Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

timino
4. mar 2014

@lucinka0921 ja som musela brat tie roky AD lebo mi povedala ze uz ich jednoducho musim brat a teraz po tych rokoch sa mi pohorsilo ako som tu pisala v novembri som odpadla a vtedy sa to zase spustilo.ked mi zvysila davku tak mi to moc nepomohlo tak mi dala k tomu mirzaten nechcela mi dat nove AD lebo ze by mi bolo este horsie.

lucinka0921
4. mar 2014

@danielagabriela ja tiez dufam,ze mi lieky sadnu a bude uz len dobre konecne 🙂
@172 no super,takze si sa flakala hej?A s akym kamosom si bola,hm? 😉 hej dr. je super,pocuvala ma,pytala sa,vysvetlila mi,co predtym mi nikto nevysvetlil,takze super.
@anina63 ja tiez budem musiet dochadzat,vravela,ze aj denny stacionar by bol pre mna dobry,ale nemala by som jak dochadzat a lezat tam nepojdem urcite....Jasne,ked sa nieco naucim budem informovat 😉

lucinka0921
4. mar 2014

@timino ale niekedy prestane liek ucinkovat,nebolo by lepsie zmenit lieky?A preco si odpadla vlastne?Co ti bolo?A teraz uz je lepsie,ked mas tu zvysenu davku?

mmama
4. mar 2014

@172 ahoj kolko beries velaxinu?

aneta174
4. mar 2014

@mary1995 a pomaha to ja to mam brat od dnes ale bojim sa prosim odpis ďakujem

aneta174
4. mar 2014

@svija s ako ti je od nich

timino
4. mar 2014

@lucinka0921 povedali mi ze som bola dehydratovana preto som odpadla ale potom som zacala chodit po dr.lebo som bola unavena a zistili ni ze som anemicka dostala som este aj zlcnikovy zachvat mam cystu na peceni a teraz idem este na nefrologiu lebo som mala zly moc

lucinka0921
4. mar 2014

@timino dehydrovana?Aha,takze ty mas aj ine zle vysledky.A nemoze to suvisiet tie tvoje stavy s tym?Tou anemiou?A aku mas vlastne diagnozu?A tu cystu na peceni netreba vyoperovat?Mas toho teda este okrem psychiky dost,to mi je luto.Ja uz tiez musim ist na preventivnu,uz som nebola asi 2 roky.To chcem ist hlavne kvoli sebe,ze ked vsetko v poriadku bude,budem mat istotu a hned mi bude lepsie si myslim.A este sa ta opytam,nemala si ziadne NU z tej asentri?

esselte
4. mar 2014

@lucinka0921 Ahoj, no takže s terapiou som mala pravdu, vidíš, lieky 50 percent a terapia 50 percent, takže vlastne máš paniku ako ja, ja už chodím na terapiu, veď vieš, mne toto, čo tebe lekárka povedala terapeutka, že lieky všetko nevyriešia, musím sa to naučiť ovládať a na to je terapia, ja mám 25 sedení a zajtra idem na tretie, lieky nás udržiavajú, aby sme neklesli hlboko a a ostatné je na nás, lieky nás úplne nevyliečia, to isté hovorila aj mne, ale nie lekárka ale terapeutka.O asentre som počula, ale mne citalopram nerobil dobre, ja som ho brala len týždeň a bolo mi po ňom veľmi zle, ale to neznamená, že musí byť aj tebe.Ináč podľa mňa tie lieky sú v podstate rovnaké,len musíme ich brať dlhšie, aby sa ukázal účinok a každý lekár preferuje liek s ktorým má najlepšie skúsenosti, ja mám tiež tú knihu od Praška: panika a ako ju zvládať, ale ešte som ju úplne neprelúskala.Aj tie testy som robila, čo ty dnes, to budeš robiť aj keď pôjdeš prvýkrát k psychoterapeutke.

esselte
4. mar 2014

@172 Tak super, že ťa lekárka pochválila, teším sa s tebou, takže budeš znižovať?Výborne

esselte
4. mar 2014

@timino ty si už podľa mňa úplne v pohode

lucinka0921
4. mar 2014

@esselte a co ti robil ten citalopram?Ona sama vravela,ze mi bude pravdepodobne horsie,lebo ze ked vysadim ttu asentru,teda tu ucinnu latku,tak ze serotonin sa znizi a nasadim to druhe tak neviem co sa zvysi a preto mi moze byt zle,ci jak to,ked sa nemylim.No ale tak to je zname,ze na zaciatku sa vedia stavy zhorsit,mam oxazepam,tak budem ho brat,snad mi bude dobre.A ty si pritom brala aj nejaky benzak,ked ti bolo zle?A ako zle?A co si pocula o asentre?Myslis,ze mi nic nebude,ked zajtra vezmem uz tu asentru?Ze latka je ta ista,ale tie pomocne su mozno ine,tak preto sa pytam,uz obavy mam z toho ne

esselte
4. mar 2014

@lucinka0921 neboj sa , vezmi asentru a hneď aj oxazepam a nepocítiš tak vedľajšie účinky, ja som stále na začiatku brania AD brala aj benzák, myslím, že vtedy xanax

timino
4. mar 2014

@lucinka0921 z asentra som nemala ziadneNU.cystu netreba operovat dr.mi nic nepovedala.a ci to suvisi s anemiou neviem.vies ja uz som starsia takze tie choroby idu

mmama
4. mar 2014

Prejavila sa u vas depresia alebo PP bolestou hlavy,unavou a tocenim hlavy?

timino
4. mar 2014

@mmama u mna sa prejavila tocenim hlavy, unavou as nejako som zle videla

mmama
4. mar 2014

@timino zrejme vam pomohli AD ?

timino
4. mar 2014

@ mmama pomohli je mi lepsie ale ako som uz vyssie pisala ja mam toho viac a u vas sa ako to prejavilo?

timino
4. mar 2014

@mmama ja som bola este aj taka ze ma nic nebavilo a nikoho som nechcela vidiet a u mna je to tak ze ja vsetko drzim v sebe o svojich pocitoch som nechcela s nikym hovorit

mmama
4. mar 2014

@timino no u mna su tie fyzicke prejavy ako spominam bolieva ma hlava,unavena som tak ze nevladzem nic robit,nechce sa mi ani varit,a akoby ma palili oci az slzia.Vam pomohli sa zbavit tohto AD?ja som uz nestastna.

timino
4. mar 2014

@mmama aj mne tak bolo ze som ledva nieco doma urobila ale musela som nejak fungovat uvarila som upratala len tak aby sa nepovedalo skratka som to odflakla a potom som len spala.hlava ma nebolela chvala bohu ale som si myslela ze uz zomriem neverila som ze mi bude lepsie ale ked mi dr.dala mirzaten sa to zacalo pomaly stabilizovat,este to nieje uplne ok ale je to omnoho lepsie uz tak nespavam cez den.a odkedy sa liecite?

esselte
4. mar 2014

@mmama Ad zaberajú až po mesiaci, ja beriem Paretin dva a pol mesiaca a ešte to nie je ok

esselte
4. mar 2014

@timino aj mne bolo na začiatku liečenia tak, ono to postupne ustúpi

lucinka0921
4. mar 2014

@timino jasne chapem.No snad sa cim skor das dokopy a budes zdrava po vsetkych strankach 😉

anina63
4. mar 2014

@172 🙂 🙂 🙂 chválim....kiežby sa ťa tie túlavé topánky držali a v zdravý si si užívala-zaslúžiš si.... 🙂

lucinka0921
4. mar 2014

@mmama ano,aj ja som mala okrem ineho bolesti hlavy,tocaky,ale aj vela dalsieho.AD pomozu,ale aj terapia.Ty mas co?depresiu ci PP?

timino
4. mar 2014

@eselte nie som este uplne v pohode ale je to lepsie ja som trpela od decembra a iba posledne tri tyzdne sa to zacalo zlepsovat

esselte
4. mar 2014

@timino ja som od decembra zmenila lieky z cymbalty na paretin, tiež to ešte nie je ono, ešte mám niekedy ataky

timino
4. mar 2014

a esze som zabudla napisat ze ja som sa strasne triasla potili sa mi ruky aj nohy som mala traslave

mmama
4. mar 2014

@lucinka0921

@esselte
@timino liecim sa na PP ale urcite aj depresiu...cca dva roky som na alvente 75 mg bolo mi ok az teraz to prepuklo do bolesti hlavy ,motakov hlavy a strasnej unavy.Hned zacnem panikarit a strasne sa bat,dopredu mysliet az katastroficky.Mesiac som na zvysenej davke.Teraz beriem 75-37-0.