Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lucinka0921
4. mar 2014

@mmama a na psychoterapiu nechodis ziadnu?Pri PP je vraj dolezita.A teraz co si na zvysenej davke,tak vidis uz nejake zlepsenie?

mmama
4. mar 2014

@lucinka0921 Tu u nas mame jedneho psychologa no k nemu som chodila pred rokmi no uz by som nesla viac.Vobec nepomohol,teraz ho stretavam opiteho po meste a v ordinacii ktora nevyzerala vobec ako ordinacia mal tak nafajcene a spinavo ze hroza.
No ako som zvysila je mi stale zle,mozno tie uzkosti trochu povolili no velmi ma trapia tie bolesti a unava.Musim fungovat pri detoch.

lucinka0921
4. mar 2014

@mmama a nemohla by si niekam dochadzat do vedlajsieho mesta?Ja tiez musim dochadzat,u nas nie je ani psychiater a ani psycholog

mmama
4. mar 2014

@lucinka0921 to nehrozi mm je stale v praci volna mu tolko nedaju,a ja nemam kam dat maleho kedze mam daleko rodicov :/

danielagabriela
4. mar 2014

@lucinka0921 @mmama baby a viete mi povedat co by ma na takej psychoterapii cakalo? Viem, ze sa Lucka na nu este len chystas, ale prosim daj mi potom vediet ake to je a co ma tam caka, lebo myslim, ze by to aj mne pomohlo...uvidim, ci mi to tiez dr. Navrhne...

anina63
4. mar 2014

@danielagabriela ja ked som prišla,vypísala som dotazník,mala som niečo nakresliť a potom sme sa rozprávali.Psych.veľmi mladá,to by ani nevadilo,keby odporúčala niečo.Vravela,že terapie ani nepotrebujem,ale keby niečo môžem prísť 😝 Ja som si húdla 😀 svoje a ona sem-tam niečo.Tak,možno by som aj našla ešte nejakého psych.ale od nás je to dobrých 30 km a ja by som sama nešla 😝 a po dalšie väčšina-skoro všetci robia súkromne a sú to strašné pálky a to si nemôžem dovoliť 😒 Prvé sedenie asi 50 e a za dalšie po 20e.

danielagabriela
4. mar 2014

@anina63 no tak to asi na akeho dr. Natrafis, ale je to fakt vela zaplatit za nieco, co ti ani mozno nepomoze ked natrafis na taku, ktora ta riadne ani nevypocuje a nepomoze... a to je riadna blbosy za to platit, ved my sme si tie problemy nevymysleli a ked potrebujeme pomoc, aby sme tam nechali cely rodicak....to je fakt na hlavu postavene, ale ak by to malo pomoct, tak by to uz clovek mozno nejak zaplatil, ale kto mi zaruci, ze to pomoze?

anina63
4. mar 2014

@danielagabriela ved o to ide,keby som vedela,že to isto pomôže,vezmem aj pôžičku 😝 Ale vážne,mám dosť kníh na tieto témy,ale ako myslieť pozitívne 😝 ked mi je zle,myšlienky sa roja aj ked sa ich snažím usmerniť 🙂 na pozitívne,presviedčam samu seba,že to nič nie je,to prejde,ale v danej chvíli je to veeeeľmi ťažké.

danielagabriela
4. mar 2014

@anina63 no presne viem o com hovoris, su dni, ze je celkom fajn a si to clovek tak nepripusta, ale su dni, ze sa neda vypnut tie negativne myslienky a strach a vtedy clovek fakt nevie co ma robit a pripada si na vsetko sam...ono ti sice skor ci neskor prejde, ale clocek to ma stale v sebe, myslienku, kedy to zas na neho pride...
Treba len verit, ze to prejde a uz navzdy🙂

bronka13
4. mar 2014

ahojtee baby uz som naspat domaa noo takze ponechalui mi zoloft100mg a rispen znizili na polku vecer.. mozem za tyzden a pol vysadit...takze rispen sa rusi 🙂 ostava mi len zokoft ktory by mal uz kazdu chvilu asi poriadne zaberat...co na to hovorite?

anina63
5. mar 2014

@bronka13 Ahoj Broni, vitaj.Takže sa zbavuješ Rispenu a cítiš sa lepšie ked ho máš menej? Bude dobre......drž sa.

bronka13
5. mar 2014

Hej citim ale povacsine je to v mojej hlave ta.uzkost a sugescie takze musi zabrat ten zolofy ako ste.hovorili ze yen plby ucinok ma kedy? snad uz zacina zaberat..🙂

lupita71
5. mar 2014

@danielagabriela Jo, dobře jsi to napsala, že se člověk cítí na všechno sám. Já, když je mi tak nanic, bych se vždycky nejraději stočila někomu do náruče a nechala se utěšovat. Jako malé dítě. Ale fakt by mi to pomohlo. Proto ráda chodím i na masáže, kde se mě někdo dotýká, strašně mě to uklidňuje.

mary1995
5. mar 2014

@aneta174 Neviem sa jednoznačne vyjadriť, lebo mne Rispen nasadili so Zoloftom, zrejme na zvýšenie účinnosti Zoloft-u. Mne sa zlepšilo ale neviem sa vyjadriť z ktorého lieku. Ja práve dnes idem k dr. chcem sa jej opýtať či by sa nedal ten Rispen pomaličky vysadiť, no nie teraz lebo na jar a jeseň sa mne vždy pohorší tak odhadujem, že začnem vysádzať v máji. Raz som sa už pokúšala ale sa mi to nepodarilo.

soniada
5. mar 2014

@anina63 nechodim sem kedze sa mi zhorsuje:(

lucinka0921
5. mar 2014

@mmama jasne,to chapem.A kolko ma maly?Nechodi este do skolky?Alebo nejaka kamaratka by ti ho nepostrazila?Neviem ako casto cu terapie ale niekde som citala,ze raz za mesiac,to by sa dalo nie

lucinka0921
5. mar 2014

@danielagabriela zalezi na aku terapiu pojdes.Na PP je vraj velmi dobra KBT.Na tu chodi aj @esselte tak ona ti moze povedat,co zatial robila.Ale to spociva v tom,ze si pises tie situacie a potom to rozoberate,nejak takto to funguje.A u nas je jeden co sa na to specializuje,tak som si toto vybrala.

esselte
5. mar 2014

@danielagabriela ja tiež chodím na terapiu, dnes idem trertíkrát, som objednaná na 13.00

172
5. mar 2014

Ma vobec vyznam zit?

bronka13
5. mar 2014

@lucinka0921 presne KBT je najlepsia to odporucaju aj v nemocnici...aj ja na nu zacinam chodit...

esselte
5. mar 2014

@anina63 ja neplatím nič a mám 25 sedení, ak to mám na výmenný lístok od svojej lekárky, neplatím nič, iba , ak by som chcela prísť po 16.00, tak doplácam 5 eur, ostatné ide cez poisťovňu

esselte
5. mar 2014

@bronka13 neboj sa, musíš vydržať, zaberie a hlavne rob niečo, aby si na to nemyslela, zamestnaj hlavu a mysli iba pozitívne a terapiu ti neodporučili?

mmama
5. mar 2014

@172 ahoj kolko beriete venlafaxinu?

esselte
5. mar 2014

@172 a to sú čo za reči?Okamžite prestaň, jasné že má, každý ma na zemi svoje poslanie, aj ty, aj ja, veríš v BOha, ja áno a verím, že to takto chce a vie čo robí, aj ked sa nám to niekedy nepáči, prestan takto rozprávať, okamžite, lebo sadám na autobus a idem za tebou, aby som ti to vyhovorila, také reči, no počkaj, ja ti dám

mmama
5. mar 2014

@lucinka0921 no kebyze raz za mesiac tak by sa dalo.Mam dve deticky dcera bude mat 8 a syn mal 2 rocky 🙂

172
5. mar 2014

@mmama ahojky beriem rano 150 mg velaxinu

mmama
5. mar 2014

@172 a ako vam nasadila dr.postupne zvysovala alebo ste bola dlhsi cas aj na nizsej davke?

lucinka0921
5. mar 2014

@172 Evi????Co to pises????Ma vyznam zit,mas krasnu dceru a uz len kvoli nej!Na take ani nemysli

172
5. mar 2014

@esselte ja viem,ze by som takto nemala,ale...nemam nikoho ziadna opora

172
5. mar 2014

@mmama brala som ju 5 rokov 75mg a od decembra mam zvysenu davku kedze sa mi to vratilo