Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bronka13
22. feb 2014

@lucinka0921 a aj ty si mala po AD take rozmazane videnie trosku takejak keby si blbo videla ? tak ja uzivam AD len 7 tyzdnov vies a 2 tyzdne tu stovkovu davku...ale chcem aby mi dali prec ten rispen urcite im to poviem

lucinka0921
22. feb 2014

@bronka13 ja som to mala aj ked som nebrala AD,ked som este nevedela,ze co mi je.Ja to mam len pri atakoch,inak nie.Urcite im povedz alebo sa pytaj preco ti ho dali a ze ci by ti nedali nieco ine,ved na spanie je toho viac a lepsich

bronka13
22. feb 2014

lucinka0921 moze byt pri generalizovanej uzkosti take stale zle videnie take zastretw ? ...ale ja to mam odvtedy co som mala ten rispen...urcite budem apelovat nech mi ho vymenia lebo stym videnim to.mam od toho rispenu moze to byt z neho ?

anina63
22. feb 2014

@lucinka0921 Lucinka,toho prepnutia sa bojím aj ja a s tými stavmi,že útek poznám veľmi dobre.Ja som zašla do obchodu len na polovičku chleba a uprostred obchodu som nevedela či utekať von alebo zobrať a potom utekať 😀 Pomyslela som si,že ved sú tu ľudia,keď odpadnem tak má preberú 😀 chytila som chlieb do ruky a utekala kade bližšie.Pri pokladni som predbehla a von na vzduch.Sú to také nepríjemné stavy že hrúúúúza.

danielagabriela
22. feb 2014

@anina63 no tak take stavy ako opisujes lucinke poznam aj ja velmi dobre... som nemohla ist ani k susede na kavu.. a tieto stavy prejdu po nasadeni spravnej liecby, ci sa budu este objavovat aj potom?

amalia32
22. feb 2014

@danielagabriela ja to isté, prvý deň v posteli, nič ma nebavilo, sotva deti dostali jesť. máš pravdu, ležaním je to horšie, včera poobede som sa premohla, a dnes som od rána fičala v kuse 😀 keď zoberiem tabletku tak o 30 min. začnem sa cítiť mimo... a to trvá tak do tej 13 hod. potom už je lepšie. A keď si zobrala celú tabletu 1x? ja sa bojím zajtra zobrať celúúúú ☹ neviem si predstaviť ako mi bude...

kočky ja som schudla??? 3 kg menej, nechápem? dúfam že nepriberiem z tých liekov!

amalia32
22. feb 2014

@anina63 mne frontin vysadila hneď a beriem Guajacuran 2x1 namiesto toho. a večer zas na spanie Hypnogen. NÚ mám, a hlavne točáky, dvojité vidienie, hmlisté, bolesť brucha, väčšinou doobeda.
Prvý deň som hnačkovala, bolo mi na zvracanie, druhý deň som tiež hnačkovala, a dnes už nie.

amalia32
22. feb 2014

@soniada
to si pribrala 20 KG??? aké lieky berieš?

amalia32
22. feb 2014

@bronka13 tiež mám rozmazané videnie, aj na telke aj na počítači... kedy ti to začalo?

bronka13
22. feb 2014

amalia32 mne to zacalo odkedy som si dala rispen tak take cudne jak keby som furt nevedelavdovre zaostrit alebo to je len pocit neviem..predpisali mi aj okuliare 0.25ky...ale moze to byt s liekov?

lucinka0921
22. feb 2014

@anina63 vsak aj ked to si poviem,tak potom,ci ma nenechaju len tak,ci nebudu na mna pozerat,ze ci mi sibe,no hruza.....Ale ked som doma,tak skoro nic,len ked niekam idem....Ale nakoniec som bola este v 2 obchodoch 😀

soniada
22. feb 2014

@anina63 hej presne 20 presne za rok serlift

soniada
22. feb 2014

@bronka13 uz mam 10 dole

amalia32
22. feb 2014

@soniada no super 20kg. aj z Citalecu niektorá pribrala?

amalia32
22. feb 2014

baby, ja som dnes nesadla ani do auta ☹ normálne strach že odpadnem v aute, kedy budem môcť šoférovať?

danielagabriela
22. feb 2014

@amalia32 no bolo trochu zle, ale da sa to zvladnut, mne sa zdalo,ze sa mi neda dobre dychat, ale ked som sa zacala hybat tak sa to dalo, ale nemohla som si ani sadnut, lebo vtedy mi bolo zase strasne zle, tak som za prve dva dni uzivania celej tabletky upratala cely dom vyumyvala okna, prezliekla periny..... ked som bola v pohybe tak som si to az tak neuvedomovala, ale ked sim si sadla. Tak sa mi zdalo ze sa zadusim... ale po dvoch dnoch to zacalo ustupovat.
A este ti chcem povedat, nech vzdy nieco prejes kym si das tabletku, aj ked ti je nevolno, lebo potom ti bude dvakrat horsie...

amalia32
22. feb 2014

@danielagabriela presne na to som dnes došla že ked kmitám a robím v kuse dačo, nemyslím na to. aj ked mám točáky, ale nejak sa pridržím niečoho a idem...
ejha, a ja nalačno beriem lieky! zajtra skúsim zjesť, ale mne vôbec nechutí ☹ fúúúú, no to bude makačka s jedením...

amalia32
22. feb 2014

dievčatá, peknú nôcku, ja si idem dať tabletočku na spinkanie 🙂 a zajtra ráno bojovať s tabletkou a jedlom...

dobrú noc všetkým 😉

bronka13
22. feb 2014

@soniada co mas 10 dole?? ..mozu ma rezat oci s liekov?

danielagabriela
22. feb 2014

@amalia32 ani mne zo zaciatku nechutilo, ale aspon sucheho rozka kusok a nebolel ma tak zaludok...
A keby sa mi tak chcelo do vsetkeho ako sa mi nechce, ale dufam ze sa nebudem musiet dtale premahat a bude to cim dalej tym lepsie...
Smelo na tu celu, den dva prezijes a potom sa to bude uz len zlepsovat...

soniada
22. feb 2014

@amalia32
@bronka13 prepac to patrilo amalii
zlatko ano mozu ta rezat oci z liekov ani nie z liekov ale z toho ze mezaberaju dobre po tak dlhej dobe by si mala byt relativne lepsie ma tom uvodis co v tej nemozne neries to uz stale a nevsimaj si to smaz sa odpocivat..

soniada
22. feb 2014

z mobilu pisat to je potom celkom rebus:D

lucinka0921
22. feb 2014

@amalia32 ty jes AD na lacno? 😲 AD,neviem sice ci vsetky,ale maju sa jest az po jedle vzdy.Tak dobru nocku 😉

soniada
22. feb 2014

@amalia32 ten ma aku ucinnu citalek?

hroska
22. feb 2014

@esselte jasne, pre nas vsetky je lepsie, ked mame makovicky zamestnane pracou alebo niecim inym, lebo akonahle je volny priestor, tak hned rozmyslame nad tymi nasimi neduhami. 😝 😀 😀 . Ja myslim, ze si kludne mozes dat tych 30mg naraz rano a mas pokoj. No nastastie na mna uz tie stavy neprichadzaju, myslim tym depku v tej akutnej faze,lebo to mas dost, aj keby si len na 10 min za den mala zazit akutnu depku 😝 😝 , takze ja som spokojna a vdacna za kazdy den.

@anina63 ale neboj, je este toho ovela, ovela viac 😉 , tak urcite by sa naslo nieco, co nemas. 😉 😀 Ja to mam tiez bohate na kadejake priznaky  😝 no, ja pracujem s ludmi, tak som zvyknuta na vysvetlovanie a rozoberanie kadecoho.... 🙂

bronka13
22. feb 2014

@soniada mozem mat v nich aj taky tlak alevo.ma mozu tahat ? moze to byt ze su nespravne lieky ??

hroska
22. feb 2014

@bronka13 no ved uz ti to ide s tymi zavinacmi.....😉 😀 tak diagnozu ti uz stanovil aj dr. ktory ti predpisal ten Zolofta Rispen.Ale v nemocnici ta znova preklepnu a ked ta budu prepustat,dostanes prepustaciu spravu a tam si najdes aj diagnozu. Ten Rispen si dostala na spanok, ale pravdepodobne aj na zvysenie ucinnosti toho Zoloftu, ale ak pocitujes po nom nejake neprijemne neziaduce ucinky, treba to povedat a urcite ta nastavia na nieco ine. AD zaberaju tak cca 4-6 tyzdnov.

hroska
22. feb 2014

@lucinka0921 no ano to su tie hnusne vtierave myslienky, to som aj ja mavala, niekedy to bolo take intezivne, ze za hodinu ma nejaka hnusna myslienka prenasledovala aj 100x. 😝 😠 A ja este neznasam ten nazov, ze vtierave.....fuj 😝 ,to je tak nechutne slovo, ja som si ich premenovala na automaticke. Neboj moja vsetko prejde, bude dobre a to vies, ze budes vsade chodit, na 100%. 😉

bronka13
22. feb 2014

@hroska mam neprijemne skrabanie oci ako ked mas jacmen ale nemas hp tam hore na oku zo spodkov moze to byt s liekov??

soniada
22. feb 2014

@bronka13 Broni na tejto stranke nie sme lekari ani odbornici kazda ti moze napisat vlastnu skusenost iba a aj ta sa odlisuje pretoze kazdy clovek ma rozne priznaky ine prejavy a inak mu zaberaju lieky , nie je to ako fyzicke pchorenie ktore sa da definovat ovela lahsie.. Preto ti radim zas to co aj ostatne v pondelok sa dostanes do nemocnice a tam ti tieto otazky zodpovedia odbornici..skus prosim nieco robit aby ti cas do pondelka presiel co najrychlejsie..drzime ti vsetky palce a hlavne neboj prejde to!!