Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

anina63
20. feb 2014

@bronka13 ahoj,Broni určite to prejde.Myslím,že všetky sme obehli všetkých možných dr.kým sme nezakotvili u psych. Vyšetrenia od hlavy po päty. Kardiolog,neurolog,interne, človek si myslí,že má všetky choroby. Od infarktu,po pchanie hadičky do žalúdka. Neboj,až budeš dobré nastavená na lieky prejde všetko a budeš aj ty šťastná 🙂 🙂 🙂 Prajem to tebe,ale aj nám všetkým 🙂

hroska
20. feb 2014

@bronka13 pocuj, ty sa netrap ci ti daju v nemocnici este nejake AD. To nechaj na nich, dr. to vedia posudit. Ty sa sustredna to,aby si im vedela co najlepsie popisat tvoj momentalny stav, ake mas problemy, co pocitujes atd. a ked treba aj si to napis, aby si na nic nezabudla, lebo aj podla toho co im povies, ta budu liecit. K tym tvojim otazkam- ano ,k tomu Zoloftu ti mozu dat este aj ine AD. tie pocity, ze "cudne vidis", to je z AD, neskor sa to uplne vytrati. a co sa tyka ostatnych neprijemnych pocitov, to su zrejme prejavy uzkosti a ano, tie ti AD odstrania. Drz sa v nemocnici a neboj, bude dobre. 😉

anina63
20. feb 2014

@hroska Aspon trošku sa pochváľ,ako.....? 🙂

lucinka0921
21. feb 2014

@172 ahoj moja,tak ako bolo vcera?

bronka13
21. feb 2014

Ten pocit co mam tak jak keby som mala taky tlak v ociach alebo co to je...vidom vsetko normalne ale furt riesim nieco s ocami...asi to je prejav uzkosti "strach zo strachu" ...aj doktor to hovoril...bude ma mat na starosti Primar Suba tak snad je dobry...

bronka13
21. feb 2014

co mi moze sposobovat rispen ? na co posoby ten iek?

bronka13
21. feb 2014

hroska AD beriem 7 tyzdnv mozu mi toto robit?

talulah27
21. feb 2014

@bronka13 ahoj broni skús sa hlavne trošku odreagovať🙂 skús si pozrieť nejaký film ktorý máš rada alebo začni čítať nejakú knihu proste čokoľvek čo ti odpúta myšlienky. lebo úprimne čím sa viacej pozoruješ tým je to horšie.

bronka13
21. feb 2014

Dnes idem skusit k ocnej mozno mam zapalene tie oci lebo ma strasnr skru aj a mam v nich tlaky a ak budu v poriadku tak je to o pocite...

hroska
21. feb 2014

@bronka13 podla mna s ocami nic nemas, je to akoby "pocit", ja ked som zacala uzivat AD, tiez som mala taky "divny pocit", ze mam nieco s ocami 😨 Ale nic to nie je,jednoducho si to prestan vsimat. 😉 Ten Rispen si dostala na dve veci, jednak, by sa ti upravil spanok -to je ta vecerna davka Rispenu a jednak preto, aby ti ten Zoloft lepsie a rychlejsie zaucinkoval, lebo Rispen moze podporit ucinok AD, teda u teba Zoloftu (to je ta denna davka). A kedy ides do tej nemocky??

bronka13
21. feb 2014

V pondelok...take aj s ocami aj s vidwnim ze nwzaostrujem uplne...ape dokedy si mala problem s ocami? lebo ja beriem zoloft 7 tyzdnov....ale len 2 tyzdne 100mg

hroska
21. feb 2014

@anina63 pochvalit sa? No dobre, ale potom aj ty sa musis 😀 😀 Tak u mna stav stabilizovany 🙂 🙂 Hoci sme maliteraz v rodine dost problemy, celkom som to zvladala. Co by som chcela vsak zlepsit, je tosku byt aktivnejsia, hlavne co sa tyka fyzickej aktivity, proste dohutit sa cvicit a pod., to sa mi zatial nejako nedari 😠 🙄 , viemze to uz lieky za mna nespravia......no proste potrebovala by som nejake nakopnutie, ako pisavala simka. 😉

hroska
21. feb 2014

@bronka13 aaaaano, presne aj take,ze akoby sa mi zhorsil zrak, nedalo sa mi zaostrit. To ani nemusis ist k ocnej, viem o com hovoris. Nepamatam si uz kolko to trva, ale postupne to prejde.

bronka13
21. feb 2014

zw si musela tak zaostrovat s ocami? ze prizmurovat a nerezali ta aj? taky vnutorny tlak v ociach?...lebo uz skoro 2 mesiace mi to trva ...a myslim odkedy som si daval rispen

anina63
21. feb 2014

@hroska Joooj moja,ja som už nabehla na 15mg tej Elicei a Xanax 0,25 na den,ked som doma, tak polovičku z 0,25mg.Takých 70% ešte tak ako píšeš, potrebujem nakopnúť,lebo niekedy by som spravila aj neviem čo a inokedy lenivooooosť až hrúza-robim na silu. A tie problémy? Neviem či sa ich niekedy zbavíme,ja si totiž všetko beriem k srdcu a rozmýýýýýšľam, rozmýšľam,len si tým sama ubližujem a niekedy to prejde a vyrieši sa to samo.Simka má určite veľa učenia,lebo veľmi málo sa ozýva 🙂

talulah27
21. feb 2014

@bronka13 bronka hlavne si musíš uvedomiť, že všetky tieto voje pocity pramenia zo psychiky a lieky ktoré si dostala ti dali preto aby ti bolo lepšie. prečítaj si teda niečo o úzkostiach, panickej poruche atd je to len strach zo strachu a vtedy s nami dokáže naša psychika narobiť neuveriteľné veci. môžeš sa donemoty pozorovať čo ťa kde ako pichlo ako zaostruješ aký tlak kde cítiš a všetko je to stále len horšie je to ako bludný kruh. všetko spúšťa tvoja MYŠLIENKA potom príde reakcia tela začneš sa potiť alebo príde nevoľnosť alebo zhoršené videnie to je u každého ine no a potom tvoje KONANIE a tým je že panikáriš. Niečo si o tom prečítaj možno ti pomôže ak budeš vedieť čo sa s tebou deje. ver tomu že sme si tým všetky prešli. všetky sme na začiatku hladali fyzickú príčinu a nakoniec sme museli prijať to že je to v našej hlave a neostáva nám nič iné len sa stým popasovať či už s liekmi alebo bez a tiež je dôležité vedieť že je to beh na dlhé trate 😒 si na dobrej ceste už len to že si začala je krok k tomu aby ti bolo lepšie tak vydrž 😉

bronka13
21. feb 2014

lenze ja som to pred uzotim liekov nemala..pred tym rispenom mala som problemi zo spanim ...a nie pocit s videnim to az po liekoch...

bronka13
21. feb 2014

ten liek mi spravil nejake nove pocity a som sa toho bala a potom mi zacali uzkosti...

bronka13
21. feb 2014

chcem sa spytat uzkost je stav ked mam pocit alebo obavu ze niesom uplne v poriadky ale ja nemam telesne priznaky len pocitove veci napriklad ze mi taha oci apebo ze som daka cudn to je uzkost? a sebapozorovanie jw hypochondria?

bronka13
21. feb 2014

predpisal mi kvapky do oci a okuliare 0.25ky....takze tak no....ale podla mna ak tak ide o pocity

bronka13
21. feb 2014

ako sa lieci hypochpndria?

jalla
21. feb 2014

@dadika1977 ahoj, prosim nevies, ci je Dr. Kascakova este na materskej a ak nie ako sa da k nej dostat? dakujem pekne!!

lucinka0921
21. feb 2014

@bronka13 ja mam napriklad pri ataku zastrene videnie....A ty si hypochonder?A to sa da liecit?S tym som sa este nestretla,nepocula,ze hypochondria sa lieci,preto sa pytam.

lucinka0921
21. feb 2014

@hroska @esselte @172 @anina63 baby chcem sa vas nieco opytat.Proste som nejaka leniva,nic sa mi nechce,proste najradsej by som len sedela a nic nerobila,aj ked sa nudim,cize do vsetkeho sa musim dost nutit....Ale ked mam naladu,tak proste urobim vsetko bez problemov.Ako zistim,ci je to len lenivost,alebo z toho co mi je?A este mam otazku,stava sa mi vecer,teda uz okolo 23 az polnoci,chodim tak nechoro spavat,ze ked si lahnem,uz aj driemem a proste preberiem sa na to,ze mi je tak slabo,jak na odpadnutie pocit a idem sa najest proste,lebo si myslim,ze je to z hladu...Myslite ze je to naozaj z hladu alebo je to uzkost?Asi blbe otazky,ale premyslam nad tym...A nemam to stale,len teraz v poslednej dobe dost casto sa mi to stava.A ja som napriklad predtym ataky zajedala a cez den je to v pohode,jest nemusim aj 4 5 hodin a vecer po veceri asi 3 hodiny mi tak vie byt,ale az ked si lahnem....

bronka13
21. feb 2014

da sa liecit lebo je tp uzkostny stav kedhypochpndri prepadas....uzkostny stav ze sa bojis..stale ale ja nemam fyzicke obtiaze ja mam pocity ze stale to neni ono ako keby kolko zvacsa trvaju uzkostne stavy ?

lucinka0921
21. feb 2014

@bronka13 nechapem,takze ked ja sa bojim,mam strach z niecoho,aj ked neopodstatneny,tak je to tiez hypochondria?Ono je to individualne,kazda sme ina....Niekedy som mala uzkost denne,teraz mam len obcas aj to uplne minimalne a trva to zhruba 5 minut,niekedy ani tolko nie...Takze to tazo takto,ze kolko trvaju

bronka13
21. feb 2014

no ano hypochpndria je sucastou uzkosti..kolko ti trvala kazdodenna ? ako sa prejavuje u teba?

lucinka0921
21. feb 2014

@bronka13 tak toto mi nikdy nikto nepovedal....Podla mna hypochondria je nieco ine,ale dobre...Tak ja som bola na tom niekedy az tak,ze som nevychadzala z bytu niekolko mesiacov a stale mi bolo zle,teda pocit na odpadnutie,nervozita vnutorna,trpli mi koncatiny,hlava ma bolela,tlak na hrudi,tazke nohy,zastrene viedenie a neviem co vsetko,uz si to velmi nepätam,to bolo pred niekolkymi rokmi....A teraz uz len obcas mam atak,aj to väcsinou ked niekde som

demo
21. feb 2014

@lucinka0921 a pomoze ti, ked sa najes?

bronka13
21. feb 2014

Par mesiacov? Mna strasne bolia oci a skrku tazke viecka a hlavne sa vnutorne bojim taka ina sa citim taka nervozna ...nemam fyzicke prejavy nastastie nwjale velke...