Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
15. feb 2014

@lucinka0921 ale dobrého,milého,pekného a aby stál za hriech 😀 Zabudla som aj solventného 😀 😀 😀 Myslíš,že existujú takí?

172
15. feb 2014

@anina63 lepsie by som to nenapisala...sa rehocem ty si cisloo 😀 😀

172
15. feb 2014

@lucinka0921 mojaaa tak sup sup kde to vázne? 😉

anina63
15. feb 2014

@172 ved už máme aký-taký vek,aby sme si kladli podmienky 😝 a jeden OMYL úplne stači 😀 😀 😀

lucinka0921
15. feb 2014

@anina63 ja mam takeho 😀 ale toho nedam nikomu 😝 😉
@172 22.3. v BB a tam hned najdeme aj 5 a mozes si vyberat 😉

anina63
15. feb 2014

@lucinka0921 tak to Ti gratulujem,ale teraz úprimne 🙂 No,ja osobne by som už nechcela aj keby z neho med kvapkal 😀

mexico_16
15. feb 2014

Ahojte, zvýšila som AD o 5mg, lebo je to potrebné.. Po akej dobe možem opäť znížiť ?
Dakujem

172
16. feb 2014

@lucinka0921 @esselte @anina63 dobre ranko ,tiez mate pri menzese zrazu uzkost,nervozitu? Ja len ci to tie kramy?!

anina63
16. feb 2014

@172 Ahoj,ja skôr pred menzesom.Inak dnes nic moc,dcéra odchádza a ja už stresujem 😝 Momentáne ho mám aj ja po 4 mesiacoch a už 7 den a ešte nekončí. Ešte aj to na nervy.

anina63
16. feb 2014

@mexico_16 ahoj,ako dlho sa liečiš a čo berieš? Nechce sa mi čítať dozadu.Ja si myslím,že znižovať môžeš až ked budeš v pohode a to budeš vedieť len ty či si OK Potom s pomocou lekára znižovať.Myslím,že to trošku potrva,ked ešte len zvyšuješ.

172
16. feb 2014

@anina63 dcerka odchadza do skoly? urcite ste si jedna druhu uzili...a zas sa budes na nu tesit 😉 ..ja som taka dnes nemastna neslana silne kramy juuj

marielik78
16. feb 2014

Ahojte, nestiham citat tuto temu, chcem len informativne napisat. V septembri som dostala citalec, ale nasledne mi zistili alergiu a serotoninovy sok, AD neberiem. Chcela som ho vratit do lekarne, no chybaju len dve tabletky a je este cca. rok a pol v zaruke. Tak ho rada posuniem dalej, ak ho niekto berie na predpis. Napiste, prosim, do IP. Dakujem a vsetkym zelam opat krasny zivot bez AD... Je to tazke, ja trpim uzkostou s panickou poruchou, ale po roku doma opat pracujem medzi ludmi a bez akychkolvek liekov a postupne na sebe vidim pokroky a to je naj motivacia.
Drzim palceky🙂

anina63
16. feb 2014

@marielik78 Ahoj,prosím ťa,ako sa to da bez liekov? Porad niečo.

esselte
16. feb 2014

@172 Áno, aj ja mám také pocity pri kramoch, akoby sa mi všetko vracalo, som nervózna, ale nervozitu pri kramoch som cítila aj predtým, aj úzkosť cítim, keď mám , ja aj pred nim aj po nich ešte asi týždeň

esselte
16. feb 2014

@172 Hlavne, že máš už aj oslavy za sebou, ja ich už neznášam, plno ľudí, ty lietaš ako špinavé prádlo od rána to pripravuješ, fuj...

lucinka0921
16. feb 2014

@anina63 a preco by si uz nechcela? 😎 Vies ako sa hovori s chlapom zle,bez chlapa este horsie 😀

lucinka0921
16. feb 2014

@172 ahoj moja,ja tiez som mala teraz pocas menzesu take stavy....Takze mas to urcite z menzesu....To prejde 😉

anina63
16. feb 2014

@lucinka0921 Ooooo,moja,ja som si zo svojim užila všetko možné aj nemožné a až po jeho 50 sa trocha zmenil.Nehovorím,že je povahovo zlý,akejkoľvek roboty sa chytí vie spraviť,ale........ predtým veľa zohral v našom živote alkohol.Teraz si hovorím,aby bol dlho zdravý a s nami lebo aj on mi pomohol v najhorších chvíľach aj ked on nie je na rozhovory,že čo ti je ako sa cítiš,ale ani ma nenahána do práce,ked nevládzem a urobí sám-okrem varenia,to nevie.

lucinka0921
16. feb 2014

@anina63 no tak to chapem,ja som si s mojim ocom uzila toho dost kvoli alkoholu....A teiz dostal trochu rozumu az po 50tke....Ale to uz bolo neskoro....

marielik78
16. feb 2014

@anina63 Ahoj, silou vole a presvedcenim, ze strach je iluzia... A cerpam vela od Americana, stranka panicaway.com, sam si tym roky prechadzal a vyskusal terapie i lieky, vyzivu a nic nepomohlo. Az nasiel sposob a pomaha po celom svete. Velmi odporucam🙂 No a velmi mi pomohlo prave to, coho som sa bala najviac, zaradit sa spat medzi ludi, zacat pracovat. Nevedela som si to predstavit a bol to vynikajuci liek na tie uzkostne stavy i paniku... Aj ked tu som mala aj pred pohovorom a testami tam, kym ma vzali a liek som musela uzit. Ale uz to ide bez nich a tesim sa tam kazde rano, aj ked neviem, ked budem musiet niekam busom ci autom, to sa zatial iba ucim zvladnut v predstave, ze ved cely zivot som normalne fungovala, predsa ma ten rok uzkosti neodstavi, no realita moze byt ina, ked dojde na to, ze mam nastupit na MHD...

marielik78
16. feb 2014

@anina63
@lucinka0921 Akoby som citala o svojom ocinovi... Tiez sa to pred 60tkou zacalo zlepsovat, ale presne pred dvomi rokmi nahle a nestastne zomrel, a to som mala vtedy prave poci, ze konecne to bude ine...

anina63
16. feb 2014

@marielik78 Ahoj,tak to ti gratulujem a prajem,aby si to dotiahla do úspešného konca a zvládla aj to cestovanie.Ja sa po tých svojich stavoch už nepokúšam o žiadne nejaké praktiky aj ked si myslím,že silneší ľudia-myslím s pevnejšími nervami a pevnou vôľou dokážu sami seba presvedčiť,že sa to dá zvládnuť.Fandím všetkým,ktorí to dokážu.Diky,že si odpísala a drž sa 🙂 🙂 🙂 Sem-tam sa ozvy ako pokračuješ.......

anina63
16. feb 2014

@marielik78 Vidíš,aké to je blbe.Je mi to ľúto.Poznám chlapa,ktorý celý život popíjal a teraz je ťažko chorý.Myslím si, chúda žena,celý čas mu trpela a ked prestal piť,ochorel a teraz je opať len ona tá,ktorá sa stará.O tom by sa dalo veeeeeeľa popísať ako alkohol ničí vzťahy,zdravie nielen tomu kto pije,ale hlavne tým čo s ním žijú a to je o nervoch.

anina63
16. feb 2014

@172 Tak ja som dnes po dlhej dobe bola na jednej peknej akcii.Som sama so sebou spokojná.Bože,keby ma opať chytili túúúlavé topánky a zase chodila do spoločnosti bez strachu a aj tam kam potrebujem bez chvostíka-t.j.zo sprievodcom a neotravovala ľudí vôkol seba 😀 😀 😀

anina63
16. feb 2014

@lucinka0921 Práve,ked som bola u dr. bola tam žena,ktorá vravela ako ju jej manž.niči psychický a fyzický.Vravela,že berie AD a keby nie tie,tak sa zblázni,myslím,že bola aj hospit.Teraz je jej lepšie ,ale on ju ničí dalej.Je toto život? Luci,čo to tu tak vázne už druhý den? Asi preto,že ja mám voľno 😀

anina63
16. feb 2014

@esselte Ahoj,kde si?

lucinka0921
16. feb 2014

@anina63 neviem co to tu tak vazne,asi preto,ze je vikend 😀 Ja tiez som nejak mala tento vikedn nabity,pracovny a dnes som si bola lahnut pol siestej,som bola uplne hotova,oci sa mi tak zatvarali,ze som musela si lahnut....Jasne,ze toto nie je zivot,ja by som s takym chlapom nebola nikdy....Preco by som mala byt s chlapom,ktory ma nejak nici,ci psychicky ci akokolvek inak....Ale to je tiet o povahe ludi...A kde si to bola?Na akej akcii?

lucinka0921
16. feb 2014

@marielik78 to mi je luto...Ja s ocom nezijem par rokov,aj nasi sa rozviedli pred niekolkymi rokmi,ale po rozvode byval s nami,nemal kde ist.Ale co sme sa prestahovali do CZ,tak on ostal na SK a konecne mame pokoj....Zazila som si s nim dost vela zleho....Tak to je super,ze to takto zvladas,drzim palce.MHD ci vlakom necestujem ani ja,nemam odvahu na to,ani peso daleko nechodim,autom nie je az taky problem,ale jasne,ze sama nie...Tak snad sa nam konecne polepsi a bude dobre,tak ako niekedy 😉

anina63
16. feb 2014

@lucinka0921 na benefičnom koncerte a bol super 🙂

anina63
16. feb 2014

172@

https://www.youtube.com/watch?v=mdojaubYc30

Moja,je tu vyjadrené všetko,čo Ti chcem popriať k Tvojmu krásnemu sviatku. <3 <3 <3