Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

aneta174
5. mar 2014

@mary1995 ja sa ich bojim zobrat ze co to somnou urobi

soniada
5. mar 2014

@anina63 dakujem ☹

svija
5. mar 2014

@aneta174 - a jakou máš dávku? Já jsem měla 1-2 mg a úplně napoprvé jsem se po tom měla takový pocit otupělosti, byla jsem oblblá. A navíc mi doktor nasadil rovnou 2mg a to mi potom bylo v noci pěkně zle z NÚ. Ale tyhle pocity brzy odezněly a pokud budeš nasazovat pozvolněji a nevrhne tě do toho doktor po hlavě jako mě, věřím, že to bude dobré. Mě ve výsledku ten rispen opravdu pomohl.

svija
5. mar 2014

@bronka13 - super, že už jsi z nemocnice. A co to spaní po snížení rispenu, dobré? Snad Zoloft brzy zabere, do těch 8mi týdnů od začátku léčby už by si výsledek vidět měla. A KBT je určitě taky důležité.

paula
5. mar 2014

@soniada @hroska dekuji vam moc za podporu. No ja prave nevim, kolik zen odnosi zdrave dite na antidepresivech, muj psychiatr tvrdi, ze to mohlo tim byt...
@hroska brala jsem 20mg citalopram (cipralex) asi prvnich 6 tydnu, pak jsem snizila na 10mg, do osmeho tydne...
omlouvam se, ze jsem tak dlouho neodpovedela, moc ted na konika nechodim...

bronka13
5. mar 2014

@svija myslis od zaciatku ucinku liecby lebo zoloft zacina zaberat od tej stovkovej davky ..a teraz ju uzivam 4 tyzdne zajtra...spanok zatial v pohode🙂

anina63
5. mar 2014

@bronka13 Broni,zlato ty by si chcela aby ti hned bolo dobre.Táto liečba je na dlhé trate.Ja sa ličim už druhýkrát a po roku liečby to tiež ešte nie je tak,akoby malo byť. Musíš trochu zapracovať aj ty na sebe.Veľa krát tu bolo napísané,že lieky sú len polovica z toho,aby ti bolo dobré.Si mladučká,vyber sa za kamarátkami,chod do prírody,alebo si len tak pre seba pusti dobrú hudbu,počúvaj alebo si zatancuj.Viem,že je to veľmi ťažké,ale musíš sa snažiť.

mmama
5. mar 2014

@lucinka0921 tie bolesti hlavy ta po AD za aku dobu presli?Ja mam strach ze to neprejde.

danielagabriela
5. mar 2014

@lucinka0921 tak ako si zvladla dnesny aktivny den?vsetko si zvladla a stihla?
No ja som uz od poobedia uplne vyriadena, mi je tak zle, ze sa nevladzem ani postavit a sa mi tak strasne toci hlava, no katastrofa...

danielagabriela
5. mar 2014

@esselte nasla si nejaku aktivitu, co by ta bavilo?no ja som sa dala na pecenie, ale to nie je asi dobra aktivita, kedze som pri nej zavreta doma, ale aspon nieco....

talulah27
5. mar 2014

ako pozerám stále viacej vás sa dáva na psychoterapiu čo je teda podla mna úplne super 🙂 ja som ochorela a totálne ma bolí už druhý deň hrdlo takže to zajtra bude v robote asi dosť ťažké 😒 dnes som volala na gyndu lebo som pred časom nemala dobré výsledky z cytológie a robili mi kontrolné vyšetrenie tak som 3 týždne čakala na výsledky a všetko v poriadku 🙂 inak často bom mala úzkosti v práci a mne teda pomohlo ked na mna príde úzkosť lúštenie kržoviek to vás tie blbé myšlienky tak rýchlo prejdú že až. no a ked sme boli na dovolenke tak mi pomohlo ked som vymalovávala dcerkyne omalovanky 😀 čokolvek čo odpúta myšlienky je super. no a to hobby na zimu si budem musieť nájsť aj ja len ešte neviem čo 😒 no ale zima je daleko pripravme sa na leto 😎 prajem vám zajtra krásny deň 😉

danielagabriela
5. mar 2014

@talulah27 dakujeme za rady, co by mohlo pomoct, ale ja osobne, vzdy ked mi zacina byt zle, tak sa mi aj dost toci hlava, takze si to zatial neviem moct predstavit...ale snad mi to bude postupne tiez ustupovat, tak som zvedava...
Ja si zatial rozhanam stavy pecenim, ale nie vzdy sa mi to da, ale snazim sa, preto asi nikdy neschudnem, lebo predsa, ked uz nieco upeciem, tak nedaj si🙂

anina63
5. mar 2014

@esselte 😀 dakujem pekne,ja som nikdy nebola na cvičenia.Pred dvomi rokmi,som sa s dcérou rozhodla,že budeme chodiť na zumbu.Ked si tak raz tancujem,zrazu zle.....prišla som na to,že mi to nevyhovuje,lebo tam je potrebné rýchle dýchanie a ja som nestíhala.To skôr niečo také,kde nie sú prudké cviky.Najviac mi vyhovujú prechádzky. 🙂 Som leniváááá 😝 😀

ja1980
6. mar 2014

Dobré ráno dievčence 🙂 Dnes ma čaká operácia krčových žíl, bojím bojím ☹

lucinka0921
6. mar 2014

@mmama bolesti hlavy ma presli asi do 2 mesiacov cca

lucinka0921
6. mar 2014

@danielagabriela ja som vcera zvladla super den.Vobec som poobede nespala a sla som spat o 23h.Neviem,ci to z tej asentry alebo som mala vcera taky dobry den,nechapem.Tak dufam,ze aj dnes bude taky a teda uz stale budu take a lepsie dniA tebe preco tak bolo? 😒

lucinka0921
6. mar 2014

@ja1980 ahoj,drzim palce a neboj,bude dobre 😉

lucinka0921
6. mar 2014

@talulah27 mne tiez pomaha,ked vymaluvavam malej omalovanky,co u mna nechala 😀 a bavi ma to 😀

esselte
6. mar 2014

@bronka13 venlafaxin som brala rok a bola som úplne v pohode, nebrala som k nemu ani nijaké benzáky, ale v jeseni sa mi stav zhoršil, lekárka mi už nemohla dvihnúť dávku, tak mi to zmenila na cymbaltu, ktorú som brala tiež rok, ale sem tam som k nej musela zobrať aj niečo iné a keď prišla nejaká zmena, napr.som vycestovala, tak sa panika ukázala.Išla som znova k lekárke, že to nie je veľmi dobré, ale moja nerobila, tak som išla k zastupujúcej, tá mi povedala, že cymbalta nie je vhodná na paniku, že je skôr na depresiu a odporúčila mi zmeniť to na Partetin a rivotril, takže toto beriem teraz a zdá sa, že sa to pomaly stabilizuje, ale ešte to nie je ono

esselte
6. mar 2014

@mmama áno,znova je potrebné počkať, kým sa to stabilizuje

esselte
6. mar 2014

@anina63 aj ja som lenivá, ja mám doma aj steper a ani mesiac som na ňom necvičila, stojí hore v izbe a nič,ale niečo sa musím prinútiť robiť, máš nejakého koníčka?

esselte
6. mar 2014

@lucinka0921 no super, teším sa, že ti je už fajn a nech ti to vydrží dlho

bronka13
6. mar 2014

@esselte ja mam ten setralin ten je najlepsi podla mna akoze z tej skupiny SSRI ja jo 2 mesiace beriem a uz je taklepsie

esselte
6. mar 2014

@danielagabriela zatiaľ rozmýšľam, čo budem robiť, ale nič ma nenapadá, mňa dosť baví robiť na počítači plagáty a tak, keby som našla niekoho, kto by o potreboval, to by ma bavilo a prihlásila som sa aj na vzdelávanie, vieš ja som učiteľka a my teraz stále zberáme na vzdelávaniach kredity,takže som sa prihlásila na tvorbu web stránok a integrovaných žiakov, lebo aj v triede mám dvoch, tak, keď to otvoria, znova budem niečím zamestnaná,Minulý týždeň som bola na test z angliny, ale bol taký ťažký, že som ho asi nespravila, ešte neviem.

esselte
6. mar 2014

@bronka13 nebude ti lepšie hneď, musíš byť trpezlivá, ja viem, že je to ťažké, teraz si doma?

bronka13
6. mar 2014

@esselte nie chodim do skoly v skole som...ja viem ze hned nie ze to aj trva kym clovek aj zabudne na to a zvykne si ze mu je aj dobre a tie antidepresiva ta pimalu dostavaju do tej hladiny takze fakr tie 3/4mesiace aj na myslienky a obavy nie?

esselte
6. mar 2014

@bronka13 poslala som ti na email vtipy, prečítaj si ich, hneď prídeš na iné myšlienky

mmama
6. mar 2014

@lucinka0921 fu tak to budem musiet po zvyseni cakat aj dva mesiace az prestane boliet.No ja som velmi netrpezliva a panikarim.

esselte
6. mar 2014

@bronka13 áno jasné a na akú školu chodíš, či som príliš zvedavá

anina63
6. mar 2014

@esselte Ahoj,ja ti neviem predtým som veľmi rada chodila do lesa a len ta okolo domu,lúštila som krížovky a teraz PC 😀 Som taká apatická nič sa mi nechce,čo ešte pred rokom také niečo nepripadalo do úvahy.Dúfam,že raz sa to vráti,že budem plná energie a elánu.