ako zvládate s depresiami deti ? Či ste tu iba také bez detičiek. Môj muž môjmu stavu vôbec nerozumie, vraj som lenivá a nechcem robiť nič ani s pracovnými povinnosťami ani s naším vzťahom, že to sa len vyhováram na depresie. Že vraj mne nič nie je. Že on mi nebude dávať peniaze na terapiu.

simka1111
11. feb 2014

@anina63 Ahoj moja, neozyvala so sa, lebo som bola cely vikend prec, bez internetu, takze sa nedalo a od pondelka mam skolu, vcera od osmej do 18 00 , ale zvladla som to v pohode 😉 Bolo aj krasne pocasie, ako cista jar, takze super, hned sa nalada zlepsi, dnes taky uprsany den 😒 Konecne som sa tu dostala , musim pocitat, co je nove . Ty sa ako mas? :P

lucinka0921
11. feb 2014

@nikolca ahoj,ako dlho beries alventu?A nieco k nej beries?neviem ci z AD tvrdne pecienka 😀 ,ale mne ked brali krv po 3 rokoch uzivania AD,pecienku som mala v poriadku 😉 Ale tak asi to treba sledovat

soniada
11. feb 2014

@slavka1307 typickeaa reakcia muzov 😒 jasne, leniva... hruza..ja ti moja zial neporadim deticky nemam, ale uz hadam budem mat, no hlavne je mat dobre lieky nasadene, ak ti zaberaju malo by to byt celkom ok, nemas moc nizku davku ...

simka1111
11. feb 2014

@lenka00 A ako sa mas ty? Ja tiez na teba casto myslim, ale na vsetky baby tu mna konikovi, s ktorymi som castejsie pisala 🙂

simka1111
11. feb 2014

@lucinka0921 ahoj , ako sa mas? Kupila si si tu knihu nakoniec?

soniada
11. feb 2014

@lucinka0921 @nikolca...podla mna o nic menej ako z antiky...alebo z niecoho ineho.. 🙂

lucinka0921
11. feb 2014

@slavka1307 ahoj,ja sice deti nemam a ani depresiu,ale mam otazocku.Este stale mas depresie a ataky,aj ked beries AD uz par rokov?a kolko mg beries sertralinu?

soniada
11. feb 2014

@lucinka0921 podla mna to bude nizka davka alebo nieco

lucinka0921
11. feb 2014

@simka1111 ahoj moja,este nie,do knihkupectva som sa nejak nedokopala,nechcem objednavat z netu,chcem si ist sama kupit knihu,ze spojim uzitocne s prijemnym,ale tak uvidim ako bude zajtra,tak snad zajtra sa mi to podari....A ty sa ako mas?Ja inak celkom ok

lucinka0921
11. feb 2014

@soniada zalezi kolko berie,sice len mesiac,ale vela toho som sa nedocitala,tak neviem 🙂

slavka1307
11. feb 2014

@soniada možno mám nízku, ale ja som veľmi proti liekom. Vraj nebudem závislá - vraj to nie sú návykové lieky mi hovorí psychiatrička. A pýtam sa sama seba, prečo mi potom zvyšuje dávky bez toho, aby mi to povedala ...

slavka1307
11. feb 2014

@lucinka0921 áno. 50 mg ráno

lucinka0921
11. feb 2014

@slavka1307 AD nie su navykove,neboj sa.Zalezi co ti je a aku mas davku.U kazdeho lieku je nejaka optimalna davka....Ja som uz raz vysadila AD a uplne v pohode,ale jasne,ze nie naraz.Neboj sa ADciek.Par rokov beries 50mg?Myslim,ze mas nizku davku,ja beriem 100mg

soniada
11. feb 2014

@slavka1307 nie su to navykove lieky, ako ti moze zvysovat bez toho aby ti to povedala? ved vyssiu si davas ty do ust nie? ved ale ked nezaberaju tak ich treba zmenit mozno ak niekedy zaberali si sa stala uz odolna po nejakej dobe, alebo potom prisla sezona kedy je potrebne jednoducho tu davku zvysit,. V poriadku ak si proti liekom, ale mna by to obmedzovalo taky zivot , hlavne kvoli detickam....50MG? to je udrziavacka
@lucinka0921 to je rovnaka ucinna ako mas ty predsa nie?

simka1111
11. feb 2014

@lucinka0921 super , ze sa mas ok 🙂 Ja tiez v pohode celkom 😉 Dnes som mala kratky den , iba jednu prednasku, potom som si skocila kupit jeden sveter do obchodu a isla domov sa ucit na stvrtok anatomiu , tolko nam nasekali , ze hruzaaa 😒 Ale dnes som toho celkom dost postihala a aj si pocvicila :D na stacionarnom bicykli 70 minut , najprv 25 minut a neskor 45 minut ..... teraz uz som len tak na nete , pocuvam pesnicky , citam , co ste tu pocas mojej nepritomnosti popridavali . 😉 Inac pred chvilou prisla moja sestra domov, mala prednasku zo psychiatrie, velmi sa jej to pacilo , mi hovorila, co hovoril lekar.. ze napr. ked sa robi anamneza, tak ze najprv pacienta treba zaradit do jednej zo styroch kategorii, neurozy, psychozy, poruchy osobnosti , mentalna retardacia, :D my sme tu teda neuroticky 😉 😉 ale to znie z toho vsetkeho najlepsie podla mna , tak v pohode , co ty na to ?

soniada
11. feb 2014

@slavka1307
@lucinka0921 Slavka ale pisala si ze par rokov ich uz beries takto?