Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1111
23. feb 2014

@bronka13 tazko povedat, ze za ako dlho, ja to neviem povedat, to tak postupne sa zlepsuje, nebolo to taake, ze som sa raz rano zobudila a bolo vsetko prec, kiezby to tak bolo, ale realita je bohuzial ina, tie priznaky odchadzaju jeden po druhom pomalicky, nenapadne, upravi sa spanok, zmierni sa uzkost... ako vravim postupne, a kazdemu ad zaberaju inak, niekomu sa upravi najprv uzkost , inemu az nakoniec, je to individualne vsetko . Ale urcite sa najde liek ,ktory bude pre teba ako stvoreny, len treba na nom byt dlhsie , nie tak ze beries 3 tyzdne jeden , potom mas pocit ze ti nezaberie, tak vysadis a nasadis iny. Lebo to je najlepsia cesta ako si vybudujes rezistenciu na tie lieky.

simka1111
23. feb 2014

@esselte tak rano jednu tabletu sertralin a jednu tabletu wellbutrin . Inhibuju sa mi vsetky dolezite mediatory , serotonin, noradrenalin a aj dopamin .

bronka13
23. feb 2014

@simka111 co sa tyka antipsichotika fakt by som ho dala prec...a stym tricito myslis ze to zajtra v nemocnici.mozem mavrhnut ze co mi povedia?..alebo co mi mozu dat este tak na spanie? dufam ze ma tam nebufu cpat liekmi len tak...

danielagabriela
23. feb 2014

@amalia32 ahoj tak ako si zvladla prvy den na celej tabletke? Dalo sa to zvladnut?

aneta174
23. feb 2014

@lucinka0921 mala som hrozne stavy na nevydrzanie som myslela ze skapem a nie som padavka

bronka13
23. feb 2014

@simka1111 ja beriem 8 tyzdmov zoloft ale len 2 tyzdne 100mg mozno mi navyssia aby sa este viac odisla uzkost..myslis ze to betiem dlho podla mna by som mala urcite este cakat ono to zaberie...len ten rispen antipsichotikum chcem dat prec...

simka1111
23. feb 2014

@bronka13 tak hej , aj ja si myslim, ze bollo by dobre dat prec antipsychotikum u teba.. A co sa tyka toho tritica, tak najprv to nenavrhuj , povedz , ze nechces brat na spanie antipsychotikum , ale daco ine , ale zas nechces ani navykove. A uvidis, co ti povedia. Lekari velmi nemaju radi , ked si pacient sam aj konkretny liek vypyta.. ale ked nedospeje k ziadnemu rozumnemu navrhu, tak to navrhni . 😉

bronka13
23. feb 2014

@simka1111 ja by som nechcela brat vobec lieky na spanie lebo proste ani antipsichotikum ono tak trocja spomaluje cloveka nie ? ...to uz by som fakt brala radsej nieco na spanie ako antypsichotika rispen a kventiax to su uplne zle lieky...

lucinka0921
23. feb 2014

a ja som teraz prisla z prechadzky,nebola som sama,tak mi bolo celkom fajn a ked som vysla z domu,mama nasla u nas na dvore tieto krasne snezienky 😉

lucinka0921
23. feb 2014

@aneta174 jasne a teraz uz dobre po tych AD?

aprilka90
23. feb 2014

Ahojte žienky, tak som už niečo malo 14 dní na AD, nejprva som bolo unavená ako bábetko, a teraz som taká veselejší ... moja hlava mi nedovoluje na čokolvek zlé myslet a je mi fajn, už niesom nervozná a nemám zlé myšlenky 😵

esselte
23. feb 2014

@bronka13 každému zaberajú AD individuálne, niekomu je dobre už za mesiac, niekomu to trvá až pol roka, ja som bola doma pri nasadzovaní prvých liekov 4 mesiace a ešte aj ke´d som nastúpila do práce, prišiel sem tam atak, ešte to nebolo celkom ok a pri záťaži to tiež prichádza, niekedy stačí,ke´d si na to pomyslím

esselte
23. feb 2014

@aprilka90 No vidíš, pomaly sa to upravuje, už bude len lepšie

esselte
23. feb 2014

@lucinka0921 Mne tiež teraz dosť dlho trvá aby mi poriadne zabrali lieky,ale to je určite tým, že sa už viac pozorujeme

aprilka90
23. feb 2014

@esselte hej , od zajtra už neberem lexaurin ale iba AD 😅

lucinka0921
23. feb 2014

@esselte ale ja sa nepozorujem uz.Niekedy som sa pozorovala v kuse,este pri prvej liecbe,teraz nie,ale proste ked mi bolo niekde zle,tak uz sa bojim,aby mi nebolo zase 😠 Ale to prejde 😉

lucinka0921
23. feb 2014

@aprilka90 no super,uz bude len a len lepsie 😉

esselte
23. feb 2014

@lucinka0921 No veď práve o tom hovorím, už vieš, že sa to môže stať a preto to očakávaš a to nemáme robiť, nemáme čakať, že sa niečo stane a to sa treba naučiť

esselte
23. feb 2014

@aprilka90 držím prsty

esselte
23. feb 2014

@simka1111 welbutrin je niečo podobné ako xanax sr, s predlženým vylučovaním, nie?Sertralin je AD, to viem

bronka13
23. feb 2014

babyy po vsetkych tichto vasich veciach nestali ste sa viac vnimavejsie ?? lebo ja upne lenzw teraz to vnimam vsetko zo strachom

esselte
23. feb 2014

@bronka13 aj ja som mala strach a riadny, aj teraz, keď to na mňa príde, mám ešte strach a možno práve preto sa mi to vracia

bronka13
23. feb 2014

@esselte a niesi viac vnimavejsia ako si.bola predtym ?

aprilka90
23. feb 2014

@lucinka0921 já nechápem ako sem se toho mohla tak bát 😅 .. ked si ted vzpomínám ako mi bolo, ako som sa chovala brrrr.... za včasu som si hovorila že potrebujem pomoct

lucinka0921
23. feb 2014

@esselte len ako sa to mam naucit?

lucinka0921
23. feb 2014

@aprilka90 aj ja som sa bala,to je normalne asi,le na druhej strane som si povedala,ze takto zit nechcem a zacala s AD.Radsej s AD a v pohode,ako bez atrapit sa 😉 A ja viem,ze s AD sa sa zit plnohodnotny zivot,uz to mam odskusane,bola som aj bez liekov par mesiacov no zial vratilo sa to,ale nevahala som a hned nasadila AD

aprilka90
23. feb 2014

@lucinka0921 já na nich nechci být zavislá .. dr mi je doporučila na rok, a pak už bych chtěla být bez nich ... nechci aby mi život řídili léky ....
ale vlastně ted díky nim, dokážu fungovat a jednat s čistou hlavou .. i když bych řekla že ted jsem vybušnější než před tím 😀 😀 .... asi díky tomu, že rychleji jednám ...
je fakt že mi hlava prostě nepustí myšlenky, ani takové na které já se zasoustředím a chtěla bych je "vyvolat" .... je mi takhle fajn.. a zítra vysazuju lexaurin tak jsem zvědavá co to udělá 😀

lucinka0921
23. feb 2014

@aprilka90 neboj sa toho,ze budes na AD zavisla,su nenavykove,preto na dlhodobu liecbu sa davaju AD a na kratkodobu benazky,lebo su navykove.Takte AD sa vobec neboj,praveze tie pomozu a velmi.Ano AD by sa mali brat minimalne rok,zalezi sa stavu,ako rychlo zaberu a tak.Ja som tak prvykrat brala,po stabilizovani som brala rok,aby sa mi to nevratilo,ci ako to nazvat,ale zial recidiva nastala a ta nastava vo väcsine pripadov.Ale kazdy sme iny a preto kazdemu AD inak zaberaju a tak,niekto po prvej liecbe je uplne v poriadku a nikdy sa mu to nevrati,niekomu sa to vracia a niekto berie AD dozivotne....Preto vravim,ze aj keby som mala byt na AD,tak mi to nevadi,lebo s nimi mozem zit plnohodnotny zivot bez strachu,uzkosti a byt stastna,radovat sa z malickosti a proste si uzivat zivot 😉

bronka13
23. feb 2014

baby zajtra odchadzam do tej nemocnicee tak sa drztee a drzte mi palce ..!!! Dufam ze mi pekne vysadia rispen a daju nieco ine na spanie...snad ma vypocuju ze nechcem antypsichotika s AD som zmierena

lucinka0921
23. feb 2014

@bronka13 neboj budeme na teba mysliet a hned ako budes moct,tak nam napis,ze co a ako.A neboj,uvidis,ze v nemocnici ti pomozu 😉 Drz sa 😉