Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
21. feb 2014

@marlenka75 ahoj.No ono je na tejto chorobe najhorsie to,ze sa to vratit moze,proste recidiva nastane väcsinou u kazdeho,aspon co tak pozorujem a aj co som sa docitala z odbornych knih....Neviem ci je dobre cakat,ty to vies najlepsie,ale mozno je zase na druhej strane to podchytit este na zaciatku,ci?

lucinka0921
21. feb 2014

@amalia32 ahoj,no ziad na zaciatku sa stavy vedia zhorsit,kym si telo zvykne...Ale ak mas nieco k AD,tak to ber,bude ti lepsie,lepsie zvladnes ten zaciatok....

lucinka0921
21. feb 2014

@marlenka75 radsej chod k dr. a uvidis,aj ja si myslim,ze je lepsie to podchytit skor,aby nebolo az velmi zle

lucinka0921
21. feb 2014

@bronka13 to uvidis az potom,v tomto ti nevieme peradit,ale oni vedia,preco ta poslali do nemocnice,neboj sa toho,tam ta nastavia na spravnu liecbu a uvidis,ze ti bude dobre...Len teraz nad tym proste tak nepremyslaj,nerobi to dobre 😉

bronka13
21. feb 2014

Hm..no okey snad ma nebudu tak tahat oci a ked to daju prec tak sa mi polepsi..

danielagabriela
21. feb 2014

@amalia32 ja uzivam citalec 20 2 tyzdne.prve 3 dni polk t potom celu. Prvy den som ani z postele nevysla najlepsie mi bolo ked som len lezala a oci zatvorene. Potom som sa zacala premahat a to mi celkom pomohlo. Len treba vydrzat,..skore zlepsenie.

danielagabriela
21. feb 2014

@marlenka75 no tak to radpsej ries lebo to nieje sranda.,ja som si tiez myslela ze to zvladnem sama ale potom som pochopila ze to nie je vobec lahke

lucinka0921
21. feb 2014

@bronka13 urcite ano,len na to proste nemysli,nepremyslaj co a ako,proste ver,ze bude dobre a bude,uvidis 😉

talulah27
21. feb 2014

@lucinka0921 no ja som na tom raz horšie raz lepšie stále stým bojujem a keďže nemám lieky tak je to trochu ťažšie ale doktorka tvrdí že to dám bez liekov a tak jej verím i keď minule som sa 5 dní vkuse zobudila s tým že mi bolo zle od žalúdka a prví deň ma klepala triaška vkuse druhý deň som napoobede išla do práce tak som to musela prekonať ale bolo to najhnusnejších 5 dní brrr. ale bojujem a verím a ide jar tak to bude lepšie. no neviem ak sa ti ulaví keď dáš niečo do žalúdka tak skús miesto toho že niečo zješ napríklad vypiť trochu hustého džúsu s vlákninou to trochu zamestná žalúdok. ja mám opačný problém keď mám problém so žalúdkom nemôžem zjesť skoro nič tak pijem potom aspoň tieto džúsy kôly energii.

anina63
21. feb 2014

@lucinka0921 tak u mna je to podobné s tym jedlom.Cez den nemusím a večer-slané,sladké, horké jedno cez druhé,ale to radšej budem takto,ako predtým,ked som do seba nemohla dostať ani vodu 😝 To bolo strašnéééé.Každy pri mne jedol a ja ani nieže odpor,ale vôbec som nemusela,bolo mi všetko jedno.Fuuuuuuj,už nikdy v živote by som to nechcela zažiť.

anina63
21. feb 2014

@amalia32 Ahoj,ja som brala Citalec pred 5r. a začala som hned 20mg.Vôbec si nepamätám nejaké NU.To skôr teraz som mala takéto stavy,len mne veľmi slabo zaberali lieky,Ked ti môžem poradiť,ber teraz aj benz.frontin.Ja som sa trápila a zbytočne 🙂

hroska
22. feb 2014

@lucinka0921 luci to moze byt kadeco,tazko presne povedat,ale tiez ma napadla ta hypoglykemia. mala by si jedavat menaj a castejsie. mozno nejake ovocie vecer pred spanim este, ked chodis tak neskoro. tiez ma napadlo, ze mozes mat aj nizsi tlak, preto by si mala cez den dodrziavat pitny rezim a dat do seba aspon tie 3 l denne. mozes byt aj anemicka-chudokrvna, alebo nedostatok zeleza....... proste moze byt toho viac a samozrejme moze to byt aj prejav uzkosti.ale najprv by som vylucila tie mozne fyzicke problemy, tak by dobre bolo, keby si sla aspon na odber krvi a nech ti vysetria z krvi vsetko co sa da. a to bude aj dobre, ked budes mat tieto krvne vysledky este predtym, ako pojdes novej dr. 🙂

hroska
22. feb 2014

@esselte no tak si teraz na 30mg. to bola moja stara dobra davka Seroxatu 😀 😉 , velmi dobre si na nu spominam. tie tabletky boli pre mna jak zazrak 😨 😵 .uz som myslela,ze ostanekm navzdy sibnuta 😝 a oni mi krasne zabrali a este mali aj taku peknucku bledomodru farbu. 😵 velmi rada som si ich obzeravala 😀 . takze drzim prsty aj tebe, nech je to ta idealna davka. ja som isla hned na 30 mg rano, nemala som na to nervy, aby som si davala lieky rano a potom este aby som bola v strese, ze na obed nesmiem zabudnut vziat. proste mi to tak absolutne vyhovovalo dat si tu dennu davku naraz. Takze uvidis, odskusaj si, ako sa ti bude brat najlepsie. vies co, s tym Rivotrilom by som teraz nesachovala. najprv si teraz zvysis na tych 30 mg a az ked budes stabilizovana, tak potom zas pomalicky zacnes znizovat Rivotril. Netreba sachovat s liekmi naraz, najprv pekne jeden liecik, postabilizovat saa potom mozme druhy liecik 🙂 😉

aneta174
22. feb 2014

@lucinka0921 ahoj ako sa ti dari ux chodisaj ssma von

soniada
22. feb 2014

@lucinka0921 luci toto iste som mala z tych liekov co beries ty!! vkuse hladna a presne tak ako ty pises vsetko!! a nic sa mi nechcelo stale taky pocit ze som leniva:( hruza ked som vysadila preslo to aj zaludok sa upravil....

lucinka0921
22. feb 2014

@hroska ahoj moja,vsak to prave,ze neviem,chcem ist k dr. este predtym,len cakam na karty kedy ku mne dorazia....Ale musim povedat,ze asi mate obidve pravdu,lebo vcera som si dala na veceru len kuraciu polievku a varene kuracie maso z polievky,sla som spat o 23,pocitovala som uz trosku hlad,vec predsa som vecerala o 19,ale v pohode,nemusela som ist prekusit,len o 7 rano,som uz bola hladna ako vlk 😀 Takze skusim takto jedavat,este si nastudujem o tom viac,lebo neviem co by som mala jest tak vecer,ked nie pecivo,tak uvidim.Ale ako vravim,vcera v pohode po veceri....Takze to ma potesilo,len dnes som vstala s bolestou chrbta,lopatky a okolie,plecia,ma tak bolia,ze az palia.....

lucinka0921
22. feb 2014

@soniada no uvidim,snad mi dr. da nieco ine,tak dufam,ze ma to prejde a bude dobre...

soniada
22. feb 2014

@lucinka0921 lebo aj kedze sa ti moc nelepsi stav mohla by vyskusat nieco ine 😉 ja som inak z neho mavala priserne kyseliny, bolo mina odpadnutie ako odhladu a strasne rychlo som vyhladla proste ked som nemala plny zaludok tak mi bolo zle 😒 o nepokojnych nohach ani nevravim, zelam aby sa ti rychlo polepsilo, dr uz sa bliizi 🤐

lucinka0921
22. feb 2014

@aneta174 ahoj,este stale nechodim,nedavno som bola sice 2 krat ci 3 krat sama na prechadzke,ale nebola som nejak daleko.Ked som bola dalej,tak ma to zase chytilo...Ale uz o tyzden idem k novej dr,tak sa neviem dockat,nech mi da nieco ine,alebo co,nech som konecne v pohode....A ty ako?

lucinka0921
22. feb 2014

@soniada vsak toto a to je tak neprijemne a ja som si vedoma toho,ze vela jem,ale proste mi to robi dobre,zajedam...Ked som bola bez liekov jeden cas,tak som nemala taketo problemy a aj som schudla....Tak ja fakt neviem,viem,ze aj strava to robi,ale tak uvidime no...Dnes som uz aj vstavala o 7,co u mna nebyva zvykom,plna energie,aj napriek tomu,ze je vonku hnusne,tak sa idem pustit do varenia,upratane uz mam,lebo brat nemohol v noci spat,tak mi upratal celu kuchynu 😀

lucinka0921
22. feb 2014

@anina63 ja az take chute nemam 😀 a vcera to bolo v pohode,ale mala som na veceru len kuraciu polievku a maso kuracie varene z polievky,to som si naschval urobila a v pohode...A dnes uz aj od 7 kikirikam a energie mam zatial na rozdavanie 😀 som myslela,ze hned zacnem upratovat,zidem dole a kuchyna upratana a mama mi vravi,ze brat nemohol spat,tak v noci upratoval 😀 Tak idem aspon navarit 😀

lucinka0921
22. feb 2014

@talulah27 tak drzim palce,nech si coskoro v pohode a zvladnes to aj bez liekov,za to ta obdivujem.... 😉

soniada
22. feb 2014

@lucinka0921 ja si myslim ze to nie je o zajedani, ale o tom ako pracuje zaludok.. pretoze ako vies ja velmi riesim vahu 😀 tak to sledujem co mi ako travi a tak, a poviem ti ze hento bol zabijak.Mne bolo vyslovene na odpadnutie ako ty pises ked som sa nenajedla a jedlo mi robilo strasne dobre...pises ze si unavena stale a teraz ze od rana na nohach a varit a neviem co 😝 😝 sak tebe nic neni 😝 😝 😝

soniada
22. feb 2014

@lucinka0921 dalsiu noc moze ist brat ku mne 😉 samozrejme upratovat kuchynu 😀 😀 😀

lucinka0921
22. feb 2014

@soniada presne tak to je,jak pises...Preto som sa pytala,ci s tym ma niekto skusenost,ze viem si porovnat,ze preco a tak....Joj moja,to ja tak po dlhej dobe,ze mam naladu,ale to mam len obcas,veeeelmi malo.Keby tak furt bolo,tak sa nepohnevam 😀 😀😀 hihi,poslem ti ho?On co u mna skoro nic nerobi a ked po nom nieco chcem,tak 5 hodin musim do neho hucat a dnes toto,to by tak mohol furt,ked pride 😀 Ja na mamu,ze si sa nudila,ze upratala a ona na mna,ze to ne ona,mne az sanka spadla 😀

soniada
22. feb 2014

@lucinka0921 mam skusenost 😀 😀 😀 20 kg za rok je celkom fajn skusenost 😀 😀 😀

lucinka0921
22. feb 2014

@soniada ani mi nevrav,ja tiez tak,len ja asi 3 roky cca a dole ne a ne ich dat...Hrozne.Akurat vcera sme pozerali fotky z chaty z pred 2 rokov,no pana,jak svina tucna,hrozne 😲 😝 😝 😝

172
22. feb 2014

@lucinka0921 ahojky toho brata poprosim poslat aj ku mne 😀 ..jooj mna tak bolela vcera hlava a zaludok ani sa mi pisat nechcelo...luci tie stavy zravosti v noci som tiez maval a teraz mam zas nechut jest..

savanna
22. feb 2014

@lucinka0921
@soniada
ahojte kocky mozno by ste mohli vyskusat alventu. Ja som ju brala 2 roky a nepribrala som vobec. A teraz ju beriem znovu vyse mesiaca a schudla som asi 1,5 kila, aj ked som vobec nechcela. Mne znizuje chut do jedla, tak mozno by vam v tomto vyhovovala 😉 😉

lucinka0921
22. feb 2014

@172 ahoj moja a ja ta tak cakala 😉 No radsej aj by som take mala,ze by som nemusela velmi jest,aspon by som nieco schudla 😀 no co ako bolo na bankete?