Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

batyda
14. feb 2014

mne je dnes uplne na zufalstvo ,,,vsetci odisli na wellnes dcera s priatelom,,,segra s manzelom a ja som ostala sama so psom zase mam depky a pocity uzkosti aj ked som nasadila AD a rivotril a sulpirid a neviem ako vydrzim do druheho dna ,,,, nebudem sa opustat viem ze treba vydrzat a ako vidim kazdy tu ma problemy ako ja .....len sa tak stazujem aby som sa necitila taka sama ,,,,,

batyda
14. feb 2014

aj tak je super takyto chat ,,,cloveka povzbudi ked neni sam a vie ze aj iny maju take iste problemy a trpia a ziju a snazia sa ,,,,,

esselte
14. feb 2014

@batyda neboj, sa aj ja som toto prežila, keď zaberú AD, bude lepšie, aj ja beriem rivotril k AD už vyše mesiaca, na budúci týždeň idem na kontrolu, tak uvidíme, či budem zvyšovať Ad, alebo mi len vysadí rivotril, tiež sa ešte necítim každý deň ok

batyda
14. feb 2014

@esselte hej tak dufam uz to bude len lepsie dik ,,,,,a kolko mas uz tieto problemy ak sa mozem opytat ?

esselte
14. feb 2014

@batyda ja sa liečim už tri roky a beriem už tretie lieky, brala som venlafaxin, cymbaltu a teraz beriem paretin a rivotril niečo vyše mesiaca, už je celkom fajn, ale niekedy to ešte príde a je mi zle, chodím už aj na psychoterapiu, teraz 19.2 idem ešte len druhýkrát a bude to spolu 25 sedení, mám panickú poruchu

batyda
14. feb 2014

@esselte aha ja mam depresie uz 20 rokov ale nikdy som sa neliecila vzdy prisli boli zopar mesiacov niekdy aj rok a potom zase presli vzdy spustacom bolo nieco zle ako smrt rodicov a sestry alebo ked som prisla tri krat o dieta alebo rozvod ked si manzel nasiel frajerku a opustil ma tehotnu ,,,,vzdy som sa cez vsetko preniesla zatla zuby a povedala si ze vsetko zle je aj na nieco dobre a prezijem to lebo mam dceru ktoru lubim aj ked sme ostali same ,,,,,vzdy som mala velky respekt pred liekmi lebo som mala z nich strach,,, moja matka bola chora mala schyzofreniu a uz ako dieta som vnimala ako tazko je zit s psychicky chorym clovekom ,,,,,az teraz som sa odvazila ist k psychiatricke ktora mi urcila diagnozu neuroza ,,,,a povedala ze mozno AD budem uzivat navzdy co ma sokovalo a ostala som zhrozena ,,,ale tak ked mi to ma pomoct budem ich brat len si to neviem predstavit ,,,stale mam pocit ze sa mozno rano zobudim a hnusna depka bude prec a ja budem zase stastna a zdrava ,,,,,haha ako v rozpravke ,,,ze ??

adriana1861986
14. feb 2014

@esselte jasne ze zvladnes

anina63
14. feb 2014

@soniada ahojky,neviem či myslíš také niečo,ako že pozeráš a nevidíš nič si ako v ozajstnej hustej hmle?Tak také niečo som zažila raz v živote na niekoľko sekúnd a to vtedy,ked som brala HAK

anina63
14. feb 2014

@esselte ahoj,aj ked neskoro,ale predsa aj Tebe a aj všetkým kočkám pekného Valentína 🙂 🙂 🙂

anina63
14. feb 2014

@soniada Jojoj,ešte aj teraz sa objavia NU po 10 mesiacoch.

anina63
14. feb 2014

@batyda Ahoj,dúfať a veriť treba stále......raz snád všetko zlé odíde,predsa sa nás to nebude držať naveky 😝 A s tými liekmi-ja mám tiež pred nimi rešpekt,ale až tu na fore,som zistila,koľko ľudí má takéto hnusné stavy a užíva lieky.Ked mi pomôžu budem ich brať aj do konca života,len nech neprežívam už nikdy také úzkosti,depresiu,paniku a neviem čo ešte.Drž sa, raz musíííí byť dobré a aj mi budeme zdravé a šťastné 🙂 🙂 🙂

lucinka0921
15. feb 2014

@172 no ahoj moja,tak co vcera?Ako bolo?Chval sa a prehanaj 😉

172
15. feb 2014

@lucinka0921 ahoj moja ,noo tak asi takto rano mi pipla sms-nepridem na dve hodky sa mi to neoplati- som nevedela ci sa mam smiat alebo uronit slzu...co ty na to luci? 🙂

ja1980
15. feb 2014

@lucinka0921 ahoj, tak včera kontrola 🙂 ďalšia o dva mesiace, lieky mi nemenila a bola so mnou spokojná 🙂

esselte
15. feb 2014

@172 to je čo za sms, to chcel všetko stihnúť za dve hodiny?nejaký rýchly je a ako sa cítiš, dnes už aj u nás konečne vyšlo slniečko

esselte
15. feb 2014

@adriana1861986 Aj terapeutka vravela, že možno tomu neverím, ale že ja mám silnú povahu, aj keď si to o sebe nemyslím a že uvidím ako to zvládnem a budem bez liekov, no som zvedavá, ale veľmi by som sa tomu tešila

esselte
15. feb 2014

no čo baby, kde ste, upratujete jak divé, čo, lebo vyšlo slniečko?Aj ja som upratovala, ale už mám veget, dnes celkom ok, v piatok idem na kontrolu, tak uvidíme, čo bude ďalej

lucinka0921
15. feb 2014

@172 co???Co preco?Teraz nechapem,takze si nakoniec nikde nebola,ci ako?

lucinka0921
15. feb 2014

@ja1980 ahoj,no tak super,ked bola aj dr. spokojna 😉

lucinka0921
15. feb 2014

@esselte no Jani,ja uz tiez konecne mam veget.Najprv som trosku upratala,teda len riad umyla,varil priatel,boli sme na nakup a cele poobedie som sa ucila ako pracovat s eshopom.... 😉

esselte
15. feb 2014

@lucinka0921 aký eshop máš na mysli, daj tip, zajtra sa budem nudiť, tak niečo pozriem, a čo pekné si si kúpila?

172
15. feb 2014

@lucinka0921 nie nebola som nikde...nechapem ani ja co ala znamenatta sms od neho,asi sa ma zlakol 😀

172
15. feb 2014

@esselte jani tak ja uz tiez konecne oddych od rana navstevy mamina ma narodky dnes tak sme spojili aj tie moje..ale uz som unavenaaaa a este aj menzes som rano dostala

lucinka0921
15. feb 2014

@esselte nas eshop,takze nic zaujimave pre teba 🙂 naradie si asi kupovat nebudes 😀 Nic pekne som si nekupila,boli sme iba potraviny kupovat a drogeriu,len co dochadzalo a aby som mala na cely tyzden co papat 😉

lucinka0921
15. feb 2014

@172 tak mozno si myslel,ze na noc by prisiel,ze by aj u teba prespal 😀 a byva kolko od teba?Daleko?A ty co si mu napisala na tu sms?A tak teraz ziadne rande nebude ci ako?

anina63
15. feb 2014

@bety222 Ahoj,kde si sa stratila? Už som ťa tu dlhšie neregistrovala.Daj vedieť čo a ako 🙂

anina63
15. feb 2014

Ahojte babenky,kde ste všetky? Prídem z práce,teším sa na Vás,že ktovie koľko tu bude čítania a tu len tak stroho.Ale chápem,voľno a je potrebné aj doma oriadiť, deťom a mužovi sa venovať 😀 Hroska,Simka,Maria,KK,Aneta a tie,ktoré ste sa dlhšie neozvali,dajte vedieť ako sa máte 🙂 🙂 🙂

172
15. feb 2014

@lucinka0921 nie je z daleka iba blava nejakych 100km...vobec nic som mu neodpisala ,najskor ma bombarduje o stretko a ked ma byt tak ho zrusi?? Nuz dievcata je to len na vas uz zohnat mi chlapa 😀 😀

lucinka0921
15. feb 2014

@172 nie je problem,ja som stara znama dohadzovacka 😀 😀 😀

anina63
15. feb 2014

@172 nooooooooooo,tak mna by depky a stavy tomu podobné opustili aspon na týžden 😀 Mala by som o čom premýšľať,že čo a ako,prečo a začo 😎