Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

yollanda
25. feb 2014

@esselte viem si to predstavit. ja takto fungujem uz 11 rokov. uz som skusila vysadit, ale vracia sa to

anina63
25. feb 2014

@yollanda ahoj,ty si sa liečila alebo liečiš?

danielagabriela
25. feb 2014

@marlenka75 no tak to ti verim, ze je problem sa premoct, ale uz len koli tym drobcom sa musime snazit, ale viem ze to nie je jednoduche....aj ja sa snazim premahat ako da len da, ja som bola vcera na krv a som myslela, ze ani do busu nenastupim, ale som sa premohla a prezila to...ale potom uz cely den som bola nepouzitelna...
Ale urcite chodte na tu navstevu, mozno prides na ine myslienky🙂

esselte
25. feb 2014

@yollanda A čo berieš? Ja paretin a rivotril, teraz som zvyšovala paretin z 20 na 30 mg, no som zvedavá

yollanda
25. feb 2014

@esselte ja paretin 40 mg a kventiax 700 mg

anina63
25. feb 2014

@anina63 aaaa teraz prišiel príspevok,popíš niečo viac.Ked môžeš čo berieš a tak....díky 🙂

yollanda
25. feb 2014

@anina63 ja sa liecim uz 7 rokov. 4 roky som sa neliecila a bolo to hrozne. az ma mm dokopal k psychiatrovi.

esselte
25. feb 2014

@marlenka75 na návštevu určite choď a nemysli na chorobu, rozprávaj a rozprávaj, počúvaj, daj si kávu alebo čajík, určite choď

esselte
25. feb 2014

@yollanda Takže si tiež na paretine, ale máš 40 mg, a kventiax je AD?

marlenka75
25. feb 2014

@anina63 Ahoj, no bola som tam prvý krát,manžel mňa prehovoril, vieš, ono niekedy mi je lepšie a idem a niekedy nedokážem z domu odísť,hlavne keď som doma sama.

anina63
25. feb 2014

@esselte dobre som sa zasmiala 😀 na tom fararovi 🙂

mary1995
25. feb 2014

@esselte ja keď som zvyšovala dávku Zoloftu vždy potom na 2.a3. deň mi bývalo horšie ale na 4. deň som už pocítila zlepšenie, takže keby sa Ti stav prechodne zhoršil nezľakni sa zvykne sa to stávať pri navýšení AD.

yollanda
25. feb 2014

@esselte kventiax je stabilizator

esselte
25. feb 2014

@yollanda Akú máš diagnozu, ja mám panickú poruchu, práve som našla, že kventiax je antipsychotikum na liečenie schizoifrénie, ty máš depresiu?

anina63
25. feb 2014

@mary1995 bodaj by si mala pravdu,že sa zhorší ked navyšuje a bude lepšie.Dúúúúúúúúfam, lebo ja navyšujem.

esselte
25. feb 2014

@mary1995 Aj sa mi zdá, že mi je dnes nejako divne a to som až dnes vzala 30 mg, ráno nebolo nič, tak ako stále, až teraz poobede taký zvláštny pocit v hlave a na hrudi, ale to je asi z toho zvyšovania, aspoň v to verím

esselte
25. feb 2014

@yollanda A paretin ti zaberá dobre?

esselte
25. feb 2014

@anina63 Aj ja navyšujem , ako sa cítiš, ja divne, taký zvláštny pocit v hlave a aj na žalúdku, ale prišlo to až poobede a lieky som brala ráno, takže sa to asi postupne uvoľňuje, ten liek

esselte
25. feb 2014

@mary1995 Aké si mala pocity, keď si navyšovala dávku?

mary1995
25. feb 2014

@esselte @anina63 Ja som Zoloft navyšovala 4x a zakaždým sa mi zhoršilo a potom na 4.deň zlepšilo.Tiež som pociťovala veľkú úzkosť a som po večeroch vždy plakala. Na štvrtý deň sa to potom uvoľnilo a bolo lepšie.

esselte
25. feb 2014

@mary1995 aha, takže aj mne sa to asi prejavuje, lekárka mi aj povedala, že pri navyšovaní môžem pociťovať väčšiu úzkosť, ale že to potom prejde, tak v to verím, už mi treba v práci vydržať len 2 dni, lebo v piatok idem na test z angliny, tak nejdem do práce a potom máme týždeň prázdniny, to by sa už malo vyrovnať.Pomáhala si si nejakým iným liekom, lebo ja beriem aj rivotril, iba polovicu k paretinu, pokiaľ sa nastavím na vyhovujúcu dávku

anina63
25. feb 2014

@esselte pred chvíľou som písala,že žalúdok ako na vode a v hlave ši ši 😀 Ráno, ked som vstala z postele som mala závraty,ale tlak bol dobrý,tak neviem čo to bolo 😀 Neviem či nerobím zle,lebo znižujem Xanax.Brala som ho od konca novembra po 0,5mg mesiac a teraz po z 0,25mg polovičku.Asi si zvýšim opäť.Už ma to všetko irituje slušne povedané.Ani si neviete predstaviť aká som rada,že si aspon tu s vami popíšem,lebo by som sa sama zožierala

lucinka0921
25. feb 2014

@172 ja som tiez niekde citala,ze to by mali dr. davat.No uvidim,jak tu pojdem k obvodnemu,tiez nech mi porobi vysetrenia,aj tak som uz dlho nebola na preventivnej....Neboj sa toho,ked je cerstva krv,to nebude nic zavazne

172
25. feb 2014

@esselte takze uz dnes mas zvysenu davku? ona si musi organizmus opat nejaky cas zvyknut na to a uvidis ze uz bude len dobre! aj ja som dnes ako mechom prastena ,unavensa a hlava ako na koloptoci...uz ma to tiez neba...to bolo dobree o tom fararkovi asi ma dnes tiez depresivnu naladu... 😉

anina63
25. feb 2014

@mary1995 ked ja sa neviem vyplakať,len ma dusí,akoby ma škrtili 😝

172
25. feb 2014

@anina63 ze si si v hlave sa musim smiat...

anina63
25. feb 2014

@172 no povedz nie je to tak,ked myslím,že odpadnem,čo ked mi preskočí a podobné kraviny.Do pekla aj z chorobami,či zo stavmi,či čo to je 😀

esselte
25. feb 2014

@anina63 ja som tiež chcela vysadiť rivotril aspoň obedńajšiu dávku, ale lekárka mi povedala, že ak je mi ešte zle, a to aj bolo, má si ho dať naspäť, kým sa nestabilizujem

esselte
25. feb 2014

@lucinka0921 prestaň si namýšľať, nič ti nie je a písala so ti to aj na fb, žiadne testy ti netreba, ja som dvihla dávku a teraz poobede mi je nejak divne a to som na krúžku do 16,00, takže super

esselte
25. feb 2014

@anina63 Presne tak dofrasa. aj mne to ide na nervy, tie choroby, či stavy , či čo to je?Už chcem mať pokoj, a žiť plnohodnotný život, hoci s mojim manželom to bude aj tak ťažké. lebo on nikam nechce ísť, len variť, jesť, variť , jesť...